banner72

Brancusi Süprizi - Google'dan Ünlü Heykeltraşa Doodle Hediyesi

TIKLA BRANCUSİ DOODLE HEDİYESİNİ ÖĞREN

GÜNCEL 18.02.2011, 23:00 18.02.2011, 23:00
Brancusi Süprizi - Google'dan Ünlü Heykeltraşa Doodle Hediyesi

TIKLA BRANCUSİ DOODLE HEDİYESİNİ ÖĞREN

Brancusi'nin tam özel logo Google kullanıcıları için hazırlanmış bir not aldı. Constantin Brancusi'nin gibi internet kullanıcıları binlerce hazır Twitter ve Facebook sayfalarında Google logosunu tarihinde Constantin Brancusi'nin yorum ünlü heykeltraş hatırlama memnun.

Constantin Brancusi'nin Google Grafik yer vermiş sanat ünlü eserleri isim ve logosu çizmek için hazırlanmıştır. Brancusi'nin heykeller farklı bir desen logo tercih edilmiştir.

Önceki yıllarda Google Constantin Brancusi'nin ve bu ekranlı olmuştu ana sayfa sunarak doğum günü kutlaması için özel bir logo çizdi.

doğum günleri ve göz ardı etmez, Türkiye Cumhuriyeti'nin özel günler için bilim adamları - Brancusi'nin, Google için üzerinde Türk fikir çekti. Cumhuriyet bayram günü olarak 29 Ekim tarihinde çok değerler kadar Google Türkiye sayfasında beklemeye Cahit Arf, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı doğuma kadar beklemeye Mehmet Akif Ersoy doğum, yayınlar.

Google, özel bir uygulama ile dikkatleri üzerine çekiyor ünlü isimlerin doğum günü ülkeler. tüm Internet kullanıcılarının hemen hemen bütün ülkeler için, her gün girerek, Google logosunun hemen altında bir arama kutusuna yazarak sonuçlara ulaşmak istiyor.

özellikle Brancusi'nin için Google logoları, Brancusi'nin eserleri için hazırlanan ve bir bütün olarak sanat severlerin kalbini fethetti. Tarafından sonuçlara yaklaşır ünlü heykeltıraş tıklanığında doğum günü görünecektir Google'ın Brancusi'nin Brancusi'nin 135 ve logo logo çekti.
Kim Brancusi'nin ve yaşam

. Targu Jiu kasabası civarında Romanya'da Brancusi'nin, Karpat Dağları, köy "Pestani" de çok basit bir oğlu ve fakir bir köylü ailesi olarak doğdu. 9 yaşındaki Romanya (Craiova), küçük bir taşra kenti ve hayatı yörel sanat okuluna gitti kazanmaya başladı bu arada aile ev bıraktı. Bükreş'e gitti 18 yaşında orada Klasik yüksek öğretim sanat, kayıtlı "Güzel Sanatlar Bükreş Okulu".

TIKLA BRANCUSİ DOODLE HEDİYESİNİ ÖĞREN

1903 yılında Brancusi'nin Paris'e ve Münih sonra gitmeden önce. Paris'te Ecole des Beaux-Arts de öğretmenler, "Antonin Makamı" atölye, iki yıl çalıştı. Auguste Rodin, bu atölyede asistan, ancak iki ay orada çalıştıktan sonra kabul etti sonra "büyük ağaçların altında bir şey büyümek" diye bu işi bıraktı.

Bundan sonra, Brancusi'nin modernizmin çalışmaları kendi devam etti ve heykel eşsiz bir tarz geliştirdi. Kendi kendine "olmuştur Duası", ilk heykel ve mezar heykeli sipariş. bronz veya diğer metal döküm ve metal heykel, heykel haline yapma kil veya alçı modeli için bu düzen yerine yapmayı tercih etti. Her zaman heykel şeklinde 1908 sonrası çalışmalar olmuştur.

