Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Büyükşehir’den Tarsus’ta Cadde Ve Parklarda Kapsamlı Bakım

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü park ve bahçeler birimi ekipleri, yaz aylarının gelmesiyle birlikte cadde, bulvar ve parklarda, bakım ve budama çalışmalarına hız verdi.
Tarih: 1 Haziran 2020 Pazartesi 12:01
Büyükşehir’den Tarsus’ta Cadde Ve Parklarda Kapsamlı Bakım
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü park ve bahçeler birimi ekipleri, yaz aylarının gelmesiyle birlikte cadde, bulvar ve parklarda, bakım ve budama çalışmalarına hız verdi.

Büyükşehir ekipleri sorumluluk alanında bulunan cadde orta refüjleri ve döner kavşaklarda mevsimlik çiçek dikimi yaparken, Tarsus’un simgelerinden olan Kültür Park ve Atatürk Gençlik Parkı’nda da yine rengarenk çiçek dikimi gerçekleştirildi. Çalışmalar kapsamında Devlet Parkı mesire alanında da budama ve temizlik çalışması yerine getirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü park ve bahçeler birimi ekipleri, havaların ısındığı şu günlerde, cadde, bulvar ve parklarda, bakım ve budama çalışmalarına hız verdi.

Kentin onlarca noktasında ve parklar çiçek dikimi yapan Büyükşehir ekipleri, yeşil alanlarda hastalık ve zararlılara karşı zirai ilaç salınım çalışmasını da yerine getirdi.

Rengarenk çiçekler dikildi

Büyükşehir Belediyesi park ve bahçeler birimi ekipleri, Tarsus’ta Adana Bulvarı, İsmet Paşa Caddesi, Muvaffak Uygur Caddesi ve Atatürk Caddesi ile kentin birçok noktasında orta refüj ve dönerli kavşak içlerinde mevsimlik çiçek dikimi yaptı.

Çalışmalar kapsamında kadife çiçeği, ateş çiçeği, gazanya ve Bodrum papatya dikimi gerçekleştiren Büyükşehir ekipleri, şekilli budama faaliyetlerini de yerine getirdi.

Tarsus’un simge noktaları olan Nusret Mayın Gemisi civarı ile Kleopatra kapısı çevresinde de detaylı bakım çalışması yürüten Büyükşehir ekipleri, bu alanlarda da şekilli dikim ve budama, toprak havalandırma ve çevre temizlik faaliyetleri yürüttü.

Park ve mesire alanlarında bakım

Koronavirüsle mücadele kapsamında ziyaretçilere kapatılan Tarsus’un gözde mekanlarından Kültür Park ile Atatürk Gençlik Parkı’nda da yeni çiçek dikimi ve bitki bakımı yapıldı.

Normalleşme süreciyle birlikte kapılarını açacak olan parklarda detaylı temizlik faaliyetlerini de yerine getiren Büyükşehir ekiplerinin çalışmaları neticesinde özellikle Tarsus Kültür Parkı’nda açan rengarenk çiçeklerle kartpostallık kareler ortaya çıktı.

Devlet Parkı Mesire Alanı’nda güvenlik ve bitki bakımı için ağaç budaması yapan ekipler, belli kurallar çerçevesinde açılanacak mesire alanında temizlik çalışması da yürüttü.

Yeşil alanlarda hastalık ve zararlılara karşı zirai ilaç salınım çalışması uygulayan Büyükşehir ekipleri, D-400 karayolu orta refüjde yabancı ot biçme, yeşil alanlarda sulama ve Şehit Sunay Atilla Üstgeçidi orta refüj taşlarını boyama işlemlerini de yerine getirdi.
Etiketler: ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1