RVN Coin (Ravencoin) Nedir? RVN Coin (Ravencoin) Yorumları, Ravencoin Teknik Analiz, Ravencoin Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? RVN Coin (Ravencoin) Coin yorum ve grafiği

RVN Coin (Ravencoin) Nedir? RVN Coin (Ravencoin) Yorumları, Ravencoin Teknik Analiz, Ravencoin Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? RVN Coin (Ravencoin) Coin yorum ve grafiği

Coin 07.04.2021, 17:23 07.04.2021, 17:29 Tarsus Haber
RVN Coin (Ravencoin) Nedir? RVN Coin (Ravencoin) Yorumları, Ravencoin Teknik Analiz, Ravencoin Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? RVN Coin (Ravencoin) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Öncelikle belirtmek isterizki işlemlerimizi Binance.Com'da yapıyoruz. Hem çok hızlı hemde birçok coin çiftiyle işlem yapılabilmekte. Yüksek kapasiteli sunucuları sayesinde en yoğun günlerde bile donma yaşanmıyor.

Ayrıca, Türkiye'deki bankalarda EFT/Havala yapılabiliyor ve para anında hesabınıza geçiyor. Ancak Binance üye adı soyadı ile banka hesap sahibi adı soyadı kesinlikle aynı olmak zorunda. Aşağıdaki reklama tıklayarak Binance.Com'a üye olabilirsiniz.

Bu coinlerden bir tanesi de RVN Coin (Ravencoin) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında RVN Coin (Ravencoin) Nedir? RVN Coin (Ravencoin) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda RVN Coin (Ravencoin) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse RVN Coin (Ravencoin)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar RVN Coin (Ravencoin)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? RVN Coin (Ravencoin) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

RVN Coin (Ravencoin) Stop/Loss neresidir? RVN Coin (Ravencoin) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar RVN Coin (Ravencoin) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

Bu yazımızda sizler için Ravencoin nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. RVN Coin’in öncelikle maksimum arzının 21 Milyar olduğunu belirtelim.

Madencilik Algoritması: X16Rv2

Blok Süresi: 1 Dakika

İlk Piyasaya Çıkış: 3 Ocak 2018

Ravencoin resmi olarak 3 Ocak 2018'de piyasaya sürüldü. Ravencoin, birçok kripto para gibi bir Bitcoin forkudur. Kısacası, Bitcoin fork'u, üzerinde ek geliştirmenin gerçekleştiği bir temel olarak Bitcoin'in kodunu kullanan bir kripto para birimidir. Bitcoin'den çatallanma, geliştiricilerin özel geliştirmeye ve kripto para birimini sıfırdan oluşturmak zorunda kalmadan zaman harcamasına olanak tanır.

Ravencoin birkaç benzersiz özelliğe sahiptir ve büyük piyasa değeri olan kriptolara kıyasla hala emekleme aşamasındadır. Bir Bitcoin çatalı olmasına rağmen, Ravencoin'in sunabileceği çok şey var. 1 dakikalık blok süresi ve 5.000 RVN'lik blok ödülüyle, işlem hızı Bitcoin'in verimsiz 10 dakikalık blok süresine göre oldukça hızlıdır.

Dahası, 21 milyar RVN tedariki, çoğu durumda kripto paranın kesirleri gerekmeyeceği için kullanılabilirliği artırır.

Ravencoin çok daha yüksek bir arza sahip olduğundan, her bir kripto para nispeten daha az değere sahip olacaktır, bu nedenle çoğu işlem tam interger değerlerinde gerçekleşir. Bu kullanım kolaylığı, genel kabulü daha da ileriye taşıyor.