1200 yaş arası 81 215 heykel ve fotoğraf çalışmaları geride bırakarak Constantin Brancusi'nin, Paris Mart 1957 16 öldü. Paris Montparnasse Mezarlığı'nda mezar "ndadır ve mezarlık kendini heykelleri mezar için hazırlanan önce ölen birkaç sanatçı dostu. Bu tanınmış arasında en iyi olan" Le Baiser (Kiss) "heykel.

Paris, Brancusi'nin, Fransa, devlet miras Romanya rededilen atölye hükümeti tarafından komünist toplanması. Yakın Pompidou Merkezi sokulmuş Brancusi'nin Brancusi'nin atölye yenileştirilip ölümüyle aynı şekil Paris'te modern sanat ve müze olarak halka açıldı, bu koleksiyon

Bu dönemde yapılan Keski ağaç işleri şöhret kazanacak. 1898 yılında Scoala Nationala Frumoase Arte (Uluslararası Güzel Sanatlar Okulu), eğitimine devam etmek ve 1902 yılına kadar burada kalır Bükreş gidin. 1904 yılında ve 1905 yılında bir heykel sanat eğitimi amacıyla Ecole des Beaux-Arts (Güzel Sanatlar Akademisi) eğitim sürüyor ağır basar Paris'e gitti rağmen.

19. ve 20. yüzyılın başlarında açısından bir ortam var nasıl Paris'te erken yüzyıl sanatının? 19. sanat adına sonundan bu yana ikinci yarım yüzyıldan bu yana Paris'in birçok gelişme yaşadı yüzyılda, bir sanat merkezi haline gelmiştir. 1870'li ve 80'li sanat için bir Empresyonistlerin Paris mücadelelerinin sahne. Başlangıçta İzlenimciler yadırganan amacı ile sanat çevrelerinde büyük bir ve kamu aslında sanatın fonksiyonunu değiştirmektir. Tam olarak elde etmeye sanat tuval çalışmalarında doğa kişisel gözleme dayalı öznellik vizyonunu yansıtıyor. geç 1890'larda değişim sürecine farklı bir fikirli sanatçıların sanat eleştirmeni Paris'te sanat sahnesinde İzlenimciler. Bu sanatçılar (Post-empresyonist) İzlenimciler derin anlamlar sanat sanat yüzeysel olduğunu iddia içermelidir. Post-empresyonist Paul Gauge ifade edilmelidir gerçek yaşam özellikleri uzak izleyicinin hayal gücünü tetikleyen sanat ve doğanın bir eseridir. 1906 yılında Paris'te Brancusi'nin, Gauguin retrospektif gelişiyle açan iki yıl sonra. O resim sergisi Brancusi'nin kavramının şekillenmesinde önemli bir rol oynar. Bu Brancusi'nin sergi farklı kültürlerin sanat üzerindeki etkisini araştırıyor olduğunu. Gauguin Tahiti ahşap heykel ilkel kalitesi en etkili sanatçı tarafından yapılan çalışmalar.

İzlenimcilik ve Post-Empresyonizm; Brancusi'nin Paris'teki akımlar sadece iki örnek sanat belirtilen zaman. Bir yıl Paris'te Gauguin sergi önce başka bir oluşum daha sanat adına olmasıydı. 1905 yılında Matisse ve Fovizm Derain'in liderliğindeki bu yeni oluşumu denir. Fovlar doğada daha önce görülmemiş ve çok parlak resim yapmak renkler ile izleyici şok edecek. sanatçılar Fovlar (Yabani Hayvanlar) bu özellikleri nedeniyle atfedilir. Fovlar bu görüşü hakim düşünce olacağını Brancusi'nin fikir sanat doğayı taklit etmek değildir sanatçının amacı savunduğu gibi impresionistlere ve Post-İzlenimcilik,.

