Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Burun estetiği ameliyatı hakkında bilinmeyenler

Tarih: 5 Mart 2018 Pazartesi 23:13
Güncelleme: 5 Mart 2018 Pazartesi 23:25
Burun estetiği ameliyatı hakkında bilinmeyenler
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Medical Park Tarsus Hastanesi kadrosunda görev yapan Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Süleyman Altınkaya, burun estetiği hakkında tüm merak edilen soruları yanıtlayarak burun estetiği ameliyatı hakkında önemli bilgiler verdi. 

Medical Park Tarsus Hastanesi kadrosunda görev yapan Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Süleyman Altınkaya,’ya burun estetiği hakkında tüm merak edilen soruları yanıtlayarak burun estetiği ameliyatı hakkında önemli bilgiler verdi.
Burun estetiği ameliyatı sonrası çok ağrı oluyor mu?
Burun estetiği ameliyatı olmak siteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biri de ameliyat sürecinin ağrılı olup olmadığıdır. Ameliyat sonrası dönemde hastanede geçirilen sürede burunda ağrı genellikle iyi bir ağrı kontrolü ya hiç ya da çok az olmaktadır. Bu ağrılarda genelde ameliyattan bir gün sonra neredeyse tamamen geçmiş olur.
 
Tamponsuz burun estetiği ameliyatı var mıdır?
Öncelikle burun ameliyatı sonrası eskiden kullanılan tamponları artık kullanmıyoruz. Artık kullandıklarımız silikon yapıda yumuşak splintlerdir. Bunlar burundan kaygan yapıları nedeniyle ağrı oluşturmadan çekilebilir kolayca. Ayrıcabazın burun estetiği ameliyatlrında burun içine birşey koymaya bile gerek kalmaz. 
Burun estetiğinde burun kemikleri her zaman kırılır mı?
Burun estetiğinde büyük burun kemeri olan veya kemik eğriliği olan hastaların sorunlarının giderilmesi için burun kemiklerinin yeniden şekillendirlmesi gerekmektedir. Bu durumlarda burun kemiklerine müdahale ediyoruz.
 
Burun ameliyatlarında gözler morarır mı?
Burun ameliyatlarında, kemik müdahalesi yapılmışsa gözaltlarında ameliyat sonrası morarma olabilir. Uygun hastalarda ve tekniklerde bu morarma ya çok az ya da hiç olmayabilir de.
 
Burun estetiği sonrası darbelerden ne kadar süre korunmak gerekiyor?
öncelikle burun ameliyatı olun veya olmayın buruna alınan ciddi darbelerde burun etkilenir ve genelde şekilde değişme olur. Bu değişim çoğunlukla burunda çökme ve eğilme şeklinde kendini gösterir. Özellikle burun ameliyatları sonrasında hastalarımdan en az 3 ay küçük darbelerden de korumalarını istiyoruz ve gözlük takmalarını ameliyat sonrası 2 ay istemiyoruz. 
Burnum güzel oldu ancak burnumun düşmesinden korkuyorum!
evet bu hastalarımızdan en çok duyduğumuz sorudur. Öncelikle bu biraz hastanın burnuna(özellikle birden çok ameliyat geçirmiş hastalar) ve yapılan tekniğe bağlıdır. Burun ucu düşmesi güncel tekniklerle çok nadir oluşan bir durumdur. Hastalarımızın korktuğundan çok daha nadirdir.
 
Burun ameliyatı oldum ama istediğim gibi olmadı. Tekrar burun ameliyatı olabilir miyim?
Ne yazık ki tüm dünyada yapılan burun estetiği ameliyatlarından sonra hastaların Yaklaşık 20 de biri tekrar ameliyat  gerekitirmektedir. Bu nedenle ameliyat olup istediği gibi sonuç alamayan hastaların tekrar burun ameliyatı olma şansı vardır.
 
Burun estetiği ameliyatlarında hedef nedir?
Burun estetiğinde esas hedef kişinin yüzüne uygun bir burun oluşturabilmektir. Burun estetiği erkeklerde ve kadınlarda farklı estetik yaklaşımla yapılır. Tek tip bir burun mantığı estetik bir yaklaşım değildir.

Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1