The Graph Coin (GRT) Nedir? The Graph Coin (GRT) Yorumları, GRT Teknik Analiz, GRT Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? The Graph Coin (GRT) Coin yorum ve grafiği

The Graph Coin (GRT) Nedir? The Graph Coin (GRT) Yorumları, GRT Teknik Analiz, GRT Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? The Graph Coin (GRT) Coin yorum ve grafiği

Coin 30.03.2021, 17:01 Tarsus Haber
The Graph Coin (GRT) Nedir? The Graph Coin (GRT) Yorumları, GRT Teknik Analiz, GRT Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? The Graph Coin (GRT) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Bu coinlerden bir tanesi de The Graph Coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında The Graph Coin Nedir? The Graph Coin yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda The Graph Coin ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse The Graph Coin'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar The Graph Coin artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

2017 yılında sessiz sedasız çalışmalarına başlayan ve geçtiğimiz 3 yıllık süreçte büyük yol kat eden The Graph Projesinin Token satışı başlıyor.

The Graph, Ethereum ve IPFS gibi Blockchain ağlarını sorgulamak için oluşturulmuş bir indeksleme protokolüdür. Herkes, “alt grafik” ya da “subgraph” adı verilen açık API’ler oluşturabilir ve bunları yayınlayarak verileri kolayca erişilebilir hale getirebilir. Graph token ise The Graph platformunun yerel kripto para birimidir.

Graph, geliştiricilerin blockchain verilerine verimli bir şekilde erişmesine olanak tanıyan, merkezi olmayan uygulamalar için bir indeksleme protokolüdür.

Geliştiriciler, doğrulanabilir bir şekilde blok zinciri verilerinin nasıl alınacağını, dizine ekleneceğini ve sunulacağını tanımlayan alt grafikler oluşturabilir.

Protokolde dört tür katılımcı vardır:

İndeksleyiciler: indeksleme ve sorgu işleme hizmetleri sağlamak için GRT'yi stake yapan node operatörleri. Dizin oluşturucular, hizmetleri için sorgu ücretleri ve dizin oluşturucu ödülleri kazanır.

Küratörler: hangi API'lerin protokol tarafından indekslenmesi gerektiğini İndeksleyicilere işaret eden alt grafik geliştiricileri, veri tüketicileri veya topluluk üyeleri.

Temsilciler: Ağın güvenliğini sağlamaya katkıda bulunmak isteyen ancak kendileri bir Grafik node’u çalıştırmak istemeyen kişiler.

Tüketiciler: Alt grafikleri sorgulayan ve Dizin Oluşturuculara, Küratörlere ve Yetkilendiricilere sorgu ücreti ödeyen son kullanıcılar.

GRT, The Graph'in yerel ERC-20 yardımcı program tokenı olup aşağıdaki kullanım durumlarına sahiptir:

Stake etme: İndeksleyiciler, indeksleme ve sorgulama hizmetleri sağlamak için GRT'ye pay verirler.

Depozito: Küratörler, belirli bir alt grafik üzerinde sinyal vermek ve sorgu ücretlerinin bir kısmını kazanmak için GRT'yi bir bağlanma eğrisine yatırır.

Yetkilendirme: Yetkilendirenler, GRT'yi mevcut Dizin Oluşturuculara devrederek katkıda bulunur ve karşılığında sorgu ücretlerinin ve endeksleme ödüllerinin bir kısmını kazanır.

Ödeme: Tüketiciler, Dizin Oluşturuculara, Küratörlere ve Yetkilendiricilere alt grafik sorguları için GRT öder.

Ödül: Dizin Oluşturucular ve Yetkilendirenler, GRT biçiminde dizin oluşturma ödülleri kazanacak.

Müşteriler, alt grafikleri sorgulayan ve Indexer’lara, Curator’lere ve Delegator’lara sorgu ücreti ödeyen The Graph’in son kullanıcılarıdır. Yapılan açıklamalara göre müşteriler, sorgu ücretlerini “gateways” veya The Graph Network’teki açık kaynaklı sözleşmeler üzerine inşa edilecek cüzdanlar aracılığıyla ödeyecekler.

