banner72

Terra Coin (LUNA) Nedir? Terra Coin (LUNA) Yorumları, LUNA Teknik Analiz, LUNA Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Terra Coin (LUNA) Coin yorum ve grafiği

Terra Coin (LUNA) Nedir? Terra Coin (LUNA) Yorumları, LUNA Teknik Analiz, LUNA Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Terra Coin (LUNA) Coin yorum ve grafiği

Coin 07.04.2021, 15:41 Tarsus Haber
Terra Coin (LUNA) Nedir? Terra Coin (LUNA) Yorumları, LUNA Teknik Analiz, LUNA Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Terra Coin (LUNA) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Öncelikle belirtmek isterizki işlemlerimizi Binance.Com'da yapıyoruz. Hem çok hızlı hemde birçok coin çiftiyle işlem yapılabilmekte. Yüksek kapasiteli sunucuları sayesinde en yoğun günlerde bile donma yaşanmıyor.

Ayrıca, Türkiye'deki bankalarda EFT/Havala yapılabiliyor ve para anında hesabınıza geçiyor. Ancak Binance üye adı soyadı ile banka hesap sahibi adı soyadı kesinlikle aynı olmak zorunda. Aşağıdaki reklama tıklayarak Binance.Com'a üye olabilirsiniz.

Bu coinlerden bir tanesi de Terra Coin (LUNA) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında Terra Coin (LUNA) Nedir? Terra Coin (LUNA) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda Terra Coin (LUNA) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse Terra Coin (LUNA)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar Terra Coin (LUNA)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? Terra Coin (LUNA) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

Terra Coin (LUNA) Stop/Loss neresidir? Terra Coin (LUNA) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar Terra Coin (LUNA) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

Luna, Terra stablecoin ailesinin istikrarını, faydasını ve değerini elde ettiği yerel varlık olarak hem tüm Terra ekonomisi için teminat hem de PoS ağını güvence altına alan bir stake token olarak hizmet veriyor. Luna normal bir kripto varlık olarak yatırım aracı olarak kullanılabiliyor ve borsalarda işlem görebiliyor. Buna ek olarak ağdaki işlem ücretlerinden elde edilen ödülleri biriktirmek için staking işlemlerinde de kullanılabiliyor. Bunlara ek olarak Luna coin, ağda söz sahibi olmak ve oy vermek için de kullanılabiliyor.

Öte yandan Terra platformu, geleneksel ödeme sistemlerini tek bir Blockchain ile daha kullanışlı hale getirmeyi hedefliyor. Terra platformu sayesinde kullanıcılar, daha düşük işlem ücretlerinden, anında ödeme kolaylığından ve çeşitli indirimlerden faydalanabiliyor.

Luna Stake Etme

Luna kripto parasının asıl işlevi stake edilmesidir. Luna kripto paraları Terra ekosistemini korumak için stake edilmelidir. Stake edilen tüm varlıklar Terra ağını güvence altına alır ve tam bir güvenlik sağlar.

Ağ güvenliğini sağlayan Luna sahipleri ve temsilcileri uzun vadeli yatırımlar yaparak gerek Luna fiyat artışından yararlanır gerekse ağın güvenliğini sağladıkları için luna stake ödülleri alırlar.

Terra protokolünde, stake etme ödülleri ilk başta komisyon alan doğrulayıcılara dağıtılır ve ardından delegatörler tarafından ayrı ayrı geri çekilir. Paydan alınan ödüller büyük ölçüde stake ettiğiniz miktarın büyüklüğü ile belirlenmektedir. Aynı zamanda işlem hacmi arttıkça ödüller artacak ve kullanıcılar daha çok Luna kripto parası elde edecektir.

Stake ödülleri Luna’nın asıl işlevini ortaya çıkarır ve Terra’nın uzun vadeli büyümesini teşvik eder. Özetle Luna, Terra ağının başarısına yapılan yatırım dersek doğru olacaktır.