Ek olarak, topluluk tarafından yönlendirilen bir kripto para olarak ASIC direnci, ana geliştirme odak noktalarından biridir. Kısaca, ASIC'ler merkezi madenciliği mümkün kılar; ASIC madencilik uygulamalarını burada ele aldık. Ravencoin, ASIC gelişimini engellemek için tasarlanmış orijinal bir proof of work algoritmasıyla piyasaya sürüldü. ASIC'ler X16R (RVN’nin orijinal POW algoritması) için geliştirilmiş olsa da, geliştirme ekibi önemli bir hamle yaptı. Dahası, geliştirme ekibi verilen sözlere sadık kaldı ve bu, kripto topluluğunda nadir görülen bir durumdu.

Bu Bitcoin forkunu bu kadar özel yapan nedir? Ravencoin blok zincirinde varlıkların ihracı, bir dizi kullanım durumu ve işlevsellik sağlar. Ayrıca, varlık oluşturma, aşağıda daha fazlasıyla erişilebilir ve sorunsuzdur.

Ravencoin Konsensüs Algoritması

Ravencoin'in kapsamlı ve karmaşık bir madencilik geçmişi vardır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, ASIC direnci hem geliştirme ekibi hem de topluluk için çok önemlidir. Ravencoin, özel POW algoritması X16R ile piyasaya sürüldü. X16R, 16 farklı algoritmadan oluşan bir hash algoritmasıdır. ASIC madencileri tek bir algoritma için optimize edildiğinden, X16R, X16R ASIC geliştirmeyi olanaksız kılmak için tasarlanmıştır.

Kripto para piyasaya sürüldüğünde, CPU madenciliği kripto para elde etmenin tek yöntemiydi. Birkaç ay sonra, topluluk tarafından geliştirilen GPU madencileri daha verimli ve güçlü madencilik yetenekleri sunarak yüzeye çıkmaya başladı. GPU madenciliği, ağ hash oranı 2019'un Temmuz / Ağustos aylarında anormal bir şekilde yükselmeye başlayana kadar bir yıldan fazla bir süre devam etti. O zaman ASIC üretiminin devam ettiği açıktı. Bununla mücadele etmek için geliştirme ekibi bir algoritma değişikliği önerdi.

X16Rv2 Nedir?

1 Ekim 2019'da Ravencoin, X16R'de ASIC madencilerini geçersiz kılmak için algoritmaları X16Rv2'ye geçirdi.

X16Rv2, önceden var olan algoritmaları korurken karma algoritma Tiger'ı ekledi, dolayısıyla adında "v2" var. Tiger'ı eklemek ASIC'lerin Ravencoin madenciliği yapmasını engelledi ve geliştirme ekibine sürdürülebilir bir çözüm geliştirmek için zaman kazandırdı.

Zorluk Ayarı

Ravencoin kodu Bitcoin'den çatallanırken, Bitcoin'in hem güçlü hem de zayıf yönlerini miras aldı. Ravencoin başlangıçta, her 2016 blokta bir zorluğu ayarlayacak bir zorluk ayarlama algoritmasıyla başlatıldı. Ancak bu, kötü aktörlerin büyük miktarlarda madencilik gücü kiralamasına ve blok sürelerini önemli ölçüde azaltmasına izin verdi. Güçteki bu artışı telafi etmek için zorluk ayarlandıkça, bu büyük aktörler ağı terk edecek ve durgun blok süreleri ağı önemli ölçüde yavaşlatacaktır. Bununla mücadele etmek için, Ravencoin 20 Ağustos 2018'de çatallandı. Bu çatal yeni bir zorluk algoritması olan Dark Gravity Wave'i getirdi. Bu algoritma, zorluğu daha sık bir şekilde ayarlayarak ağ donmalarını azalttı.

Varlıklar

Ravencoin, Bitcoin forklarının çoğunun aksine bir ürün geliştirerek teknik incelemesini yayınladı. Varlıklar, herhangi bir RVN sahibi tarafından oluşturulabilir ve kullanılabilir. Bu varlıklar, Ethereum blok zincirindeki ERC-20 tokenlarına benzer şekilde çalışır. Özetle, RVN kullanarak kendi tokenınızı zahmetsizce oluşturabilirsiniz.

