Vodafone, "Bu işte Birlikteyiz" platformuyla iş arayanlara 13 milyon TL'lik fayda sağlayacak

- Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin:- "Yeni marka konumlandırmamızda da teknoloji ve insan birlikteliğinden doğan güçle daha iyi bir geleceğin mümkün olduğuna vurgu yapıyor ve 'birlikte mümkün' diyoruz. Bu doğrultuda attığımız ilk adım 'Bu işte Birlikteyiz' platformu oldu"- UNDP Türkiye Mukim Temsilci Yardımcısı Sukhrob Khojimatov:- "Genç neslin eğitime, sosyal destek enstrümanlarına ve istihdam olanaklarına erişimi ciddi şekilde etkilenmiştir. Salgın sonrası iyileşme mücadeleleri kapsamında, gençliğe hep birlikte özenle odaklanmamız gerekiyor"

EKONOMİ 26.04.2021, 13:03
Vodafone,

İSTANBUL (AA) - Tüm dünyada yeni marka söylemini "Birlikte mümkün" olarak duyuran Vodafone, bu yönde hayata geçirdiği ilk girişimi "Bu işte Birlikteyiz" platformuyla salgında işini kısa süreli ya da tamamen kaybeden bireylerin dijital dünyanın sunduğu kolaylıklardan faydalanarak yeniden iş gücüne katılmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Vodafone'un "Bu işte Birlikteyiz" yeni nesil beceri geliştirme programı, "Geleceğin Meslekleri" platformu, "Udemy" eğitimleri ve "Birlikteyiz" tarifesinden oluşan "Bu işte Birlikteyiz" platformu, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilci Yardımcısı Sukhrob Khojimatov ve Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır'ın katılımıyla düzenlenen çevrim içi toplantıda tanıtıldı.

Türkiye'nin de dahil olduğu 13 ülkede hayata geçirilen ve Türkiye'de UNDP ile Habitat Derneği'nin de katkıda bulunduğu platformda, iş arama sürecinde olanlar için kişisel eğitim ve yetenek programlarına erişim imkanının yanı sıra internet içeren indirimli bir tarife de sunulacak.

"Bu işte Birlikteyiz" platformuyla iş arayanlara toplam 13 milyon TL'lik fayda sağlanması hedefleniyor.


- "Dijitalleşmenin getirdiği fırsat eşitliğinden herkesin yararlanması gerekiyor"


Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, pandeminin bireylerden kurumlara herkesin bağlantıda olabilmesi için teknolojinin ne kadar önemli rolü olduğunu her zamankinden daha net bir biçimde gösterdiğini belirterek, "Amaç odaklı bir şirket olarak, teknolojinin ancak insanla birlikte anlam kazandığına, teknolojinin gücünün insan ruhunun gücüyle birleştiğinde hayatı iyileştirebileceğine inanıyoruz. Yeni marka konumlandırmamızda da teknoloji ve insan birlikteliğinden doğan güçle daha iyi bir geleceğin mümkün olduğuna vurgu yapıyor ve 'birlikte mümkün' diyoruz. Bu doğrultuda attığımız ilk adım 'Bu işte Birlikteyiz' platformu oldu." ifadelerini kullandı.

Pandemi sürecinden en çok etkilenen gruplardan birini, işini kaybedenler ya da kötüleşen ekonomik şartlarda iş arama sürecinde olanların oluşturduğunu aktaran Şahin, şunları kaydetti:

"TÜİK verilerine göre, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2021 yılı şubat ayında 4 milyon 236 bin kişi oldu, işsizlik oranı ise yüzde 13,4 seviyesinde gerçekleşti. İş aramada ve kendini geliştirmede dijital dünyayla bağlantıda kalmanın önemli rol oynadığını düşünüyoruz. Bu düşünceyle pandemide işini kaybedenlerin dijital toplumun gerisinde kalmaması için harekete geçtik. 'Bu işte Birlikteyiz' platformuyla amacımız, pandemide işini kısa süreli ya da tamamen kaybeden bireylerin dijital dünyaya erişimini kolaylaştırmak ve dijitalleşmenin tüm avantajlarından faydalanmalarını sağlamak. Onlara bu zor süreçte destek olmak ve yanlarında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Dijital toplumun bir parçası olmanın herkesin hakkı olduğunu, dijitalleşmenin getirdiği fırsat eşitliğinden herkesin yararlanması gerektiğini düşünüyoruz. Vodafone olarak, teknoloji-insan iş birliğinden güç alan, toplumumuzu daha iyi bir geleceğe taşıyacak işler yapmaya devam edeceğiz."