The Graph, Blockchain verilerini düzenlemek ve kolayca erişilebilir hale getirmek için tasarlanmış bir protokoldür. Bu şekilde proje, günümüzde DeFi’de en çok kullanılan uygulamaların çoğunu ve daha geniş Web3 ekosistemini güçlendirmeyi hedefliyor. Platform sayesinde herkes, uygulamaların GraphQL ile sorgulayabileceği açık API’ler olan “Subgraph” oluşturabiliyor ve bunları yayınlayabiliyor.

Subgraph’ler, geliştiricilerin uygulamalarını Blockchain’ler üzerine inşa etmesini kolaylaştırıyor. Daha basit bir anlatımla Google’ın arama için yaptığı şeyi, The Graph Blockchain’ler için yapıyor. Google aramaları ile nasıl internet evreninde aradığımız bilgiye kolayca ulaşabiliyorsak, The Graph misyonunu tamamladığında tüm Blockchain’ler üzerinde tutulan bilgilere aynı şekilde ulaşmak mümkün olacak.

Yapılan açıklamalara göre şu anda The Graph’ın sunduğu hizmet sayesinde Ethereum tabanlı tüm token fiyatları, geçmiş işlem hacimleri ve likidite çıktıları gibi veriler için Uniswap, CoinGecko ve Synthetix gibi uygulamalar üzerinde 4 milyardan fazla aylık sorgu yapılmasını sağlıyor. Yani, hali hazırda çalışan bir sistem mevcut. Bu sistem testnet olarak çalıştırılıyor ve 200’ün üzerinde yazılımcı ile proje destekleniyor. Şu anda proje tarafından çalıştırılan bir sunucu üzerinde veriler işleniyor.

Ancak The Graph’ın misyonunun sunulan bu hizmeti süresiz olarak çalıştırmak olmadığı, API’lerin, sunucuların ve veritabanlarının kontrol noktaları haline gelme olasılığını ortadan kaldırmak olduğu ifade ediliyor. Bu nedenle platform, DeFi ve Web3 için tüm verileri merkezi olmayan bir şekilde verimli olarak indekslemek ve sunmak amacıyla birlikte çalışan açık kaynaklı bir Dizin Oluşturucu ve Küratör piyasasını kullanıyor.

Graph Coin Yorum

Yapılan açıklamalara göre The Graph ağı, uygulamaların sunucusuz çalışmasına izin verecek ve artık tek bir sunucuya ya da veri tabanına güvenmek zorunda olmadıkları için uygulamalar gerçekten durdurulamaz hale gelmiş olacak. Tek bir sunucu yerine uygulamalar, hizmeti çalışır durumda tutmak için bir node ağına sahip olacaklar. The Graph ağı ayrıca, çeşitli, aktif katılımcıların bu gücü veri tekellerine vermek yerine veri hizmetleri sağlamak için gelir elde etmelerine de izin veriyor.

Mevcut veri ekonomisini daha iyi yönlendirmeler, daha güvenli veri kaynakları, düzenlenmiş API’ler ve daha etkileyici sorgulama ile daha iyi bir hale getirmeyi hedefleyen The Graph projesinin bu yılın sonlarında kullanıcı ile buluşacağı ifade ediliyor.

The Graph Token ekonomisine bakıldığında hem teknik olarak donanımlı kişilerin hem de tecrübesiz kişilerin Graph ağına çeşitli şekillerde katkılarının olabileceği ifade ediliyor. Tamamen merkeziyetsiz bir yapı kurmayı hedefleyen projede kişiler kendilerine uygun pozisyonu alarak projenin gelişimine katkı sağlayabiliyor. Bu katkılar da Graph Token (GRT) ile ödüllendiriliyor.

Bu katkı şekilleri şu şekilde sıralanabilir:

Indexers (İndeks oluşturucular): Indexer’lar, indeksleme ve sorgu işleme hizmetleri sağlamak için Graph token’larını (GRT) paylaşan Graph Ağındaki node operatörleridir. İndeks oluşturucular, hizmetleri için sorgu ücretleri ve dizin oluşturucu ödülleri kazanıyor. Indexer olmak için teknik bilgi donanımının yüksek seviyede olması gerektiği ifade ediliyor.

