Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

24 Kasım Öğretmenler Günü Tarsus’ta da kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Tarsus'ta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Tarih: 25 Kasım 2015 Çarşamba 15:02
24 Kasım Öğretmenler Günü Tarsus’ta da kutlandı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
24 Kasım Öğretmenler Günü Tarsus'ta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 
İlk tören Cumhuriyet alanında yapıldı. Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Cumhuriyet alanında Atatürk Anıtına çelenk koyduktan sonra, törene katılanlar saygı duruşunda bulundu ve İstiklal marşı okundu.
 
Tarsus Kültür Merkezinde Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı Tarsus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin organizasyonunu gerçekleştirdiği etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
 
Burada konuşan Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, en kutsal ve en eski mesleklerden olan öğretmenliğin her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olduğunu belirterek, “Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Bu açıdan düşünüldüğünde bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın, çok özel, çok yüce ve onurlu bir meslektir. Öğretmenler Günü vesilesiyle önemini ve kutsiyetini bir kez daha idrak ettiğimiz bugünde, hedeflerimize ulaşmak için büyük bir gayret ve fedakârlıkla çalışan, geleceğimizin mimarları öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.
 
Kaymakam Bekir Atmaca ise etkinlikte yaptığı konuşmada, "Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesi nedeniyle, 1981 yılından bu yana 24 Kasım "Öğretmenler Günü" olarak kutlanmaktadır. Cumhuriyetin erdemini öğreten, milletçe topyekûn çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri öğrencilerinin; vatan sevgisi, fikir hürriyeti ve insanlık meziyetinin kıymetli birer timsali olmalarını sağlamak için yüce bir görev üstlenmişlerdir” dedi.
 
Stajyerliği kalkan 34 öğretmenin dev Türk bayrağı önünde yemin etmesinin ardından Kaymakam Bekir Atmaca, Garnizon Komutanı Binbaşı Vedat Topak, Emniyet Müdürü Salim Çakan, Başsavcı Mustafa Çelenk,  Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Belediye Başkan yardımcısı Rıdvan Aksoy, Sağlık Müdürü Füsun Kaleli öğretmenlere birer gül verdi.

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1