Polygon Coin (MATIC) Nedir? Polygon Coin (MATIC) Yorumları, MATIC Teknik Analiz, MATIC Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Polygon Coin (MATIC) Coin yorum ve grafiği

Polygon Coin (MATIC) Nedir? Polygon Coin (MATIC) Yorumları, MATIC Teknik Analiz, MATIC Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Polygon Coin (MATIC) Coin yorum ve grafiği

Coin 01.04.2021, 15:44 Tarsus Haber
Polygon Coin (MATIC) Nedir? Polygon Coin (MATIC) Yorumları, MATIC Teknik Analiz, MATIC Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Polygon Coin (MATIC) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Bu coinlerden bir tanesi de Polygon Coin (MATIC) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında Polygon Coin (MATIC) Nedir? Polygon Coin (MATIC) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda Polygon Coin (MATIC) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse Polygon Coin (MATIC)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar Polygon Coin (MATIC)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? Polygon Coin (MATIC) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

Polygon Coin (MATIC) Stop/Loss neresidir? Polygon Coin (MATIC) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar Polygon Coin (MATIC) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

Matic Network (MATIC) nedir?

Matic Network (MATIC) Nisan ayında Binance’in Launchpad’deki ​​IEO’sunda 5 milyon dolar topladı ve 1,9 milyar tokenin hepsini satmayı başardı. Kripto dünyasına girdiği zamandan beri, token kripto arenasındaki en büyük oyuncuların bir kısmını devirerek -Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve XRP’yi aştığı zamanlar- hacimde %1.000 civarında bir kazanç elde etti.

Matic, neredeyse tüm Blockchain’leri ve ölçeklenebilirliği etkileyen sorunları gidermeyi hedefliyor. Ayrıca Matic’in Ethereum’u ölçeklendirmeye yönelik belirli bir eğilimi var. Matic, ETH için özel olarak tasarlanmış bir ölçeklendirme altyapısı olan ve değiştirilmiş bir plazma versiyonunun üzerine kurulu olan katman-2 ölçekleme platformunu ve Ethereum Blockchain’i için dApp’ların (ve işlemlerin) çalışmasını sağlayan bir ölçekleme çözümü sağlamak için söz konusu side chain’ların proof of stake’ini kullanıyor.

Matic Network’deki meteorik yükseliş

Daha önce de belirtildiği gibi MATIC, bebeklik döneminde büyük bir yükseliş yaşadı, Mayıs ayında %1.000 civarında bir değer kazandı. Kripto para ilk 100’e girdi ve hacim olarak  büyük altcoin’lerin birçoğunu ve kazançlar bakımından Bitcoin’i geride bıraktı.

Şu an itibariyle, MATIC yüzde 20’lik bir artışa işaret ediyor, ancak hala etkileyici kazanımlarının büyük çoğunluğunu elinde tutmayı başardı.  Kripto para tek elle altcoin’lerin gerçekten demlenebileceğini kanıtladı.

Matic Network’ün yükselişine ne sebep oluyor?

“Binance etkisi”ni belirtmeden kaçmak mümkün değil, çünkü ilk Binance IEO projeleri arasında yer alan token satış sonrası yeni zirvelere ulaştı. Gerçek şu ki Binance, kripto pazarının büyük bir çoğunluğunu kontrol ediyor. Binance ile bir şekilde birliktelik neredeyse her zaman faydalıdır.

Dahası Matic, yakın zamanda yatırımcıları çeşitli gelişmelerle katılımcı kripto para birimleri konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan bir girişim olan Binance Info’nun şeffaflık girişimine katıldı. Matic ayrıca geçtiğimiz günlerde yatırım ortaklığı olan Coinbase Ventures ile Coinbase’in yatırımını hızlandırarak topluluğun dikkatini çekti.

Matic Network’e Coinbase dopingi

Bu koalisyonun yararları Matic’in USDC’yi yan zincirlerine entegre etmesini sağlayarak, Coinbase cüzdan kullanıcılarının varlıklarını anında devretmek ve ticaret yapmak için Matic’ten yararlanmasını sağladı. Şirket ayrıca, Matic Network’te yer alan dApp’lara Coinbase cüzdanından erişilebildiğini de belirtti.

Polygon (MATIC), bir haftalık grafikte yükseliş ivmesini korudu ve %190 oranında artış gösterdi. Kripto para, aylık bazda fiyatını %291 oranında yükseltmeyi sürdürürken yıllık kazancı %440 oldu. 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yukarı yönlü trendini korumayı başaran ve %60 oranında artış kaydeden MATIC, 0,121 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Yükseliş trendini sürdüren Polygon (MATIC), piyasa değerini 596 milyon dolara kadar çıkardı. Sahip olduğu piyasa değeriyle ilk 100 kripto para arasında konumlanan MATIC coin, 24 saatte 531 milyon dolarlık işlem hacmine sahip.

