Synthetix Coin (SNX) Nedir? Synthetix Coin (SNX) Yorumları, SNX Teknik Analiz, SNX Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Synthetix Coin (SNX) Coin yorum ve grafiği

Synthetix Coin (SNX) Nedir? Synthetix Coin (SNX) Yorumları, SNX Teknik Analiz, SNX Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Synthetix Coin (SNX) Coin yorum ve grafiği

Coin 01.04.2021, 11:09 Tarsus Haber
Synthetix Coin (SNX) Nedir? Synthetix Coin (SNX) Yorumları, SNX Teknik Analiz, SNX Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Synthetix Coin (SNX) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Bu coinlerden bir tanesi de SNX coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında SNX Coin Nedir? SNX Coin yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda SNX Coin ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse SNX Coin'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar SNX Coin artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

Synthetix Network Token, Ethereum blockchain ağı olan ERC-20 tabanlı bir kripto para birimidir. Synthetix Network Token (SNX) ile kullanıcılar sahip oldukları kripto para varlıkları ile para birimleri, hisse senetleri, değerli metal ve diğer varlıkları arasında ERC-20 blockchain ağında etkileşim sağlamaktadırlar.

Synthetix Network Token (SNX) projesi ilk olarak Havven adlı bir stabil kripto para birimi olarak Kain Warwick tarafından piyasaya sürüldü. 2019 Aralık ayında Synthetix Network Token (SNX) adı ile piyasaya sürüldü. Piyasaya 180 Milyon değerinde Synthetix Network Token (SNX) ile piyasaya girmesi ile en büyük DeFi projelerinden birisi oldu.

Synthetix Network Token (SNX) sisteminde gerçek dünyada işlem gören hisse senetleri, değerli metaller, ulusal para birimleri ve diğer varlıkların bir sentetik versiyonu yani “Synths” karşılığı vardır. Synthetix Network Token (SNX) sistemi sayesinde bu gerçek dünyada işlem gören varlıkların sanal olarak aynı fiyatlar ile işlem yapılabilmesine olanak sağlanır.

Synthetix Network Token (SNX) Sistemi Nasıl Çalışır?

Synthetix Network Token (SNX) bir DeFi projesidir. Geleneksel finans sistemlerinin günümüz teknolojiye adapte edilmesi ve bir merkezden yönetilmemesi amaçlanır. Geleneksel finans dünyasının en önemli enstrümanları, hisse senetleri, ulusal para birimleri, değerli madenler ve değerli metallerden oluşmaktadır. Bu enstrümanlar ile işlem yapmak istediğinizde bir şekilde merkezi yapıya bağlı bir kurum üzerinden yapabilirsiniz.

Synthetix Network Token (SNX) burada devreye girerek geleneksel finans dünyasının enstrümanlarının reel değerleri üzerinden bir sentetik varlık olarak, kendi deyimleri ile “Synths” olarak, kripto para varlıkları ile alış-satış yapılabilmesini sağlamaktadır.

Tüm bu işlemleri ERC-20 ağı üzerinden blockchain teknolojisi ile gerçekleştirmektedir. İşlemlere bir merkezin müdahalesi bu şekilde engellenmiş ve varlıklar güvence altına alınmıştır.

Synthetix Network Token (SNX) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Synthetix Network Token (SNX) madenciliği için özel bir cihaza gerek duyulmadan, SNX varlığınız üzerinden Stake yöntemi ile yapılmaktadır.

Stake yöntemi ile madencilik, belli bir kripto para bakiyesinin cüzdanda, harcama ve transfer yapmadan tutularak yapılır. Cüzdanınızda tuttuğunuz miktar oranında sistem tarafından belirli aralıklarla ödül kazanırsınız.

Synthetix Network Token (SNX) sisteminde de aynı şekilde bir miktar SNX bakiyenizi teminat olarak tutarsınız. Bu teminat bıraktığınız miktar üzerinden ödül kazanırsınız.

Synthetix Network Token (SNX), Stake madenciliğinde önemli fark bu teminat bıraktığınız SNX bakiyeniz ile “Synths” olarak geçen yatırım araçları işlem yapabilirsiniz.

Synthetix Network Token Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de, Türk Lirası ile Synthetix Network Token satın almak zannedildiğinin aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Herhangi teknik bir bilgiye ve resmi evrağa ihtiyaç duyulmadan Synthetix Network Token satın alabilirsiniz.

Synthetix ağı, ethereum ağında oluşturulmuştur ve bir çok merkezsiz uygulama ile entegre olmuştur. Bu entegrasyonlar merkezsiz finans piyasasının da gelişmesini sağlamaktadır.

Yatırımcıların USD, ALTIN, BTC, ETH gibi ürünlere yatırım yapabilmesini sağlayan bu borsa tamamen merkezsizdir. Bu merkezsiz yapı sizi borsa riskinden ve likidite sağlayıcı risklerinden korur.

Platformda işlem yapabilme koşulları, işlem ücretleri ve bir çok karar SNX token sahipleri tarafından alındığı için topluluk platformun kullanılması ve yaygınlaşması için neredeyse her zaman doğru karar almaya çalışır.

