Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

CHP Mersin İl Başkanından Tartışmalı Reklam

CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kendi resmiyle kutladı.
Tarih: 27 Ekim 2015 Salı 16:02
CHP Mersin İl Başkanından Tartışmalı Reklam
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için ulusal gazetelere verdiği reklam büyük tartışma yarattı.
 
Reklamın ortasına kocaman kendi resmini bastıran CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit’in 2019 yerel seçimlerinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için şimdiden kulis yaptığı biliniyor.
 
Bu şekilde bir 29 Ekim kutlamasının da CHP’ye yakışmadığını savunan partililer, “29 Ekim’in baş aktörü Abdullah Özyiğit’ti zaten iyi olmuş. Ülkemizin ve Partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in Özyiğit kadar katkısı yoktu tabi bu yüzden kocaman kendi resmini bastırmış. Bu zihniyetteki bir adam maalesef bizim İl Başkanımız” diyerek tepki gösterdiler.  
 
BU REKLAMIN PARASI NEREDEN ÇIKTI? 
 
CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit imzalı bu reklamın maliyetinin nereden karşılandığı da merak konusu oldu. Reklam ücretleri yüksek ulusal gazetelerde çıkan bu reklamda CHP’den çok Abdullah Özyiğit’in tanıtıldığını ifade eden partililer, “Bir CHP logosu kullanmaktan bile imtina edilmiş bu reklamın parası inşallah parti kasasından çıkmamıştır” görüşünde bulundular.
 
 MERSİN BASININI PAS GEÇTİ
 
Özyiğit’in bu reklamını yerel basın yerine ulusal gazetelere vermesi de tartışma yarattı. CHP’nin ve İl Başkanının her basın açıklamasına katılan ve gazetelerinde yer veren yerel basının bu reklam olayında dışarıda bırakılmasını eleştiren siyasi otoriteler, “İl Başkanı Özyiğit, siyasi hedefleri olan birisi.
 
Büyükşehir adaylığı söylentisi oldukça fazla. Yarın haberlerini hangi ulusal yapacak ya da yapsa da yerel kadar etkili olacak mı? Başkan Özyiğit’in siyasi istekleri çok da siyaset konusunda yol yöntem eksikliği bir hayli fazla” açıklamasını yaptılar. 
Etiketler: , ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1