UMA Coin (Uma) Nedir? UMA Coin (Uma) Yorumları, Uma Teknik Analiz, Uma Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? UMA Coin (Uma) Coin yorum ve grafiği

UMA Coin (Uma) Nedir? UMA Coin (Uma) Yorumları, Uma Teknik Analiz, Uma Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? UMA Coin (Uma) Coin yorum ve grafiği

Coin 08.04.2021, 17:20 Tarsus Haber
UMA Coin (Uma) Nedir? UMA Coin (Uma) Yorumları, Uma Teknik Analiz, Uma Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? UMA Coin (Uma) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Öncelikle belirtmek isterizki işlemlerimizi Binance.Com'da yapıyoruz. Hem çok hızlı hemde birçok coin çiftiyle işlem yapılabilmekte. Yüksek kapasiteli sunucuları sayesinde en yoğun günlerde bile donma yaşanmıyor.

Ayrıca, Türkiye'deki bankalarda EFT/Havala yapılabiliyor ve para anında hesabınıza geçiyor. Ancak Binance üye adı soyadı ile banka hesap sahibi adı soyadı kesinlikle aynı olmak zorunda. Aşağıdaki reklama tıklayarak Binance.Com'a üye olabilirsiniz.

Bu coinlerden bir tanesi de UMA Coin (Uma) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında UMA Coin (Uma) Nedir? UMA Coin (Uma) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda UMA Coin (Uma) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse UMA Coin (Uma)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar UMA Coin (Uma)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? UMA Coin (Uma) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

UMA Coin (Uma) Stop/Loss neresidir? UMA Coin (Uma) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar UMA Coin (Uma) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

MA coin, UMA platformunun yerel kripto para birimidir ve DeFi token’ıdır. UMA kendisini “sentetik varlıklar oluşturmak için bir protokol” olarak tanımlıyor. Kullanıcıların ekonomik garantilerle kendi kendine çalışan akıllı sözleşmeler yazmasına izin vermeyi amaçlamaktadır. UMA, Ethereum gibi izinsiz, halka açık Blockchain’lerin  mümkün kıldığı finansal yenilikleri desteklemek için tasarlandı.

Öte yandan geleneksel finansal türevlerinden ödünç alınan kavramları kullanan UMA, herhangi iki tarafın kendi finansal sözleşmelerini tasarlamasına ve oluşturmasına izin veren açık kaynaklı bir protokol tanımlanıyor.

UMA coin analizlerini daha net anlayabilmek için hem güncel rakamlara hem de UMA platformunun ne yaptığına detaylı olarak göz atmak faydalı olacaktır.

Geleneksel türevlerin aksine, UMA sözleşmeleri yalnızca ekonomik teşviklerle güvence altına alınıyor. Bu da onları kendi kendine uygulanan ve evrensel olarak erişilebilir olan sözleşmelerin ortaya çıkmasını mümkün kılıyor.

Finansal piyasaların evrensel olarak erişilebilir ve açık olması gerektiğine inanan UMA protokolü, merkezi olmayan finansmanın potansiyelinin, tüketicileri koruyan bölgesel yasa ve düzenlemelere saygı duyulması koşuluyla gerçekten heyecan verici olduğunu düşünüyor.

Öte yandan UMA’nın “Synthetic Token Builder” hizmeti ile kullanıcılar, herhangi bir şeyin fiyatına endekslenen token’lar oluşturabiliyor. Bunun için dapp akıllı bir sözleşme başlatarak bir token tesisi oluşturuyor. Kullanıcılar token tesisine DAI yatırdıktan sonra, yatırılan DAI tarafından tam olarak desteklenen sentetik token’lar oluşturabiliyor. Token tesisinin aşırı teminatlandırılması, sentetik token’ların her zaman tam olarak desteklenmesini sağlıyor. Böylece kullanıcılar, token’ların tamamen desteklendiğinden emin oluyor.

Bunlara ek olarak UMA, Evrensel Pazar Erişimi sağlamak için oluşturulmuş merkezi olmayan bir finansal sözleşmeler platformu olarak tanımlanıyor. ERC20 gibi standartları kullanarak kullanıcıların kendi finansal ürünlerini oluşturmaları için UMA’nın kendi kendine uygulanan sözleşme tasarım modellerini ve kanıtlanabilir şekilde dürüst oracle mekanizmasını kullanmalarına imkan tanıyor.

UMA Coin Grafik

UMA coin analizleri için bir de UMA coin grafiklerine ve güncel rakamlara göz atalım.

