ZRX Coin (0x) Nedir? ZRX Coin (0x) Yorumları, 0x Teknik Analiz, 0x Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? ZRX Coin (0x) Coin yorum ve grafiği

ZRX Coin (0x) Nedir? ZRX Coin (0x) Yorumları, 0x Teknik Analiz, 0x Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? ZRX Coin (0x) Coin yorum ve grafiği

Coin 09.04.2021, 14:05 Tarsus Haber
ZRX Coin (0x) Nedir? ZRX Coin (0x) Yorumları, 0x Teknik Analiz, 0x Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? ZRX Coin (0x) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Öncelikle belirtmek isterizki işlemlerimizi Binance.Com'da yapıyoruz. Hem çok hızlı hemde birçok coin çiftiyle işlem yapılabilmekte. Yüksek kapasiteli sunucuları sayesinde en yoğun günlerde bile donma yaşanmıyor.

Ayrıca, Türkiye'deki bankalarda EFT/Havala yapılabiliyor ve para anında hesabınıza geçiyor. Ancak Binance üye adı soyadı ile banka hesap sahibi adı soyadı kesinlikle aynı olmak zorunda. Aşağıdaki reklama tıklayarak Binance.Com'a üye olabilirsiniz.

Bu coinlerden bir tanesi de ZRX Coin (0x) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında ZRX Coin (0x) Nedir? ZRX Coin (0x) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda ZRX Coin (0x) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse ZRX Coin (0x)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar ZRX Coin (0x)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? ZRX Coin (0x) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

ZRX Coin (0x) Stop/Loss neresidir? ZRX Coin (0x) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar ZRX Coin (0x) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

0x Coin’i kısaca tanımlamak gerekirse, herkes tarafından kullanılabilen akıllı sözleşmeler sistemidir. Ethereum blok zincirinin en iddialı tokenlerinden biridir ve sembolü de XRZ’dir.

Uzun uzun anlatmaya gelince, Ethereum blok zincirinin bir parçası olan ve merkezi olmayan takas platformu sunmak için tasarlanmıştır. Yani, herhangi bir Ethereum zincirinde doğmuş olan coinlerin faydalı işlem görmesine ve değişim göstermesine olanak sağlamaktadır. 2016 yılında kurulmuştur. Açık bir protokol olarak da tanımlanabilir ve ücrete tabi değildir. Kripto para yatırımcıları 0x Coin sistemi aracılığıyla merkezi olmayan borsaları kullanabiliyorlar. Bu protokole göre, gelecekte tüm varlıkların kendi tokeni olacağı iddia ediliyor.

0x (ZRX) Nasıl Çalışır?

Merkezi olan sistemlere karşı tepki olarak ortaya çıktı denebilir. Merkezi sistemlerde karşılıklı güven söz konusudur; yapılan işlemlerde vergiler ve kısıtlamalar devreye girer. Bu durumları ortadan kaldırmanın yolu olarak merkezsiz sistemler yaratıldı. Tabi ki bu sistemde de belli başlı sorunlar bulunuyor; her şey gibi merkezsiz sistem de kusursuz değil. Likidite sıkıntısından dolayı işlem hızları ve ücretleri değişkenlik gösterebiliyor.

0x’in Kurucuları Kimlerdir?

2016 yılında Will Warren ve Amir Bandeali tarafından bulundu. Şu an iki kurucu platformda çalışırken Will Warren 0x’in CEO’su ve Amir Bandeali ise CTO’sudur.

2017’de ICO sonucu 24 milyon dolar fon sağlayan platform, Polychain Capital, Pantera Capital ve FBG Capital gbi risk sermayesi firmalardan fon sağladı.

ICO’dan önce, firmanın CEO’su Basic Attention Token‘ın (BAT) danışmanı olarak çalıştı. Ayrıca 0x’i kurmadan önce birkaç üst düzey firmada menkul kıymetler analisti olarak çalıştı.

0x’i Diğer Projelerden Ayıran Özelliği Nedir?

