SC Coin (Siacoin) Nedir? SC Coin (Siacoin) Yorumları, Siacoin Teknik Analiz, Siacoin Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? SC Coin (Siacoin) Coin yorum ve grafiği

SC Coin (Siacoin) Nedir? SC Coin (Siacoin) Yorumları, Siacoin Teknik Analiz, Siacoin Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? SC Coin (Siacoin) Coin yorum ve grafiği

Coin 09.04.2021, 14:12 Tarsus Haber
SC Coin (Siacoin) Nedir? SC Coin (Siacoin) Yorumları, Siacoin Teknik Analiz, Siacoin Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? SC Coin (Siacoin) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Öncelikle belirtmek isterizki işlemlerimizi Binance.Com'da yapıyoruz. Hem çok hızlı hemde birçok coin çiftiyle işlem yapılabilmekte. Yüksek kapasiteli sunucuları sayesinde en yoğun günlerde bile donma yaşanmıyor.

Ayrıca, Türkiye'deki bankalarda EFT/Havala yapılabiliyor ve para anında hesabınıza geçiyor. Ancak Binance üye adı soyadı ile banka hesap sahibi adı soyadı kesinlikle aynı olmak zorunda. Aşağıdaki reklama tıklayarak Binance.Com'a üye olabilirsiniz.

Bu coinlerden bir tanesi de SC Coin (Siacoin) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında SC Coin (Siacoin) Nedir? SC Coin (Siacoin) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda SC Coin (Siacoin) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse SC Coin (Siacoin)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar SC Coin (Siacoin)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? SC Coin (Siacoin) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

SC Coin (Siacoin) Stop/Loss neresidir? SC Coin (Siacoin) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar SC Coin (Siacoin) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

Siacoin (SC) nedir, Siacoin ne işe yarar, Siacoin projesi neden çıktı, Siacoin nasıl yüklenir, Siacoin nasıl alınır, Siacoin projesi, Sia tabanlı uygulamalar, Siacoin madenciliği, ve Siacoin’in özelliklerinden bahsedeceğiz.

Siacoin (SC) Nedir?

Siacoin, merkeziyetsiz bulut depolama platformu olan Sia projesinin para birimidir. Sia projesinin amacı, blockchain teknolojisini kullanarak veri depolama piyasasını daha etkin ve daha karşılanabilir hâle getirmeyi hedefliyor.

Siacoin (SC) Projesi Neden Çıktı?

Siacoin projesi, bulut depolama hizmetleri sunan firmalardaki potansiyel güvenlik açıkları, depolama sorunları ve yüksek maliyetlerden dolayı piyasaya sürüldü. Özellikle depolama maliyetleri ve güvenlik sorunları göz önünde bulundurulduğu zaman uluslararası mecrada ilgi odağı oldu.

Siacoin’in (SC) Özellikleri Nelerdir?

Tamamen Gizli

Geleneksel bulut tabanlı hizmet sağlayıcılarının aksine Siacoin, tüm ağ boyunca verilerinizi şifreler ve dağıtır. Böylece verilerinizin kontrolü, firmalar ve üçüncü partilerden sizin elinize geçmiş olur. Ayrıca, elinizdeki tüm özel anahtarların kontrolü sizde olduğu için herhangi bir üçüncü parti verilerinize sizin izniniz olmadan erişemez.

Çok Daha Ucuz

Sia platformu, bildiğimiz bulut depolama platformlarıyla karşılaştırıldığı zaman %90 daha ucuzdur. Örnek verecek olursak, Amazon S3’te 1TB’lık veri depolama aylık 23 dolarken, aynı boyuttaki veriyi Sia’da aylık 1-2 dolar arasında depolayabilirsiniz.

Özellikle geleneksel bulut tabanlı hizmetlerin çökme ve güvenlik açıklarıyla karşılaştırıldığı zaman Sia’nın etkin ve güvenli depolama hizmetleri, merkezi olmayan veri depolama projelerinde birçok kişinin kullanmasına olanak sağlıyor.

