Tarsus'tan sondakika haberlerinin cep telefonunuza bildirim olarak gönderilmesini ister misiniz?

:

:

:

Tarsus'ta Sivri Sinekten Korunma Yollar, Sivri Sinek Çözümü

Tarsus'ta Sivri Sinekten Korunma Yollar, Sivri Sinek Çözümü
1 /16
Yaz günlerinde giyeceğiniz koyu renkli kıyafetler onlar için tam anlamıyla bir barınaktır. Açık renkli kıyafetler giymeye özen gösterin. Terli nemli bölgeler sivrisineklerin özellikle tercih ettiği bölgelerdir. Sık sık duş alın.Bahçe ve balkonunuzda sodyum lambaları bulundurun. Sivrisineklerin daha az gelmesini ve elektrik tasarrufu yapmanızı sağlar. Ayrıca camlarınıza sineklik taktırmak en kolay ve pratik çözümlerden biri olacaktır.
2 /16
Karanfil yağı, lavanta yağı ve portakal kabuğunun kokusundan hoşlanmazlar. Yaz akşamlarında hem hoş bir vücut losyonu olarak kullanabileceğiniz bu yağlar sizi sivrisinek saldırılarından da koruyacaktır.Çay ağacı yağı, okaliptüs ve nane yağı ısırılan bölgeye sürüldüğünde kaşıntıyı birkaç saniye içinde alacaktır ve o bölgeyi hızlı bir şekilde onaracaktır.Saf vanilya da sineklerden korunma olarak kullanılabilecek yöntemlerden birisi. Nabız noktalarına sürülen vanilya yağı bir anlamda sizi görünmez kılacak ve ısırıklardan kaçınmanızı sağlayacaktır.
3 /16
Yeşil limonun üstüne yerleştireceğiniz karanfiller de sinekleri evinizden uzak tutmanıza yardımcı olacaktır.Evinizin cam kenarlarına fesleğen ve lavanta saksıları yerleştirin. Fesleğen ve lavantanın sivrisinekleri kovucu doğal etkisi vardır.Son olarak teknolojinin nimetlerinden faydalanın! Sinek kovar yazılımı yükleyebileceğiniz cep telefonunuzda geceleri ya da akşamüstü programı çalıştırın ve sıcak yaz akşamlarının tadını çıkartın!
4 /16
Biz bir yarım limonu oturduğumuz odada balkon kapısının hemen yanındaki masanın üstüne, diğer yarım limonu da yatak odasında yatakla pencere arasına koyduk. Burada önemli olan tabii ki limonları sineklerin girecekleri yerlere ( pencere, balkon kapısı) koymak.Araştırmalarım sonucunda öğrendim ki sivriler bu kokuyu sevmiyorlar. Dolayısıyla o pencereden yada kapıdan geçip girmiyorlar.Bu şekilde karanfilli limonları 3 gün tuttuk. 4. gün limonları küçük bir tabağın içine sıktık ve karanfilleri içine attık. 2 gün de böyle tuttuk.
5 /16
Yani yarım limon bize 5 gün yetti. Yenilememiz gerektiğine karar verdiğimizde ise limonlara saplamadık. Direkt olarak yarım limonu bir küçük tabağa diğerini de bir diğer küçük tabağa sıkıp içine yeni karanfiller attık. Ancak bu karışımı yeni yaptığımız için kaç gün kullandığımızı yazamıyorum. Herhalde 4-5 gün tutarız.
6 /16
2. en iyi alternatif lavanta. Denediğim için değil, kullanırsak en azından kötü ya da rahatsız edici olmaz diye düşündüğüm için. Lavanta ile ilgili okuduklarımdan size bir özet çıkartmam gerekirse; öncelikle şunu yazmam gerekir ki hep lavanta yağı kullanılmış. lavanta yağının sadece sivrisinekleri değil tüm sinek ve böcek grubunu kovucu etkisi varmış.
7 /16
Ayrıca böcek ve arı sokmalarında şişme ve kaşınmayı azaltmak için üzerine 1-2 damla lavanta yağı konuluyor. Peki nasıl kullanacağız bu lavanta yağını? Genel tavsiyeler sulandırarak kullanımdan yana. aktüelkimya.com sitesinde verilen reçetelerden şöyle bir sonuç çıkarmak mümkün: 150 ml. suya 5 ml. lavanta yağı. burada ml yerine damla da sayabilirsiniz, oran değişmiyor. Sulandırılmış lavanta yağını küçük kaplarda odalara da koyabilirsiniz (bu ölçüler bir kap için, dikkat edin...) bir sprey şişesine koyup örneğin geceleri zaman zaman odaya sıkarak da kullanabilirsiniz.
8 /16
Muz kabuğunun iç kısmını sivrisineğin soktuğu bölge üzerine sürerseniz kısa bir süre sonra ısırığın kaşıntı hissi azalır. Acil durumlarda kullanmak istiyorsanız buzlukta muz kabuklarını saklayıp kullanabilirsiniz.
9 /16
Sivrisineğin koyu renk kıyafetlere daha çok geldiğini biliyor muydunuz? Eğer sivrisinekleri, bir nebze daha kendinizden uzaklaştırmak istiyorsanız odanızın bir köşesine koyu renkli kıyafetleri asın.
10 /16
Fesleğen ya da reyhan kurtarıcınız olabilir!
Fesleğen ya da reyhan kurtarıcınız olabilir!
Sivrisineklere karşı en etkili yöntemlerden biri de odanızda fesleğen ya da reyhan bulundurmak. Yöntemin daha etkili olmasını istiyorsanız bu iki bitkiyi başucunuzda bulundurmanızda fayda var!
11 /16
Soğan- sarımsak sivrisinek düşmanı!
Soğan- sarımsak sivrisinek düşmanı!
Sivrsineklere karşı etkili yöntemlerden biri de soğan ve sarımsak. Amerika ve Kanada’ da da yapılan araştırmada % 100 sonuç alınmış ve sivri sineklerin sarımsak ve sarımsak yağı olan yerlere yaklaşamadığı görülmüştür.
12 /16
Bu karışıma dikkat!
Bu karışıma dikkat!
Aloe Vera ve kabartma tozu ve su ile yapılan macun da kaşıntılara iyi geliyor
13 /16
Sivrisinek ısırıklarına karşı doğal yağları kullanmayı deneyin! İşte ısırıklara karşı en etkili yağlardan bazıları: Limon, defne, okaliptüs, portakal kabuğu, çay ağacı ve vanilya yağı. Bu yağları vücudunuza sürmek istemiyorsanız bu yağları bir miktar suyla karıştırıp sprey yapıp odanızda sıkabilirisiniz.
14 /16
Sivrisineklerin saldırısına maruz kaldıysanız bunları yapmak sizi rahatlatacaktır. Bir kalıp sabunu ıslatıp, ıslak sabunu ısırığın üstüne sürtebilirsiniz.
15 /16
Isırığın üzerine buz sürmek sizi rahatlatacaktır.
16 /16
En çok kullanılan yöntemlerden biri de elbette limon kolonyası!

Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1