Brancusi ye Google den Bomba Süpriz Hediyesi doodle 135.Yaşında

Brancusi ye Google den Bomba Süpriz Hediyesi doodle 135.Yaşında

GÜNCEL 18.02.2011, 23:00 18.02.2011, 23:00
Brancusi ye Google den Bomba Süpriz Hediyesi doodle 135.Yaşında

Brancusi ye Google den Bomba Süpriz Hediyesi doodle  135.Yaşında TIKLA ÖĞREN

Heykeltraş Brancusi'nin önde gelen uluslararası modernizm hareketinin biridir. Brancusi'nin kim? Brancusi'nin Brancusi'nin hayatı ve özel doodle logo ve burada ayrıntılı bilgi. özel Google doodle için hazırlanan Brancusi'nin çalışma katılımcı tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Brancusi'nin's 135 doğum günü bugün, Google ünlü heykeltıraş, ünlü heykeltıraş Constantin Brancusi'nin Brancusi'nin 135'inci doğum günü özel doodle hazırlanmıştır.

Constantin Brancusi'nin (Romanya: Constantin Brancusi'nin), doğum tarihi 19 Şubat 1876 - Ölüm tarihi 16 Mart 1957) Romanya, ama doğumlu Paris'te önemli çalışma ve son olarak, mevcut uluslararası modernizmin Fransız vatandaşlığına önde gelen biridir heykeltraş.

köy oğlu Pestani doğmuş gibi fakir bir köylü ailesinin nedeniyle şehir etrafında Romanya'nın Karpat Dağları'nda Brancusi'nin, Targu Jiu. 9 yaşındaki Romanya (Craiova) küçük bir taşra kentinde ailesinin evi terk hayatı yerel sanat okulu kazanmaya başladı ve bu arada devam etti. Bükreş gitti 18 yaşında orada Klasik yüksek öğretim sanat Güzel Sanatlar Okulu alındı.

1903 yılında Brancusi'nin Paris'e gitmeden önce ve sonra Münih. Antonin Kurumu stüdyo Paris'te Ecole des Beaux-Arts Öğretmenler iki yıl çalıştı. Auguste Rodin, bu atölyede asistan, ancak iki ay orada çalıştıktan sonra kabul etti sonra "büyük ağaçların altında bir şey büyümek" diye bu işi bıraktı.

TIKLAYIN İLGİNÇ İŞLERİ Brancusi'nin İÇİN birbirlerinden

Bundan sonra, Brancusi'nin modernizmin çalışmaları kendi devam etti ve heykel eşsiz bir tarz geliştirdi. Kendi kendine "olmuştur Duası", ilk heykel ve mezar heykeli sipariş. bronz veya diğer metal döküm içine metalik bir heykel ile sipariş verip bu kil veya alçı modeli yerine, heykel yapmak için seçtim. Her zaman heykel şeklinde, 1908 sonrasında işler olmuştur.

Constantin Brancusi'nin, 1200 yaş 81 215 heykel ve fotoğraf çalışmaları geride bırakarak Paris'e 16 Mart 1957 tarihinde öldü. Paris Montparnasse Mezarlığı'nda mezar "ndadır ve mezarlık kendini heykelleri mezar için hazırlanan önce ölen birkaç sanatçı dostu. Bunlar en iyi bilinen ve" Le Baiser (Kiss) "heykel.

Paris, Brancusi'nin, Fransa, devlet miras Romanya rededilen atölye hükümeti tarafından komünist toplanması. Brancusi'nin Brancusi'nin yenileştirilip atölye ölüm yılında Paris'teki modern sanat ve müze halka açıldı aynı şekle getirilen bu koleksiyon için Pompidou Merkezi yakınlarında

Google ana sayfasındaki Brancusi'nin doğumunun 135 yıldönümü logosu eserleri doodle taşındı ile. Bir Brancusi'nin heykel Brancusi'nin heykel ve Constantin Brancusi'nin ve sol eserlerini benimsenmiştir modernizmin kendine özgü tarzı ile ön plana dışında çalışan bir sanatçı olarak ...

