banner52

The Graph Coin (GRT) Nedir? The Graph Coin (GRT) Yorumları, GRT Teknik Analiz, GRT Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? The Graph Coin (GRT) Coin yorum ve grafiği

The Graph Coin (GRT) Nedir? The Graph Coin (GRT) Yorumları, GRT Teknik Analiz, GRT Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? The Graph Coin (GRT) Coin yorum ve grafiği

Coin 30.03.2021, 17:01 Tarsus Haber
The Graph Coin (GRT) Nedir? The Graph Coin (GRT) Yorumları, GRT Teknik Analiz, GRT Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? The Graph Coin (GRT) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Bu coinlerden bir tanesi de The Graph Coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında The Graph Coin Nedir? The Graph Coin yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda The Graph Coin ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse The Graph Coin'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar The Graph Coin artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

2017 yılında sessiz sedasız çalışmalarına başlayan ve geçtiğimiz 3 yıllık süreçte büyük yol kat eden The Graph Projesinin Token satışı başlıyor.

The Graph, Ethereum ve IPFS gibi Blockchain ağlarını sorgulamak için oluşturulmuş bir indeksleme protokolüdür. Herkes, “alt grafik” ya da “subgraph” adı verilen açık API’ler oluşturabilir ve bunları yayınlayarak verileri kolayca erişilebilir hale getirebilir. Graph token ise The Graph platformunun yerel kripto para birimidir.

Graph, geliştiricilerin blockchain verilerine verimli bir şekilde erişmesine olanak tanıyan, merkezi olmayan uygulamalar için bir indeksleme protokolüdür.

Geliştiriciler, doğrulanabilir bir şekilde blok zinciri verilerinin nasıl alınacağını, dizine ekleneceğini ve sunulacağını tanımlayan alt grafikler oluşturabilir.

Protokolde dört tür katılımcı vardır:

İndeksleyiciler: indeksleme ve sorgu işleme hizmetleri sağlamak için GRT'yi stake yapan node operatörleri. Dizin oluşturucular, hizmetleri için sorgu ücretleri ve dizin oluşturucu ödülleri kazanır.

Küratörler: hangi API'lerin protokol tarafından indekslenmesi gerektiğini İndeksleyicilere işaret eden alt grafik geliştiricileri, veri tüketicileri veya topluluk üyeleri.

Temsilciler: Ağın güvenliğini sağlamaya katkıda bulunmak isteyen ancak kendileri bir Grafik node’u çalıştırmak istemeyen kişiler.

Tüketiciler: Alt grafikleri sorgulayan ve Dizin Oluşturuculara, Küratörlere ve Yetkilendiricilere sorgu ücreti ödeyen son kullanıcılar.

GRT, The Graph'in yerel ERC-20 yardımcı program tokenı olup aşağıdaki kullanım durumlarına sahiptir:

Stake etme: İndeksleyiciler, indeksleme ve sorgulama hizmetleri sağlamak için GRT'ye pay verirler.

Depozito: Küratörler, belirli bir alt grafik üzerinde sinyal vermek ve sorgu ücretlerinin bir kısmını kazanmak için GRT'yi bir bağlanma eğrisine yatırır.

Yetkilendirme: Yetkilendirenler, GRT'yi mevcut Dizin Oluşturuculara devrederek katkıda bulunur ve karşılığında sorgu ücretlerinin ve endeksleme ödüllerinin bir kısmını kazanır.

Ödeme: Tüketiciler, Dizin Oluşturuculara, Küratörlere ve Yetkilendiricilere alt grafik sorguları için GRT öder.

Ödül: Dizin Oluşturucular ve Yetkilendirenler, GRT biçiminde dizin oluşturma ödülleri kazanacak.

Müşteriler, alt grafikleri sorgulayan ve Indexer’lara, Curator’lere ve Delegator’lara sorgu ücreti ödeyen The Graph’in son kullanıcılarıdır. Yapılan açıklamalara göre müşteriler, sorgu ücretlerini “gateways” veya The Graph Network’teki açık kaynaklı sözleşmeler üzerine inşa edilecek cüzdanlar aracılığıyla ödeyecekler.