Çoğu token projesinin aksine 0x hem ERC-20’yi hem de ERC-723 standartlarını destekler. Bu da, menkul kıymet işlemlerinin izin gerekmeksizin yapılmasına olanak sağlıyor. Ayrıca alım satım işlemleri, piyasada harcamalar ve DeFi protokollerinin kullanışlılığı için ideal bir proje olarak görülüyor.

0x protokolü esnek yapıda olsa da, menkul kıymet değişimi ikincil özellikte kalabilir. Son olarak, platformdaki ödemeler ZRX token’ları olarak alınır. Böylece piyasa yapıcılar için işlemleri karşılığı ödül alırlar. Onun dışında firma, ücretlerden herhangi bir pay almaz.

0x ekibi gelecekte bütün varlıkların kendi token’ı yani ZRX Coin olacağını düşünüyor. Binlerce token’ın birbirleriyle değiştirilebilmesi için güvenilir bir platform olması gerekiyor. 0x ekibinin hedefi de bu platformu yaratmak.

Ancak 0x token protokolü merkezi ve merkezsiz borsalardan biraz farklı çalışıyor. 0x protokolünü anlatabilmek için önce diğer seçeneklere bakalım. Eğer herhangi bir kripto para aldıysanız kredi kartını, bankaları ve merkezi bir borsayı kullanmanız gerekiyor. Merkezi kripto para borsaları da bütün merkezi sistemlerin sorunlarını paylaşıyor.

Örneğin, merkezi bir sistem bir anda kapanabilir, hack’lenebilir ya da merkezi sistemin içinden birisi bütün parayı toplayıp kaçabilir. Yani merkezi sistemler tamamen güven üzerine kurulur. Ayrıca merkezi sistemlerde yaptığımız işlemler için yasal olarak sorumlu tutulabiliriz: Vergilendirme ya da kısıtlama gibi. Bütün bunları göz önünde bulunduran geliştiriciler merkezsiz borsaları geliştirdi.

Merkezsiz borsaların başta gelen sorununun likidite darlığı olduğunu söyleyebiliriz. Diğer yandan çoğu merkezsiz borsa yavaş, işlem ücretleri yüksek ve diğer merkezsiz borsalarla uyumsuz durumda. Girilen bütün emirler Blockchain üzerine yazılıyor dolayısıyla her işlem için ücret alınıyor ve işlem hızları blok oluşturma hızına göre değişebiliyor.

ZRX Coin Geleceği

0x protokolü gelecekte merkezsiz borsalardaki buna benzer sorunları, işlemleri önce Blockchain dışına kaydedip, işlem gerçekleşeceği zaman Blockchain’e yazılacak şekilde ayarlayarak çözmeyi hedefliyor. 0x protokolü herhangi bir işlem ücreti istemiyor. Fakat 0x protokolü üzerine kurulan merkezsiz borsalar kendi işlem ücretlerini isterlerse uygulayabiliyor. Gelecekte bu hedeflerin gerçekleştirilmesiyle birlikte ZRX Coin çok daha iyi yerlere gelebilir.

0x ZRX Coin

Ethereum tabanlı ZRX token’i 0x üzerinde kurulan merkezsiz borsalar için işlem ücretlerinde kullanılabiliyor. Ancak token’in asıl amacı 0x protokolü geliştirmeleriyle ilgili kararların oylamalarında kullanılması  ve merkezsiz bir yönetim sağlamak adına token sahiplerine oy hakkı verilmesi.

0x, Ethereum tabanlı varlıkların eşler arası (P2P) değişimini kolaylaştıran bir protokoldür. 0x Labs tarafından oluşturulan protokol, değişim işlevine ihtiyaç duyan tüm geliştiriciler için açık bir standart ve temel DeFi yapı taşı görevi görür.

0x, Ethereum tabanlı varlıkların eşler arası (P2P) değişimini kolaylaştıran bir protokoldür. 0x Labs tarafından oluşturulan protokol, değişim işlevine ihtiyaç duyan tüm geliştiriciler için açık bir standart ve temel DeFi yapı taşı görevi görür. 0x güvenli, denetlenmiş akıllı sözleşmeler sunar; 0x ekosistemine göre uyarlanmış geliştirici araçları; merkezi olmayan bir küresel P2P sipariş defteri; ve artan sayıda borsa ağından kaynaklanan toplu likiditeye kolay erişim sağlayan bir API.

