Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Başkan Avcı, "Çiftçi Sicil Düzenlemesi Bekliyor"

Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı, “Tarladaki Maliyet Düşerse, Bu Herkese Yansır”
Tarih: 4 Şubat 2020 Salı 12:45
Güncelleme: 4 Şubat 2020 Salı 13:23
Başkan Avcı, "Çiftçi Sicil Düzenlemesi Bekliyor"
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı, tarımsal destek kredi faizlerinin düşmesinin olumlu olduğunu belirtti.

Başkan Avcı, “Tarımsal destek kredilerinin faiz oranlarının düşmesi olumlu. Fakat çiftçimiz için öncelikle geçmişe dönük borçların yapılandırılması, sonrasında ise sicil düzenlemesi gerekiyor.

Aksi takdirde çiftçimizin kara liste sorunu yüzünden verilen kredilere ulaşamadıktan sonra, var olan borçlarını ödemekte zorlandığı süreçte faiz oranlarının düşmesinin hiçbir anlamı kalmıyor” dedi.

Tarsus Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı,  çiftçiye verilen desteklerin amacına ulaşabilmesi için öncelikle etkin sicil düzenlemesi ve yapılandırma getirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Başkan Veyis Avcı, “Bu yıldan itibaren tarımsal kredilerde kamu bankaları kredi faizlerini düşürdü. Düşen bu faiz oranlarında çiftçimiz için de olumlu bir karar.

Ama öncelikle düşünülmesi gereken konu çiftçinin bu imkânlardan faydalanıp faydalanamadığı. Bunun için de öncelikle mevcut borçlar için yapılandırma gelmeli.

Ödemekte zorluk çekilen kredi borçları ödenebilir hale getirildikten sonraki en önemli adım sicil düzenlemesidir. Geçmişte ödenemeyen borçlar nedeniyle bir şekilde kara listeye alınmış çiftçimiz sicil düzenlemesi ile bankaların inisiyatifine bırakılmadan kara listelerden çıkarılmalı.

Çitçinin desteklenmesi mutlaka gerekli. Çünkü tarladaki maliyetler ne kadar düşerse esnafın da tezgâhtaki fiyatları o kadar düşer”  kaydetti.
Etiketler: ,

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1