The Graph, Blockchain verilerini düzenlemek ve kolayca erişilebilir hale getirmek için tasarlanmış bir protokoldür. Bu şekilde proje, günümüzde DeFi’de en çok kullanılan uygulamaların çoğunu ve daha geniş Web3 ekosistemini güçlendirmeyi hedefliyor. Platform sayesinde herkes, uygulamaların GraphQL ile sorgulayabileceği açık API’ler olan “Subgraph” oluşturabiliyor ve bunları yayınlayabiliyor.

Subgraph’ler, geliştiricilerin uygulamalarını Blockchain’ler üzerine inşa etmesini kolaylaştırıyor. Daha basit bir anlatımla Google’ın arama için yaptığı şeyi, The Graph Blockchain’ler için yapıyor. Google aramaları ile nasıl internet evreninde aradığımız bilgiye kolayca ulaşabiliyorsak, The Graph misyonunu tamamladığında tüm Blockchain’ler üzerinde tutulan bilgilere aynı şekilde ulaşmak mümkün olacak.

Yapılan açıklamalara göre şu anda The Graph’ın sunduğu hizmet sayesinde Ethereum tabanlı tüm token fiyatları, geçmiş işlem hacimleri ve likidite çıktıları gibi veriler için Uniswap, CoinGecko ve Synthetix gibi uygulamalar üzerinde 4 milyardan fazla aylık sorgu yapılmasını sağlıyor. Yani, hali hazırda çalışan bir sistem mevcut. Bu sistem testnet olarak çalıştırılıyor ve 200’ün üzerinde yazılımcı ile proje destekleniyor. Şu anda proje tarafından çalıştırılan bir sunucu üzerinde veriler işleniyor.

Ancak The Graph’ın misyonunun sunulan bu hizmeti süresiz olarak çalıştırmak olmadığı, API’lerin, sunucuların ve veritabanlarının kontrol noktaları haline gelme olasılığını ortadan kaldırmak olduğu ifade ediliyor. Bu nedenle platform, DeFi ve Web3 için tüm verileri merkezi olmayan bir şekilde verimli olarak indekslemek ve sunmak amacıyla birlikte çalışan açık kaynaklı bir Dizin Oluşturucu ve Küratör piyasasını kullanıyor.

Graph Coin Yorum

Yapılan açıklamalara göre The Graph ağı, uygulamaların sunucusuz çalışmasına izin verecek ve artık tek bir sunucuya ya da veri tabanına güvenmek zorunda olmadıkları için uygulamalar gerçekten durdurulamaz hale gelmiş olacak. Tek bir sunucu yerine uygulamalar, hizmeti çalışır durumda tutmak için bir node ağına sahip olacaklar. The Graph ağı ayrıca, çeşitli, aktif katılımcıların bu gücü veri tekellerine vermek yerine veri hizmetleri sağlamak için gelir elde etmelerine de izin veriyor.

Mevcut veri ekonomisini daha iyi yönlendirmeler, daha güvenli veri kaynakları, düzenlenmiş API’ler ve daha etkileyici sorgulama ile daha iyi bir hale getirmeyi hedefleyen The Graph projesinin bu yılın sonlarında kullanıcı ile buluşacağı ifade ediliyor.

The Graph Token ekonomisine bakıldığında hem teknik olarak donanımlı kişilerin hem de tecrübesiz kişilerin Graph ağına çeşitli şekillerde katkılarının olabileceği ifade ediliyor. Tamamen merkeziyetsiz bir yapı kurmayı hedefleyen projede kişiler kendilerine uygun pozisyonu alarak projenin gelişimine katkı sağlayabiliyor. Bu katkılar da Graph Token (GRT) ile ödüllendiriliyor.

Bu katkı şekilleri şu şekilde sıralanabilir:

Indexers (İndeks oluşturucular): Indexer’lar, indeksleme ve sorgu işleme hizmetleri sağlamak için Graph token’larını (GRT) paylaşan Graph Ağındaki node operatörleridir. İndeks oluşturucular, hizmetleri için sorgu ücretleri ve dizin oluşturucu ödülleri kazanıyor. Indexer olmak için teknik bilgi donanımının yüksek seviyede olması gerektiği ifade ediliyor.

