Kalbindeki Deliğe Rağmen 2 Çocuk Doğurdu

Tarsus'ta yaşayan ev kadını 21 yaşındaki Cansu Sözüanık, kalbindeki deliğe rağmen 3 yıl arayla 2 çocuk sahibi oldu.

GÜNCEL 23.06.2015, 15:45 23.06.2015, 15:45
Kalbindeki Deliğe Rağmen 2 Çocuk Doğurdu

Tarsus'ta yaşayan ev kadını 21 yaşındaki Cansu Sözüanık, kalbindeki deliğe rağmen 3 yıl arayla 2 çocuk dünyaya getirdi. Kalbinin delik olduğunu ikinci çocuğunu dünyaya getirmeye hazırlanırken öğrenen Sözüanık, doğumdan sonra yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

 
İKİNCİ ÇOCUĞUNA HAMİLEYKEN RAHATSIZLIĞI ORTAYA ÇIKTI
 
Bir fabrikada çalışan işçi Mustafa Sözüanık ile evli olan Cansu Sözüanık, 3 yıl önce ilk çocuğu Utku'yu dünyaya getirdi.
 
Geçen mayıs ayında ikinci çocuğu için Tarsus'taki bir özel hastaneye giden genç kadına, sezaryen için doğumdan 3 gün önce anestezi muayenesi yapılırken, kalp atışı sesi farklı olduğu anlaşıldı.
 
Gönderildiği Tarsus Devlet Hastanesi'nde tetkikleri yapılan Sözüanık'a doktorlar, 'Doğuştan kalbinde büyük bir delik var. Doğum yapmak için kardiyoloji, kalp damar cerrahisi ve yoğun bakım ünitesi olan bir hastaneye gitmelisin' tavsiyesinde bulundu.
 
DOĞUMDAN SONRA AMELİYAT OLDU
 
Bunun üzerine özel bir hastaneye tedavi için giden genç anne önce Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanına ardından Kardiyoloji Uzmanı tarafından muayene edildi.
 
Doğumdan sonra yapılacak ameliyatla kalpteki deliğin kapanabileceğini söyleyen Doktor, önceliğin doğuma verilmesi gerektiğini kaydetti. 13 Mayıs'ta sezaryenle Kumsal adını verdiği kızını dünyaya getiren Sözüanık, doğumdan 25 gün sonra kalbi için ameliyata alındı.
 
Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı tarafından 10 Haziran'da gerçekleştirilen operasyonla genç kadının sağ meme altından giriş yapılarak kalbindeki delik kapatıldı.
 
"CESARET BULDUM"
 
Operasyondan sadece 36 saat sonra yeniden kızını emzirmeye başlayan Sözüanık, daha önce nefes darlığı yaşadığını ve bunun için gittiği göğüs hastalıkları uzmanlarından sonuç alamadığını söyledi.
 
İlk doğumumu farkında olmadan delik kalbiyle gerçekleştirdiğini belirten Sözüanık, "Durumun ortaya çıkınca, doktorumun desteğiyle cesaret bulup ameliyatı kabul ettim.
 
Kendisi benimle ağabey gibi ilgilendi, moral verdi. 5 saat süren ameliyat sonrası ben baygınken bile bebeğimin sütsüz kalmaması için sağdırmış. Şimdi çok iyiyim" diye konuştu.
android spyware android free app text spyware
male std testing how do you know you have chlamydia first signs of an std

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner64
Namaz Vakti 30 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P