Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

CHP İl Yöneticilerinin Kılıçdaroğlu Duyarsızlığı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Ekim Cumartesi günü Mersin’e gelerek seçim startını vereceği miting yapacak.
Tarih: 1 Ekim 2015 Perşembe 18:26
Güncelleme: 1 Ekim 2015 Perşembe 20:51
CHP İl Yöneticilerinin Kılıçdaroğlu Duyarsızlığı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt

Haber-Yorum: Serhan Geçim

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Ekim Cumartesi günü Mersin’e gelerek seçim startını vereceği miting yapacak.

 

1 Kasım genel seçimleri için startı Mersin’den verecek olan ve çok büyük önem taşıyan bir mitingde Halka seslenecek olan Kılıçdaroğlu’nun seçimle ilgili söylemleri olacak. Kılıçdaroğlu’nun bu büyük mitingi ile ilgili tanıtım yapılması ve gazetelere ilan verilmesi gerekiyor doğal olarak.

 

İşte tam bu noktada ayrımcılık ortaya çıkıyor. Demokrasi, illede demokrasi diyen CHP’nin İl yöneticileri tam anlamıyla hiçbir istatistiğe bakmadan, reklamı kafalarına göre dağıtıyor.

 

İl yöneticileri, Kılıçdaroğlu’nun gelişi ile ilgili Tarsus’ta 4-5 gazete ve 1 radyoya reklam vermiş.  Tarsus’ta 220 Bin seçmen var ayrıca!

 

Hal böyle olunca Mersin’in en çok okunan gazetesi ve 36 Bin’den fazla facebook takipçisi olan TarsusHaber.Com olarak reklam neye göre dağıtılıyor diye sormak ihtiyacı hissettik!

 

Konuyla ilgili görüşlerini almak için aradığım CHP İl Yönetim Kurulu üyesi, ismini vermek istemiyorum, bana verdiği cevapta “reklamları Basın’dan sorumlu arkadaş dağıtıyor, neye göre dağıtıyor bir bilgim yok”, cevabını verdi.

 

Bende “kafasına göre dağıtıyor” herhalde diyerek kendisine teşekkür edip telefonu kapattım.

 

Parasında değiliz. Şu anda reklamın hası yapılıyor. Ama CHP’ye gönül vermiş vatandaşlara şunu sormak istiyorum.

 

Her platformda sürekli medyayı suçlayarak, “basın bize yer vermiyor”, “basın bizim haberlerimizi kullanmıyor” diyerek gazetecileri şikayet eden CHP, iş reklama geldiği zaman kafasına göre dağıtıyor.

 

CHP’nin bu kafa yapısını çok acil değiştirmesi gerekiyor.  CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Kılıçdaroğlu’nun gelişiyle ilgili yaptığı toplantıda şunları aktarmış;  “Medya iktidarın siyasi gücü olmayacak, Özgür basın ve tarafsız yayıncılık ilkesi için gerekli tüm yasal düzenlemeler yapılacaktır.” Demiş.

 

Başkan Özyiğit, tarafsızlığı ve ayrımcılığı önce kendi içinizde bitirmelisiniz. Tamam, hiç çıkmayan, arada bir çıkan, seçim gazetesi denilenleri bizde tasvip etmiyoruz.

 

Ama çıkın mertçe Tarsus’a verilen reklamı hangi kritere göre verdiniz? Açıklayın bizde bilelim.

 

Üzüldüğüm nokta, Kılıçdaroğlu birşeyler yapmaya çalışıyor ama boşa kürek çekiyor. Çünkü tekne delik su alıyor...

Etiketler: , ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1