- "Gençliğe hep birlikte özenle odaklanmamız gerekiyor"


UNDP Türkiye Mukim Temsilci Yardımcısı Sukhrob Khojimatov da salgının yıkıcı etkisi hızlanırken tüm ülkelerde toplumun tüm katmanlarının orantısız bir şekilde etkilendiğini ve bu durumdan en çok gençliğin zarar gördüğünü belirterek, "Genç neslin eğitime, sosyal destek enstrümanlarına ve istihdam olanaklarına erişimi ciddi şekilde etkilenmiştir. Genç erkeklerin ve kadınların kaliteli işlere erişim imkanı büyük oranda düşmüştür. Ayrıca, genç nüfus kendi geçim kaynaklarının sürdürülebilirliğini sağlamak için yeterli gelir ve tasarruflara sahip olmadığından, pandeminin yoksulluk ve eşitsizliklerde oluşturduğu artıştan nasibini fazlasıyla almaktadır. Devletlerin salgın sonrası iyileşme mücadeleleri kapsamında, gençliğe hep birlikte özenle odaklanmamız gerekiyor. UNDP Türkiye olarak, bu zorlukların karmaşıklığını ve aciliyetini anlayan ve bunları birlikte aşmak için bu iş birliğine imza atan değerli ortaklarımız Vodafone'a ve Habitat Derneği'ne teşekkür ederiz." değerlendirmesinde bulundu.

Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır ise Habitat Derneği, UNDP ve Vodafone olarak "Bu işte Birlikteyiz" projesini hayata geçiriyor olmaktan oldukça heyecan duyduklarını aktararak, şunları kaydetti:

"Habitat Derneği olarak, dijital dönüşüm becerileri başta olmak üzere bireylerin 21. yüzyıl becerilerine sahip olmasına büyük önem veriyoruz. Teknolojinin hızla geliştiği ve giderek hayatımızda daha çok yer kapladığı yeni bir dünya oluşuyor. Bu yeni dünyada daha iyi kariyer fırsatları elde edebilmek ve çağın gerekliliklerini benimseyebilmek için bireylerin yeni nesil yetkinliklere sahip olması olmazsa olmazlardan. Çünkü biliyoruz ki değişen dünyada yeniye en hızlı uyum sağlayanlar kazanan olacaktır. Biz de bu doğrultuda çok değerli proje ortaklarımızla beraber bireylerimize dijitalleşmeye dair yeni yetkinlikler kazandırarak pandemi döneminin yarattığı olumsuzlukları bir nebze azaltabilmelerini sağlayabilirsek sonsuz mutluluk duyacağız."


- 600'ü aşkın ücretsiz eğitim


"Bu işte Birlikteyiz" platformu kapsamında UNDP ve Habitat Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen Bu işte Birlikteyiz Yeni Nesil Beceri Geliştirme programıyla iş arayanlara dijital dönüşümün kısa tarihi, dijital güvenlik ve gizlilik, dijital içerik üretimi, işletmelerin dijital varlığı, profesyonel LinkedIn kullanımı, kariyer planlama, öz geçmiş hazırlama ve iş mülakatı simülasyonu konularında çevrim içi eğitimler verilecek. Başvuruların "Bu işte Birlikteyiz" platformu üzerinden alınacağı ve 6 aylık uygulama döneminde toplam 12 eğitimin düzenleneceği bu sertifika programıyla 1.000 kişiye ulaşılması hedefleniyor.