UMA coin, Ethereum blok zincirinde oluşturulmuş merkezsiz finans (DeFi) uygulamalarının sentetik varlık oluşturabilmelerini sağlamaktadır. Ethereum ağında hızlı, güvenli bir yolu olan UMA, geliştiricilere esnek bir altyapı da sunmaktadır.

UMA, paha biçilemez sözleşme şablonlarını oluşturarak, merkezsiz finans sektöründe sentetik varlıklar piyasasına hızlı bir giriş yapmıştır. Piyasada sentetik türev ürünler üzerine geliştirme yapan projelerin ilgisini çeken ve bir çok merkezsiz finans uygulamasının da odağında olan UMA, tamamen merkezi olmayan güvenli bir yapıya sahiptir.

UMA geliştirme aşamasında iken, Synthetix Network Token (SNX) sentetik ürünlere dair merkezsiz kripto borsasını hayata geçirmişti. Fakat UMA geliştirme aşamasında biraz yavaş ilerlese de manipüle edilemeyen “paha biçilemez sözleşmeler” oluşturup UMA tokenları piyasaya sürdü.

UMA tokenlar platformda geliştirme yapan projeler için gerekliydi. UMA coin halka arz fiyatı 0.25$ dan Uniswap merkezsiz borsası satışı yapılarak piyasaya sürülmüştür.

Hızlı bir şekilde herhangi bir şeyin fiyatını takip eden sentetik ürünler oluşturabileceğiniz garantili, manipüle edilemeyen, minimum zincir ihtiyacına gerek duyan bir blok zincir çözümü, merkezsiz finans (DeFi) projelerinin geliştirilmesine büyük katkı sağlamaktadır.

Sentetik Kripto Paralar Nedir?

Sentetik kripto paralar, gerçek dünyadaki her hangi bir şeyin varlığına endekslenmiş teminatlı varlıklardır. Sentetik kripto paralar, tahmin piyasalarının, vadeli işlem piyasalarının ve teminatlı kredilerin özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır.

Sentetik kripto paraları neleri içermektedir merak ediyorsunuz buyurun beraber inceleyelim;

Sentetik gerçek dünya varlıkları (Altın veya Tesla hisse senetleri), Sentetik zincirler arası kripto varlıklar, Ticarete açık olmayan çeşitli endeksler, Merkezsiz finans (DeFi) projelerinin sahip oldukları kripto paralar üzerine sentetik varlıklar, Borsada başarılı yatırım yapanların sayısı.

Bu örnekler çoğaltılabilir, aklınıza gelebilecek her türlü şey için sentetik varlık oluşturabilirsiniz. Geleneksel piyasalarda endekslerden tutun altın, gümüş ve hatta susam simidinin üstündeki yağ fiyatlarına kadar sentetik varlıklar oluşturabilmektedir.

UMA Coin Yorum ve Analiz

UMA, merkezsiz finans uygulamalarına güvenilir sentetik ürünler yaratabilme imkanı tanımıştır. Toplamda 101,244,101 UMA token çıkarılmıştır. 2021 yılı itibariyle yaklaşık 56 milyon UMA dolaşımdadır ve ticaret edilebilir durumdadır. Geri kalan yaklaşık 46 milyon UMA ise ekibin himayesinde kilitlidir. İlk halka arz fiyatı 0.25 dolar olan UMA, yaklaşık 12 dolara kadar çıkmıştır.

Sentetik ürün piyasası yaklaşık olarak 69 trilyon dolara yaklaşmıştır. Bankacılık sistemi üzerinde ve finansal sistem üzerinde risk yaratan sentetik ürünler, merkez bankalarının faiz politikalarını dahi etkilemektedir. Geleneksel finans sisteminde üretilen sentetik türev varlıklar oldukça riskli bir hal almaya başlamıştır.

Riskli hal alan sentetik türev ürünler hala gelişimini sürdürmektedir. Gerçek dünya üzerindeki fiyatlar üzerinden işlem yapılan merkezsiz finans modelleri eğer bir gün geleneksel türev ürünler kadar büyür ise, kendi fiyat mekanizmalarını kurabilir ve tüm ürünleri şeffaf fiyat mekanizmasını kavuşturabilir.

UMA Coin (Uma) Piyasa Değeri ₺11,873,328,337 - 1.42%

UMA Coin (Uma) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺20,011,910,788 - 1.42%

UMA Coin (Uma) Dolaşan Arz 60,027,009 UMA - 59%

UMA Coin (Uma) Maks Arz 101,172,570

UMA Coin (Uma) Toplam Arz 102,038,100

UMA Coin (Uma) Sıralaması #78

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
36
açık
banner64
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 04:00
Güneş 05:36
Öğle 12:53
İkindi 16:42
Akşam 20:00
Yatsı 21:29
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0