Polygon Coin (MATIC) Nedir? Polygon Coin (MATIC) Yorumları, MATIC Teknik Analiz, MATIC Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Polygon Coin (MATIC) Coin yorum ve grafiği

Polygon Coin (MATIC) Nedir? Polygon Coin (MATIC) Yorumları, MATIC Teknik Analiz, MATIC Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Polygon Coin (MATIC) Coin yorum ve grafiği

Coin 01.04.2021, 15:44 Tarsus Haber
Polygon Coin (MATIC) Nedir? Polygon Coin (MATIC) Yorumları, MATIC Teknik Analiz, MATIC Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Polygon Coin (MATIC) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Bu coinlerden bir tanesi de Polygon Coin (MATIC) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında Polygon Coin (MATIC) Nedir? Polygon Coin (MATIC) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda Polygon Coin (MATIC) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse Polygon Coin (MATIC)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar Polygon Coin (MATIC)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? Polygon Coin (MATIC) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

Polygon Coin (MATIC) Stop/Loss neresidir? Polygon Coin (MATIC) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar Polygon Coin (MATIC) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

Matic Network (MATIC) nedir?

Matic Network (MATIC) Nisan ayında Binance’in Launchpad’deki ​​IEO’sunda 5 milyon dolar topladı ve 1,9 milyar tokenin hepsini satmayı başardı. Kripto dünyasına girdiği zamandan beri, token kripto arenasındaki en büyük oyuncuların bir kısmını devirerek -Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve XRP’yi aştığı zamanlar- hacimde %1.000 civarında bir kazanç elde etti.

Matic, neredeyse tüm Blockchain’leri ve ölçeklenebilirliği etkileyen sorunları gidermeyi hedefliyor. Ayrıca Matic’in Ethereum’u ölçeklendirmeye yönelik belirli bir eğilimi var. Matic, ETH için özel olarak tasarlanmış bir ölçeklendirme altyapısı olan ve değiştirilmiş bir plazma versiyonunun üzerine kurulu olan katman-2 ölçekleme platformunu ve Ethereum Blockchain’i için dApp’ların (ve işlemlerin) çalışmasını sağlayan bir ölçekleme çözümü sağlamak için söz konusu side chain’ların proof of stake’ini kullanıyor.

Matic Network’deki meteorik yükseliş

Daha önce de belirtildiği gibi MATIC, bebeklik döneminde büyük bir yükseliş yaşadı, Mayıs ayında %1.000 civarında bir değer kazandı. Kripto para ilk 100’e girdi ve hacim olarak  büyük altcoin’lerin birçoğunu ve kazançlar bakımından Bitcoin’i geride bıraktı.

Şu an itibariyle, MATIC yüzde 20’lik bir artışa işaret ediyor, ancak hala etkileyici kazanımlarının büyük çoğunluğunu elinde tutmayı başardı.  Kripto para tek elle altcoin’lerin gerçekten demlenebileceğini kanıtladı.

Matic Network’ün yükselişine ne sebep oluyor?

“Binance etkisi”ni belirtmeden kaçmak mümkün değil, çünkü ilk Binance IEO projeleri arasında yer alan token satış sonrası yeni zirvelere ulaştı. Gerçek şu ki Binance, kripto pazarının büyük bir çoğunluğunu kontrol ediyor. Binance ile bir şekilde birliktelik neredeyse her zaman faydalıdır.

Dahası Matic, yakın zamanda yatırımcıları çeşitli gelişmelerle katılımcı kripto para birimleri konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan bir girişim olan Binance Info’nun şeffaflık girişimine katıldı. Matic ayrıca geçtiğimiz günlerde yatırım ortaklığı olan Coinbase Ventures ile Coinbase’in yatırımını hızlandırarak topluluğun dikkatini çekti.

Matic Network’e Coinbase dopingi

Bu koalisyonun yararları Matic’in USDC’yi yan zincirlerine entegre etmesini sağlayarak, Coinbase cüzdan kullanıcılarının varlıklarını anında devretmek ve ticaret yapmak için Matic’ten yararlanmasını sağladı. Şirket ayrıca, Matic Network’te yer alan dApp’lara Coinbase cüzdanından erişilebildiğini de belirtti.

Polygon (MATIC), bir haftalık grafikte yükseliş ivmesini korudu ve %190 oranında artış gösterdi. Kripto para, aylık bazda fiyatını %291 oranında yükseltmeyi sürdürürken yıllık kazancı %440 oldu. 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yukarı yönlü trendini korumayı başaran ve %60 oranında artış kaydeden MATIC, 0,121 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Yükseliş trendini sürdüren Polygon (MATIC), piyasa değerini 596 milyon dolara kadar çıkardı. Sahip olduğu piyasa değeriyle ilk 100 kripto para arasında konumlanan MATIC coin, 24 saatte 531 milyon dolarlık işlem hacmine sahip.