Vodafone'un 2018 yılında hayata geçirdiği Geleceğin Meslekleri platformu, 8 dakikalık bir online anketten oluşuyor. Vodafone, bu anketle bireylerin yetenek profillerini çıkarıp onları en uygun açık pozisyonlara yönlendiriyor. Kişiler, profillerine en uygun iş fırsatlarını görüntüleyip başvuru yapabiliyor. İlk aşamada kendilerine uygun bir iş fırsatı bulamazlarsa birkaç test daha yaparak sunulan kariyer önerilerinin kesinliğini artırabiliyorlar. Platformda ayrıca, becerilerini ve güçlü yönlerini görebildikleri bir sekme de bulunuyor. Geleceğin Meslekleri platformu, bugüne kadar tüm dünyada yarım milyondan fazla kişiye yardımcı oldu.

Geleceğin Meslekleri platformu altında sunulan Udemy eğitimleriyle kişiler kendilerini geliştirerek yeni iş fırsatlarını değerlendirebiliyor. Vodafone, diledikleri gibi bir kariyer fırsatı bulamayanları kişisel gelişimleri için yetenek profillerine uygun ücretsiz Udemy eğitimlerine yönlendiriyor. Global Udemy iş birliği kapsamında web tasarımı, 3D modelleme, kişisel gelişim ve verimlilik gibi 600'den fazla eğitim asenkron olarak sunuluyor.

Vodafone, salgında işini kaybeden müşterilerinin dijital dünyanın sunduğu imkanlara diledikleri gibi kavuşabilmesi için mobil interneti erişilebilir kılmak ve telefon faturası yüklerini hafifletmek amacıyla "Birlikteyiz" tarifesini geliştirdi. Bu tarifeyle faturalı ve faturasız Vodafone müşterileri, 6 GB mobil internet, 750 dakika ve 250 SMS'ten oluşan içeriğe 6 ay boyunca 39 TL yerine sadece 9 TL'den sahip olabilecek. Bu tarifeden, Mart 2020'den sonra herhangi bir sebepten işsiz kalan, kısa çalışma ödeneğinden faydalanan veya ücretsiz izne ayrılmak zorunda kalan Vodafone müşterileri faydalanabilecek. Aboneler, e-Devlet'ten aldıkları SGK hizmet dökümünü "Bu işte Birlikteyiz" platformuna yükleyerek başvuruda bulunabilecek. Vodafone'lu olmayan aboneler de numaralarını Vodafone'a taşıdıktan sonra bu tarifeye başvurabilecek. Vodafone, "Birlikteyiz" tarifesiyle 50 bin kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Vodafone'un "Bu işte Birlikteyiz" platformuna "https://www.vodafone.com.tr/Kampanyalar/bu-iste-birlikteyiz-platformu" adresinden ulaşılabiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner64
Namaz Vakti 01 Nisan 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 60
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 25 45
5. Trabzonspor 25 44
6. Başakşehir 24 41
7. Kayserispor 25 38
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 24 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
Takımlar O P
1. Arsenal 28 69
2. M.City 27 61
3. M. United 26 50
4. Tottenham 28 49
5. Newcastle 26 47
6. Liverpool 26 42
7. Brighton 25 42
8. Brentford 27 42
9. Fulham 27 39
10. Chelsea 27 38
11. Aston Villa 27 38
12. Crystal Palace 28 27
13. Wolves 28 27
14. Leeds United 27 26
15. Everton 28 26
16. Nottingham Forest 27 26
17. Leicester City 27 25
18. West Ham United 26 24
19. Bournemouth 27 24
20. Southampton 28 23
Takımlar O P
1. Barcelona 26 68
2. Real Madrid 26 56
3. Atletico Madrid 26 51
4. Real Sociedad 26 48
5. Real Betis 26 45
6. Villarreal 26 41
7. Athletic Bilbao 26 36
8. Rayo Vallecano 26 36
9. Osasuna 27 35
10. Celta Vigo 26 34
11. Mallorca 27 33
12. Girona 26 31
13. Getafe 26 29
14. Sevilla 26 28
15. Cadiz 26 28
16. Real Valladolid 26 28
17. Espanyol 26 27
18. Valencia 26 26
19. Almeria 26 26
20. Elche 26 13