Paris'te Brancusi'nin ilk yıllarda Rodin ile tanışma fırsatı ve hatta ünlü Fransız heykel ustası bulur, sanatçı asistan olarak bir aydan fazla sürer. Bu kısa süre ile Brancusi'nin yontulması işiyle anlaşma Rodin'in mermer heykeller. Bu modelin inşası tarafından Heykel mekanik aletler yardımıyla bir taş parçası yapma işinde uzmanlaşmış bir alçı ya da kilden bir model vermek ustasının çalışma geleneksel bir yöntemdir. Henüz Brancusi'nin heykellerini ve doğrudan kendi Heykeltıraş kalıp kaldırarak bu yöntemi kabul etmek. (Bu sanatçının mermer, kireçtaşı ve ahşap heykelleri için geçerlidir, bronz heykeller kaldırmak için kalıp yapmak zorundadır.) Aynı zamanda çok iyi malzeme tanınması sağlayan sanatçının çalışma yöntemi doğrudan malzeme Yontma. nihai sürümünün malzeme özellikleri ön kestirebilme için fırsatınız olacak sanatçıların çalışmaları gibi görünecektir çalışın. Kalıp zanaatçiliğe yakınlaştırır tutarak Rönesans'tan bu yana unutulan Brancusi'nin Keski eserleri performans doğrudan bir yöntemi kullanarak.

TIKLA BRANCUSİ DOODLE HEDİYESİNİ ÖĞREN

Ortaçağ Masters, esnaf kendi inanç ve çalışma onur çalıştı. manevi esnaf oynadılar bir rol. çeken bu açıdan iş Brancusi'nin. öykünme ya da İngiltere'de yüzyılın onu 19 ikinci yarısında bir olgu ortaçağ ideal uyum, 20 ile ilgili "Sanat ve El Sanatları" hareketi, yüzyılın başından bu yana Avrupa devam önemi rağmen. Brancusi'nin 1907 yılında, Rodin Ortaçağın ustaları etkilenmiştir grup, "Die Brücke", Almanya'da ekspresyonist dönemin sanatçıları ile birlikte çalıştı. usta sanatçıların yanı sıra bir dışavurumcu sergi doğrudan ve dürüst tavrı ile bir ortaçağ geleneği gibi kontrast kereste ticareti Gerçekleştirdikleri.

dünya bu yana

1907 yılında Paris'te Sanat sahnesinde Marks da Picasso'nun "Kadın Avignon'lu". Bu öyle bir yankı uyandırdı çalışıyor neden? Picasso'nun Avignon'lu yüz maskesi nedenlerinden biri iki kadın Afrikalı kabileler yapmasındandır simülasyonu. Sadece Picasso gibi sanat geleneksel anlayışın dışına izleyici etkileyen derin yaratmayı hedeflemektedir Avrupa görüşlerini ölçmek için. Her iki primitivizmdir yolu seçilmiştir. Bu dönemde, Matisse ve birçok sanatçı ilkel kültürlerde üretilen sanat çekilir gibi Paris'te APPOLINAIRE (şair),. Aslında, maske ve heykel gibi bu kültürlerin, çeşitli sanat eserleri toplamaya başlar. Brancusi'nin ilkel kültürleri duyanlardandır yakınlık sanatında. Onlar etnografya müzeleri ile birlikte yolculuk, 1909'da Modigliani bir araya geldi. İki sanatçının yüz maskeleri ve heykelleri hatları basit görünümü (şekilde bir çift göz, iki küçük kare ile belirlenir) çok açıklama ve sembolik etkilenir gördüm.

20. yüzyılın ilk on yılında Soyutlama önemli bir tutum sanat adına kendini gösterir olduğunu. Hayal Kandinsky gibi sanatçılar tarafından benimsenen bu görüş taşıma ihtiyacını savunan doğa sıyrılıp Gauguin taklit olarak izleyici sanat gösterir dünyasının derinliklerine alarak, Maleviç Gabo ve Mondrian geliştirdi. Bu manevi gerçekliği yansıtan sanatçıların dünyevi sanat gerçeklik değildir. Bu dünyada ötesinde Gerçekte, ancak soyutlama ile ilgili olabilir. Brancusi'nin doğadan soyutlama yol sanatçıların soyutlama yolunda. Ama sanatçı diyor soyut sanatın sanat olduğunu. Diyor:

soyut "gerçek" olan "bazı embesil nitelendiren soyut olarak benim işlerimiz var. Onlar denir". "Gerçek" bir fikir değil, dış vizyon Çünkü, "şeylerin özü". "