Varlık oluşturma, RVN masaüstü cüzdanı aracılığıyla gerçekleşir. Kullanıcıların temel bir varlık oluşturmak için 500 RVN'ye ihtiyacı vardır. Kullanıcı, varlık için bir ad (varlık adları önce gelir), bölünebilirliği ve token sayısı (1 - 21 milyar) belirlemelidir. Ayrıca kullanıcılar, varlığın gelecekte yeniden verilip verilmeyeceğini de seçebilirler. Kullanıcılar, koşulları ayarlamak için meta verileri de belirleyebilir. Bu esneklik, bir dizi gerçek dünya kullanım durumu için varlıkları açar.

Ek olarak, varlıkları yayınlamak için kullanılan RVN yakılarak maksimum arzı azaltır. Şu anda dolaşımda olan 22.000'in üzerinde RVN varlığı bulunmaktadır ve toplam arzdan 11 milyonun üzerinde RVN çıkarılmıştır.

Varlıklar, RVN varlık gezgini üzerinde görüntülenebilir: https://ravencoin.asset-explorer.net/

Benzersiz Varlıklar

Temel varlıklar 5 RVN için benzersiz hale getirilebilir. Benzersiz varlıklar, özel bir varlık türüdür. Bu varlıklar normal RVN varlıklarıdır ancak özel özelliklere sahiptir. Benzersiz varlıkların özel bir benzersiz tanımlayıcısı vardır. Bu, blok zinciri içinde hareket ederken bir iz bırakır. Böylece, kullanıcılar gerekirse varlıkların kökenine kadar izini sürebilirler. Merkezi olmayan bu şeffaflık, varlıkların veya ürünlerin gerçekliğini doğrulamak için kullanılabilir. Benzersiz varlıklar, Ravencoin'i Bitcoin çatallarının bolluğundan ayırır.

Ravencoin (RVN) Gelecek Planları

Ravencoin ana yol haritası, 8 geliştirme aşamasının ana hatlarını çiziyor. Topluluk tarafından yönlendirilen geliştirme ekibi, muazzam ilerleme gösterdi ve yol haritasını zamanında takip ediyor, bu kripto para birimlerinin çoğu için alışılmadık bir durum. Geliştirme ekibi şu anda Aşama 5 - Mesajlaşma üzerinde çalışıyor. Ravencoin ayrıca 6. aşamada merkezi olmayan oylama ile mücadele etmeyi planlıyor. Özetle, Ravencoin birçok potansiyel özelliğe sahip merkezi olmayan, topluluk odaklı bir platformdur.

Ravencoin için Kripto Para Cüzdanı

Ravencoin için ihtiyacınız olan cüzdanı, Windows, Mac, Linux, iOS ve Android işletim sistemleri için resmi web sitesinden indirebilirsiniz (bağlantı).

Ravencoin Projesinin Arkasında Kim Var?

Ravencoin projesinin white paper’ı Blockchain danışmanı Bruce Fenton ve Salt Lake City merkezli Tron Black imzasını taşımaktadır. Bruce Fenton, Bill ve Melinda Gates Vakfı’na danışmanlık yaptı ve Dubai Bitcoin Konferansı’nı kurdu. Tron Black, en son Medici Ventures için temel yazılım geliştiricisi olarak görev yaptı.

Ravencoin’in white paper’ında aynı zamanda 430’dan fazla isimsiz Bitcoin geliştiricisinden söz edilmektedir.

Ravencoin’in white paper’ında Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’ya olan minnet borcuna değiniliyor ve kodlarının UTXO Bitcoin protokol modeli üzerine kurulu olduğu kabul ediyorlar. Ravencoin’in Bitcoin kodunun özel fork’u, orijinal, en önemlisi ağırlıklı dağıtım programı ve varlık oluşturma ve mesajlaşma yeteneklerinden çeşitli değişiklikleri kapsıyor.

