Polygon Coin (MATIC) Nedir? Polygon Coin (MATIC) Yorumları, MATIC Teknik Analiz, MATIC Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Polygon Coin (MATIC) Coin yorum ve grafiği

Polygon Coin (MATIC) Nedir? Polygon Coin (MATIC) Yorumları, MATIC Teknik Analiz, MATIC Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Polygon Coin (MATIC) Coin yorum ve grafiği

Coin 01.04.2021, 15:44 Tarsus Haber
Polygon Coin (MATIC) Nedir? Polygon Coin (MATIC) Yorumları, MATIC Teknik Analiz, MATIC Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Polygon Coin (MATIC) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Bu coinlerden bir tanesi de Polygon Coin (MATIC) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında Polygon Coin (MATIC) Nedir? Polygon Coin (MATIC) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda Polygon Coin (MATIC) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse Polygon Coin (MATIC)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar Polygon Coin (MATIC)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? Polygon Coin (MATIC) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

Polygon Coin (MATIC) Stop/Loss neresidir? Polygon Coin (MATIC) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar Polygon Coin (MATIC) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

Matic Network (MATIC) nedir?

Matic Network (MATIC) Nisan ayında Binance’in Launchpad’deki ​​IEO’sunda 5 milyon dolar topladı ve 1,9 milyar tokenin hepsini satmayı başardı. Kripto dünyasına girdiği zamandan beri, token kripto arenasındaki en büyük oyuncuların bir kısmını devirerek -Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve XRP’yi aştığı zamanlar- hacimde %1.000 civarında bir kazanç elde etti.

Matic, neredeyse tüm Blockchain’leri ve ölçeklenebilirliği etkileyen sorunları gidermeyi hedefliyor. Ayrıca Matic’in Ethereum’u ölçeklendirmeye yönelik belirli bir eğilimi var. Matic, ETH için özel olarak tasarlanmış bir ölçeklendirme altyapısı olan ve değiştirilmiş bir plazma versiyonunun üzerine kurulu olan katman-2 ölçekleme platformunu ve Ethereum Blockchain’i için dApp’ların (ve işlemlerin) çalışmasını sağlayan bir ölçekleme çözümü sağlamak için söz konusu side chain’ların proof of stake’ini kullanıyor.

Matic Network’deki meteorik yükseliş

Daha önce de belirtildiği gibi MATIC, bebeklik döneminde büyük bir yükseliş yaşadı, Mayıs ayında %1.000 civarında bir değer kazandı. Kripto para ilk 100’e girdi ve hacim olarak  büyük altcoin’lerin birçoğunu ve kazançlar bakımından Bitcoin’i geride bıraktı.

Şu an itibariyle, MATIC yüzde 20’lik bir artışa işaret ediyor, ancak hala etkileyici kazanımlarının büyük çoğunluğunu elinde tutmayı başardı.  Kripto para tek elle altcoin’lerin gerçekten demlenebileceğini kanıtladı.

Matic Network’ün yükselişine ne sebep oluyor?

“Binance etkisi”ni belirtmeden kaçmak mümkün değil, çünkü ilk Binance IEO projeleri arasında yer alan token satış sonrası yeni zirvelere ulaştı. Gerçek şu ki Binance, kripto pazarının büyük bir çoğunluğunu kontrol ediyor. Binance ile bir şekilde birliktelik neredeyse her zaman faydalıdır.

Dahası Matic, yakın zamanda yatırımcıları çeşitli gelişmelerle katılımcı kripto para birimleri konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan bir girişim olan Binance Info’nun şeffaflık girişimine katıldı. Matic ayrıca geçtiğimiz günlerde yatırım ortaklığı olan Coinbase Ventures ile Coinbase’in yatırımını hızlandırarak topluluğun dikkatini çekti.

Matic Network’e Coinbase dopingi

Bu koalisyonun yararları Matic’in USDC’yi yan zincirlerine entegre etmesini sağlayarak, Coinbase cüzdan kullanıcılarının varlıklarını anında devretmek ve ticaret yapmak için Matic’ten yararlanmasını sağladı. Şirket ayrıca, Matic Network’te yer alan dApp’lara Coinbase cüzdanından erişilebildiğini de belirtti.

Polygon (MATIC), bir haftalık grafikte yükseliş ivmesini korudu ve %190 oranında artış gösterdi. Kripto para, aylık bazda fiyatını %291 oranında yükseltmeyi sürdürürken yıllık kazancı %440 oldu. 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yukarı yönlü trendini korumayı başaran ve %60 oranında artış kaydeden MATIC, 0,121 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Yükseliş trendini sürdüren Polygon (MATIC), piyasa değerini 596 milyon dolara kadar çıkardı. Sahip olduğu piyasa değeriyle ilk 100 kripto para arasında konumlanan MATIC coin, 24 saatte 531 milyon dolarlık işlem hacmine sahip.

Hindistan merkezli, daha önce Matic Network olarak bilinen ve isim değişikliğine giden Polygon, ethereum blockchain’ine uyumlu ağ oluşturulmasını sağlayan bir protokoldür. Yazılımcılar için geliştirilmiş olan Polygon, kullanıcıların ethereum ağı ile yüksek bir uyum sağlayabilmesini hedefliyor. Bunun yanı sıra ölçeklenebilirlik, güvenlik, topluluk iş birliği gibi birçok avantaj sunuyor.

Polygon ile oluşturulan blockchain ağları Metamask, MyCrypto ve Remix gibi tüm ethereum araçlarıyla uyumlu bir şekilde çalışıyor. Polygon’un projeleri arasında Aavegothchi, Polymarket, Easyfi gibi platformlar bulunuyor. Ayrıca Hudson Jameson, Ryan Sean Adams, John Lilic, Anthony Sassano gibi ethereum camiasının tanınan isimleri Polygon’a danışman olarak katıldı.

