banner52

SC Coin (Siacoin) Nedir? SC Coin (Siacoin) Yorumları, Siacoin Teknik Analiz, Siacoin Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? SC Coin (Siacoin) Coin yorum ve grafiği

SC Coin (Siacoin) Nedir? SC Coin (Siacoin) Yorumları, Siacoin Teknik Analiz, Siacoin Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? SC Coin (Siacoin) Coin yorum ve grafiği

Coin 09.04.2021, 14:12 Tarsus Haber
SC Coin (Siacoin) Nedir? SC Coin (Siacoin) Yorumları, Siacoin Teknik Analiz, Siacoin Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? SC Coin (Siacoin) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Öncelikle belirtmek isterizki işlemlerimizi Binance.Com'da yapıyoruz. Hem çok hızlı hemde birçok coin çiftiyle işlem yapılabilmekte. Yüksek kapasiteli sunucuları sayesinde en yoğun günlerde bile donma yaşanmıyor.

Ayrıca, Türkiye'deki bankalarda EFT/Havala yapılabiliyor ve para anında hesabınıza geçiyor. Ancak Binance üye adı soyadı ile banka hesap sahibi adı soyadı kesinlikle aynı olmak zorunda. Aşağıdaki reklama tıklayarak Binance.Com'a üye olabilirsiniz.

Bu coinlerden bir tanesi de SC Coin (Siacoin) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında SC Coin (Siacoin) Nedir? SC Coin (Siacoin) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda SC Coin (Siacoin) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse SC Coin (Siacoin)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar SC Coin (Siacoin)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? SC Coin (Siacoin) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

SC Coin (Siacoin) Stop/Loss neresidir? SC Coin (Siacoin) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar SC Coin (Siacoin) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

Siacoin (SC) nedir, Siacoin ne işe yarar, Siacoin projesi neden çıktı, Siacoin nasıl yüklenir, Siacoin nasıl alınır, Siacoin projesi, Sia tabanlı uygulamalar, Siacoin madenciliği, ve Siacoin’in özelliklerinden bahsedeceğiz.

Siacoin (SC) Nedir?

Siacoin, merkeziyetsiz bulut depolama platformu olan Sia projesinin para birimidir. Sia projesinin amacı, blockchain teknolojisini kullanarak veri depolama piyasasını daha etkin ve daha karşılanabilir hâle getirmeyi hedefliyor.

Siacoin (SC) Projesi Neden Çıktı?

Siacoin projesi, bulut depolama hizmetleri sunan firmalardaki potansiyel güvenlik açıkları, depolama sorunları ve yüksek maliyetlerden dolayı piyasaya sürüldü. Özellikle depolama maliyetleri ve güvenlik sorunları göz önünde bulundurulduğu zaman uluslararası mecrada ilgi odağı oldu.

Siacoin’in (SC) Özellikleri Nelerdir?

Tamamen Gizli

Geleneksel bulut tabanlı hizmet sağlayıcılarının aksine Siacoin, tüm ağ boyunca verilerinizi şifreler ve dağıtır. Böylece verilerinizin kontrolü, firmalar ve üçüncü partilerden sizin elinize geçmiş olur. Ayrıca, elinizdeki tüm özel anahtarların kontrolü sizde olduğu için herhangi bir üçüncü parti verilerinize sizin izniniz olmadan erişemez.

Çok Daha Ucuz

Sia platformu, bildiğimiz bulut depolama platformlarıyla karşılaştırıldığı zaman %90 daha ucuzdur. Örnek verecek olursak, Amazon S3’te 1TB’lık veri depolama aylık 23 dolarken, aynı boyuttaki veriyi Sia’da aylık 1-2 dolar arasında depolayabilirsiniz.

Özellikle geleneksel bulut tabanlı hizmetlerin çökme ve güvenlik açıklarıyla karşılaştırıldığı zaman Sia’nın etkin ve güvenli depolama hizmetleri, merkezi olmayan veri depolama projelerinde birçok kişinin kullanmasına olanak sağlıyor.

Yedekleme

Geleneksel bulut depolama hizmetleriyle karşılaştırıldığında, Sia platformu verilerinizi yedekler ve dünyanın farklı depolama noktalarına verilerinizi yollar. Böylece tek noktadan sistem çökmez ve çalışma zamanınız kayda değer ölçüde artar.

