banner72

Tsunami video izle Japonya Depremi Tusunami

Tsunami video izle Japonya Depremi

GÜNCEL 10.03.2011, 23:00 21.10.2020, 16:14
Tsunami video izle Japonya Depremi Tusunami

Japonya tamamen felaket yaşıyor. 8.9 şiddetindeki deprem şehirleri alarak tsunamiden sonra ülkede meydana geldi. Japonya'da Video Japonya, tsunami, deprem ve tsunami görüntüleri ...
Sendai ve tsunami Miagi şehirlerin en korkunç şekilde şehir çarptı. önden herşeyi al kuzeyinde Tokyo isabet tsunami. 6 metre Japonya'da yaygın bir felaket durum dalgaların yüksekliği nedeniyle. Daha yüksek binaların çatıları tsunami kaçmak için umut ediyor. deprem hemen sonra, can kayıplarının büyük umut nedeniyle kıyılarında tsunami uyarısı engellenir. Ancak Japonya henüz ölü ve yaralı sayısı hakkında kesin bir bilgi yoktur açık değildir. Tek şey bilinen ve görülen yerleşim yuttu dev dalgalar.


tsunaminin canlı görüntüleri getirerek bütün dünyanın televizyon ekranlarında. Japonya'da tsunami etkisi altında. Neredeyse ülkenin tüm kıyı şeritlerinde dehşet görüntüler yaşanıyor. Yapamaz depremin merkez herhangi bir bilgi almak için.Binalar çok sayıda yıkılan bölgede görgü tanıklarından ilk ifadelerine göre. depremlerden biri de yerel saatle 14:46, deprem yeryüzünde büyük oldu. Tokyo, yangın dışında başkenti haber. Alevler içinde Tokyo bir petrol rafinerisi kuzeyinde.Japonya'da depremin ardından, ilk sekiz kişi arasında çıkan haberlere göre, tsunami kayboldu yüzlerce kişi öldü. Japonya'da büyük bir ile tsunami felaketi yaşıyor. Japonya'da deprem, tsunami, Japonya görüntüleri .. Yaşamak ..


ilk 8 kişi arasında yer alan haberlere göre ülkede Japon yetkililer, hayatını kaybetti. Önümüzdeki Japon'un bilgiler eksik 8.9 şiddetindeki deprem, tsunami ve ardından yüzlerce. Ekranlar tsunami dünya canlı görüntüleri dört Japonya gibi geldi. 130 kilometre uzaklıkta ve en yakın yerleşim birimi deniz deprem altında 35 kilometre hızla Türkiye saati 07:46 oluştu. Deprem, merkez üssü 324 mil uzakta Tokyo bile, çok şiddetli hissetti. Bildirildiğine oluştu tsunami nedeniyle, deprem zararları nedeniyle Can't.


7.4 deprem 1999 yılında Marmara Denizi şiddetinde meydana gelen 8,9 büyüklüğünde deprem büyüklüğü, tam 50 kez yoğunluk. Daha sonra Japonya'da deprem, 6 büyüklüğünde deprem artçı yukarıda şiddetinde artçı sarsıntı çok sayıda aşabilir oluşur 7 söyledi. Japonya'da deprem ve tsunami sonrası ölü sayısının çok fazla artması bekleniyor. Japon hükümetinin depremden beş nükleer tesisin sonra bütün faaliyetleri durdu. ülkenin elektrik kaynaklı bu bitkilerin çoğu, yaklaşık 4 milyon insan olamaz elektrik ihtiyacı vardır.


