YFI Coin (yearn.finance) Nedir? YFI Coin (yearn.finance) Yorumları, yearn.finance Teknik Analiz, yearn.finance Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? YFI Coin (yearn.finance) Coin yorum ve grafiği

YFI Coin (yearn.finance) Nedir? YFI Coin (yearn.finance) Yorumları, yearn.finance Teknik Analiz, yearn.finance Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? YFI Coin (yearn.finance) Coin yorum ve grafiği

Coin 08.04.2021, 16:56 08.04.2021, 17:16 Tarsus Haber
YFI Coin (yearn.finance) Nedir? YFI Coin (yearn.finance) Yorumları, yearn.finance Teknik Analiz, yearn.finance Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? YFI Coin (yearn.finance) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Öncelikle belirtmek isterizki işlemlerimizi Binance.Com'da yapıyoruz. Hem çok hızlı hemde birçok coin çiftiyle işlem yapılabilmekte. Yüksek kapasiteli sunucuları sayesinde en yoğun günlerde bile donma yaşanmıyor.

Ayrıca, Türkiye'deki bankalarda EFT/Havala yapılabiliyor ve para anında hesabınıza geçiyor. Ancak Binance üye adı soyadı ile banka hesap sahibi adı soyadı kesinlikle aynı olmak zorunda. Aşağıdaki reklama tıklayarak Binance.Com'a üye olabilirsiniz.

Bu coinlerden bir tanesi de YFI Coin (yearn.finance) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında YFI Coin (yearn.finance) Nedir? YFI Coin (yearn.finance) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda YFI Coin (yearn.finance) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse YFI Coin (yearn.finance)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar YFI Coin (yearn.finance)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? YFI Coin (yearn.finance) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

YFI Coin (yearn.finance) Stop/Loss neresidir? YFI Coin (yearn.finance) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar YFI Coin (yearn.finance) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

Yearn Finance, DeFi platformu üzerinde, karmaşık DeFi kullanımını, özellikle yeni kullanıcılar için, basitleştiren bir arayüz. Yearn Finance sistemi, bulunduğunuz projeden kazanacağınız geliri, işlem ücretlerini otomatik hesaplıyor.

YFI tokeni ile varlıklarınızı farklı likidite havuzlarına da taşıyabilirsiniz.

Yearn finance, merkezsiz ekosistemde Aavei Compound, Dydx ve Fulcrum gibi token kredilerinizi optimize etmek için kullanılabilir. Yearn Finance ile varlıklarınız en çok kar getirecek şekilde otomatik olarak yer değiştirilir.

Yearn.Finance’ın Twitter’da 93 binden fazla takipçisi var. Bu rakamın oldukça yüksek bir değer olduğunu söyleyelim. Protokolün resmi Telegram adresinde ise 15 binden fazla kullanıcı var. Bu da oldukça yüksek bir rakam. YearnFinance’ın telegram grubuna katılarak, protokolle ilgili gelişmeleri anında öğrenebilirsiniz.

YFI coini Yearn Finance ekosistemi yönetim yetkisi veren ERC-20 tokenidir. Yearn Finance protokolü YFI coini likidite sağlayıcılarına (SLPs) dağıtır. Aave, Compound, Dydx, ve Fulcrum gibi Likidite havuzları YFI coini değişim aracı olarak değil oylama için kullanırlar.

Yearn Finance’ın geliştiricisi Andre Cronje YFI coinin değersiz olduğu ve borsalarda işlem görmemesi gerektiği konusunda çok  açıklamasına rastlamak mümkün. Fakat yatırımcılar yine de YFI coine yatırım yapmayı tercih etti ve sonuç; YFI coin şu an en değerli kripto para konumunda.

Andre Cronje’ye göre YFİ coinin en büyük destekçileri YFI coin alanlar değil Yearn finance protokolü kullanıcılarıdır. Cronje YFI coini satın almak yerine protokolü kullanarak kazanmayı her zaman tavsiye ediyor.

YFI coini şu an Binance ve Uniswap üzerinden almak mümkün. 

Yearn Finance YFI coini Ethereum üzerinde yapılşmış genel bir ERC-20 tokendir. Buna göre cüzdanlarda saklanabilir. Cüzdanların Ethereum platformunu desteklemesi yeterli. Bu cüzdanlar arasında; Keepkey, Ledger ya da Trezor’u saymak mümkün.

Eğer YFI coininizi yazılımlara arasında dolaştırmak istiyorsanız o zaman da; Coinomi (mobile), Exodus Wallet, ya da Atomic Wallet tercih edilebilir.