Klasik Mitoloji ve sanat eserlerine konu alan efsaneleri, Brancusi'nin yapılan eserler arasında yer alıyor. Prometheus'un Yunan efsane erken örnekler önemli karakterlerden birini başıdır. Prometheus ve tanrılardan ateşi çalan tanrı sipariş gelmeye zincir vurulmuştur kişi tarafından kuruldu Mitos'a verdi. Bilinç ve özgürlük, Prometheus ve bu değerler çerçevesinde hareket etmiştir de ceza almaya isteklidir. Bu mitolojik kahramanın konu nedeni olarak Brancusi'nin seçti? Prometheus cezaya veya izleyici tarafından alınan ceza bu konuyu yansıtmak için seçti? Tabii ki hayır. Brancusi'nin bu hikaye sanatsal yaratım önemli değerlerinden iki bilinç ve özgürlük kavramı seçmek için yönlendirir. Ayrıca, Yunan sanatında Brancusi'nin ilgisi idealize formları da bu konu seçmek yol açtı. Brancusi'nin Prometheus yontarken o vahşi kültürleri maskeleri gördüğü gibi, asgari tüm yüz hatlarını indirgemiştir. Bu nedenle, bu iş çok etkileyen yanı sıra ilkel olarak yaptığı çalışmaları vardır.

Diğer Yunan mitolojisinde yapıtıdır Danaïde Brancusi'nin bir isimdir. 50 Mitosa Danaos'un tarafından Argos Danaïdes kralının kızıdır. Kral ve kardeşi çekişme ve Aegyptos'un açıktır. Aegyptos 50 Danaïdes'lere evlenmek oğlunu göndermek için asayişi sağlamak. Bu emir kızlarına damat düğün gece öldürmek karşılığında iyi niyet kralıdır. Itaat siparişleri, ama bir bütün kızlar. Kim onu sonsuza dek sürecek bir cezaya mahkum göndererek eşleri Danaïdes'ler Hades (Yeraltı tanrısı) öldürmek. Danaïde erdemliliğin sembol babasının emir karşı. salih: Bu değeri burada çünkü Brancusi'nin bu konuyu seçtim.

TIKLA BRANCUSİ DOODLE HEDİYESİNİ ÖĞREN

Aslında sanatçı Margit Danaide Pogany'nin ve Macar tarafında bir öğrenci olarak. Aynı yüz birçok eserinde görülür. Brancusi'nin yapıların soyut bu değişime yol takip edebilmek mümkündür.

Sanatçının Legends sorundan başka işler için ilham kaynağı. Bir efsanenin Maiastra kahraman Romanya söyledi. Efsaneye göre, altın bir kuş Maiastra ve mistik güçler vardır. Ses sihirli güçler vardır. sırayla Sanatçı kuş gagası bu özelliği olduğu gibi açık yansıtacak. Maiastra altın çağrıştırır görünümünü zenginliği ve cilalı bronz yapılmıştır. Yüksek ve sarı sonra bu çalışmada, bir stilize diğer gri-mavi mermerden Brancusi'nin farklı malzeme tipik yapmak için tekrar tekrar bir konuya sanatçı daha fazla ve giderek soyut bir yaklaşım yapan birkaç Maiastra olduğunu. Bir kuş yapıtıyla yonttuğu boşluğu kullanarak malzemenin 30 adet gerçekleştiren bir kuş 1920'lerde Brancusi'nin mermer heykel olarak soyut heykel güzel örneklerinden birini verir. 1930 ve bronz aynı temayı tekrar kullanarak 1940'larda bu kez. 1940 ile 1920 ve tamamen soyut eserler büyük bir değişim ve ardından Maiastra'dan göstermek olduğunu fark etti.