Gaz

Gaz, her işleme eklenen ekstra bir ücrettir. Doğrulayıcılar asgari gaz fiyatlarını belirleyen taraftır. Doğrulayıcılar, asgari gaz fiyatlarını belirleyen ve bu eşiğin üzerindeki gaz fiyatlı işlemleri reddederler. Her bloğun sonunda işlem ücretleri, katılımcı doğrulayıcılara Luna hisseleriyle doğru orantılı olarak ödenmektedir.

Vergiler

Terra ekosisteminde, belirli bir vergi ücreti alınmaktadır. 1000’de 1 ile 100’de 1 arasında değişen oranlar ile alınan bu vergiler, Terra ekosisteminin desteklediği her hangi bir kripto para birimi ila alınabilmektedir.

Senyoraj Ödülleri

Doğrulayıcılar, Luna “oracle döviz kuru” sürecine katılırlar ve payları ile orantılı olarak ödül bandında her oy kullandıklarında senyoraj havuzundan ödüller kazanmaktadırlar.

Luna Evreleri

Luna evreleri 3 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler ise şu şekildedir.

Stake edilmemiş (Kilitlenmemiş Luna): Bu evre kripto paraların hiç bir şekilde kullanılmadan cüzdanda serbest şekilde tutanları ifade etmektedir.

Stake edilmiş (Kilitli Luna): Ekosistemde kilitlenmiş ve ödüller almaya hak kazanan kripto paraları ifade eder.

Araftaki Luna: Stake’den çekilen Luna, ödüllerin tahakkuk etmediği veya Luna’nın serbestçe takas edilemediği “Araf” bir duruma geçer. Bu araf aşaması 21 gün sürer ve ardından Luna serbest duruma geçer.

Bunların yanında platformun stablecoin ağı, Terra’nın Delegated Proof-of-Stake Blockchain’ine güç veren stake token’ı Luna tarafından destekleniyor.

Ayrıca Luna Terra coin platformunun anında ödeme amacına hizmet edecek bir uygulaması da bulunuyor. Terra Blockchain’inde yeniden tasarlanan bir ödeme sistemi olan CHAI, hem işletmelere hem de tüketicilere düşük ücretler ve büyük avantajlar sunuyor.

Bunlara ek olarak Terra stablecoin ailesi, daralan ve genişleyen para arzı ile tutarlı madencilik ödülleri sayesinde istikrar sağlıyor. Örneğin; sistem, bir Terra para biriminin fiyatının kurdan saptığını tespit ederse, fiyatı normalleştirmek için baskı uyguluyor. Şu anda, Luna Terra stablecoin ailesinde şu para birimleri bulunuyor: KRT (Kore Won’una sabitlenmiş Terra stablecoin), UST (ABD Dolarına sabitlenmiş Terra stablecoin), MNT (Moğol Togrog’a sabitlenmiş Terra stablecoin ), SDR (IMF SDR’ye sabitlenmiş Terra stablecoin ). Platformun açıklamalarına göre gelecekte çok daha fazla stablecoin biriminin platforma eklenmesi planlanıyor.

Terra Coin Yorumları

Terra coin grafikleri incelendiğinde volatil bir yapıya sahip olduğu görülüyor. Dolayısıyla yatırımcılar riskli de olsa zaman zaman getirdiği kazançlar dolayısıyla ile Luna coin’i tercih ediyor gibi görünüyor. 6 saniyede bir bloklar oluşturuyor. Madencilerin Terra işlemlerinde madencilik yapabilmesi için LUNA'ya yatırım yapması gerekiyor.

Her blok periyodunda, protokol, aktif madencinin Luna hissesinin büyüklüğüne göre ağırlıklandırılan stake madencilerinden bir blok üreticisi seçer.

Oracle Fiyat Akışları

Herhangi bir Terra alt para birimi için - TerraKRW, TerraUSD, TerraSDR – odaklı işlem yapan madenciler, hedef fiat varlığındaki cari döviz kuru olduğuna inandıkları bir oylama sunar.