Polygon’un yerel tokenı olan MATIC, Polygon ekosistemi içerisinde kullanılmak üzere oluşturulmuş bir ödeme aracıdır. MATIC ile birlikte kullanıcıların ekosistemin gelişimine ve ekonomisine katkı sağlaması bekleniyor. MATIC coin’in arzı 10 milyar ile sınırlı olurken dolaşımdaki arzı 4.9 milyara ulaştı. MATIC; Binance, Bitexen, Uniswap, Huobi, BitMAX, BitForex borsalarında listeleniyor.

Matic Network, Binance launchpad ile hayata geçirilmiş kripto para projesidir. Blokzincir projelerinde büyük sorun teşkil eden ölçeklenebilirlik konusunda çözümler geliştirmiş ve işlem sürelerini oldukça düşürmüşlerdir. Ethereum yan zincirler kullanarak proof-of-stake algoritmasını da entegre etmeyi başarmışlardır.

Blockchain teknolojisi 2021 yılında herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Kripto paraların yükselişi ve ölçekleme konularındaki gelişmeler bu yükselişin önünü açtı. Şu anda en yaygın kullanılan ethereum akıllı sözleşmeleri dahi belirli bir işlem sayısına ulaşmıştır. Fakat ölçekleme sorunları yüzünden küresel etkiye sahip olan merkezsiz uygulama henüz görülemedi.

Matic network geliştirdiği plasma yan zincirleri ile bu tür sorunlara çözüm arayışındadır. Merkezi olmayan proof-of-stake doğrulayıcı ağını kullanarak varlık güvenliğini sağlayan MATIC, zincir dışı hesaplamalarıda kullanarak ethereum katman-2 çözümü geliştirmeyi başarmıştır.

Matic tamamen merkezsiz ağ oluşu ile bir çok katman 2 projelerinden ayrılmaktadır. Matic uygulamalara hızlı ve kullanıcı deneyimi yüksek bir ağ sunmaktadır. Üstelik bunları offline bir şekilde yapması ağın güvenliğini de üst düzeye çıkarmaktadır.

Polygon (MATIC) Temel Özellikler

Ölçeklenebilirlik: Matic yan zincirlerde hızlı, düşük maliyetli ve güvenli işlemler Ethereum’da ilk uyumlu Katman 1 temel zinciri olarak elde edildi

Yüksek Verimlilik: Dahili test ağında tek bir yan zincirde 10.000 TPS’ye kadar ulaşıldı; Yatay ölçeklendirme için birden fazla zincir eklenecek

Kullanıcı Deneyimi: Ethereum ana ağından matic ağ zincirine sorunsuz UX ve geliştirici soyutlaması geliştirildi; WalletConnect destekli yerel mobil uygulamalar ve SDK

Güvenlik: Matic zincir operatörleri, PoS sistemindeki paydaşlar ağın güvenliğinden sorumludur.

Herkese Açık Yan Zincirler : Matic yan zincirler doğası gereği halka açıktır (bireysel DApp zincirlerine kıyasla), izinsizdir ve birden çok protokolü destekleyebilir.

Polygon Coin (MATIC) Piyasa Değeri ₺14,857,429,059 - 3.73%

Polygon Coin (MATIC) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺29,648,117,490

Polygon Coin (MATIC) Dolaşan Arz 5,011,255,458 MATIC - 50%

Polygon Coin (MATIC) Maks Arz 10,000,000,000

Polygon Coin (MATIC) Toplam Arz 10,000,000,000

Polygon Coin (MATIC) Sıralaması #57

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner64
Namaz Vakti 22 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 60
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 25 45
5. Trabzonspor 25 44
6. Başakşehir 24 41
7. Kayserispor 25 38
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 24 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
1. Samsunspor 26 54
2. Eyüpspor 26 53
3. Pendikspor 26 47
4. Rizespor 25 46
5. Keçiörengücü 26 46
6. Sakaryaspor 26 46
7. Bodrumspor 26 41
8. Manisa FK 25 39
9. Boluspor 25 38
10. Bandırmaspor 25 37
11. Göztepe 25 35
12. Tuzlaspor 26 28
13. Altay 26 25
14. Adanaspor 26 25
15. Erzurumspor 25 24
16. Altınordu 25 20
17. Gençlerbirliği 25 17
18. Denizlispor 26 17
19. Yeni Malatyaspor 26 16
Takımlar O P
1. Arsenal 28 69
2. M.City 27 61
3. M. United 26 50
4. Tottenham 28 49
5. Newcastle 26 47
6. Liverpool 26 42
7. Brighton 25 42
8. Brentford 27 42
9. Fulham 27 39
10. Chelsea 27 38
11. Aston Villa 27 38
12. Crystal Palace 28 27
13. Wolves 28 27
14. Leeds United 27 26
15. Everton 28 26
16. Nottingham Forest 27 26
17. Leicester City 27 25
18. West Ham United 26 24
19. Bournemouth 27 24
20. Southampton 28 23
Takımlar O P
1. Barcelona 26 68
2. Real Madrid 26 56
3. Atletico Madrid 26 51
4. Real Sociedad 26 48
5. Real Betis 26 45
6. Villarreal 26 41
7. Athletic Bilbao 26 36
8. Rayo Vallecano 26 36
9. Osasuna 26 34
10. Celta Vigo 26 34
11. Mallorca 26 32
12. Girona 26 31
13. Getafe 26 29
14. Sevilla 26 28
15. Cadiz 26 28
16. Real Valladolid 26 28
17. Espanyol 26 27
18. Valencia 26 26
19. Almeria 26 26
20. Elche 26 13