Yedekleme

Geleneksel bulut depolama hizmetleriyle karşılaştırıldığında, Sia platformu verilerinizi yedekler ve dünyanın farklı depolama noktalarına verilerinizi yollar. Böylece tek noktadan sistem çökmez ve çalışma zamanınız kayda değer ölçüde artar.

Açık Kaynaklı

Genelde bulut tabanlı depolama hizmeti sunan firmalar kendi kodlarını kimseye açıklamaz. Ama Siacoin’in yazılımı, diğer blockchain projelerinde olduğu gibi açık kaynaklı platformlarda tüm insanlar görebilir. Bu sayede birçok yazılımcı, topluluğa Sia API üzerinden daha etkin ve daha inovatif çözümler sunabilir.

Blockchain Tabanlı Piyasa Sunması

Sia blockchain platformu kullanarak veri depolama piyasasına erişebilirsiniz. Bu piyasada veri depolayanlar sizin verilerinizi depolamak için verebilecekleri en düşük fiyatı sunmaya çalışırlar. Siz aylık ücretlerinizi Siacoin üzerinden ödersiniz. Son olarak, Siacoinler çıkartılabilir ve elinizdeki Siacoinler ile farklı alanlarda işlem yapabilirsiniz.

Siacoin (SC) Nasıl Yüklenir?

Siacoin’in platformu olan Sia, çoğu blockchain projesinin aksine internetten kolayca yüklenebilir. Kısacası, Sia platformunun internet sitesine girerek hemen yükle seçeneğine istediğiniz versiyonu bilgisayarınızdaki işletim sistemine göre yükleyebilirsiniz. Eğer geliştirici versiyonunu yüklemek isterseniz, önce Sia UI’ı ardından ise Sia Daemon’ı yüklemeniz gerekir.

Siacoin’in Platformları Nelerdir?

Sia platformu, medya platformu SiaStream ve Serbest İnternet Vakfı’nın Skynet platformlarını destekler. SiaStream, Sia platformunun sahip olduğu medya hizmeti olarak depoladığınız veriler karşılığı aylık ücret alır. Netflix ve Amazon Prime gibi uygulamalarla karşılaştırıldığında verileriniz tamamen sizin kontrolünüzde olur ve tüm hizmetler sizin için çok daha ucuz olur.

Siacoin (SC) Nasıl Alınır?

Siacoin, isterseniz platformun kendisinden isterseniz de kote olmuş borsalardan belli değişim araçları karşılığı alınabilir. Eğer platformdan almak isterseniz basit ama uzun süren doğrulama sürecine tabi tutulursunuz. Eğer borsadan alacaksanız Binance, HitBTC, Kraken ve Huobi Global gibi popüler borsalardan alım satım gerçekleştirebilirsiniz.

Siacoin (SC) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Siacoin madenciliği için iki farklı havuz kullanılır. Bunlar Luxor ve SiaMining olarak ayrılır. SiaMining, Siacoin için ilk ve en büyük madencilik havuzu olurken ürettiğiniz tüm Siacoinleri elinizde tutabilirsiniz. Ama Luxor’da madencilik yapmanız durumunda, kârlarınızın bir kısmı Sia platformunun yazılımcılarına ödül olarak gider.

Sia Tabanlı Uygulamalar Nelerdir?

Filebase

Filebase, Amazon S3 ile uyumlu olarak arka planda Sia platformunu kullanan nesne depolama hizmet sağlayıcısıdır.

Storewise

Filebase gibi Amazon S3 ile uyumlu olan platform, arka planda Sia platformunu kullanarak dosya paylaşma ve nesne depolama hizmetleri sunar.

PixelDrain

PixelDrain, Sia platformunu arka planda kullanan dosya paylaşma sitesidir.

Arzen

Önceden bahsettiğimiz uygulamalar gibi arka planda Sia platformunu kullanan uygulama, bulut tabanlı depolama ve dosya paylaşım sitesi olarak faaliyettedir.

ZeroBit

Sia üzerinden API oluşturarak yazılımcılar için bulut tabanlı depolama hizmeti sağlar.