Curators (Düzenleyiciler): Curator’ler, alt grafik geliştiricileri, veri tüketicileri veya topluluk üyeleridir ve Indexer’lara, Graph Ağı tarafından hangi API’lerin indekslenmesi gerektiğini bildirirler. Curator’lar alt grafikler için ne kadar çok indeksleme geri bildiriminde bulunurlarsa o oranda GRT kazanıyor. Bir Curator olmak için teknik yeterlilik düzeyinin orta seviye olduğu ifade ediliyor.

Delegators (Yetkilendirenler): Delegator’lar, ağın güvenliğini sağlamaya katkıda bulunmak isteyen ancak kendileri bir Graph node’u çalıştırmak istemeyen kişilerdir. Delegator’lar, GRT’yi mevcut İndeks oluşturuculara devrederek (stake ederek) katkıda bulunurlar ve karşılığında sorgu ücretlerinin ve endeksleme ödüllerinin bir kısmını kazanırlar. Teknik açıdan deneyimsiz kişiler bile Delegator olabilir.

Consumers (Müşteriler): Müşteriler, alt grafikleri sorgulayan ve Indexer’lara, Curator’lere ve Delegator’lara sorgu ücreti ödeyen The Graph’in son kullanıcılarıdır. Yapılan açıklamalara göre müşteriler, sorgu ücretlerini “gateways” veya The Graph Network’teki açık kaynaklı sözleşmeler üzerine inşa edilecek cüzdanlar aracılığıyla ödeyecekler.

Platformun açıklamalarına göre, Graph Ağının ekonomik güvenliğini ve sorgulanan verilerin bütünlüğünü sağlamak için katılımcılar Graph token’larını (GRT) kullanacak. GRT, ağa dizin oluşturma ve iyileştirme hizmetleri sağlamak için Indexer’lar, Curator’ler ve Delegator’lar tarafından kilitlenen bir iş token’ı yani work token olarak hizmet verecek.

The Graph Coin (GRT) Piyasa Değeri ₺18,596,196,801

The Graph Coin (GRT) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺150,138,678,672

The Graph Coin (GRT) Dolaşan Arz 1,245,666,867 GRT 12%

The Graph Coin (GRT) Maks Arz 10,057,044,431

The Graph Coin (GRT) Toplam Arz 10,000,000,000

The Graph Coin (GRT) Sıralaması #47

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
13
kapalı
banner64
Namaz Vakti 03 Aralık 2021
İmsak 06:05
Güneş 07:30
Öğle 12:36
İkindi 15:11
Akşam 17:32
Yatsı 18:52
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 14 36
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Fenerbahçe 14 24
5. Alanyaspor 14 24
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Adana Demirspor 14 20
10. Beşiktaş 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Gaziantep FK 14 18
13. Altay 14 17
14. Sivasspor 14 16
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 14 10
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 13 27
2. Ankaragücü 14 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 14 33
2. Man City 14 32
3. Liverpool 14 31
4. West Ham 14 24
5. Arsenal 14 23
6. Tottenham 13 22
7. M. United 14 21
8. Wolverhampton 14 21
9. Brighton 14 19
10. Leicester City 14 19
11. Crystal Palace 14 16
12. Brentford 14 16
13. Aston Villa 14 16
14. Everton 14 15
15. Leeds United 14 15
16. Southampton 14 15
17. Watford 14 13
18. Burnley 13 10
19. Norwich City 14 10
20. Newcastle 14 7
Takımlar O P
1. Real Madrid 15 36
2. Atletico Madrid 14 29
3. Real Sociedad 15 29
4. Sevilla 14 28
5. Real Betis 15 27
6. Rayo Vallecano 15 24
7. Barcelona 14 23
8. Athletic Bilbao 15 20
9. Espanyol 15 20
10. Osasuna 15 20
11. Valencia 15 19
12. Villarreal 14 16
13. Celta de Vigo 15 16
14. Mallorca 15 16
15. Deportivo Alaves 14 14
16. Granada 14 12
17. Elche 15 12
18. Cádiz 15 12
19. Getafe 15 10
20. Levante 15 7