Brancusi ye Google den Bomba Süpriz Hediyesi doodle  135.Yaşında TIKLA ÖĞREN

Constantin Brancusi'nin dünyaca ünlü bir heykeltraş. Modernizm ve Brancusi'nin eşsiz eserler ve büyük ses o zaman büyük ün kazanmıştır. Ahşap eserlri tanınır oyma. Bugün Brancusi'nin doğumunun 135 yıldönümü. Isimleri Brancusi'nin ile hareketli tarihin dood 'taraımı Google ana sayfasına dönüyor ve o doodle ir tasarlanmış gerçekten büyük logo çağrılacak güzellik unutmadı. Google mesaj Brancusi'nin eserlerini ve tanışıyorlar Bugün bildiğimiz olmasa da Google ana sayfası üzerindeki konumu, Brancusi'nin.

1906 yılında Brancusi'nin iki yıl sonra Paris'e geldi, Gauguin retrospektif açılır. O resim sergisi Brancusi'nin kavramının şekillenmesinde önemli bir rol oynar. Bu sergi bir arada farklı kültürlerin sanat Brancusi'nin üzerindeki etkisini araştırıyor. Gauguin Tahiti ahşap heykel ilkel kalitesi en etkili sanatçı tarafından yapılan çalışmalar.

Brancusi'nin 19 Şubat 1876 - 16 Mart 1957 Romanya arasında yaşamış ve Paris'te de o dönemde doğmuş olmak gibi sanat, büyü ve Fransz kpılarka vatandışlığına geçen ünlü heykeltıraş gerçekleştirecek.

İlk ile tanışma fırsatı, hatta ünlü Fransız heykel ustası bulur, Paris'te Brancusi'nin, Rodin, sanatçı asistan olarak bir ay boyunca sürer. Brancusi'nin, Rodin `yontulması işiyle bu kısa vadeli fırsatlar mermer heykelleri var. Bu modelin inşası ile Heykel taş işinde uzmanlaşmış alçı ya da kilden bir model olduğunu, mekanik cihazlar yardımı ile bir taş ustasının çalışma geleneksel bir yöntem vermek. Henüz Brancusi'nin heykellerini ve kendi Heykeltıraş kalıp çıkarma, doğrudan bu yöntemi kabul etmez. (Bu sanatçının mermer, kireçtaşı ve ahşap heykelleri gerçekleştirmek için gereken bronz heykel için kalıp çıkarmak için geçerlidir)

Constantin Brancusi'nin:

soyut, "gerçek" olan "bazı embesil nitelendiren soyut olarak benim işlerimiz var. Onlar denir". "Gerçek bir şey" değil, dış vizyonuna fikir Çünkü, "şeylerin özü". "

Brancusi'nin Orijinal eser

Brancusi'nin `s soyut çalışmasını sağlar gelişim çizgisi izleyebilmemize sade tarzı izlenimcilikten sonra ve her seferde, torsolar ve büstleri ile karşı karşıya. Yüzler, Esinperisi, Yenidoğan ve ilk ağlama, büstler, ben çeşitli maddeler her realistten soyut sanatçının çalışmaları gerçekleştirilen bir oğlan ve Esin Peri, torsolarından, Erkek gövde ve genç bir kızın Torsoso büstü Sleeping, Çocuk Sleeping.
Sanatçının yakınları gördü ya da çevresindeki insanların heykellerini yaptı. Küçük Fransız Kız, Socrates-ki resmedilmiştir aslında arkadaşı `besteci Erik Satie olduğunu. Brancusi'nin o Socrates adını taktığı, o Nancy Cunard ve Agnes E. Meyer gibi Platon adını giydi. Sonuncusu hariç tüm ahşap heykel yapılmıştır. Brancusi'nin bu malzeme hem de diğer malzemelerin işlenmesi ustadır. Bu beceri Romanya aslında deneyimi dayanmaktadır. Bu Romen zanaatçılığının tarafından ahşap heykeller izlerini görmek her heykel farklı yerlerinde birbiri üzerine bindirilmesinden oluşturulan mümkündür.

Brancusi ye Google den Bomba Süpriz Hediyesi doodle  135.Yaşında TIKLA ÖĞREN

Eserinde savaş dövme

Savaşta iki savaş, Brancusi'nin eserlerinin konu çok fazla işlememiştir. O, askerlik uymayan olamazdı ama, Romanya'nın savaşa katılarak 1916 yılında dolayı gurur duyduğunu söyledi. Romanya, Silence Tablo `de Targu Jiu, Öpüşme Kapısı ve İkinci Dünya Savaşı'nda ölen vatandaşlarının anısına düzenlenen Sonsuz Sütun çalışır.

