ZRX Coin (0x) Nedir? ZRX Coin (0x) Yorumları, 0x Teknik Analiz, 0x Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? ZRX Coin (0x) Coin yorum ve grafiği

ZRX Coin (0x) Nedir? ZRX Coin (0x) Yorumları, 0x Teknik Analiz, 0x Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? ZRX Coin (0x) Coin yorum ve grafiği

Coin 09.04.2021, 14:05 Tarsus Haber
ZRX Coin (0x) Nedir? ZRX Coin (0x) Yorumları, 0x Teknik Analiz, 0x Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? ZRX Coin (0x) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Öncelikle belirtmek isterizki işlemlerimizi Binance.Com'da yapıyoruz. Hem çok hızlı hemde birçok coin çiftiyle işlem yapılabilmekte. Yüksek kapasiteli sunucuları sayesinde en yoğun günlerde bile donma yaşanmıyor.

Ayrıca, Türkiye'deki bankalarda EFT/Havala yapılabiliyor ve para anında hesabınıza geçiyor. Ancak Binance üye adı soyadı ile banka hesap sahibi adı soyadı kesinlikle aynı olmak zorunda. Aşağıdaki reklama tıklayarak Binance.Com'a üye olabilirsiniz.

Bu coinlerden bir tanesi de ZRX Coin (0x) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında ZRX Coin (0x) Nedir? ZRX Coin (0x) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda ZRX Coin (0x) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse ZRX Coin (0x)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar ZRX Coin (0x)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? ZRX Coin (0x) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

ZRX Coin (0x) Stop/Loss neresidir? ZRX Coin (0x) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar ZRX Coin (0x) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

0x Coin’i kısaca tanımlamak gerekirse, herkes tarafından kullanılabilen akıllı sözleşmeler sistemidir. Ethereum blok zincirinin en iddialı tokenlerinden biridir ve sembolü de XRZ’dir.

Uzun uzun anlatmaya gelince, Ethereum blok zincirinin bir parçası olan ve merkezi olmayan takas platformu sunmak için tasarlanmıştır. Yani, herhangi bir Ethereum zincirinde doğmuş olan coinlerin faydalı işlem görmesine ve değişim göstermesine olanak sağlamaktadır. 2016 yılında kurulmuştur. Açık bir protokol olarak da tanımlanabilir ve ücrete tabi değildir. Kripto para yatırımcıları 0x Coin sistemi aracılığıyla merkezi olmayan borsaları kullanabiliyorlar. Bu protokole göre, gelecekte tüm varlıkların kendi tokeni olacağı iddia ediliyor.

0x (ZRX) Nasıl Çalışır?

Merkezi olan sistemlere karşı tepki olarak ortaya çıktı denebilir. Merkezi sistemlerde karşılıklı güven söz konusudur; yapılan işlemlerde vergiler ve kısıtlamalar devreye girer. Bu durumları ortadan kaldırmanın yolu olarak merkezsiz sistemler yaratıldı. Tabi ki bu sistemde de belli başlı sorunlar bulunuyor; her şey gibi merkezsiz sistem de kusursuz değil. Likidite sıkıntısından dolayı işlem hızları ve ücretleri değişkenlik gösterebiliyor.

0x’in Kurucuları Kimlerdir?

2016 yılında Will Warren ve Amir Bandeali tarafından bulundu. Şu an iki kurucu platformda çalışırken Will Warren 0x’in CEO’su ve Amir Bandeali ise CTO’sudur.

2017’de ICO sonucu 24 milyon dolar fon sağlayan platform, Polychain Capital, Pantera Capital ve FBG Capital gbi risk sermayesi firmalardan fon sağladı.

ICO’dan önce, firmanın CEO’su Basic Attention Token‘ın (BAT) danışmanı olarak çalıştı. Ayrıca 0x’i kurmadan önce birkaç üst düzey firmada menkul kıymetler analisti olarak çalıştı.

0x’i Diğer Projelerden Ayıran Özelliği Nedir?

Çoğu token projesinin aksine 0x hem ERC-20’yi hem de ERC-723 standartlarını destekler. Bu da, menkul kıymet işlemlerinin izin gerekmeksizin yapılmasına olanak sağlıyor. Ayrıca alım satım işlemleri, piyasada harcamalar ve DeFi protokollerinin kullanışlılığı için ideal bir proje olarak görülüyor.

0x protokolü esnek yapıda olsa da, menkul kıymet değişimi ikincil özellikte kalabilir. Son olarak, platformdaki ödemeler ZRX token’ları olarak alınır. Böylece piyasa yapıcılar için işlemleri karşılığı ödül alırlar. Onun dışında firma, ücretlerden herhangi bir pay almaz.

