Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Başkan Ömer Kurnaz, Birlik, Nezaket ve Sağduyu Çağrısında Bulundu

Tarih: 24 Mart 2019 Pazar 21:58
Başkan Ömer Kurnaz, Birlik, Nezaket ve Sağduyu Çağrısında Bulundu
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
“Emekli; Kadir, Kıymet Bilir” Türkiye Emekliler Derneği Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz, emeklilerin son derece hassas olduğu konuları ve yaşamlarının daha kaliteli olabilmesi için beklentilerini, yerel yönetimlere aday olan siyasilerin bilmesini istedi.

Başkan Ömer Kurnaz, nezaket ve sağduyu çağrısında bulunarak, “2019 Yerel Seçimlerinin; milletimize, ülkemize ve emeklilerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Türkiye Emekliler Derneği Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz, “Bu seçim sürecinde de, emeklilerimizin titizlikle izleyeceği hususlar vardır.

Öncelikle; siyasilerin seçim meydanlarında emeklilerden ne kadar söz ettiklerini, emeklilere yönelik programların ve vaatlerin seçim bildirgelerinde ne kadar ağırlıklı olarak işlendiğini, meydanlardaki siyasi nezaketi titizlikle izleyeceğiz.

Emeklilerimizin son derece hassas olduğu konuları ve yaşamlarının daha kaliteli olabilmesi için beklentilerini, yerel yönetimlere aday olan siyasilerin bilmesini istiyoruz. Evet, emeklilerimizin talepleri, çözüm bekleyen sorunları var.

Dileğimiz bu sorunlara yönelik çözüm önerilerini seçim meydanlarında siyasilerimizin ağızlarından duyabilmek. Emekli; kadir, kıymet bilir. Kendisine uzatılan eli, gösterilen samimiyeti asla karşılıksız bırakmaz. Sorunlarının çözümü için yapılan çalışmaları, planlamaları, vaatleri de takdir etmesini bilir.

Bundan önceki seçimlerde de; gerek iktidar, gerekse muhalefet partilerinin emekliye yönelik bütün vaatlerini ve programlarını dikkatle takip eden ve her birini takdir eden emeklilerimiz, bu samimi yaklaşımlara her zaman yine emekliye yakışan nezaket ve üslupla karşılığını vermiş, şükranlarını sunmuştur.

Bu ülkenin imarında; alın teri, el emeği, göz nuru olan emeklilerimiz artık sorunları için kimseye el açmak değil, hak ettiği değeri görmek istiyor.

Okullarında, fabrikalarında, sanayi tesislerinde, karayollarında, demiryollarında, limanlarında, hava alanlarında, kısacası ülkemizin her karışında alın teri olan emeklilerimiz; artık o yollarda başı dik, gururla yürümek istiyor, saygı görmek istiyor.

Büyük önderimiz Atatürk, emeklilerimize ve yaşlılarımıza gösterilmesi gereken saygının gerekliliğini şu şekilde ifade etmiştir: “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşam kudretinin en önemli kıstasıdır. Mazide muktedir iken bütün kuvvetiyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur.”

Emeklilerimiz bütün bu hassasiyetler içerisinde; gençlerimize, çocuklarımıza, torunlarımıza da örnek olacak bir seçim atmosferinin yaşatılmasını da öncelikli talepleri arasında saymaktadırlar.

Toplumumuza yakışan nezaketi, birlik ve kardeşlik anlayışını seçim meydanlarında da görmek istiyoruz. Gelişmiş, medeni bir toplum olmanın ilk adımı bizce; saygı ve nezaketten geçer”
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1