Curators (Düzenleyiciler): Curator’ler, alt grafik geliştiricileri, veri tüketicileri veya topluluk üyeleridir ve Indexer’lara, Graph Ağı tarafından hangi API’lerin indekslenmesi gerektiğini bildirirler. Curator’lar alt grafikler için ne kadar çok indeksleme geri bildiriminde bulunurlarsa o oranda GRT kazanıyor. Bir Curator olmak için teknik yeterlilik düzeyinin orta seviye olduğu ifade ediliyor.

Delegators (Yetkilendirenler): Delegator’lar, ağın güvenliğini sağlamaya katkıda bulunmak isteyen ancak kendileri bir Graph node’u çalıştırmak istemeyen kişilerdir. Delegator’lar, GRT’yi mevcut İndeks oluşturuculara devrederek (stake ederek) katkıda bulunurlar ve karşılığında sorgu ücretlerinin ve endeksleme ödüllerinin bir kısmını kazanırlar. Teknik açıdan deneyimsiz kişiler bile Delegator olabilir.

Consumers (Müşteriler): Müşteriler, alt grafikleri sorgulayan ve Indexer’lara, Curator’lere ve Delegator’lara sorgu ücreti ödeyen The Graph’in son kullanıcılarıdır. Yapılan açıklamalara göre müşteriler, sorgu ücretlerini “gateways” veya The Graph Network’teki açık kaynaklı sözleşmeler üzerine inşa edilecek cüzdanlar aracılığıyla ödeyecekler.

Platformun açıklamalarına göre, Graph Ağının ekonomik güvenliğini ve sorgulanan verilerin bütünlüğünü sağlamak için katılımcılar Graph token’larını (GRT) kullanacak. GRT, ağa dizin oluşturma ve iyileştirme hizmetleri sağlamak için Indexer’lar, Curator’ler ve Delegator’lar tarafından kilitlenen bir iş token’ı yani work token olarak hizmet verecek.

The Graph Coin (GRT) Piyasa Değeri ₺18,596,196,801

The Graph Coin (GRT) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺150,138,678,672

The Graph Coin (GRT) Dolaşan Arz 1,245,666,867 GRT 12%

The Graph Coin (GRT) Maks Arz 10,057,044,431

The Graph Coin (GRT) Toplam Arz 10,000,000,000

The Graph Coin (GRT) Sıralaması #47

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
14
açık
banner64
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:23
Güneş 05:50
Öğle 12:45
İkindi 16:28
Akşam 19:30
Yatsı 20:51
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 34 72
2. Fenerbahçe 34 69
3. Galatasaray 34 66
4. Trabzonspor 35 60
5. Alanyaspor 35 55
6. Hatayspor 34 53
7. Gaziantep FK 34 51
8. Sivasspor 34 51
9. Karagümrük 34 50
10. Göztepe 35 47
11. Rizespor 34 42
12. Antalyaspor 35 42
13. Konyaspor 34 41
14. Ankaragücü 34 38
15. Malatyaspor 34 37
16. Kasımpaşa 35 37
17. Başakşehir 34 36
18. Kayserispor 34 35
19. Erzurumspor 35 34
20. Gençlerbirliği 34 32
21. Denizlispor 34 27
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 31 61
4. Altay 31 57
5. İstanbulspor 31 57
6. Altınordu 31 53
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Ümraniye 31 47
9. Tuzlaspor 31 47
10. Bursaspor 31 43
11. Bandırmaspor 31 39
12. Boluspor 31 38
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 31 34
15. Menemenspor 31 31
16. Akhisar Bld.Spor 31 26
17. Ankaraspor 31 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 33 77
2. M. United 32 66
3. Leicester City 32 59
4. Chelsea 32 55
5. West Ham 32 55
6. Tottenham 33 53
7. Liverpool 32 53
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 32 46
11. Aston Villa 31 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 32 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 32 34
17. Burnley 32 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 32 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 32 73
2. Real Madrid 32 70
3. Sevilla 32 67
4. Barcelona 30 65
5. Real Sociedad 32 50
6. Real Betis 32 49
7. Villarreal 32 49
8. Granada 31 42
9. Osasuna 32 40
10. Athletic Bilbao 31 38
11. Levante 32 38
12. Celta de Vigo 32 38
13. Cádiz 32 36
14. Valencia 32 35
15. Getafe 31 31
16. Deportivo Alaves 32 30
17. Real Valladolid 31 28
18. Huesca 32 27
19. Elche 32 27
20. Eibar 32 23