banner52

ZRX Coin (0x) Nedir? ZRX Coin (0x) Yorumları, 0x Teknik Analiz, 0x Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? ZRX Coin (0x) Coin yorum ve grafiği

ZRX Coin (0x) Nedir? ZRX Coin (0x) Yorumları, 0x Teknik Analiz, 0x Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? ZRX Coin (0x) Coin yorum ve grafiği

Coin 09.04.2021, 14:05 Tarsus Haber
ZRX Coin (0x) Nedir? ZRX Coin (0x) Yorumları, 0x Teknik Analiz, 0x Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? ZRX Coin (0x) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Öncelikle belirtmek isterizki işlemlerimizi Binance.Com'da yapıyoruz. Hem çok hızlı hemde birçok coin çiftiyle işlem yapılabilmekte. Yüksek kapasiteli sunucuları sayesinde en yoğun günlerde bile donma yaşanmıyor.

Ayrıca, Türkiye'deki bankalarda EFT/Havala yapılabiliyor ve para anında hesabınıza geçiyor. Ancak Binance üye adı soyadı ile banka hesap sahibi adı soyadı kesinlikle aynı olmak zorunda. Aşağıdaki reklama tıklayarak Binance.Com'a üye olabilirsiniz.

Bu coinlerden bir tanesi de ZRX Coin (0x) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında ZRX Coin (0x) Nedir? ZRX Coin (0x) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda ZRX Coin (0x) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse ZRX Coin (0x)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar ZRX Coin (0x)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? ZRX Coin (0x) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

ZRX Coin (0x) Stop/Loss neresidir? ZRX Coin (0x) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar ZRX Coin (0x) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

0x Coin’i kısaca tanımlamak gerekirse, herkes tarafından kullanılabilen akıllı sözleşmeler sistemidir. Ethereum blok zincirinin en iddialı tokenlerinden biridir ve sembolü de XRZ’dir.

Uzun uzun anlatmaya gelince, Ethereum blok zincirinin bir parçası olan ve merkezi olmayan takas platformu sunmak için tasarlanmıştır. Yani, herhangi bir Ethereum zincirinde doğmuş olan coinlerin faydalı işlem görmesine ve değişim göstermesine olanak sağlamaktadır. 2016 yılında kurulmuştur. Açık bir protokol olarak da tanımlanabilir ve ücrete tabi değildir. Kripto para yatırımcıları 0x Coin sistemi aracılığıyla merkezi olmayan borsaları kullanabiliyorlar. Bu protokole göre, gelecekte tüm varlıkların kendi tokeni olacağı iddia ediliyor.

0x (ZRX) Nasıl Çalışır?

Merkezi olan sistemlere karşı tepki olarak ortaya çıktı denebilir. Merkezi sistemlerde karşılıklı güven söz konusudur; yapılan işlemlerde vergiler ve kısıtlamalar devreye girer. Bu durumları ortadan kaldırmanın yolu olarak merkezsiz sistemler yaratıldı. Tabi ki bu sistemde de belli başlı sorunlar bulunuyor; her şey gibi merkezsiz sistem de kusursuz değil. Likidite sıkıntısından dolayı işlem hızları ve ücretleri değişkenlik gösterebiliyor.

0x’in Kurucuları Kimlerdir?

2016 yılında Will Warren ve Amir Bandeali tarafından bulundu. Şu an iki kurucu platformda çalışırken Will Warren 0x’in CEO’su ve Amir Bandeali ise CTO’sudur.

2017’de ICO sonucu 24 milyon dolar fon sağlayan platform, Polychain Capital, Pantera Capital ve FBG Capital gbi risk sermayesi firmalardan fon sağladı.

ICO’dan önce, firmanın CEO’su Basic Attention Token‘ın (BAT) danışmanı olarak çalıştı. Ayrıca 0x’i kurmadan önce birkaç üst düzey firmada menkul kıymetler analisti olarak çalıştı.

0x’i Diğer Projelerden Ayıran Özelliği Nedir?

Çoğu token projesinin aksine 0x hem ERC-20’yi hem de ERC-723 standartlarını destekler. Bu da, menkul kıymet işlemlerinin izin gerekmeksizin yapılmasına olanak sağlıyor. Ayrıca alım satım işlemleri, piyasada harcamalar ve DeFi protokollerinin kullanışlılığı için ideal bir proje olarak görülüyor.

