Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Bilsem Sonuçları 2019

e-okul.meb.gov.tr BİLSEM sınav sonuçları sorgulama... Binlerce kişi bu aramayı yoğun şekilde gerçekleştiriyor. .
Tarih: 19 Nisan 2019 Cuma 14:51
Bilsem Sonuçları 2019
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Özel yetenekli çocukların belirlendiği BİLSEM sınav sonuçları için beklenen gün geldi. Yaklaşık 3 aydır beklenen sonuçlar geçtiğimiz günlerde açıklanacaktı.

Ancak MEB yaptığı açıklama ilr bugünü işaret etti. Peki BİLSEM sınav sonuçları açıklandı mı? İşte e-okul.meb.gov.tr ile BİLSEM sınav sonuçları sorgulama ekranı...

e-okul.meb.gov.tr giriş: BİLSEM sınav sonuçları sorgulama 2019

BİLSEM sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Binlerce aile çocuğunun BİLSEM sınavından alacağı sonucu günlerdir heyecanla bekliyor.

Birkaç gün önce açıklanması beklenen BİLSEM sınav sonuçları yetişmemişti. Gelişmelerin ardından ailelerin arayışları daha da arttı. Peki, BİLSEM sınav sonuçları açıklandı mı? İşte e-okul.meb.gov.tr ile BİLSEM sınav sonuçları sorgulama...

e-okul.meb.gov.tr giriş: BİLSEM sınav sonuçları sorgulama 2019

BİLSEM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

BİLSEM sınav sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz haberimizde yer alan bağlantı ile sisteme erişebilirsiniz.

e-okul.meb.gov.tr giriş: BİLSEM sınav sonuçları sorgulama 2019

BİLSEM SINAV SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

BİLSEM sınav sonuçları MEB güvencesi ile gerçekleşiyor ve MEB güvencesi ile ilan ediliyor. MEB yaptığı açıklamada sınav sonuçlarının 19 Nisan Cuma günü ilan edileceğini duyurmuştu.

Sonuçların saat 15.00'de açıklanacağı bildirildi. 

BİLSEM SINAV SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

BİLSEM sınav sonuçları sorgulama işlemi de merak ediliyor. Yukarıda belirttiğimiz üzre sınavın tüm güvencesi MEB'de. MEB, öğrencilerin sonuçlarını eğitim hayatları boyunca açık olan e-okul.meb.gov.tr adresinden duyuracak

BİLSEM sınav sonuçları sorgulama işlemi öğrenci T.C Kimlik numarası ve okul numarası ile sisteme girerek yapılacak. Haberimizde yer alan bağlantı sizi otomatik olarak BİLSEM sınav sonuçları sorgulama ekranına yönlendirecek.

E-OKUL.MEB.GOV.TR BİLSEM SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

BİLSEM NEDİR?

Bilsem, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismidir. İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarıdır.

Türkiye genelinde her ilde bir bilsem olmakla birlikte nüfus yoğunluğuna göre büyük şehirlerde birden fazla bilsem olabilmektedir.

BİLSEM'E NASIL BAŞVURULUR?

Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerine öğrenci seçimi Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl belirlenen tarihlerde yapılan sınav sonuçlarına göre yapılmaktadır. Bu sınav ilkokul 1., 2. ve 3. sınıf düzeyindeki öğrencilere tablet üzerinde dijital olarak yapılmaktadır. Bu sınava 2017 yılına dek bireysel olarak başvuru yapılamıyordu.

Diğer senelerden farklı olarak 2017 - 2018 Eğitim Döneminde veliler, sınav ücretini yatırdıktan sonra sınıf öğretmeninden gözlem formunu doldurmasını talep edebilecek. Aslında dolaylı bir şekilde Bilsem sınavı başvurularının bireysel olarak yapılmasının önü açıldı.

Sınava katılacak olan öğrenciler okullarındaki sınıf öğretmenleri tarafından doldurulan "gözlem formu" listesiyle aday gösterilmektedir.

ADAY GÖSTERİLDİKTEN SONRA NE YAPMAK GEREKİR?

Aday gösterilen öğrencilerin tümü grup tarama sınavına (tablet üzerinde yapılan dijital uygulama) girmelidir.

Öğrencinin bu sınava ne zaman gireceği il tanılama sınav komisyonu tarafından planlanacak ve öğrencilere randevu verilecektir.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1