Ravencoin özünde, fiziksel varlıkları Blockchain üzerinden taşımak için benzersiz bir token sistemi kullanıyor ve bu özellik önceliklendiriliyor. Madenciliği yapılabilir, ancak ASIC madenciliğine karşı oldukça dirençlidir. Ravencoin ayrıca token sahipleri için bir mesajlaşma sistemine sahiptir. Mesaj almak istemeyen token sahipleri sistemden çıkabilme özgürlüğünü ellerinde tutmaktadırlar.

Proje Geliştiricilerinin Genel Vizyonu Nedir?

Proje geliştiricilerinin genel vizyonu, sürekli geliştirilebilir bir açık kaynak kodu kullanarak çeşitli varlıkların serbest ve güvenli bir şekilde hareket etmesini sağlamak üzerine.

Geliştiriciler, “Küresel ekonomi çeşitli Blockchain’leri kullanan aktörler tarafından etkilenirse bugünkü sermaye piyasalarının çalışma şeklinin değişebileceğini” öne sürüyorlar. Onlara göre, sınırlar ve yargı bölgeleri daha fazla varlık takas edebilir hale geldikçe ve sınırlar arasında alım satım işlemleri giderek daha fazla sürtünmezi hale gelerek büyüdükçe daha az ilgili olabilir. Geliştiriciler, insanların Bitcoin’i kullanarak anında önemli miktarda varlıklarını taşıyabilecekleri bir çağda, küresel tüketiciler muhtemelen menkul kıymetleri ve benzer varlıklara aynı verimliliği talep edeceklerini düşünüyorlar.

Ravencoin ile Ne Tür Şeyler Gönderilebilir – Taşınabilir?

Geliştiriciler, projenin white paper’ında birçok kullanım örneğine yer veriyorlar. Ancak bunların birçoğu henüz sadece basit bir öneriden ibaret. Bununla birlikte, Ravencoin aracılığıyla altın, gümüş gibi fiziksel değer depoları, fiat para birimleri, gayrimenkul, oyun içi para birimleri veya spor etkinlikleri için e-bilet gibi fiziksel varlıklar gönderilip, taşınabilir.

Gönderilecek her varlık, Ravencoin platform kullanıcısı tarafından yaratılan, maddi olmayan bir token’la temsil edilir.

Ravencoin Güvenli mi?

Güvenlik, Ravencoin projesinin en önemli hedeflerinden biridir. Blockchain’in kendisi de Bitcoin’e benzer şekilde çalıştığı için Bitcoin ne kadar güvenliyse Ravencoin de o kadar güvenli denilebilir. Bu güvenlik piyasa değeri, güçlü madencilik topluluğu ile sağlanıyor.

Ravencoin, güvenli olduğu kadar gizlilik sağlar. Ravencoin, bir token sahibinin adresi ile gerçek kimliği arasında ayrım yapar. Bu da Ravencoin sahibinin gerçek kimliğinin bilinmesinin önüne geçer.

Geliştiriciler, sistemlerini güvence altına almak ve kullanıcılarının gizliliğini korumak için yeni ve daha iyi bir teknolojiler çıktıkta bu teknolojileri Ravencoin’e mümkün olduğunca uygulayacaklarını taahhüt ediyorlar.

Ravencoin Nedir, Ravencoin Kullanım Örnekleri

Ravencoin ile gönderilebilecek ürün türlerine ek olarak, geliştiriciler sistemin çeşitli kullanım örnekleri de sunmaktalar. Fiziksel bir tablonun sahipliğini bir müşteriye aktarmak isteyen bir sanatçı düşünün. Ravencoin sisteminde yarattığı token’ların her biri benzersiz bir ad ve seri numarası ile ilişkilendirilir. Bu token çoğaltılamaz veya yok edilemez ve fiziksel tablo için bir dijital kimlik görevi görür. Bu token’lar sayesinde tablo benzersiz ve özel olarak sahiplik kanıtı haline gelir.

Blockchain teknolojisi nedeniyle, tokenler taklit edilemez ve varlıkların gerçekliğini doğrulayan yasal belgelerle karşılaştırılabilir değildir. Varlıklar belirli bir miktarda RVN ile güvence altına alınmıştır. Bir transfer gerçekleştirmek için bir RVN işlem ücreti ödenir. Defter daha sonra yeni sahiplik ile güncellenir.