0x protokolü esnek yapıda olsa da, menkul kıymet değişimi ikincil özellikte kalabilir. Son olarak, platformdaki ödemeler ZRX token’ları olarak alınır. Böylece piyasa yapıcılar için işlemleri karşılığı ödül alırlar. Onun dışında firma, ücretlerden herhangi bir pay almaz.

0x ekibi gelecekte bütün varlıkların kendi token’ı yani ZRX Coin olacağını düşünüyor. Binlerce token’ın birbirleriyle değiştirilebilmesi için güvenilir bir platform olması gerekiyor. 0x ekibinin hedefi de bu platformu yaratmak.

Ancak 0x token protokolü merkezi ve merkezsiz borsalardan biraz farklı çalışıyor. 0x protokolünü anlatabilmek için önce diğer seçeneklere bakalım. Eğer herhangi bir kripto para aldıysanız kredi kartını, bankaları ve merkezi bir borsayı kullanmanız gerekiyor. Merkezi kripto para borsaları da bütün merkezi sistemlerin sorunlarını paylaşıyor.

Örneğin, merkezi bir sistem bir anda kapanabilir, hack’lenebilir ya da merkezi sistemin içinden birisi bütün parayı toplayıp kaçabilir. Yani merkezi sistemler tamamen güven üzerine kurulur. Ayrıca merkezi sistemlerde yaptığımız işlemler için yasal olarak sorumlu tutulabiliriz: Vergilendirme ya da kısıtlama gibi. Bütün bunları göz önünde bulunduran geliştiriciler merkezsiz borsaları geliştirdi.

Merkezsiz borsaların başta gelen sorununun likidite darlığı olduğunu söyleyebiliriz. Diğer yandan çoğu merkezsiz borsa yavaş, işlem ücretleri yüksek ve diğer merkezsiz borsalarla uyumsuz durumda. Girilen bütün emirler Blockchain üzerine yazılıyor dolayısıyla her işlem için ücret alınıyor ve işlem hızları blok oluşturma hızına göre değişebiliyor.

ZRX Coin Geleceği

0x protokolü gelecekte merkezsiz borsalardaki buna benzer sorunları, işlemleri önce Blockchain dışına kaydedip, işlem gerçekleşeceği zaman Blockchain’e yazılacak şekilde ayarlayarak çözmeyi hedefliyor. 0x protokolü herhangi bir işlem ücreti istemiyor. Fakat 0x protokolü üzerine kurulan merkezsiz borsalar kendi işlem ücretlerini isterlerse uygulayabiliyor. Gelecekte bu hedeflerin gerçekleştirilmesiyle birlikte ZRX Coin çok daha iyi yerlere gelebilir.

0x ZRX Coin

Ethereum tabanlı ZRX token’i 0x üzerinde kurulan merkezsiz borsalar için işlem ücretlerinde kullanılabiliyor. Ancak token’in asıl amacı 0x protokolü geliştirmeleriyle ilgili kararların oylamalarında kullanılması  ve merkezsiz bir yönetim sağlamak adına token sahiplerine oy hakkı verilmesi.

0x, Ethereum tabanlı varlıkların eşler arası (P2P) değişimini kolaylaştıran bir protokoldür. 0x Labs tarafından oluşturulan protokol, değişim işlevine ihtiyaç duyan tüm geliştiriciler için açık bir standart ve temel DeFi yapı taşı görevi görür.

0x, Ethereum tabanlı varlıkların eşler arası (P2P) değişimini kolaylaştıran bir protokoldür. 0x Labs tarafından oluşturulan protokol, değişim işlevine ihtiyaç duyan tüm geliştiriciler için açık bir standart ve temel DeFi yapı taşı görevi görür. 0x güvenli, denetlenmiş akıllı sözleşmeler sunar; 0x ekosistemine göre uyarlanmış geliştirici araçları; merkezi olmayan bir küresel P2P sipariş defteri; ve artan sayıda borsa ağından kaynaklanan toplu likiditeye kolay erişim sağlayan bir API.

ZRX, 0x'in yerel yönetişimi ve stake etme tokenıdır. ZRX'e sahip olmak, protokolün nasıl geliştiği konusunda size bir söz verir ve token sahipleri de ETH likidite ödülleri kazanmak için tokenlerini stake edebilir.