ZRX, 0x'in yerel yönetişimi ve stake etme tokenıdır. ZRX'e sahip olmak, protokolün nasıl geliştiği konusunda size bir söz verir ve token sahipleri de ETH likidite ödülleri kazanmak için tokenlerini stake edebilir.

2017'de "tüm değerlerin serbestçe akabileceği, tokenlaştırılmış bir dünya yaratma" misyonuyla başlatılan 0x, tüm değer biçimlerinin halka açık blok zincirlerinde belirtilmiş olduğu bir dünya öngörüyor. Bu, itibari para birimleri, hisse senetleri, emtialar, tahviller, borçlanma araçları, gayrimenkul, video oyunu öğeleri, yazılım lisansları, dijital koleksiyonlar, kişisel tokenlar ve çok daha fazlasını içerir.

Diğer özgürce oluşturulabilir DeFi yapı taşlarıyla birlikte 0x Labs, geçmişte var olan herhangi bir sistemden daha verimli, şeffaf ve eşitlikçi bir küresel finans sistemi oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu yeni altyapının, aracıların katmanlarını ortadan kaldırarak ve bireylere daha fazla mali egemenlik sağlayarak, açık kaynak kodda ücretsiz olarak kullanılması ve çalıştırılması amaçlanıyor.

0x üzerine inşa edilebilecek şeylerin bazı örnekleri şunları içerir: Y pazarında X varlığı için merkezi olmayan bir borsa, Dijital ürünler için ebay tarzı bir pazar yeri, Piyasa yapıcılık veya arbitraj ticaret botu, Çalışması için likidite ve takas gerektiren bir DeFi protokolü (ör. Türevler, borç verme veya opsiyon protokolü), Tezgah üstü (OTC) ticaret masası.

Ayrıca 0x, borsanın uygulamanın temel amacı değil, bir özellik olduğu mevcut herhangi bir uygulamaya entegre edilebilir. Bu uygulamalar şunları içerebilir: Oyun içi para birimleri veya öğeler içeren oyunlar, Kullanıcıları token alışverişi yapmak isteyen dijital cüzdanlar 

Portföy yönetim platformları

Bu yazı itibariyle, 0x protokolü çok sayıda kripto para birimi projesine entegre edildi ve ticaret hacminde milyarlarca dolar üretti. . Haziran 2020'de 0x Labs, basitliğe ve sezgisel bir kullanıcı deneyimine odaklanan bir DEX toplayıcı olan Matcha'yı piyasaya sürdü. Expedia ve Seyahat için Kayak'a benzer şekilde Matcha, artan sayıda değişim ağında en iyi fiyatları bulmak için 0x API'yi kullanıyor.

ZRX Coin (0x) Piyasa Değeri ₺12,123,782,435 - 10.16%

ZRX Coin (0x) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺15,940,858,260 - 10.16%

ZRX Coin (0x) Dolaşan Arz 760,547,659 ZRX - 76%

ZRX Coin (0x) Maks Arz 1,000,000,000

ZRX Coin (0x) Toplam Arz 1,000,000,000

ZRX Coin (0x) Sıralaması #80

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
19
açık
banner64
Namaz Vakti 21 Mayıs 2022
İmsak 03:45
Güneş 05:23
Öğle 12:43
İkindi 16:32
Akşam 19:53
Yatsı 21:24
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Antalyaspor 38 59
7. Beşiktaş 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Galatasaray 38 52
11. Sivasspor 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 37 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 35 48
13. Gençlerbirliği 35 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 37 71
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 37 49
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 37 45
14. Aston Villa 37 45
15. Southampton 37 40
16. Everton 37 39
17. Burnley 37 35
18. Leeds United 37 35
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Espanyol 37 41
14. Elche 37 39
15. Getafe 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 37 31