Tokyo'nun büyük yangınlar kuzey petrol rafinerileri oluştu. radyasyon sızıntısı ve Hükümet yetkililerinin tehlikesi yoktur Nükleer santraller Japonya'da deprem sonrasında toplam hasar milyar dolar olarak ifade edilmesi bekleniyor bildirdi. Japonya'da tsunami uyarısı yaralarını sarmak için çalışıyor birçok ülkede tsunami verildikten sonra. ABD Pasifik Tsunami Uyarı Merkezi, bölgede genişletilmiş olarak Pasifik Okyanusu'na tsunami uyarı büyük bir kısmı. Daha önce, Japonya, Rusya, Marcus Adası ve Kuzey Mariana bulunduğunuz bölge için tsunami alarmı, Tayvan, Endonezya, Şili, Peru, Filipinler, Papua Yeni Gine, Hawaii, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Amerika'nın ABD devlet duyurdu Pasifik Okyanusu bildirildi kenar kapsayacak şekilde genişletildi.
Tsunami dalgaları öğle vakti bugün Endonezya gelmesi bekleniyor. Japonya, hemen başlattı ülkelerde tsunami felaketinin yardım operasyonları sonrasında yayınlanan tsunami uyarısı. Rusya, Sakhalin adası, Kulin ve 10 bini aşkın kişi tahliye ediyor. yardım için ilk çağrı Japonya cevabı Birleşmiş Milletler geldi. BM, 30 uluslararası arama ve kurtarma ekibi, Japonya yardımcı olacağını söyledi.

Japonya dünya kelime tsunami tanıttı.
"Liman dalgası" anlamına gelen kelime, bu depremden sonra tsunami oluşur.
Ilgili KonularUzak ve Doğu-Okyanusya1707 Şikoku adasında meydana gelen bir deniz depremin yol açtığı ölümlerin binlerce etkileyen söyledi.
Japonya, birden fazla tektonik plaka üzerinde bulunan ve yılda 1000 hayat etrafında sallamayın.
Küçük sarsıntılar sık ​​sık, Japonya'da yaşayan insanların soğukkanlılıkla orta ölçekli depremler karşılamak için kamu yansıtıyordu.
unutulmuş Tokyo ve Kobe deprem
Ama bazı depremlerin anıları silinir.
1923 yılında Tokyo vurmak Deprem, bunlardan biridir.
Büyük Kanto Depremi sözde 7,9 büyüklüğünde deprem ve yangın nedeniyle, ahşap evleri ve tahrip yaklaşık 100 bin kişi hayatını kaybetti.
72 yıl sonra, Kobe ülkenin batı liman kenti, bir deprem 7.3 büyüklüğünde sarsıldı.
Deprem yollar ve çöker binlerce bina hasar fazla 6 bin 400 kişi öldü ve 400 bin yaralı.
Önleme ve müdahale mekanizmaları
Tokyo beklenenden daha büyük bir deprem olarak kabul edilir.
Bu nedenle, Japonya, deprem yanıt mekanizmaları, altyapı ve vatandaşların olası bir afet hazırlık çalışkan.
Hükümet kapsamlı izleme mekanizmaları yatırım yaptı.
Bu mekanizmalardan biri, ve Tsunami Uyarı Sistemi içinde yer alan 1952 yılında kurulan Japon Meteoroloji Ajansı,.
Tsunami Uyarı Sistemi, altı bölgesel merkezler, kara ve deniz sismik hareketleri inceliyor.
Meteorolojik Ajansı, umut, depremden sonra üç dakika içinde herhangi bir tsunami uyarısı için bu sistemi kullanarak yapabilirdim.
materyal dedi sonra büyüklükte deprem ve ulusal televizyonda yayınlanan merkezi bilgi, tsunami hemen uyarı zaman.
Çoğu şehir ve kasabalarda, acil bilgi sistemleri hoparlör kurulmuştur duyurdu.
Bazı kırsal bölgelerde, yerel yönetimler tarafından dağıtılan vatandaşların tahliye radyo talimatları dinleyebilirsiniz.
Çocuklar yıl boyunca bir deprem sırasında okul sıraları altında gizlemek için öğrenmek, yetişkinlere nereye yakın tahliye merkezlerinde olduğu bildirildi.
Altyapı tedbirleri
Büyük şehirlerdeki Yüksek binalar ve paramparça deprem inşa ediliyor bu yüzden daha güvenli hale ziyade sallanır.
Kobe depreminde binaların depreme güvenli kılmak için yeni bir yönetmelik hazırlandı sonra.
deprem güvenliği denetimi hizmet açısından bazı yerel yönetimler, evlerine vatandaşları sağlar.
Kıyı bölgelerinde tsunami de depreme dayanıklı sığınaklar bazı ayarlar bazı bölgelerinde sel önlemek için inşa edilmiş bulunmaktadır.
Deprem nükleer santrallerin belirli bir miktar otomatik olarak çalışma durdurulur.
Japonya, en hazır ülkelerden deprem biri değil, aynı zamanda tüm bu önlemlere rağmen, tehlikenin hala çok büyük olduğunu, son büyük deprem gösterildi.
Türk bilim adamı, Tokyo, Yrd Üniversitesi'nde misafir öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Doç. Japonya'da Dr Serdar Eh, Türkiye de bir deprem şokların depremin artçı için çok büyük bugün bile bildirdi.
  
