Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Anjiyo Cihazı Tarsus'a Verilsin

Tarih: 21 Ekim 2016 Cuma 09:28
Anjiyo Cihazı Tarsus'a Verilsin
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus’ta Devlete ait Kamu Hastanelerinde kalp hastalıklarına bağlı sağlık sorunlarının teşhis ve tedavisinde büyük önem taşıyan Anjiyo cihazının bulunmayışı, vatandaşları özel hastane kapısına mahkum etmeye devam ediyor.
 
Tarsus Gündem Gazetesi'nden Cihan Kezer'İn haberine göre, 350 bin insanın yaşadığı Tarsus’ta Anjiyo cihazının bulunmayışının nedeni merak edilirken, Mersin Devlet hastanesinde  bulunan cihazın, Entegre Şehir Hastanesi’nin açılmasıyla birlikte boşa çıkacağı söylentileri, Tarsus’taki hastalar için umut oldu.
 
Yapımı tamamlanan Şehir Hastanesinin yüksek teknolojiye sahip ünitelerle vatandaşlara hizmet vermeye başlamasıyla birlikte, kapanacak olan Mersin Devlet Hastanesindeki bir çok tıbbı cihazın boşa çıkacağı ve bu cihazların farklı devlet hastanelerine gönderileceği öne sürüldü.
 
Devletten ödenek bekleyen bir çok kamu hastanesi , Mersin İl Sağlık Müdürlüğüne başvurarak taşınma sırasında elde kalacak olan sağlık ünitelerinin kendi bünyelerine tahsis edilmesini isterken, Tarsuslu  vatandaşlarda yetkililere seslenerek Anjiyo ünitesinin Tarsus’a verilmesini istediler.
 
Anjiyo cihazının Tarsus’a kazandırılmasını  ve cihazla birlikte Kalp ve Damar hastalıkları konusunda uzman kişilerinde  Devlet hastanesi bünyesine verilmesi gerekiyor.
 
Bu konuda özellikle milletvekillerine ve iktidar partisinin ilçe başkanına  büyük iş düşüyor.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1