Açık Kaynaklı

Genelde bulut tabanlı depolama hizmeti sunan firmalar kendi kodlarını kimseye açıklamaz. Ama Siacoin’in yazılımı, diğer blockchain projelerinde olduğu gibi açık kaynaklı platformlarda tüm insanlar görebilir. Bu sayede birçok yazılımcı, topluluğa Sia API üzerinden daha etkin ve daha inovatif çözümler sunabilir.

Blockchain Tabanlı Piyasa Sunması

Sia blockchain platformu kullanarak veri depolama piyasasına erişebilirsiniz. Bu piyasada veri depolayanlar sizin verilerinizi depolamak için verebilecekleri en düşük fiyatı sunmaya çalışırlar. Siz aylık ücretlerinizi Siacoin üzerinden ödersiniz. Son olarak, Siacoinler çıkartılabilir ve elinizdeki Siacoinler ile farklı alanlarda işlem yapabilirsiniz.

Siacoin (SC) Nasıl Yüklenir?

Siacoin’in platformu olan Sia, çoğu blockchain projesinin aksine internetten kolayca yüklenebilir. Kısacası, Sia platformunun internet sitesine girerek hemen yükle seçeneğine istediğiniz versiyonu bilgisayarınızdaki işletim sistemine göre yükleyebilirsiniz. Eğer geliştirici versiyonunu yüklemek isterseniz, önce Sia UI’ı ardından ise Sia Daemon’ı yüklemeniz gerekir.

Siacoin’in Platformları Nelerdir?

Sia platformu, medya platformu SiaStream ve Serbest İnternet Vakfı’nın Skynet platformlarını destekler. SiaStream, Sia platformunun sahip olduğu medya hizmeti olarak depoladığınız veriler karşılığı aylık ücret alır. Netflix ve Amazon Prime gibi uygulamalarla karşılaştırıldığında verileriniz tamamen sizin kontrolünüzde olur ve tüm hizmetler sizin için çok daha ucuz olur.

Siacoin (SC) Nasıl Alınır?

Siacoin, isterseniz platformun kendisinden isterseniz de kote olmuş borsalardan belli değişim araçları karşılığı alınabilir. Eğer platformdan almak isterseniz basit ama uzun süren doğrulama sürecine tabi tutulursunuz. Eğer borsadan alacaksanız Binance, HitBTC, Kraken ve Huobi Global gibi popüler borsalardan alım satım gerçekleştirebilirsiniz.

Siacoin (SC) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Siacoin madenciliği için iki farklı havuz kullanılır. Bunlar Luxor ve SiaMining olarak ayrılır. SiaMining, Siacoin için ilk ve en büyük madencilik havuzu olurken ürettiğiniz tüm Siacoinleri elinizde tutabilirsiniz. Ama Luxor’da madencilik yapmanız durumunda, kârlarınızın bir kısmı Sia platformunun yazılımcılarına ödül olarak gider.

Sia Tabanlı Uygulamalar Nelerdir?

Filebase

Filebase, Amazon S3 ile uyumlu olarak arka planda Sia platformunu kullanan nesne depolama hizmet sağlayıcısıdır.

Storewise

Filebase gibi Amazon S3 ile uyumlu olan platform, arka planda Sia platformunu kullanarak dosya paylaşma ve nesne depolama hizmetleri sunar.

PixelDrain

PixelDrain, Sia platformunu arka planda kullanan dosya paylaşma sitesidir.

Arzen

Önceden bahsettiğimiz uygulamalar gibi arka planda Sia platformunu kullanan uygulama, bulut tabanlı depolama ve dosya paylaşım sitesi olarak faaliyettedir.

ZeroBit

Sia üzerinden API oluşturarak yazılımcılar için bulut tabanlı depolama hizmeti sağlar.

Siacoin (SC) Ne İşe Yarar?

Siacoin, Sia platformunda veri depolamanız karşılığı aylık kira ücretinizi ödemenize olanak tanır. Ayrıca hem madencilik yapıp kazanç sağlayabilirsiniz hem de borsalarda işlemler sonucu kâr elde etmenize olanak tanır.

Sia blockchain, bu piyasanın aracılar olmadan çalışmasına izin veriyor. Sia, depolama işlemlerini bir dizi akıllı sözleşmeyle güvence altına alıyor ve geleneksel bulut sağlayıcılarına kıyasla son derece daha güvenilir ve uygun fiyatlı bir teklif oluşturuyor.

Sia ağı, Proof-of-Work (PoW) fikir birliği algoritması üzerinde çalışıyor.

