Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

600 Yataklı Yeni Tarsus Devlet Hastanesi, Aralık Ayında Hizmete Girecek

Başhekim Op. Dr. Sadık Emre Direk, “Yeni Hastanede Yeni Üniteler Sayesinde Çok Daha Kaliteli Sağlık Hizmeti Verilecek”
Tarih: 25 Şubat 2020 Salı 13:35
600 Yataklı Yeni Tarsus Devlet Hastanesi, Aralık Ayında Hizmete Girecek
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Tarsus’ta yapımı devam eden ‘Devlet Hastanesi’ inşası son hızla devam ederken, yeni açılacak olan üniteler sayesinde büyük bir açığında kapanacak olması vatandaşları sevindirecek.

Tarsus Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sadık Emre Direk, yapım inşasının büyük bir bölümünün  tamamlanan yeni hizmet binasında ‘Anjiyo Ünitesi’ nin yanı sıra Kemoterapi ve Hiperbarik Oksijen  Tedavisi gibi bölümlerinde olacağını söyledi.

ARALIK AYINDA HİZMETE GİRMESİ BEKLENİYOR

600 yataklı Devlet Hastanesinin bu yılın son ayında hizmete girmesini beklediklerini ifade eden Başhekim Op. Dr. Sadık Emre Direk, “Hastane yaklaşık 72 bin metrekare arsa üzerinde 90 bin metrekare kapalı alana sahip. 96 yoğun bakım, 11 ameliyat salonu ve 785 otopark alanıyla hizmet verecek” dedi.

YENİ ÜNİTELER SAYESİNDE VATANDAŞIN SAĞLIK İHTİYAÇLARI GİDERİLECEK

Tarsus’ta bazı sağlık sıkıntılarına çözüm noktasında vatandaşların şifayı başka şehirlerin hastanelerinde bulmaya çalıştıklarını hatırlatan Başhekim Op. Dr. Sadık Emre Direk, “600 Yataklı Devlet Hastanemiz bünyesinde başta Anjiyo olmak üzere bir çok bölümler olacak.

Kemoterapi ve Hiperbarik Oksijen Tedavisi (Hiperbarik Oksijen (HBO) Tedavisi bir basınç odasında tümüyle basınç altına alınan hastaya aralıklı olarak % 100 oksijen solutmak suretiyle uygulanan medikal bir tedavi yöntemidir) gibi önemli üniteler sayesinde vatandaşlarımıza çok daha kaliteli hizmeti sunacağız” diye konuştu.
Etiketler:

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1