Ağırlıklı medyanları gerçek oranlar olarak almak söz konusu.

Seçilen medyanın 1 standart sapmasını oylayanlar ödüllendirilir. Dışarıda oy verenler, hisselerini keserek cezalandırılabilir.

Fiyat İstikrarı

Sistem, Terra'nın hedef döviz kuru üzerinden Terra ve Luna'yı takas etmek isteyen herkese karşı taraf olmayı kabul ederek Terra koinlerinin fiyatını dengelemek için Luna'yı kullanıyor.

Fiyat> 1 SDR, kullanıcılar ve hakemler sisteme 1 SDR değerinde Luna gönderebilir ve 1 TerraSDR alabilir.

LUNA Kaynağı

Volatilite, Terra fiyatından Luna arzına kaydırıldı.

Bu Luna seyreltmesi madenciler için bir sorun teşkil etmektedir; Luna hisseleri, daralma sonrası mevcut toplam madencilik gücünün daha küçük bir kısmına değer.

Sistem, 1 milyar dengesine ulaşana kadar Luna arzının bir kısmını yakar.

Terra Coin (LUNA) Piyasa Değeri ₺48,747,505,013 - 7.23%

Terra Coin (LUNA) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺120,889,138,455 - 7.02%

Terra Coin (LUNA) Dolaşan Arz 385,089,849 LUNA

Terra Coin (LUNA) Toplam Arz 956,293,432

Terra Coin (LUNA) Sıralaması #20

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
30
açık
banner64
Namaz Vakti 29 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 7 16
2. Galatasaray 7 16
3. Başakşehir 6 14
4. Beşiktaş 7 14
5. Konyaspor 7 14
6. Fenerbahçe 6 13
7. Trabzonspor 7 13
8. Kayserispor 7 12
9. Gaziantep FK 7 11
10. Kasımpaşa 7 9
11. Alanyaspor 7 8
12. Giresunspor 6 7
13. Karagümrük 6 6
14. Antalyaspor 7 6
15. İstanbulspor 6 5
16. Ankaragücü 6 4
17. Sivasspor 7 4
18. Ümraniye 7 2
19. Hatayspor 6 1
Takımlar O P
1. Eyüpspor 6 13
2. Bodrumspor 6 11
3. Keçiörengücü 6 11
4. Boluspor 5 10
5. Bandırmaspor 5 10
6. Sakaryaspor 6 9
7. Samsunspor 6 9
8. Pendikspor 6 9
9. Manisa FK 5 8
10. Tuzlaspor 6 8
11. Göztepe 6 8
12. Adanaspor 6 7
13. Rizespor 5 6
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Altay 6 5
16. Altınordu 5 3
17. Erzurumspor 5 3
18. Ö.K Yeni Malatya 6 3
19. Denizlispor 6 2
Takımlar O P
1. Arsenal 7 18
2. M.City 7 17
3. Tottenham 7 17
4. Brighton 6 13
5. M. United 6 12
6. Fulham 7 11
7. Chelsea 6 10
8. Liverpool 6 9
9. Brentford 7 9
10. Newcastle 7 8
11. Leeds United 6 8
12. Bournemouth 7 8
13. Everton 7 7
14. Southampton 7 7
15. Aston Villa 7 7
16. Crystal Palace 6 6
17. Wolves 7 6
18. West Ham United 7 4
19. Nottingham Forest 7 4
20. Leicester City 7 1
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 18
2. Barcelona 6 16
3. Real Betis 6 15
4. Athletic Bilbao 6 13
5. Osasuna 6 12
6. Villarreal 6 11
7. Atletico Madrid 6 10
8. Real Sociedad 6 10
9. Valencia 6 9
10. Mallorca 6 8
11. Girona 6 7
12. Rayo Vallecano 6 7
13. Celta Vigo 6 7
14. Getafe 6 7
15. Sevilla 6 5
16. Almeria 6 4
17. Espanyol 6 4
18. Real Valladolid 6 4
19. Cadiz 6 3
20. Elche 6 1