Siacoin (SC) Ne İşe Yarar?

Siacoin, Sia platformunda veri depolamanız karşılığı aylık kira ücretinizi ödemenize olanak tanır. Ayrıca hem madencilik yapıp kazanç sağlayabilirsiniz hem de borsalarda işlemler sonucu kâr elde etmenize olanak tanır.

Sia blockchain, bu piyasanın aracılar olmadan çalışmasına izin veriyor. Sia, depolama işlemlerini bir dizi akıllı sözleşmeyle güvence altına alıyor ve geleneksel bulut sağlayıcılarına kıyasla son derece daha güvenilir ve uygun fiyatlı bir teklif oluşturuyor.

Sia ağı, Proof-of-Work (PoW) fikir birliği algoritması üzerinde çalışıyor.

SC tokenı, platformda sunulan depolama hizmetleri için ödeme yapmak için kullanılıyor.

Siacoin Binance’te listelenen koinler arasında yer alıyor.

7 Haziran 2015’te piyasaya sürülen Siacoin, 2013’te tasarlanan bir projeydi. Bu projenin oluşturulmasının arkasındaki fikir, dağıtık ağlar sağlamak ve güvenli bir şekilde bir fikir birliğine olaşturmak için Blockchain’in kapasitesinden yararlanmaktı. Bu akıllı sözleşmeler güvence altına alındı ve şifrelendi ayrıca veri aktarımı üçüncü tarafların müdahalesi olmadan gerçekleşiyor.

David Vorick ve Luke Champine projenin kurucuları ve uzmanlar Boston’dan yeni başlayan Nebulous Inc.’de çalıştılar. Sia, diğer rakiplere kıyasla daha düşük fiyatlarla özel, merkezi olmayan, dağıtık bulut depolaması sağlayan bir platformdur. Siacoin, diğer yeni kullanılmayan sabit disk sürücülerini “kiralama” işleminin başlatılmasıyla kullanıcılar için bulut depolama maliyetlerini azaltmaya yardımcı oldu. Birçok insan Siacoin’i “Sabit disklerin Airbnb’si” olarak adlandırıyor. 

Siacoin (SC) nedir?

Merkezi olmayan Blockchain tabanlı bir platform olan Sia, kullanıcıların verileri depolamak için diğer kişilerin kullanılmayan sabit disk depolama alanlarını kiralamasını sağlayan bir bulut depolama platformudur. Platform, verileri böler, şifreler ve daha sonra merkezi olmayan ağa dağıtılır. SC, Siacoin’in işleyişine ve güçlenmesine yardımcı olan platformun doğal kripto para birimidir.

Sia, bulut depolama platformlarının merkezi olmayan bir platformu olduğu için çalışma şeklini değiştirdi; Bu, herkesin sabit disklerini diğer kullanıcıların depolaması ve para kazanması için kiralayabileceği anlamına gelir. Saklanan veriler şifrelenir ve veri sahibinin erişebilmesi için anahtarları vardır bu da platformu tamamen güvenli ve gizli kılar. Sia’nın avantajları:

Veri şifrelemesi kullanan özel depolama,

Standart bulut depolama hizmetlerine kıyasla daha uygun fiyatlı, Açık kaynaklı platform, geliştiricilerin Sia API’sinde daha fazla uygulama oluşturmasına yardımcı olur.

SC Coin (Siacoin) Piyasa Değeri ₺11,432,942,938 - 6.23%

SC Coin (Siacoin)  Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺11,463,919,139 - 6.22%

SC Coin (Siacoin) Dolaşan Arz 47,507,752,992 SC

SC Coin (Siacoin) Toplam Arz 47,507,752,992

SC Coin (Siacoin)  Sıralaması #81

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
26
parçalı az bulutlu
banner64
Namaz Vakti 17 Mayıs 2022
İmsak 03:50
Güneş 05:26
Öğle 12:43
İkindi 16:31
Akşam 19:50
Yatsı 21:20
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 36 86
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 36 45
14. Aston Villa 36 44
15. Southampton 36 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31
Tarsus Akdeniz Mersin Haber