0x ekibi gelecekte bütün varlıkların kendi token’ı yani ZRX Coin olacağını düşünüyor. Binlerce token’ın birbirleriyle değiştirilebilmesi için güvenilir bir platform olması gerekiyor. 0x ekibinin hedefi de bu platformu yaratmak.

Ancak 0x token protokolü merkezi ve merkezsiz borsalardan biraz farklı çalışıyor. 0x protokolünü anlatabilmek için önce diğer seçeneklere bakalım. Eğer herhangi bir kripto para aldıysanız kredi kartını, bankaları ve merkezi bir borsayı kullanmanız gerekiyor. Merkezi kripto para borsaları da bütün merkezi sistemlerin sorunlarını paylaşıyor.

Örneğin, merkezi bir sistem bir anda kapanabilir, hack’lenebilir ya da merkezi sistemin içinden birisi bütün parayı toplayıp kaçabilir. Yani merkezi sistemler tamamen güven üzerine kurulur. Ayrıca merkezi sistemlerde yaptığımız işlemler için yasal olarak sorumlu tutulabiliriz: Vergilendirme ya da kısıtlama gibi. Bütün bunları göz önünde bulunduran geliştiriciler merkezsiz borsaları geliştirdi.

Merkezsiz borsaların başta gelen sorununun likidite darlığı olduğunu söyleyebiliriz. Diğer yandan çoğu merkezsiz borsa yavaş, işlem ücretleri yüksek ve diğer merkezsiz borsalarla uyumsuz durumda. Girilen bütün emirler Blockchain üzerine yazılıyor dolayısıyla her işlem için ücret alınıyor ve işlem hızları blok oluşturma hızına göre değişebiliyor.

ZRX Coin Geleceği

0x protokolü gelecekte merkezsiz borsalardaki buna benzer sorunları, işlemleri önce Blockchain dışına kaydedip, işlem gerçekleşeceği zaman Blockchain’e yazılacak şekilde ayarlayarak çözmeyi hedefliyor. 0x protokolü herhangi bir işlem ücreti istemiyor. Fakat 0x protokolü üzerine kurulan merkezsiz borsalar kendi işlem ücretlerini isterlerse uygulayabiliyor. Gelecekte bu hedeflerin gerçekleştirilmesiyle birlikte ZRX Coin çok daha iyi yerlere gelebilir.

0x ZRX Coin

Ethereum tabanlı ZRX token’i 0x üzerinde kurulan merkezsiz borsalar için işlem ücretlerinde kullanılabiliyor. Ancak token’in asıl amacı 0x protokolü geliştirmeleriyle ilgili kararların oylamalarında kullanılması  ve merkezsiz bir yönetim sağlamak adına token sahiplerine oy hakkı verilmesi.

0x, Ethereum tabanlı varlıkların eşler arası (P2P) değişimini kolaylaştıran bir protokoldür. 0x Labs tarafından oluşturulan protokol, değişim işlevine ihtiyaç duyan tüm geliştiriciler için açık bir standart ve temel DeFi yapı taşı görevi görür.

0x, Ethereum tabanlı varlıkların eşler arası (P2P) değişimini kolaylaştıran bir protokoldür. 0x Labs tarafından oluşturulan protokol, değişim işlevine ihtiyaç duyan tüm geliştiriciler için açık bir standart ve temel DeFi yapı taşı görevi görür. 0x güvenli, denetlenmiş akıllı sözleşmeler sunar; 0x ekosistemine göre uyarlanmış geliştirici araçları; merkezi olmayan bir küresel P2P sipariş defteri; ve artan sayıda borsa ağından kaynaklanan toplu likiditeye kolay erişim sağlayan bir API.

ZRX, 0x'in yerel yönetişimi ve stake etme tokenıdır. ZRX'e sahip olmak, protokolün nasıl geliştiği konusunda size bir söz verir ve token sahipleri de ETH likidite ödülleri kazanmak için tokenlerini stake edebilir.

2017'de "tüm değerlerin serbestçe akabileceği, tokenlaştırılmış bir dünya yaratma" misyonuyla başlatılan 0x, tüm değer biçimlerinin halka açık blok zincirlerinde belirtilmiş olduğu bir dünya öngörüyor. Bu, itibari para birimleri, hisse senetleri, emtialar, tahviller, borçlanma araçları, gayrimenkul, video oyunu öğeleri, yazılım lisansları, dijital koleksiyonlar, kişisel tokenlar ve çok daha fazlasını içerir.