Ölümünden sonra, bir örnek oldu

Çalışma yöntemleri ve dünya görüşünün tüm eserler, 20 yüzyılın en önemli, en etkili heykeltıraşları arasında Brancusi'nin, 1957 yılında ölüm, saflık, sadelik işleri, ve basit geometrik formların kullanımı, Carl dahil sonra Andre, Robert Morris ve Donald Judd `Minimalistler ve birçok sanatçı tarafından alınan numune s, modern heykel giden zincirinin önde gelen isimlerinden biri olma unvanını kazandı.

Constantin Brancusi'nin, 1200 yaş 81 215 heykel ve fotoğraf çalışmaları geride bırakarak Paris'e 16 Mart 1957 tarihinde öldü.

Brancusi'nin Google doodle

Google doodle gelenek, daha görsel tatmin edici yeni bir isim ekleyerek bu sefer, ama yine de bir doodle yayınladı. bellek ve doğum günü doodle yayınlaan onuruna Brancusi'nin, Brancusi'nin eserler, yazılı ve Google yazısnı sistemi anımsatan tasarlanmış. Tarihin unutulmuş ışığı adları tutarken, ama bugün yine çok hatırlatılmış oluyor Google doodle tasarımlar genellikle, son günlerde görünür.

Constantin Brancusi'nin kim?

Constantin Brancusi'nin Google 135 doğum günü bir heykel sanatçısı hatırlatıyor, bizi bugün's. Constantin Brancusi'nin 135 bugün Constantin Brancusi'nin 'in doğum günü kutlandı yıl hayat ...

sanat tarihçisi çoğu ailesiyle birlikte yaşayan on bir yaşında, heykeltraş Constantin Brancusi'nin Brancusi'nin en büyük dönemde Craiova içinde çiftlik sol sayar, değerli, abanoz bitirmek şeyler mobilyacının ile çıraklık başladı yapar; Uygulamalı Sanatları Fakültesi eski bir el heykel alanında eşsiz yetenek aşağıdaki bölge fark edildi. 1902 yılında Güzel Sanatlar nu Bükreş Okul bitmiş, yürüyerek Paris'e gitmeye karar verdi. 1904 yılında Paris ulaşmak için, kısa bir süre için Güzel Sanatlar Akademisi ama yakında İÇİNDEKİLER büyük dinleme sanatı etkileyen dersleri izledi Rodin öğütlerini akademi bıraktı. Ancak, teklifte Rodin'in çalışmaları, o büyük ağaç şey gölgesinde büyümeye geri çevirdi. Yalnız, romantizm, ekspresyonizm, ve duyguculuk akımlarına karşı geliştirilen bir sanat soyutlama doğru ilk sanatçılardan biri oldu.

Brancusi ye Google den Bomba Süpriz Hediyesi doodle  135.Yaşında TIKLA ÖĞREN

Brancusi'nin sanatı, daha iyi kendini aramak için inkar sanatın herhangi bir eğilim karşı hazırlıklı mutfağı muktedir. gerçekçi detayları İşleri, tüm tedavi, geometrik formları veya yapıların konu gibi, (bu eğilimin en önemli örneklerinden yansıtan Sonsuz Sütun ve Adem ve Havva eserleri) ritimler çiftleri son derece önem vermiş, düşüncelerini bir sanatçı Brancusi'nin indirgenmiş oldu bir ressam olarak büyük bir özenle seçilmiş malzemelerin duyusal nitelikleri vurguladı yaptı. Parlatılmasına yastıkları ile bir kontrast yaratarak gereçleri heykeller oluşturabileceğiniz bir büyük (o Yavrukuş tema işlediklerini çok sık açık kanıtlar) gösteren yüzeyler, örneğin bir siyah kadife yastık bir parlak beyaz mermer heykel, ya da yerine üstüne oturmak için , aynalar yerleştirerek parlak çelik levhalar kullanarak özel efektler yaratmayı başarmıştır.

