Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

CHP Tarsus Kadın Kolları Kadına Şiddeti Protesto Etti

CHP Genel Merkezi’nin aldığı karar doğrultusunda tüm Türkiye’de kadın kolları eş zamanlı Kadına Şiddete Hayır açıklaması yaptı.
Tarih: 31 Ağustos 2019 Cumartesi 15:51
CHP Tarsus Kadın Kolları Kadına Şiddeti Protesto Etti
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus’ta Yarenlik Alanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasında, yaşanan kadın cinayetlerine tepki gösterildi.
 
CHP Tarsus Kadın Kolları Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ve partili yöneticilerin katıldığı eylemde açıklamayı okuyan CHP Tarsus İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülin Pekel, şunlara değindi:“Ölmek istemiyorum diyen bir anne, Anne lütfen ölme diyen bir evlat.

Bir cümle ne kadar can yakabilirse o kadar yaktı canımızı. Kahrolduk, mahvolduk. Yine bir kadın eski eşi tarafından öldürüldü, hem de çocuğunun gözleri önünde. Ölmek istemiyorum diye feryat eden Emine Bulut eski eşi tarafından öldürüldü.

Türkiye’de kadın olmanın ne kadar zor olduğuna her gün onlarca korkunç örnekle tanık oluyoruz. Her gün onlarca kız kardeşimiz erkek şiddetine maruz kalıyor. Yetmiyor, katilin ceza alması için mücadele etmemiz gerekiyor.

Çünkü bu ülkede kadın katili erkeklerin ceza alması için mücadele etmek gerekiyor. Çünkü bu ülkede adalet de erkek. Bilinsin ki kimse bu cinayetten kendini aklayamaz.

Kadın düşmanı politikalarla her gün karşımıza çıkanlar, Hâkim karşısına jilet gibi takım elbisesiyle çıktığı için Kadın katillerine iyi hal indirimi uygulayanlar, 4 yıldır yürürlükte olan ancak uygulanmayan İstanbul Sözleşmesi’nin gereğini yerine getirmeyenler, kadınları bu erkek şiddetinden korumaya odaklanmak yerine, “ne yapar ne ederiz de boşanmaları engelleriz” diye meclis komisyonları kuranlar, boşanmayı tabulaştıranlar, nafaka hakkına saldıranlar, yıllar süren mücadelelerle kazandığımız her bir hakkımızı elimizden almaya çalışanlar, kadınları korumayan, haklarımıza saldıranlar bu cinayete ortaktır.”
Etiketler: , , ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1