DeFi olarak da bilinen merkeziyetsiz finans, protokoller tarafından sunulan getiriler yükseldikçe parabolik bir büyüme sergilemeye başladı. Bu büyümenin önemli bir kısmı, protokolün hangi yönde gelişeceğinin token sahipleri tarafından belirlenmesine imkan tanıyan yönetişim tokenlarının kullanıma sunulmasına atfedilebilir. Yönetişim tokenları, DeFi protokollerini merkeziyetsiz hale getirmede çok önemli bir adımdır.

Yönetişim tokenları akımını takip eden Yearn.finance, Temmuz 2020'de YFI tokenı çıkardı. Bu token kısa sürede kripto para dünyasının ilgisini çekerek, bir ay içinde 3 USD'den 30.000 USD'ye yükseldi.

2020 yılının başlarında Andre Cronje tarafından kurulan Yearn.finance, kullanıcılarına ether, sabit coin ve altcoinleri yatırarak en yüksek getiriye ulaşma imkanı sunmaya odaklanan Ethereum tabanlı bir protokoldür. Andre Cronje, farklı DeFi uygulamaları tarafından sunulan getiriler arasında bir tutarsızlık olduğunu fark ettikten sonra Yearn.finance'i kurmaya karar veren Güney Afrikalı bir finansal teknoloji geliştiricisidir.

Kullanıma sunulmasından kısa bir süre sonra platformun saldırıya uğramasının ardından Cronje, kullanıcılara yeni bir ürün portföyü sunmak için protokolü revize etmiştir.

Önemli Özellikler

Protokolün başlıca özelliğine Vaults (Kasalar) adı verilir. Bu özellik, kullanıcıların kripto para yatırmasına ve getiri elde etmesine imkan tanır. Yatırılan fonlar, getiriyi en üst seviyeye çıkarmaya ve riski en aza indirmeye çalışan bir strateji tarafından yönetilir. Kullanıma ilk sunulduğunda Kasalar'ın başlıca odağı sabit coinlerdir, fakat o zamandan bu yana ether, tokenlaştırılmış Bitcoin ürünleri, Chainlink ve diğer coinleri destekleyecek şekilde genişlemiştir. 

Kasalar, Ethereum üzerinde işlem yapmanın yüksek maliyetini ortadan kaldırdığı için önemlidir. Sermayenin bir araya getirilmesiyle, yalnızca tek bir hesabın (her bir Kasa'yı kontrol eden) yield farm'a işlem ücreti (gas) ödemesi yeterli hale gelir.

Yearn.finance başka hizmetler de sunar. Earn (Kazan), Kasalar'ın yalnızca sabit coinleri ve tokenlaştırılmış bitcoini destekleyen daha basit bir versiyonudur. Zap (Değiştir) ise kullanıcıların geleneksel sabit coinleri, sabit coinleri temsil eden likidite sağlayıcı tokenlarıyla takas etmesine imkan tanır.

Yearn.finance şu anda, DeFi kullanıcıları için merkeziyetsiz bir sigorta protokolü olan ylnsure ve merkeziyetsiz borç alma ve vermeyi destekleyecek StableCredit (Sabit Kredi) gibi başka ürünler üzerinde de çalışmaktadır.

Yearn.finance, Temmuz ayına kadar küçük bir gruba hitap ediyordu. 2020 yılının başındaki güvenlik ihlali ve Mart ayındaki kripto para piyasası çöküşünün ardından birçok kullanıcı o zamanlar yeni olan bu protokolü kullanmaya çekiniyordu.

Bu durum Cronje'nin Medium'da yayınladığı bir blog yazısında, kullanıcıların Yearn.finance protokolünü yönetebilmesi için bir ERC-20 tokenı olan YFI'ın kullanıma sunulduğunu açıklamasıyla değişti.
YFI, merkeziyetsiz bir borsa olan Balancer'a likidite sağlamak ve Yearn.finance ürünlerine sermaye yatırmak da dahil olmak üzere birkaç farklı yoldan "farm" edilebiliyordu.
Medium'da yayınlanan yazı, YFI'ın "içsel değere sahip olmadığını" belirtse de coinler piyasa tarafından hızla toplanmaya başladı. Bir Balancer havuzunda 3 USD'den işlem görmeye başlamasının ardından, yatırımcıların Yearn.finance yönetişimindeki değerin farkına varmasıyla bu kripto paranın fiyatı çok yükseldi ve platform yatırma işlemlerinden on milyonlar kazanmaya başladı.

YFI'ın lansmanından kısa süre sonra, topluluk maksimum arzı 30.000 coinde tutmaya karar vererek YFI sayısının daha fazla artmasındansa coinin nadir bulunur kalmasını tercih etti. Bu karardan memnun olmayan kullanıcılar, projede bir çatallanma yaparak DFI.money ya da YFII olarak bilinen yeni bir proje yarattı.