Büyük Horoz Balık ve Uçan Kaplumbağa farklı malzemeler kullanılarak dizi Brancusi'nin diğer iş yapar. Balık Sanatçının çalışmaları için birkaç kelime aslında hem kuş ve horoz ve de arkasında gerçekleri açıklıyor kaplumbağa üzerinde çalışmak "dedi. Brancusi'nin diyor ki:

"Gördüğümde onun parçaları bir balık olduğunu düşünmüyorum. Düşünüyor hareket hızı su yüzeyinin altında Parlak. Ben kıvılcım bu ... Bir ruhu içinde onu aradım söylemek istiyorum."

Brancusi'nin yüzleri ve torsolar büstleri, tüm zamanlar soyut ve geliştirme çalışmaları sağlar orada daha basit tarzı izlenimcilikten için izleyebilmemize satırından. Esinperisi Uyku Yenidoğan ve Erken Çocuk Uyuyan büstleri, ağlayan ve büst ben soyut sanatçının çalışmaları her realistten çeşitli malzemeler gerçekleşen bir erkek ve bir genç kızın Torsoso Inspire Peri torsolarından Erkek gövde karşı karşıyadır.

heykeller gördüm yakınları veya insanların çevresinde Sanatçı yapılmış. Socrates-ki aslında genç bir Fransız kız arkadaşı, besteci Eric Satie betimlenmiştir. Brancusi'nin o Socrates adını taktığı, o Nancy Cunard ve Agnes E. Meyer gibi Platon adını giydi. Sonuncusu hariç tüm ahşap heykeller yapılmıştır. Brancusi'nin bu malzeme hem de diğer malzemelerin işlenmesi ustadır. Bu ustalık tecrübelerine dayanmaktadır Romanya'da aslında. Bu Romen zanaatçılığının tarafından ahşap heykeller izlerini görmek her heykel farklı yerlerinde birbiri üzerine bindirilmesinden oluşturulan mümkündür.

TIKLA BRANCUSİ DOODLE HEDİYESİNİ ÖĞREN

Öpücük

Bir stilize ideal birliğinin güzel bir örneği öpücük. Rodin kökeni de oldukça farklıdır. Söz konusu çift Öpüşme maddenin gerçekçi yanılsama değildir. Kollarında Bu eserler sevgiyle taş rakamlar bir bütün blok dolayarak birlikte olmuştur oyulmuş. Brancusi'nin çalışması, pek çok bu konuyu birkaç kez tekrarladı. yıl 1919-1920 serisi tarihleneni T. Rachevskaia 'nin tarafından Paris'te Montparnasse Mezarlığı'nda bir mezar taşı olarak duruyor.

TIKLA BRANCUSİ DOODLE HEDİYESİNİ ÖĞREN

Tarih boyunca Tevrat'ın arsa birçok sanatçı ilham kaynağı olmuştur. Özellikle, Adem ve Havva'nın hikayesi. Aynı hikaye Konu da Brancusi'nin bir heykel yapılmıştır. Aslında, burada izleyici karakterleri tabi değildir iletilir. Brancusi'nin Adem ve Havva'sı diğer iki heykeller yerleştirilir. İki farklı malzemelerden yapılmıştır. kestane ağacı, Âdem Alt tarafı (cinsel organlar tanımlanmış olan) ve Havva meşe üstüne.

Dünyanın bilinmeyen aşkın gerçekleşme karşı eserinde sanatçının ilgi etkili olacağını beri. Bu eserin rağmen sanatçı Brancusi'nin bu anlamda "soyut" de yapıların yeterlilik en çarpıcı bir yürütülmektedir reddediyor. Sleeping Beauty biçiminde Esinperisi'nden Oval çevrildi. dünya bu yana basit bir şeklidir. kozmik kökenleri bu formu hakkında eski mitlerin, hatırlatan ve aslında o sembolize doğurganlık şeklidir. Bu sanatın temel eser değil, Brancusi'nin tarafından bir sanat eseri özüdür.
  
Kapı Kissing

Savaşta iki savaş, Brancusi'nin eserlerinin konu çok fazla işlememiştir. O, askerlik uymayan olamazdı ama, Romanya'nın savaşa katılarak 1916 yılında dolayı gurur duyduğunu söyledi. Romanya Targu Jiu'daki Silence Masası'nda Endless Sütun Kapısı ve vatandaşların yürütülen çalışmalar anısına I. Dünya Savaşı'nda öldü öperek.
  