Romen heykeltıraş Constantin Brancusi'nin, (1876-1957) modern hareketin merkezi bir figür ve soyut bir öncüsü olmuştur. Onun heykel Paris avant-garde gelişmişliği ile oyma köylü telaş birleştirerek, görsel zerafet ve malzemelerin hassas kullanım için olduğunu belirtti. Güzel Sanatlar Bükreş Okulu katılıyor ve Ağustos Rodin heykeli öğrenilmesinden sonra, Brancusi'nin 1904 yılında Paris'e gitti. Brancusi'nin 1908 yılında ilk önemli eseri, Kiss yarattı. Bu dönemden sonra heykel Uzayda ruhani Kuş sayısız sürümlerine Dünyanın neredeyse özelliksiz Başlangıcına Muse Uyku bedensiz baş ve efsanevi kuş Maiastra biçimsel rakam hareket, giderek soyut oldu. Brancusi'nin's heykel New York'ta 1913 Armory Show, o dört kez ziyaret etti ve çalışmaları sık sık sergilenecek olan bir şehir de uluslararası ün kazandı. onun heykeller düzenleme, bireysel çalışmalar ve fotoğraflar önemli bir vücut kendi kurulum belgeleyen 8 Çıkmazı Ronsin Brancusi'nin adamış büyük ilgi yaptığı Paris stüdyosunda. Isamu Noguchi 1927 yılında Brancusi'nin için bir stüdyo asistanı olarak çalıştı ve Brancusi'nin öğretti taş ve ahşap bölmek. 1930'larda Brancusi'nin Indore ve Maharajah ve Tirgu Jiu, Romanya, Kiss onun Kapısı de kurulum için Hindistan'da, iki iddialı kamu heykel projeleri üzerinde bir gerçekleşmemiş tapınak çalıştı, Silence Tablo ve 100 metre uzunluğunda bir demir döküm sürümü sonsuz Sütun. Onun ölümü üzerine Brancusi'nin stüdyo bütünüyle müze kurulabilir koşuluyla Paris Şehir Sanat Müzesi yaptığı stüdyo içeriğini sol

Brancusi ye Google den Bomba Süpriz Hediyesi doodle  135.Yaşında TIKLA ÖĞREN

Constantin Brancusi'nin ve heykeller onlar taklit meydan gibi böyle benzersiz bir şekilde basit ve sofistike karışımı. Henüz yirminci yüzyılda daha etkili olmuştur bir sanatçı düşünmek mümkün değildir. Neredeyse tek başına, Brancusi'nin, heykel devrim modernizm icat ve formları ve bugün bildiğimiz gibi endüstriyel tasarım kavramları şeklinde.

Brancusi'nin Hobita olarak 21 Şubat 1876, Romanya'nın Karpat Dağları'nda bir köyde doğdu. Yüzyıllar boyunca, bölgede özellikle hammaddesi süslü, halk el sanatları onun zengin geleneğiyle tanınıyor. Bu Romen halk ustalar tarafından kullanılan büyük ölçüde basit, geometrik desenler olduğunu Brancusi'nin olgun eserleri şeklinde tarzı. Anne ve babasının, Nikolay ve Maria Brancusi'nin, yoksul köylüler küçük Constantin yedi yaşından itibaren koyun ailenin akın herded. çok genç bir çocuk olarak bile, o araç ve odun dışında başka nesneler oyma için olağanüstü yeteneğe sahip olduğunu göstermişti. O da iradeli ve kararlı idi; babası ve ağabeyi ile zorbalık kaçmak için, sık sık evden kaçtı. dokuz yaşındayken, Constantin Tirgu-Jiu, en yakın büyük şehirde çeşitli ufak işler çalışmak memleketi köy bıraktı. 13 yaşındayken Craiova, o birkaç yıl için bir bakkal çalıştı komşu Dolj County, sermaye geldi. Constantin yaşındayken 18, oyma için yeteneğini etkilendim işvereni, El Sanatları Craiova Okulu onu kayıt için para kaldırdı. çok az örgün eğitim almış beri Burada Constantin, ve ahşap olan aşkını indulged kendini okuma yazma öğretti.

1898 yılında pekiyi derece ile mezun olduktan sonra, Brancusi'nin o heykel titiz akademik eğitim almış Güzel Sanatlar Bükreş Okulu girdi. Bir öğrenci olarak o da çalışkan kadar yetenekli olduğunu ve o hızla sivrildi. Onun erken hayatta kalan çalışmalardan biri bir ustalıkla işlenen écorché, kaslarda ortaya çıkarıldı cilt ile bir adam bir heykeli vardır. sadece anatomik bir çalışma olsa da, zaten özü ortaya çıkarmak için heykeltraş daha sonraki çabaları yerine sadece dış görünüşü kopya habercisiydi.