YFI, yatırma işlemlerini artırması ve dikkat çekmesi nedeniyle Yearn.finance için çok önemli olsa da coinin başka bir amacı daha vardı: protokolün gelişimini ve kontrolünü kullanıcılar arasında merkeziyetsiz hale getirmek. 

Farming mekanizması, ister 100 USD ister 1.000.000 USD'ye sahip olsun tüm kullanıcıların aynı zamanda ve aynı masrafla YFI kazanmasına imkan tanıyordu. Bu da herhangi bir kullanıcının Yearn.finance üzerinde bir etki yaratmak için YFI sahibi olabileceği anlamına geliyordu.

YFI'ın kullanıma sunulmasının ardından, topluluk üyeleri tarafından ortaya atılan çeşitli önerilerin token sahipleri tarafından oylanabileceği kapsamlı bir yönetişim portalı açıldı. 
Bugüne kadar alınan kararlar arasında bir pazarlama ve geliştirici ekibinin işe alınmasının yanı sıra Kasalar'a belirli stratejilerin eklenmesi de yer alır.

Coin sahipleri, protokolden elde edilen karların bir kısmının YFI sahiplerine ödenmesi yönünde önemli bir karara da imza attı. Yearn.finance ürünlerinden alınan işlem ücretleri Hazine'de birikir ve daha sonra da Hazine, YFI sahipleri ve ekip arasında bölüştürülür. Bu da Bitcoin ve Ethereum'dan farklı olarak YFI'ı temettü getirili bir varlık haline getirir.

Birçok kişi YFI'ın geçmiş fiyat hareketlerine odaklansa da coinin asıl önemli özelliği, protokollerin benimsenmeyi nasıl teşvik edebileceğine yönelik bir değişime imza atmış olmasıdır. YFI'ın lansmanının, herkesin aynı fiyatı ödeyerek coinin yaratılmasında katılımcı olabilmesi nedeniyle "Bitcoin'den bu yana en adil lansman" olduğu iddia edilebilir.

Kullanıcıların her bir yeni coin için belirli bir fiyat ödediği İlk Coin Arzını (ICO) kullanmak yerine, YFI kullanıcılarının protokolde katılımcı olmasını gerektiren bir mekanizma tercih edilmiştir. Bu mekanizma, tüm kullanıcıların yönetişim tokenı aracılığıyla Yearn.finance üzerinde bir etki yaratabilmesi nedeniyle projenin hızla bir topluluğa sahip olmasına imkan tanımıştır.
Başlarda görülen fiyat oynaklığının ardından bile Yearn.finance, merkeziyetsiz finans ve genel anlamda kripto para dünyasındaki en aktif topluluklardan birine sahiptir. 

YFI, bir takım zorluklar da yaşamıştır. Andre Cronje, çok uzun bir süredir Yearn.finance ve YFI'ın arkasındaki isim olduğu için yatırımcılar onun hareketlerini büyük bir ilgiyle takip etmektedir. Bu durumda Cronje kısa bir mola vermek isterse, bunun YFI üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Dolayısıyla bazı kişiler, projenin hala bu önemli oyuncu etrafında merkezi olduğunu (en azından bir dereceye kadar) iddia eder.

Bunun bir örneği, bu yılın başlarında Cronje'nin DeFi dünyasından ayrılmak istediğini söylemesiyle yaşanmıştır. YFI fiyatları, projenin kapanacağı korkusuyla düşmeye başlar.

Fakat Yearn.finance, yeni ekip üyelerini bünyesine dahil ettikçe bu "Cronje Etkisi" (bazı kullanıcıların verdiği isimle) yavaşça gücünü kaybetmektedir. Cronje'nin etkisi olmadan merkeziyetsiz yönetişim gelişmeye devam ederse, böyle bir sorun artık söz konusu olmayabilir.

YFI Coin (yearn.finance) Piyasa Değeri ₺13,399,449,517 - 14.41%

YFI Coin (yearn.finance) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺13,410,809,666 - 14.41%

YFI Coin (yearn.finance) Dolaşan Arz 36,635 YFI 

YFI Coin (yearn.finance) Maks Arz 36,666

YFI Coin (yearn.finance) Toplam Arz 36,666

YFI Coin (yearn.finance) Sıralaması #69

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
26
parçalı az bulutlu
banner64
Namaz Vakti 17 Mayıs 2022
İmsak 03:50
Güneş 05:26
Öğle 12:43
İkindi 16:31
Akşam 19:50
Yatsı 21:20
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 36 86
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 36 45
14. Aston Villa 36 44
15. Southampton 36 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31
Tarsus Akdeniz Mersin Haber