Sonsuz Sütun

Her bir parçası bir anlam içerir: Yaşamın ilk doğum ikinci ve üçüncü ölüm sembolüdür. insan hayatının hayatında bir dönüm noktası doğumda devam eden ilişkili / ölüm / evlenme başlar ve hikayenin bir kozmik temsil hayatı sona, aslında bu işleri.

TIKLA BRANCUSİ DOODLE HEDİYESİNİ ÖĞREN

Brancusi'nin sanatı şiirsel bir sanat olarak tanımlanmaktadır. Işleri gerçekçi bir nesnenin tanımı veya basit bir doğru ruh hali gösteren büyüme içine bir fikir tanıdı. Sadelik onun için sanatın sonu değil, "şeylerin özü" nü bulmaktır. Çalışma yöntemleri ve Carl Andre, Donald Judd gibi basit geometrik formlar, kullanımı ile saflık ve sadelik ölümü 1957 yılında Brancusi'nin en etkili çalışmalarından sonra yüzyılın en önemli heykeltıraşları arasında 20 tüm eserlerin dünya görüşü, Robert Morris ve giden modern heykel zincirinin önde gelen isimlerinden biri olmayı Minimalistler ve daha birçok sanatçı tarafından alınan numune unvanını aldı.

TIKLA BRANCUSİ DOODLE HEDİYESİNİ ÖĞREN

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
33
açık
banner64
Namaz Vakti 18 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 2 6
2. Trabzonspor 2 6
3. Fenerbahçe 2 4
4. Başakşehir 2 4
5. Alanyaspor 2 4
6. Beşiktaş 2 4
7. Gaziantep FK 2 4
8. Giresunspor 2 3
9. Antalyaspor 2 3
10. Galatasaray 2 3
11. Kayserispor 2 3
12. Konyaspor 2 2
13. Ümraniye 2 1
14. Ankaragücü 2 1
15. Sivasspor 2 1
16. Hatayspor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 2 0
19. Kasımpaşa 2 0
Takımlar O P
1. Bodrumspor 1 3
2. Samsunspor 1 3
3. Boluspor 1 3
4. Eyüpspor 1 3
5. Göztepe 1 3
6. Altınordu 1 1
7. Gençlerbirliği 1 1
8. Adanaspor 1 1
9. Keçiörengücü 1 1
10. Rizespor 1 1
11. Tuzlaspor 1 1
12. Erzurumspor 1 1
13. Pendikspor 1 1
14. Bandırmaspor 0 0
15. Denizlispor 1 0
16. Manisa Futbol Kulübü 1 0
17. Sakaryaspor 1 0
18. Ö.K Yeni Malatya 1 0
19. Altay 1 0
Takımlar O P
1. M.City 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Brentford 2 4
4. Tottenham 2 4
5. Newcastle 2 4
6. Leeds United 2 4
7. Chelsea 2 4
8. Brighton 2 4
9. Aston Villa 2 3
10. Nottingham Forest 2 3
11. Bournemouth 2 3
12. Liverpool 2 2
13. Fulham 2 2
14. Wolverhampton Wanderers 2 1
15. Leicester City 2 1
16. Crystal Palace 2 1
17. Southampton 2 1
18. Everton 2 0
19. West Ham United 2 0
20. M. United 2 0
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 1 3
2. Real Betis 1 3
3. Villarreal 1 3
4. Osasuna 1 3
5. Real Madrid 1 3
6. Real Sociedad 1 3
7. Valencia 1 3
8. Celta Vigo 1 1
9. Espanyol 1 1
10. Athletic Bilbao 1 1
11. Barcelona 1 1
12. Mallorca 1 1
13. Rayo Vallecano 1 1
14. Almeria 1 0
15. Sevilla 1 0
16. Cadiz 1 0
17. Girona 1 0
18. Elche 1 0
19. Getafe 1 0
20. Real Valladolid 1 0