Synthetix protokolüne likidite sağlayarak, borsada yatırım yapan insanlara finansal derinlik sağlamış olursunuz. Aynı zamanda SNX platformunun sahip olduğu tokenlar oldukça güvenilir ve bu zamana kadar hiç bir sorunla karşılaşmadığından dolayı güvenilir kabul edilmektedir.

SNX Staking Nedir?

SNX staking sistemi bir nevi kripto para madenciliğine benzer bir yapıdır. Fakat işleyişi madencilik deneyimlerinden çok uzaktır. İşin özü bu kripto parada madencilik yoktur, staking (kilitleme) vardır.

SNX staking ile geleneksel piyasalara yatırım yapabilme (USD,XAU), oldukça popüler yatırım olan BTC yatırımı yapabilme gibi seçeneklere kavuşursunuz.

Merkezsiz finans (DeFi) endüstrisinden, gerçek dünya borsalarına kadar yatırım yapabileceğiniz bu platforma SNX token stake (dondurarak) ederek veya piyasada sUSD alarak kolayca erişmeniz mümkündür.

SNX Staking (kilitleme) yaparak aynı zamanda platformdaki ücretlere de hak kazanırsınız. Alım – satım işlemleri, faiz gelirleri, yatırımcıların kaybettiği miktarlar gibi bir çok ücrete de hak kazanmanızı sağlayacak olan SNX tokenlar, dilediğiniz zaman geri çekilebilir ve kullanılabilirdir.

Kilitlediğiniz SNX token miktarının belirli bir kısmı kadar 1 dolara endeksli olan kripto para (sUSD) yi cüzdanınıza çekebilir, harcayabilir, arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Fakat Snx tokenlarınızı geri çekmek isterseniz aldığınız borcu geri ödemeniz şarttır.

Synthetix Network Token Yönetimi

Snx token tamamen merkezsiz bir yapıdır. Sadece ethereum ağında oluşturulması ile değil aynı zamanda platformun yönetimi de kripto para sahiplerine devredilmiştir.

Merkezsiz özerk toplulukların yönettiği bu kripto para, ethereum akıllı sözleşmeleri ile belirlenmektedir. Sentetik ağı üzerinde herhangi bir güvenlik açığını bulan kullanıcılar kolaylıkla topluluk ile iletişime geçebilir ve bunu düzenleyebilir.

SynhetixDAO yani yönetim üzerinde söz sahibi olan merkezsiz özerk topluluklar, platformun sağlayacağı hibeleri veya teşvikleri düzenleyebilir ve dağıtımına karar verebilmektedir.

Synthetix ekibi ilerleyen süreçte tüm geliştirme araçlarını merkezsiz özerk topluluğa bırakmak istiyor. Merkezsiz finans alanında yaratılan bu güven ve merkezsiz borsalara dair yerleşen olumlu algı ile birlikte Synthetix Exchange kullanımı gittikçe artmaktadır.

Synthetix, Ethereum üzerine kurulmuş bir token ticaret platformudur. Hisse senetleri ve hisseler gibi gerçek dünya varlıklarının kripto kullanılarak satın alınmasına ve işlem görmesine izin verir.
Synthetix, DeFi’ye dönmeden önce bir stabilcoin olarak başladı. Hisse senetleri, para birimleri, emtialar ve diğer varlıkların ticareti hala Wall Street, Londra, Hong Kong ve diğer geleneksel finans merkezlerinin benzerleri tarafından yönetiliyor. Synthetix, bu hisse senetlerini merkezi olmayan, küresel ve 7/24 kripto dünyasına taşımak istiyor.

Synthetix Nedir?

Synthetix, kullanıcıların kripto varlıkları, hisse senetleri, para birimleri, değerli metaller ve diğer varlıklar üzerinde ERC20 tokenları biçiminde yapmasına olanak tanır. Synthetic varlıklar veya Synthler, “gerçek dünyadaki” bir varlığın fiyatını kopyalar ve bunu Synth’e bir ERC20 tokenının tüm özelliklerini vererek Ethereum blok zincirine getirir.

Bir Synth’e sahip olmak, bir kripto varlığa sahip olmakla aynı şey değildir. Örneğin, Synthetic bir MKR tokenı “gerçek” bir MKR tokenı ile aynı fiyattır. Ancak oy hakları olmadan gerçek bir MKR tokenının sahibinin sahip olacağı fiyattır. Bu sistem, kullanıcıların gerçek varlığı elinde tutmadan bir varlığın fiyatı üzerine oynamasına izin verir.

Synthetix’i Kim Geliştirdi?

Synthetix, Havven adlı bir stabilcoin projesi olarak başladı. Ve şu anki CEO’su Kain Warwicktarafından kuruldu. Synthetix, Aralık 2019’da protokolde 180 milyon dolardan fazla değerde SNX tokeninin kilitlendiği DeFi’deki en büyük projelerden biri.

Synthetix Neden Bir Değere Sahip?