Hindistan merkezli, daha önce Matic Network olarak bilinen ve isim değişikliğine giden Polygon, ethereum blockchain’ine uyumlu ağ oluşturulmasını sağlayan bir protokoldür. Yazılımcılar için geliştirilmiş olan Polygon, kullanıcıların ethereum ağı ile yüksek bir uyum sağlayabilmesini hedefliyor. Bunun yanı sıra ölçeklenebilirlik, güvenlik, topluluk iş birliği gibi birçok avantaj sunuyor.

Polygon ile oluşturulan blockchain ağları Metamask, MyCrypto ve Remix gibi tüm ethereum araçlarıyla uyumlu bir şekilde çalışıyor. Polygon’un projeleri arasında Aavegothchi, Polymarket, Easyfi gibi platformlar bulunuyor. Ayrıca Hudson Jameson, Ryan Sean Adams, John Lilic, Anthony Sassano gibi ethereum camiasının tanınan isimleri Polygon’a danışman olarak katıldı.

Polygon’un yerel tokenı olan MATIC, Polygon ekosistemi içerisinde kullanılmak üzere oluşturulmuş bir ödeme aracıdır. MATIC ile birlikte kullanıcıların ekosistemin gelişimine ve ekonomisine katkı sağlaması bekleniyor. MATIC coin’in arzı 10 milyar ile sınırlı olurken dolaşımdaki arzı 4.9 milyara ulaştı. MATIC; Binance, Bitexen, Uniswap, Huobi, BitMAX, BitForex borsalarında listeleniyor.

Matic Network, Binance launchpad ile hayata geçirilmiş kripto para projesidir. Blokzincir projelerinde büyük sorun teşkil eden ölçeklenebilirlik konusunda çözümler geliştirmiş ve işlem sürelerini oldukça düşürmüşlerdir. Ethereum yan zincirler kullanarak proof-of-stake algoritmasını da entegre etmeyi başarmışlardır.

Blockchain teknolojisi 2021 yılında herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Kripto paraların yükselişi ve ölçekleme konularındaki gelişmeler bu yükselişin önünü açtı. Şu anda en yaygın kullanılan ethereum akıllı sözleşmeleri dahi belirli bir işlem sayısına ulaşmıştır. Fakat ölçekleme sorunları yüzünden küresel etkiye sahip olan merkezsiz uygulama henüz görülemedi.

Matic network geliştirdiği plasma yan zincirleri ile bu tür sorunlara çözüm arayışındadır. Merkezi olmayan proof-of-stake doğrulayıcı ağını kullanarak varlık güvenliğini sağlayan MATIC, zincir dışı hesaplamalarıda kullanarak ethereum katman-2 çözümü geliştirmeyi başarmıştır.

Matic tamamen merkezsiz ağ oluşu ile bir çok katman 2 projelerinden ayrılmaktadır. Matic uygulamalara hızlı ve kullanıcı deneyimi yüksek bir ağ sunmaktadır. Üstelik bunları offline bir şekilde yapması ağın güvenliğini de üst düzeye çıkarmaktadır.

Polygon (MATIC) Temel Özellikler

Ölçeklenebilirlik: Matic yan zincirlerde hızlı, düşük maliyetli ve güvenli işlemler Ethereum’da ilk uyumlu Katman 1 temel zinciri olarak elde edildi

Yüksek Verimlilik: Dahili test ağında tek bir yan zincirde 10.000 TPS’ye kadar ulaşıldı; Yatay ölçeklendirme için birden fazla zincir eklenecek

Kullanıcı Deneyimi: Ethereum ana ağından matic ağ zincirine sorunsuz UX ve geliştirici soyutlaması geliştirildi; WalletConnect destekli yerel mobil uygulamalar ve SDK

Güvenlik: Matic zincir operatörleri, PoS sistemindeki paydaşlar ağın güvenliğinden sorumludur.

Herkese Açık Yan Zincirler : Matic yan zincirler doğası gereği halka açıktır (bireysel DApp zincirlerine kıyasla), izinsizdir ve birden çok protokolü destekleyebilir.

Polygon Coin (MATIC) Piyasa Değeri ₺14,857,429,059 - 3.73%

Polygon Coin (MATIC) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺29,648,117,490

Polygon Coin (MATIC) Dolaşan Arz 5,011,255,458 MATIC - 50%

Polygon Coin (MATIC) Maks Arz 10,000,000,000

Polygon Coin (MATIC) Toplam Arz 10,000,000,000

Polygon Coin (MATIC) Sıralaması #57

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
27
açık
banner64
Namaz Vakti 22 Mayıs 2022
İmsak 03:44
Güneş 05:22
Öğle 12:43
İkindi 16:32
Akşam 19:54
Yatsı 21:25
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 37 57
9. Sivasspor 38 54
10. Kasımpaşa 38 53
11. Adana Demirspor 37 52
12. Galatasaray 38 52
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 37 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 37 71
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 37 49
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 37 45
14. Aston Villa 37 45
15. Southampton 37 40
16. Everton 37 39
17. Burnley 37 35
18. Leeds United 37 35
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 37 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Espanyol 37 41
14. Elche 37 39
15. Getafe 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 37 31