Bükreş sıkıldınız, Brancusi'nin, 1903 yılında Münih'e gitti ve orada Paris kadar. Paris yılında sanatçılar ve aydınlar yeni fikirler ile trimming ve daire içine onu hoş bir topluluk buldu. Antonin Mercié, başka bir öğretim üyesinin atölyesinde iki yıl geçirdikten sonra, Constantin Auguste Rodin ve atölye girmek için davet edildi. Bu Brancusi'nin vardı özellikle uzun ve ünlü Fransız heykeltıraş hayranlık büyük eseri etkilenmiştir, muazzam bir ayrıcalık oldu. Ama, her zaman bağımsız, Brancusi'nin söyleyerek, sadece iki ay sonra Rodin'in solda: "Hiçbir şey büyük ağaçların altında büyüyebilir."

O Brancusi'nin "kendi başına dışarı vurdu," o Rodin'in okul devrimci bir tarzda gelişen ve sanatta modernizmin liderlerinden biri olarak kendini kuran bu aradan sonra oldu.

Brancusi ye Google den Bomba Süpriz Hediyesi doodle  135.Yaşında TIKLA ÖĞREN

 
Dua başlıklı İlk olgun çalışması, bir mezar anıt bir parçası olarak görevlendirildi. diye diz çöker olarak kendini geçiş genç bir kadının bir kaba, minimalist, neredeyse ilkel bronz heykel, bu yarı soyut, non-literal temsil karşı heykel ilk adım işaretli ve "değildir dış formu ama fikir tasvir içinde Brancusi'nin inancı yansıtıyordu, şeylerin özü. " Daha önce, Rodin ve takipçileri gibi, Brancusi'nin ve kil veya sıva yaptığı heykellerin vardı sonra yapılan bronz atmalarını. oyma - Şimdi, o gerçekten kendi edildi tekniği döndü. 1908 sonra tamamen terk modelleme ve ahşap, mermer, taş veya tüm eserleri oyulmuş.

Önümüzdeki birkaç yılda, Brancusi'nin Muse Uyku birçok versiyonları üzerinde çalıştı ve öp. o bütün sonraki eserlerinde yapmaya devam edeceğini bu heykeller yılında klasik, folk Romence, Afrika, Mısır ve Kiklad sanat, geleneklerini erimiş. birçok sanatçı gibi, o da onun heykel içine "şık endüstriyel" dahil etmeye başladı. Bütün bu etkiler onu geometrik düzenli ve yedek onun tarzı damgasını oldu özetliyor geliştirmeye yardımcı oldu. Henüz, sanılanın aksine, Brancusi'nin bir soyutlamacı olamadı: onun formları ve daha oldu ama daha fazla zaman ile basitleştirilmiş, onlar temsil konular benzemeye devam etti.

Eserleri Fransa, Romanya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde Brancusi'nin büyüyen popülerlik getirdi. en önemlisi Varlıklı kollektörleri, avukat John Quinn, onun heykelleri satın alındı. Dergi ve sanat değerlendirmeleri praiseful makaleler yayınladı. 1913 yılında aynı anda Paris ve New York'ta Armory Show'da Salon des Indépendants sergilenmektedir oldu. 1916 yılında, Brancusi'nin o yaşayacak ve hayatının geri kalanı için çalışma Impasse Ronsin, bir stüdyo taşındı. Bu arada, o aydın ve sanatçıların öncesi ve I. Dünya Savaşı şair Ezra Pound ve yazar Henri Pierre Roché onun confidants, sözcüleri olarak hareket sırasında Paris'te yaşayan ve biyografi hayatı boyunca pek çok yakın olmuştu. Bir süre için, Brancusi'nin İtalyan sanatçı Amedeo Modigliani ile çalışmış; şair Guillaume Apollinaire ve sanatçı Pablo Picasso, Henri Rousseau ve Fernand Léger onun diğer ortakları arasında yer aldı.