2017'de "tüm değerlerin serbestçe akabileceği, tokenlaştırılmış bir dünya yaratma" misyonuyla başlatılan 0x, tüm değer biçimlerinin halka açık blok zincirlerinde belirtilmiş olduğu bir dünya öngörüyor. Bu, itibari para birimleri, hisse senetleri, emtialar, tahviller, borçlanma araçları, gayrimenkul, video oyunu öğeleri, yazılım lisansları, dijital koleksiyonlar, kişisel tokenlar ve çok daha fazlasını içerir.

Diğer özgürce oluşturulabilir DeFi yapı taşlarıyla birlikte 0x Labs, geçmişte var olan herhangi bir sistemden daha verimli, şeffaf ve eşitlikçi bir küresel finans sistemi oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu yeni altyapının, aracıların katmanlarını ortadan kaldırarak ve bireylere daha fazla mali egemenlik sağlayarak, açık kaynak kodda ücretsiz olarak kullanılması ve çalıştırılması amaçlanıyor.

0x üzerine inşa edilebilecek şeylerin bazı örnekleri şunları içerir: Y pazarında X varlığı için merkezi olmayan bir borsa, Dijital ürünler için ebay tarzı bir pazar yeri, Piyasa yapıcılık veya arbitraj ticaret botu, Çalışması için likidite ve takas gerektiren bir DeFi protokolü (ör. Türevler, borç verme veya opsiyon protokolü), Tezgah üstü (OTC) ticaret masası.

Ayrıca 0x, borsanın uygulamanın temel amacı değil, bir özellik olduğu mevcut herhangi bir uygulamaya entegre edilebilir. Bu uygulamalar şunları içerebilir: Oyun içi para birimleri veya öğeler içeren oyunlar, Kullanıcıları token alışverişi yapmak isteyen dijital cüzdanlar 

Portföy yönetim platformları

Bu yazı itibariyle, 0x protokolü çok sayıda kripto para birimi projesine entegre edildi ve ticaret hacminde milyarlarca dolar üretti. . Haziran 2020'de 0x Labs, basitliğe ve sezgisel bir kullanıcı deneyimine odaklanan bir DEX toplayıcı olan Matcha'yı piyasaya sürdü. Expedia ve Seyahat için Kayak'a benzer şekilde Matcha, artan sayıda değişim ağında en iyi fiyatları bulmak için 0x API'yi kullanıyor.

ZRX Coin (0x) Piyasa Değeri ₺12,123,782,435 - 10.16%

ZRX Coin (0x) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺15,940,858,260 - 10.16%

ZRX Coin (0x) Dolaşan Arz 760,547,659 ZRX - 76%

ZRX Coin (0x) Maks Arz 1,000,000,000

ZRX Coin (0x) Toplam Arz 1,000,000,000

ZRX Coin (0x) Sıralaması #80

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
29
az bulutlu
banner64
Namaz Vakti 14 Mayıs 2021
İmsak 03:53
Güneş 05:28
Öğle 12:43
İkindi 16:31
Akşam 19:48
Yatsı 21:16
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 39 81
2. Galatasaray 39 81
3. Fenerbahçe 39 79
4. Trabzonspor 39 68
5. Sivasspor 39 62
6. Hatayspor 39 61
7. Alanyaspor 39 57
8. Karagümrük 39 57
9. Gaziantep FK 39 55
10. Göztepe 39 51
11. Konyaspor 39 49
12. Rizespor 39 48
13. Kasımpaşa 39 46
14. Malatyaspor 39 45
15. Başakşehir 39 45
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 39 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 39 38
20. Gençlerbirliği 39 38
21. Denizlispor 39 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 35 60
6. West Ham 35 58
7. Tottenham 35 56
8. Everton 35 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 35 49
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 35 41
14. Southampton 35 40
15. Burnley 35 39
16. Newcastle 35 39
17. Brighton 35 37
18. Fulham 35 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 36 80
2. Real Madrid 36 78
3. Barcelona 36 76
4. Sevilla 36 74
5. Real Sociedad 36 56
6. Real Betis 36 55
7. Villarreal 36 55
8. Celta de Vigo 36 50
9. Athletic Bilbao 36 46
10. Granada 36 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 36 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 36 34
17. Huesca 36 33
18. Real Valladolid 36 31
19. Elche 36 30
20. Eibar 36 30