Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Başkan Kurnaz, "Emekli İkramiyeleri, Artış Sistemine Endekslenmeli"

Türkiye Emekliler Derneği Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz, dini bayramlar öncesi emeklilere ikramiye verilmesini uzun yıllardır dile getirdiklerini anımsatarak, bu taleplerini hükümetin geçen yıl hayata geçirmesinin kendilerini memnun ettiğini belirtti.
Tarih: 14 Mayıs 2019 Salı 11:20
Başkan Kurnaz, "Emekli İkramiyeleri, Artış Sistemine Endekslenmeli"
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Kurban ve Ramazan bayramlarında geçen sene 1000'er lira olarak verilen  ikramiyelerin yüksek enflasyon nedeniyle değer kaybına uğradığını dile getiren Kurnaz, şunlara yer verdi: "2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'ndaki düzenlemeyle birçok  ödeme yıllık bazda yüzde 26 artırıldı.

Emeklilerimiz için büyük önem taşıyan  ikramiyelerin de bu kapsamda iyileştirilmesi gerekmektedir. İkramiyelere en az  yüzde 26 oranında yapılacak artış, emeklilerimiz için yeni bir bayram müjdesi  olacaktır."

 Türkiye Emekliler Derneği Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz, bayram ikramiyeleri ile emeklilerin bayramları maddi anlamda daha az  buruk geçirdiğini hatırlattı.

Kurnaz, ikramiyelere yapılacak artıştan, başta  küçük esnaf olmak üzere herkesin nasipleneceğini sözlerine ekleyerek, “Her bayram öncesi hükümetten ikramiyelerine artış yapmaları çağrısında bulunmak istemediklerini, ikramiyelere yapılacak artışların sistemli  bir şekilde belirlenmesi gerekiyor.

Gelir ve aylıklarla birlikte  her yıl artan sosyal yardımlar gibi emekli bayram ikramiyeleri de bir artış  sistemine endekslenmelidir." dedi.
Etiketler: ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1