Brancusi ye Google den Bomba Süpriz Hediyesi doodle  135.Yaşında TIKLA ÖĞREN

sevimli ve sokulgan rağmen, Brancusi'nin birkaç tanınmış var gibi ve biraz gizemli, karmaşık bir insandı. Kısa ve canlı, o, o yaşlandıkça, o basit köylü kıyafet ile desteklenmiş bir uzunca sakalı vardı. Kendi çıkarları bilim ve felsefe müzik arasında değişmektedir. Yetenekli bir kemancı ve şarkıcı, o müzik eklektik bir tadı vardı. Kendi fonograf bina ve mobilya, mutfak eşyaları en fashioning ve hatta kapı evinde, aynı zamanda geleneksel Romen yemekleri ve olağanüstü bir el ulağı ünlü bir aşçı oldu. tüm "geçici elde edilen uçucu farklılaştıran," eski Çinli filozof Lao-Tzu ve 11. yüzyılda Tibet rahibi Milarepa tarafından sadece Platon tarafından değil, aynı zamanda şekillenmiştir değerli yukarıda Onun dünya görüşü. Bir yandan, o, neredeyse bir münzevi bir "aziz gibi" idealist idi. O tapınak bir tür içine onun stüdyo dönmüş, ve kim ziyaret tüm sanat alanı için ödünç o derin ruhani bir atmosfer belirtti. Ama, gençler ve yirmili, o hangi o konak, aşçı ve şovmen olarak görev canlı partiler atma, bir zevk-arayan ve merrymaker olarak onun bohem daire biliniyordu. O sigara, iyi şarap, kadın ve şirket takdir ve o her üç overindulged. Brancusi'nin servet kazandıkça, o fazlalığı içmeye başladı kez nikotin zehirlenmesi nedeniyle tedavi olmak zorunda kaldı. o hiç evlenmemiş olmasına rağmen, o işleri bir dizi taşıdı ve bir bir jest alışılmadık bir "aziz" diye hiçbir zaman kabul en az bir çocuğu vardı.

1920 yılında, Brancusi'nin Salon Princess X adı verilen bir çalışma sergileyerek onun zaten çapında ün ekledi. Onun görünüşe göre fallik şekli, anonim bir portre olarak, çalışma sergi çıkarıldı sadece amaçlı olduğunu Brancusi'nin's şiddetli itirazlarına rağmen, bir skandal yarattı. (Eleştirmen Anna chave başlığı okumak için başka bir yolu olduğunu ileri sürdü "Prince's Sex.") Bu zaman zarfında Brancusi'nin Uzay, uçuş basit ama yüce temsil  ilk Kuş heykel images/ma/images/ma1996.403.7a% 2Cb.L.jpg). Romen folklor, gelecek kehanette bulunmak ve kör tedavi güzel ve ölümsüz altın kuş - Bu Maiastra denilen heykeller önceki bir dizi dayanmaktadır. Brancusi'nin her Kuş hafifçe her eğrilik ve kalınlığı diğerinden farklı olan, son derece parlak mermer ve bronz, önümüzdeki 20 yıl içinde 20 kişi sürümlere göre yapar. Bu yüzden Brancusi'nin önemli bir sergi için 1926 yılında New York'a geldiğinde, o Uzay yılında Kuş üretimi veya bazı patentsiz sanayi aracı bir nesne olduğuna inanılan ABD gümrük yetkilileri tarafından yargılandı, bu soyut edildi. Bu zamana kadar Brancusi'nin üsleri büyük önem başlamıştı ve o heykeller kendilerini yatırım olarak o kadar önem ve özgünlük gibi tüm eserleri için üs inşa edilmiştir.

Brancusi ye Google den Bomba Süpriz Hediyesi doodle  135.Yaşında TIKLA ÖĞREN

Dava bir yana, Brancusi'nin Eski Dünya daha Amerika'da daha kolay çok benimsenmiştir ve hayatının seyrinde ABD'de birkaç kez daha ziyaret etti. 1933 yılında, eserleri evi olacağını Hindistan Meditasyon Tapınağı inşa Indore ve Maharajah tarafından görevlendirildi. Hevesli proje hakkında, Brancusi'nin planlarını sonuçlandırmak ve inşaat başlayacak 1937 yılında Hindistan'a gitti. Ama Maharajah, ötedeydi ve sonra, karısının ölümü ile yaslı, tapınak olan ilgisini kaybetti. Brancusi'nin büyük hayal kırıklığı için, projesini gerçekleştirdi değildi.