telefon Tokyo Deprem Araştırma Enstitüsü, Yrd Üniversitesi tarafından ulaşmıştır Cihan Haber Ajansı,. Doç. henüz Dr Eh, öngörülemeyeceğini korku içinde depremin etkileri, ciddi insanlar ifade ettiğini söyledi. Iyi, "Bu uzun bir zaman aldı. Ardından artçı sarsıntılar meydana büyüklüğü 8.8 olan şiddetli bir deprem 14:40 civarında bugün Japonya sarstı. Depremde korkunç insanlar, etkileri çok büyük gibi görünüyor çok." dedi.
deprem ve artçı transferi sonrasında Şey çok büyük bir Türk bilim adamı, "Türkiye'de bile büyük deprem için deprem artçı şoklar," dedi. 7.4 büyüklüğünde artçı sarsıntı daha sonra 10-15 kişi olduğunu söyledi, Eh ilk şok kaydedildi.
"Tokyo sokakları ve TRAFİK KİŞİLER VAR"
, Durdu Tokyo, Yrd raylı ulaşım sistemlerinde söyledi. Doç. Dr Eh, "Tokyo ve hızlı tren seferleri durduruldu ve çevresinde demiryolu taşımacılığı Sokalar insanlarla dolu, herkesin trafik. Tokyo yürüyor var., Demiryolu taşımacılığı çok tutuklama insanlar için evlerini ulaşamaz yaygındır." dedi.
"EN BÜYÜK SORUNU YANGINLARI"
Kuyuları şunları söyledi: "Modern binaların zarar yok Quake vurduğu bölgelerde yangınlar var binalarda nesnelerin neden edildi Fires orada binalar büyük sorun ve yanıyor ciddi yangınlar var azı yok....."
"TSUNAMI UYARI ÖNCESİ 30 DAKİKA EDİLDİ"
Iyi artçı sarsıntılar bir hafta sürebileceğini belirten, "tsunami uyarı ve ardından Sendai. İlk 4, 6 varmadan 30 dakika verildi tsunami uyarı dalgaların yüksekliği 10 metreye kadar oldu. Tahmini tsunami etkisi bundan daha fazlası var. Tsunami arazi üzerinde, 200-300 metre ilerleme bekleniyordu. Ama şu an mil ifade edilir. Arabaları aldı hatta bazı binaların tsunami sularında düştü. yolların inanılmaz bir korkunç sahne var. Ancak, Tokyo tsunami fazla etkisi yoktur. "dedi.
"Japonya'nın BÜYÜK DEPREM"
O Japonya, Yrd yaklaşık 4 yıl vardı. Doç. hesaplama Ben 5 + büyüklüğünde deprem gördük bu zamana kadar Japonya'da depremin büyüklüğüne göre Dr Serdar iyi ". şiddetinde deprem olarak açıklandı Bugün 7'dir. Bu Japonya'da büyük deprem olduğunu sistemine göre. " dedi.
  
