Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Baki Şimşek: "Yolun Sonu Artık Göründü"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili ve 26. Dönem Milletvekili Adayı Baki Şimşek, Türkiye'yi içeride ve dışarıda itibarsız hale getiren 13 yıllık AK Parti iktidarının artık yolun sonuna geldiğini söyledi.
Tarih: 22 Ekim 2015 Perşembe 20:59
Baki Şimşek: "Yolun Sonu Artık Göründü"
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili ve 26. Dönem Milletvekili Adayı Baki Şimşek, Türkiye'yi içeride ve dışarıda itibarsız hale getiren 13 yıllık AK Parti iktidarının artık yolun sonuna geldiğini söyledi.
 
Milletvekili Baki Şimşek, MHP Mersin Milletvekili Adayı Ali Yücelen, MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur ve yönetimiyle birlikte Huzurkent, Bahşiş, Kulak ve Yeşiltepe Mahallelerini ziyaret ederek, partisinin seçim beyannamesini vatandaşlarla paylaştı.
 
AK Parti'nin 13 yıllık iktidarında ülkenin nereden nereye geldiğini ulusal basında çıkan haber ve fotoğraflarla hemşehrilerine gösteren MHP'li Baki Şimşek, "Türkiye'nin bugünkü ortamına baktığımız zaman Ağustos ayından bu yana 150'ye yakın şehit geldiğini görüyoruz.
 
 AK Parti iktidarının 'Analar ağlamasın' diyerek başlattığı çözüm sürecinin bugün ülkemize ne hale getirdikleri ortadadır. Bu hükümet çözüm süreci altında her yer silahlanırken, her yere bomba döşenirken tüm bu olanlara sadece seyirci kalmıştır.
 
MHP'nin kanla beslendiğini iddia edenler bugün ülkemizi kan gölüne çevirmişlerdir. Artık bu iktidarın sonu gelmiş ve abbas yolcudur. Şunu herkesin çok iyi bilmesini istiyoruz, MHP'nin te başına iktidarında 'çözüm süreci' rezaletini tamamen bitireceğiz. Bölücü terör tüm unsurlarıyla kökünden kazınacaktır. Ülkemizde toplumsal huzur ve güveni tesis edeceğiz" ifadesini kullandı.
 
Türkiye’nin bölünmesinin önüne geçmek için 1 Kasım Milletvekili seçimlerinde 'evet mührü'nü Milliyetçi Hareket Partisi’ne vurmak durumunda olduğumuzun altını çizen Şimşek, partisinin seçim beyannamesini  köylülerle paylaşırken, bazı vatandaşlarla girdiği diyaloglar ise dikkat çekti.
 
Huzura ve refaha kavuşmak için bu seçimde vatandaşlardan MHP'ye destek vermelerini isteyen Milletvekili Baki Şimşek "MHP'nin tek başına iktidarında yıllık ortalama 700 bin kişiye iş imkanı sağlayacağız. Her ailenin en az bir ferdine iş imkanı sağlanacak. İş sağlanana kadar 700 lira aile desteği verilecek.
 
Askerliğini yapan gençlere iş kurabilmeleri için yarısı hibe olmak üzere 50 bin liraya kadar girişimcilik kredisi vereceğiz. İşsiz gençlerimiz ailelerinin sağlık sigortasından yararlandırılacak. Her öğrenciye öğrenim süresince 10 bin liraya kadar yüksek öğrenim kuponu verilecek. Evlenecek gençlere 10 bin lira tutarında faizsiz kredi verilecek. Mazotun litresi 1 lira 75 kuruş olacak.
 
Gübre tohum, ilaç ve yem üzerindeki vergiler kaldırılacak, sulama ve tarım işletmelerinde kullanılan elektrikten KDV alınmayacak, yüksek verim ve kalitede tohum, fide, fidan geliştirilmesi ve üretimi desteklenecek, tarımsal üreticilerin en kısa zincir ile pazara ulaşımı sağlanacak, hazine ile olan arazi uyuşmazlıkları giderilecek ve 2/B sorunu adil ve hakkaniyete uygun şekilde çözüme kavuşturulacak, et ve sütte garanti fiyat uygulamasına geçilecek, buğday, mısır, pamuk, soya, ayçiçeği, çeltik, fındık, incir, üzüm, kayısı, zeytin, yerfıstığı ve enerji bitkileri için fiyat garantisi verilecek, ecrimisil uygulamasından kaynaklanan sorunlar giderilecek, vatandaşlarımızın mağduriyeti önlenecek.
 
Tarım-sanayi entegrasyonunun sağladığı kırsal cazibe birimleri olan 'Tarım Kentleri' kurulacak" dedi.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1