Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay'dan Yangın Açıklaması

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Mezitli'deki yangınla ilgili bir basın açıklaması yayınladı.
Tarih: 17 Mart 2020 Salı 16:33
CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay'dan Yangın Açıklaması
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Mezitli'deki yangınla ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Aktay yaptığı yazılı açıklamada; "Viranşehir Mahallesi’nde meydana gelen yangında bir vatandaşımızın hayatını kaybetmiş olması hepimizi çok üzmüştür. Kendisine rahmet, tüm yakınlarına ve sevenlerine sabır diliyorum.

Sözkonusu yangına müdahale konusunda bütün tedbirlerin alınmış olup olmadığını, herhangi bir kusur ya da ihmalin bulunup bulunmadığını sorgulamak elbette her birimizin vatandaşlık görevidir.

Nitekim aynı bakış açısıyla, üzücü olayın yaşandığı gün içerisinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde konuyla ilgili bir soruşturma açılmış ve soruşturmanın selameti açısından Mezitli İftaiye Grup Amiri’ne de görevden el çektirilmiştir.

Olayın bütün boyutlarıyla ve hızla soruşturulması yolunda Büyükşehir Belediyemizin gösterdiği hassasiyet ortadadır.

Aynı şekilde, konuyla ilgili olarak hukuki ve idari soruşturmalar da başlatılmıştır.  Buna rağmen, olayın tüm yönleriyle aydınlatılmasını beklemeden, kimi çevrelerin bu konudan siyasi bir fayda elde etme hevesine kapıldığını ve bu amaçla gerçekleri çarpıttığını görüyoruz.  

Örneğin, olay yerine intikal eden 9 yangın müdahale ve kurtarma personelinin 5 ila 28 yıl arasında mesleki tecrübeye sahip olduğu bizzat Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından açıklanmış olduğu halde, söz konusu personelin tecrübesiz olduğu, yeni işe alındığı gibi gerçek dışı beyanlarda bulunulmaktadır. 

Can ve mal güvenliği ve bu çerçevede, yangına müdahale konusu gündelik siyaset malzemesi değil, ciddiyetle, sorumlulukla ele alınması gereken, her birimizi yakından ilgilendiren, hayati bir meseledir.

Bu nedenle, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ve diğer kurumların yürüttüğü soruşturmaların sonuçlarını görmek, bunların ortaya koyacağı gerçeklere uygun bir biçimde davranmak ve görüş bildirmek en doğru tutum olacaktır.

Bunun dışındaki yaklaşımlar kamu  vicdanını yaralamakta ve siyaset kurumuna olan güveni aşındırmaktadır." dedi.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1