Hindistan merkezli, daha önce Matic Network olarak bilinen ve isim değişikliğine giden Polygon, ethereum blockchain’ine uyumlu ağ oluşturulmasını sağlayan bir protokoldür. Yazılımcılar için geliştirilmiş olan Polygon, kullanıcıların ethereum ağı ile yüksek bir uyum sağlayabilmesini hedefliyor. Bunun yanı sıra ölçeklenebilirlik, güvenlik, topluluk iş birliği gibi birçok avantaj sunuyor.

Polygon ile oluşturulan blockchain ağları Metamask, MyCrypto ve Remix gibi tüm ethereum araçlarıyla uyumlu bir şekilde çalışıyor. Polygon’un projeleri arasında Aavegothchi, Polymarket, Easyfi gibi platformlar bulunuyor. Ayrıca Hudson Jameson, Ryan Sean Adams, John Lilic, Anthony Sassano gibi ethereum camiasının tanınan isimleri Polygon’a danışman olarak katıldı.

Polygon’un yerel tokenı olan MATIC, Polygon ekosistemi içerisinde kullanılmak üzere oluşturulmuş bir ödeme aracıdır. MATIC ile birlikte kullanıcıların ekosistemin gelişimine ve ekonomisine katkı sağlaması bekleniyor. MATIC coin’in arzı 10 milyar ile sınırlı olurken dolaşımdaki arzı 4.9 milyara ulaştı. MATIC; Binance, Bitexen, Uniswap, Huobi, BitMAX, BitForex borsalarında listeleniyor.

Matic Network, Binance launchpad ile hayata geçirilmiş kripto para projesidir. Blokzincir projelerinde büyük sorun teşkil eden ölçeklenebilirlik konusunda çözümler geliştirmiş ve işlem sürelerini oldukça düşürmüşlerdir. Ethereum yan zincirler kullanarak proof-of-stake algoritmasını da entegre etmeyi başarmışlardır.

Blockchain teknolojisi 2021 yılında herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Kripto paraların yükselişi ve ölçekleme konularındaki gelişmeler bu yükselişin önünü açtı. Şu anda en yaygın kullanılan ethereum akıllı sözleşmeleri dahi belirli bir işlem sayısına ulaşmıştır. Fakat ölçekleme sorunları yüzünden küresel etkiye sahip olan merkezsiz uygulama henüz görülemedi.

Matic network geliştirdiği plasma yan zincirleri ile bu tür sorunlara çözüm arayışındadır. Merkezi olmayan proof-of-stake doğrulayıcı ağını kullanarak varlık güvenliğini sağlayan MATIC, zincir dışı hesaplamalarıda kullanarak ethereum katman-2 çözümü geliştirmeyi başarmıştır.

Matic tamamen merkezsiz ağ oluşu ile bir çok katman 2 projelerinden ayrılmaktadır. Matic uygulamalara hızlı ve kullanıcı deneyimi yüksek bir ağ sunmaktadır. Üstelik bunları offline bir şekilde yapması ağın güvenliğini de üst düzeye çıkarmaktadır.

Polygon (MATIC) Temel Özellikler

Ölçeklenebilirlik: Matic yan zincirlerde hızlı, düşük maliyetli ve güvenli işlemler Ethereum’da ilk uyumlu Katman 1 temel zinciri olarak elde edildi

Yüksek Verimlilik: Dahili test ağında tek bir yan zincirde 10.000 TPS’ye kadar ulaşıldı; Yatay ölçeklendirme için birden fazla zincir eklenecek

Kullanıcı Deneyimi: Ethereum ana ağından matic ağ zincirine sorunsuz UX ve geliştirici soyutlaması geliştirildi; WalletConnect destekli yerel mobil uygulamalar ve SDK

Güvenlik: Matic zincir operatörleri, PoS sistemindeki paydaşlar ağın güvenliğinden sorumludur.

Herkese Açık Yan Zincirler : Matic yan zincirler doğası gereği halka açıktır (bireysel DApp zincirlerine kıyasla), izinsizdir ve birden çok protokolü destekleyebilir.

Polygon Coin (MATIC) Piyasa Değeri ₺14,857,429,059 - 3.73%

Polygon Coin (MATIC) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺29,648,117,490

Polygon Coin (MATIC) Dolaşan Arz 5,011,255,458 MATIC - 50%

Polygon Coin (MATIC) Maks Arz 10,000,000,000

Polygon Coin (MATIC) Toplam Arz 10,000,000,000

Polygon Coin (MATIC) Sıralaması #57

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
30
parçalı bulutlu
banner64
Namaz Vakti 18 Haziran 2021
İmsak 03:30
Güneş 05:15
Öğle 12:48
İkindi 16:38
Akşam 20:10
Yatsı 21:47
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30