Synthetix, teminat, stake etme, enflasyon ve ücretlerden oluşan bir sisteme dayalı çoklu tokenlı bir altyapı kullanır. Sistem iki tür token kullanır:

Ana Synthetix Network Token (SNX), Synthetic (sentetik) varlıklar veya Synth’ler. Sistem, DAI oluşturmak için ETH’nin kilitlendiği MakerDAO’ya benzer. Synthetix’te SNX, sUSD (Synthetic USD) oluşturmak için kilitlenir. SNX teminat olarak hareket ederken sUSD borç görevi görür. Synthetix ve MakerDAO arasındaki temel fark, SNX’in yalnızca sUSD’yi değil, potansiyel olarak herhangi bir Synthetic varlık yaratmak için teminat olarak stake edilmesidir.

Synthetix sisteminin temel gereksinimlerinden biri, Japon Yeni’nin fiyatı ve nihayetinde Tesla gibi hisse senetlerinin fiyatı gibi “dış dünyadan” doğru bilgi alma yeteneğidir. Synthetix, bu fiyat bilgisini elde etmek için daha önce manipülasyon ve sömürüye açık olan merkezi fiyat akışlarını veya oracle’ları kullanıyordu. Artık, merkezi bir partiye  güvenmeye gerek kalmadan bilgileri blok zincirine güvenilir bir şekilde getirmek için ChainLink ve merkezi olmayan oracle sistemiyle ortaklık kurdular.

Synthetix’de Başka Ne Farklı?

Synthetix’in son zamanlardaki başarısının çoğu, yenilikçi token teşvik modeline bağlanabilir. SNX sahipleri, Synthetix borsasından alınan ücretler ve sistemin enflasyonist para politikasından elde edilen ödüller karşılığında SNX’i hisseler. Yeni bir Synth oluşturmak için Synth değerinin %750’den fazlasının SNX olarak stake edilmesi gerekir. SNX teminat olarak ne kadar çok stake edilir ve kilitlenirse, piyasada o kadar az bulunur ve token o kadar değerli olur. Bunun kanıtı fiyattadır. Örneğin; SNX tokenı, 2019 yılın başında 0,03 dolardan, 2019’un sonunda 1,30 doların üzerine çarpıcı bir artış yaptı.

SNX Tokenleri Nasıl Üretilir?

Synthetix, Havven olduğunda, bir ICO başlattı ve toplam 100 milyon Havven token arzıyla 30 milyon dolar topladı. Şubat 2019’da Synthetix para politikasını değiştirdi. Şu anda 164 milyondan fazla SNX token var ve bu, önümüzdeki 5 yıl içinde 250 milyona çıkacak. Ayrıca bu artan SNX token arzı, SNX stakerlarını ödüllendirmek ve teşvik etmek anlamına geliyor.

Synthetix Coin (SNX) Piyasa Değeri ₺17,486,952,672 - 6.88%

Synthetix Coin (SNX) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺32,345,882,736 - 6.88%

Synthetix Coin (SNX) Dolaşan Arz 114,841,533 SNX - 54%

Synthetix Coin (SNX) Maks Arz 212,424,133

Synthetix Coin (SNX) Toplam Arz 215,258,834

Synthetix Coin (SNX) Sıralaması #53

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner64
Namaz Vakti 30 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 60
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 25 45
5. Trabzonspor 25 44
6. Başakşehir 24 41
7. Kayserispor 25 38
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 24 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
1. Samsunspor 28 60
2. Eyüpspor 27 53
3. Rizespor 27 52
4. Pendikspor 27 50
5. Sakaryaspor 27 49
6. Keçiörengücü 28 47
7. Bodrumspor 28 45
8. Manisa FK 27 42
9. Göztepe 27 41
10. Boluspor 27 41
11. Bandırmaspor 27 40
12. Tuzlaspor 27 28
13. Erzurumspor 26 25
14. Altay 27 25
15. Adanaspor 28 25
16. Altınordu 27 23
17. Gençlerbirliği 27 21
18. Denizlispor 28 17
19. Yeni Malatyaspor 28 16
Takımlar O P
1. Arsenal 28 69
2. M.City 27 61
3. M. United 26 50
4. Tottenham 28 49
5. Newcastle 26 47
6. Liverpool 26 42
7. Brighton 25 42
8. Brentford 27 42
9. Fulham 27 39
10. Chelsea 27 38
11. Aston Villa 27 38
12. Crystal Palace 28 27
13. Wolves 28 27
14. Leeds United 27 26
15. Everton 28 26
16. Nottingham Forest 27 26
17. Leicester City 27 25
18. West Ham United 26 24
19. Bournemouth 27 24
20. Southampton 28 23
Takımlar O P
1. Barcelona 26 68
2. Real Madrid 26 56
3. Atletico Madrid 26 51
4. Real Sociedad 26 48
5. Real Betis 26 45
6. Villarreal 26 41
7. Athletic Bilbao 26 36
8. Rayo Vallecano 26 36
9. Osasuna 26 34
10. Celta Vigo 26 34
11. Mallorca 26 32
12. Girona 26 31
13. Getafe 26 29
14. Sevilla 26 28
15. Cadiz 26 28
16. Real Valladolid 26 28
17. Espanyol 26 27
18. Valencia 26 26
19. Almeria 26 26
20. Elche 26 13