Brancusi'nin hayal kırıklığı, ancak uzun sürmedi. 1938 yılında Tirgu-Jiu, onun çocukluk çoğunu geçirdiği kasabada bir Dünya Savaşı anıt tamamlandı. Anıt cesaret ve başarıyla 1916 yılında bir Alman işgali kapalı savaşan Romen sivillerin kurban anısına. Sessizlik Tablo, Kiss Kapısı ve huşu uyandıran Endless Sütun oluşan bu geniş anıt, Brancusi'nin's parlak başarı oluşturmaktadır.

kendisi bu onun nihai sanatsal hedefi ulaşma gördüm Belki de, Tirgu-Jiu anma Brancusi'nin kariyerinde sadece tepe değil, aynı zamanda gerileme başlangıcı oldu. Hayatının geri kalan 19 yıl içinde, o da bir düzine eserler sadece üretilen çoğunlukla temalar üzerine daha önce birçok kez tedavi oldu. daha sonra yaşlılık Dünya Savaşı ve Paris dışında seyahat onu engelledi. Ünü büyürken, bir kez toplu halde yaşayan sosyetik neredeyse bir keşiş oldu. Brancusi'nin nadiren diğerleri sır Çünkü, bu değişimin sebebi büyük ölçüde bir gizem kalıyor. Ama onun reclusiveness bir hareket bir parçası olduğunu muhtemeldir. Hiç ego ve mizah bir afacan anlamda tahrik, Brancusi'nin adaçayı sanatsal vizyoner oynarken zevk ve huşu olurdu ve alay ünlü aç halka seferde anlamına hazır teklif formülasyonları emzik. Aynı zamanda, ancak, onun yalnızlık gerçek oldu. Onun ilişkiler çoğu sadece profesyonel ya da olanlar yüzeysel olduğunu fark olmalıdır. Henüz yapamaz, bu yüzden geç hayatında derin ilişkileri yeni sahte, o içe açmak için başka çare yoktu. Ve, yaş ve bilgi sürekli satın alarak pörsümüş, o nihayet hayat yanı sıra sanatta temel için geçici ticaret karar olasıdır.

1956 yılında, Life dergisinden bir gazeteci sanatçının yazdı: "için şefkatle onun stüdyo konusunda endişe beyaz pijama ve sarı gnomelike kap, Brancusi'nin bugün hobbles eşyası ve balık kuş, başları sessiz ev sahibi ve yarattığı sonsuz sütunlar ile communing . "

Brancusi ye Google den Bomba Süpriz Hediyesi doodle  135.Yaşında TIKLA ÖĞREN

Son yıllarında, Brancusi'nin yanındaki kapıdan taşındığı Romen mülteci bir çift tarafından bakılma oldu. amacıyla ve bu bakıcılar varislerine yapmak için Paris'te Musée National d'Art Moderne yaptığı stüdyo ve içeriğini bırakabilmek için, Brancusi'nin 1952 yılında bir Fransız vatandaşı oldu. ancak nispeten küçük bir çıkış biri olan estetik ve kültürel değeri hesaplanamaz bir - O bazı 1200 fotoğraf ve 215 heykel geride bırakarak, 81 yaşındayken 16 Mart 1957 tarihinde öldü.

"Hayatım harika bir olay arkaya olmuştur" Brancusi'nin kez söyledi. Bu yüzden gerçekte olsun ya da olmasın, o, her şeyi o huşu bir arındırıcı duygularının olanları içine hatta en sıradan nesneleri dönüştürmek için kullanılan bir hediye muhteşem görme yeteneği vardı. onun, görünüşte ağırlıksız başkanları, yükselen kuşlar ve sütunlar pırıl pırıl, o heykel devrim ve görsel modernizm icat etti. Henüz bu eserlerin hem fiziksel hem de manevi yükselme olması, içine de olmak ve gelecek bir devam kutlama vardır. Bir kez gizemli ve revelatory, beton ve ruhani, basit ve yüce de, onlar her şeyi doğasında olduğunu hayret görmek, bizi de güç.

Brancusi ye Google den Bomba Süpriz Hediyesi doodle  135.Yaşında TIKLA ÖĞREN

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
25
az bulutlu
banner64
Namaz Vakti 27 Haziran 2022
İmsak 03:33
Güneş 05:17
Öğle 12:49
İkindi 16:40
Akşam 20:12
Yatsı 21:49
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31