Diğer özgürce oluşturulabilir DeFi yapı taşlarıyla birlikte 0x Labs, geçmişte var olan herhangi bir sistemden daha verimli, şeffaf ve eşitlikçi bir küresel finans sistemi oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu yeni altyapının, aracıların katmanlarını ortadan kaldırarak ve bireylere daha fazla mali egemenlik sağlayarak, açık kaynak kodda ücretsiz olarak kullanılması ve çalıştırılması amaçlanıyor.

0x üzerine inşa edilebilecek şeylerin bazı örnekleri şunları içerir: Y pazarında X varlığı için merkezi olmayan bir borsa, Dijital ürünler için ebay tarzı bir pazar yeri, Piyasa yapıcılık veya arbitraj ticaret botu, Çalışması için likidite ve takas gerektiren bir DeFi protokolü (ör. Türevler, borç verme veya opsiyon protokolü), Tezgah üstü (OTC) ticaret masası.

Ayrıca 0x, borsanın uygulamanın temel amacı değil, bir özellik olduğu mevcut herhangi bir uygulamaya entegre edilebilir. Bu uygulamalar şunları içerebilir: Oyun içi para birimleri veya öğeler içeren oyunlar, Kullanıcıları token alışverişi yapmak isteyen dijital cüzdanlar 

Portföy yönetim platformları

Bu yazı itibariyle, 0x protokolü çok sayıda kripto para birimi projesine entegre edildi ve ticaret hacminde milyarlarca dolar üretti. . Haziran 2020'de 0x Labs, basitliğe ve sezgisel bir kullanıcı deneyimine odaklanan bir DEX toplayıcı olan Matcha'yı piyasaya sürdü. Expedia ve Seyahat için Kayak'a benzer şekilde Matcha, artan sayıda değişim ağında en iyi fiyatları bulmak için 0x API'yi kullanıyor.

ZRX Coin (0x) Piyasa Değeri ₺12,123,782,435 - 10.16%

ZRX Coin (0x) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺15,940,858,260 - 10.16%

ZRX Coin (0x) Dolaşan Arz 760,547,659 ZRX - 76%

ZRX Coin (0x) Maks Arz 1,000,000,000

ZRX Coin (0x) Toplam Arz 1,000,000,000

ZRX Coin (0x) Sıralaması #80

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner64
Namaz Vakti 27 Ocak 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 19 45
2. Fenerbahçe 19 41
3. Başakşehir 19 37
4. Beşiktaş 18 35
5. Trabzonspor 19 35
6. Adana Demirspor 19 34
7. Konyaspor 19 27
8. Kayserispor 19 26
9. Alanyaspor 19 25
10. Karagümrük 19 22
11. Ankaragücü 19 22
12. Giresunspor 19 21
13. Gaziantep FK 19 19
14. Kasımpaşa 19 19
15. Antalyaspor 18 18
16. Sivasspor 19 18
17. Hatayspor 18 17
18. İstanbulspor 19 15
19. Ümraniye 19 14
Takımlar O P
1. Eyüpspor 20 41
2. Samsunspor 20 38
3. Keçiörengücü 20 36
4. Bodrumspor 20 35
5. Pendikspor 20 34
6. Rizespor 20 34
7. Bandırmaspor 19 34
8. Boluspor 20 33
9. Sakaryaspor 20 31
10. Manisa FK 19 28
11. Göztepe 20 27
12. Adanaspor 20 22
13. Tuzlaspor 20 19
14. Altay 20 18
15. Erzurumspor 20 18
16. Altınordu 20 16
17. Ö.K Yeni Malatya 20 13
18. Denizlispor 20 12
19. Gençlerbirliği 20 10
Takımlar O P
1. Arsenal 19 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 20 39
4. M. United 20 39
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 19 31
7. Fulham 21 31
8. Brentford 20 30
9. Liverpool 19 29
10. Chelsea 20 29
11. Aston Villa 20 28
12. Crystal Palace 20 24
13. Nottingham Forest 20 21
14. Leicester City 20 18
15. Leeds United 19 18
16. West Ham United 20 18
17. Wolves 20 17
18. Bournemouth 20 17
19. Everton 20 15
20. Southampton 20 15
Takımlar O P
1. Barcelona 17 44
2. Real Madrid 17 41
3. Real Sociedad 18 38
4. Atletico Madrid 18 31
5. Villarreal 18 31
6. Real Betis 17 28
7. Osasuna 18 28
8. Athletic Bilbao 18 26
9. Rayo Vallecano 18 26
10. Mallorca 18 25
11. Girona 18 21
12. Valencia 17 20
13. Espanyol 18 20
14. Almeria 18 19
15. Sevilla 18 18
16. Getafe 18 17
17. Celta Vigo 18 17
18. Real Valladolid 18 17
19. Cadiz 18 16
20. Elche 18 6