Olası uygulamalar çok daha fazla. Aşağıda birkaç olası uygulama senaryosunu listeledik:

Hisse senetlerinin bir token’la temsil edildiği menkul kıymet token’ları, RVN’de yerleşik temettü kapasitesine sahip şirket hisseleri, Bir kooperatif, sınırlı ortaklık veya kar paylaşım platformunu temsil eden token’lar, Konserler, spor etkinlikleri vb. etkinliklerin biletleri, Oyun öğeleri, koleksiyon eşyaları (Cryptokitties gibi) gibi dijital varlıklar, Bir hizmeti kullanmak için erişim token’ı (ör. Lisanslar), Tapu ve diğer belgeler, ör. değerli metallerin mülkiyeti hakkında (altın ve gümüş gibi)...

RVN Coin (Ravencoin) Piyasa Değeri ₺12,680,330,872 - 3.73%

RVN Coin (Ravencoin) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺31,312,201,753 - 3.82%

RVN Coin (Ravencoin) Dolaşan Arz 8,504,255,000 RVN - 40%

RVN Coin (Ravencoin) Maks Arz 21,000,000,000 

RVN Coin (Ravencoin)  Toplam Arz 8,504,255,000

RVN Coin (Ravencoin) Sıralaması #70

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner64
Namaz Vakti 04 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 21 51
2. Fenerbahçe 21 45
3. Başakşehir 21 40
4. Beşiktaş 21 39
5. A.Demirspor 21 38
6. Trabzonspor 21 38
7. Kayserispor 21 32
8. Konyaspor 21 27
9. Karagümrük 21 26
10. Gaziantep FK 22 25
11. Alanyaspor 21 25
12. Sivasspor 22 24
13. Antalyaspor 21 24
14. Ankaragücü 21 22
15. Kasımpaşa 21 22
16. Giresunspor 21 21
17. Hatayspor 20 20
18. İstanbulspor 21 18
19. Ümraniye 21 14
Takımlar O P
1. Samsunspor 21 41
2. Eyüpspor 21 41
3. Bodrumspor 21 38
4. Rizespor 21 37
5. Pendikspor 22 37
6. Keçiörengücü 21 37
7. Sakaryaspor 21 34
8. Bandırmaspor 21 34
9. Boluspor 22 34
10. Göztepe 21 30
11. Manisa FK 20 29
12. Adanaspor 22 25
13. Tuzlaspor 22 22
14. Altay 22 19
15. Erzurumspor 22 18
16. Altınordu 21 17
17. Denizlispor 22 16
18. Yeni Malatyaspor 22 17
19. Gençlerbirliği 21 13
Takımlar O P
1. Arsenal 20 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 21 42
4. M. United 21 42
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 20 34
7. Brentford 21 33
8. Fulham 22 32
9. Chelsea 21 30
10. Liverpool 20 29
11. Aston Villa 21 28
12. Crystal Palace 21 24
13. Leicester City 21 21
14. Nottingham Forest 20 21
15. Wolves 21 20
16. Leeds United 19 18
17. West Ham United 21 18
18. Everton 21 18
19. Bournemouth 21 17
20. Southampton 21 15
Takımlar O P
1. Barcelona 19 50
2. Real Madrid 19 45
3. Real Sociedad 19 39
4. Atletico Madrid 20 35
5. Villarreal 20 31
6. Real Betis 19 31
7. Athletic Bilbao 20 29
8. Rayo Vallecano 19 29
9. Osasuna 20 29
10. Mallorca 19 25
11. Almeria 19 22
12. Girona 19 21
13. Sevilla 19 21
14. Espanyol 20 21
15. Valencia 19 20
16. Celta Vigo 19 20
17. Real Valladolid 19 20
18. Cadiz 20 19
19. Getafe 20 18
20. Elche 20 9