SC tokenı, platformda sunulan depolama hizmetleri için ödeme yapmak için kullanılıyor.

Siacoin Binance’te listelenen koinler arasında yer alıyor.

7 Haziran 2015’te piyasaya sürülen Siacoin, 2013’te tasarlanan bir projeydi. Bu projenin oluşturulmasının arkasındaki fikir, dağıtık ağlar sağlamak ve güvenli bir şekilde bir fikir birliğine olaşturmak için Blockchain’in kapasitesinden yararlanmaktı. Bu akıllı sözleşmeler güvence altına alındı ve şifrelendi ayrıca veri aktarımı üçüncü tarafların müdahalesi olmadan gerçekleşiyor.

David Vorick ve Luke Champine projenin kurucuları ve uzmanlar Boston’dan yeni başlayan Nebulous Inc.’de çalıştılar. Sia, diğer rakiplere kıyasla daha düşük fiyatlarla özel, merkezi olmayan, dağıtık bulut depolaması sağlayan bir platformdur. Siacoin, diğer yeni kullanılmayan sabit disk sürücülerini “kiralama” işleminin başlatılmasıyla kullanıcılar için bulut depolama maliyetlerini azaltmaya yardımcı oldu. Birçok insan Siacoin’i “Sabit disklerin Airbnb’si” olarak adlandırıyor. 

Siacoin (SC) nedir?

Merkezi olmayan Blockchain tabanlı bir platform olan Sia, kullanıcıların verileri depolamak için diğer kişilerin kullanılmayan sabit disk depolama alanlarını kiralamasını sağlayan bir bulut depolama platformudur. Platform, verileri böler, şifreler ve daha sonra merkezi olmayan ağa dağıtılır. SC, Siacoin’in işleyişine ve güçlenmesine yardımcı olan platformun doğal kripto para birimidir.

Sia, bulut depolama platformlarının merkezi olmayan bir platformu olduğu için çalışma şeklini değiştirdi; Bu, herkesin sabit disklerini diğer kullanıcıların depolaması ve para kazanması için kiralayabileceği anlamına gelir. Saklanan veriler şifrelenir ve veri sahibinin erişebilmesi için anahtarları vardır bu da platformu tamamen güvenli ve gizli kılar. Sia’nın avantajları:

Veri şifrelemesi kullanan özel depolama,

Standart bulut depolama hizmetlerine kıyasla daha uygun fiyatlı, Açık kaynaklı platform, geliştiricilerin Sia API’sinde daha fazla uygulama oluşturmasına yardımcı olur.

SC Coin (Siacoin) Piyasa Değeri ₺11,432,942,938 - 6.23%

SC Coin (Siacoin)  Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺11,463,919,139 - 6.22%

SC Coin (Siacoin) Dolaşan Arz 47,507,752,992 SC

SC Coin (Siacoin) Toplam Arz 47,507,752,992

SC Coin (Siacoin)  Sıralaması #81

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
20
açık
banner64
Namaz Vakti 13 Mayıs 2021
İmsak 03:54
Güneş 05:29
Öğle 12:43
İkindi 16:31
Akşam 19:47
Yatsı 21:15
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 39 81
2. Galatasaray 39 81
3. Fenerbahçe 39 79
4. Trabzonspor 39 68
5. Sivasspor 39 62
6. Hatayspor 39 61
7. Alanyaspor 39 57
8. Karagümrük 39 57
9. Gaziantep FK 39 55
10. Göztepe 39 51
11. Konyaspor 39 49
12. Rizespor 39 48
13. Kasımpaşa 39 46
14. Malatyaspor 39 45
15. Başakşehir 39 45
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 39 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 39 38
20. Gençlerbirliği 39 38
21. Denizlispor 39 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 35 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. West Ham 35 58
6. Liverpool 34 57
7. Tottenham 35 56
8. Arsenal 36 55
9. Everton 34 55
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 34 48
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 35 41
14. Southampton 35 40
15. Burnley 35 39
16. Newcastle 35 39
17. Brighton 35 37
18. Fulham 35 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 36 80
2. Barcelona 36 76
3. Real Madrid 35 75
4. Sevilla 36 74
5. Real Sociedad 36 56
6. Real Betis 35 54
7. Villarreal 35 52
8. Celta de Vigo 36 50
9. Athletic Bilbao 36 46
10. Granada 35 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 36 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 36 34
17. Huesca 36 33
18. Real Valladolid 35 31
19. Elche 36 30
20. Eibar 35 29