8.9 büyüklüğünde deprem Türkiye'de böyle bir olayın enkaz yarattığı tsunami sonrası Japonya'da meydana gelen, ayrıca yaşanmayacağı sorusunu akla orada getirdi.
Jeoloji Mühendisliği, Mühendislik ve Mimarlık ÇOMÜ Prof Dr Doğan Perinçek Fakültesi Bölümü tsunamiler ve fay zonları üzerinde Bu soru, araştırma cevap verdi.
Dr Perinçek. denizde bir deprem dikey bir hareket olmalıdır sonra bir tsunami olduğu, aynı zamanda, Kuzey Anadolu Fay Zonu içinde kalan Marmara Denizi olduğunu söyledi.
Dr Perinçek, Türkiye'de Kuzey Anadolu ve Doğu Anadolu fay öyle ama büyük bir deprem bekleniyor Japonya kadar büyük bir tsunami de gelmeyecek, çok aktif olduğunu söyledi.
Türkiye'de yaygın inanç, bu Profesör şiddetle karşı açıklar bu yönde 'tsunami sonrası iç sular, deprem olmaz'. Dr Perinçek şunları söyledi:

Japonya'da nükleer tesisler alarmda

Japonya'da meydana gelen 8.9 büyüklüğündeki deprem sonrası nükleer tesislerde alarm verildiği bildirildi.

Kyodo Haber Ajansı, nükleer tesislerde alarm durumuna geçildiğini belirtirken, her hangi bir radyasyon sızıntısı bulunmadığını duyurdu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
27
açık
banner64
Namaz Vakti 19 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 2 6
2. Trabzonspor 2 6
3. Fenerbahçe 2 4
4. Başakşehir 2 4
5. Alanyaspor 2 4
6. Beşiktaş 2 4
7. Gaziantep FK 2 4
8. Giresunspor 2 3
9. Antalyaspor 2 3
10. Galatasaray 2 3
11. Kayserispor 2 3
12. Konyaspor 2 2
13. Ümraniye 2 1
14. Ankaragücü 2 1
15. Sivasspor 2 1
16. Hatayspor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 2 0
19. Kasımpaşa 2 0
Takımlar O P
1. Bodrumspor 1 3
2. Samsunspor 1 3
3. Boluspor 1 3
4. Eyüpspor 1 3
5. Göztepe 1 3
6. Altınordu 1 1
7. Gençlerbirliği 1 1
8. Adanaspor 1 1
9. Keçiörengücü 1 1
10. Rizespor 1 1
11. Tuzlaspor 1 1
12. Erzurumspor 1 1
13. Pendikspor 1 1
14. Bandırmaspor 0 0
15. Denizlispor 1 0
16. Manisa Futbol Kulübü 1 0
17. Sakaryaspor 1 0
18. Ö.K Yeni Malatya 1 0
19. Altay 1 0
Takımlar O P
1. M.City 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Brentford 2 4
4. Tottenham 2 4
5. Newcastle 2 4
6. Leeds United 2 4
7. Chelsea 2 4
8. Brighton 2 4
9. Aston Villa 2 3
10. Nottingham Forest 2 3
11. Bournemouth 2 3
12. Liverpool 2 2
13. Fulham 2 2
14. Wolverhampton Wanderers 2 1
15. Leicester City 2 1
16. Crystal Palace 2 1
17. Southampton 2 1
18. Everton 2 0
19. West Ham United 2 0
20. M. United 2 0
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 1 3
2. Real Betis 1 3
3. Villarreal 1 3
4. Osasuna 1 3
5. Real Madrid 1 3
6. Real Sociedad 1 3
7. Valencia 1 3
8. Celta Vigo 1 1
9. Espanyol 1 1
10. Athletic Bilbao 1 1
11. Barcelona 1 1
12. Mallorca 1 1
13. Rayo Vallecano 1 1
14. Almeria 1 0
15. Sevilla 1 0
16. Cadiz 1 0
17. Girona 1 0
18. Elche 1 0
19. Getafe 1 0
20. Real Valladolid 1 0