PancakeSwap Coin (CAKE) Nedir? PancakeSwap Coin (CAKE) Yorumları, CAKE Teknik Analiz, CAKE Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? PancakeSwap Coin (CAKE) Coin yorum ve grafiği

PancakeSwap Coin (CAKE) Nedir? PancakeSwap Coin (CAKE) Yorumları, CAKE Teknik Analiz, CAKE Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? PancakeSwap Coin (CAKE) Coin yorum ve grafiği

Coin 30.03.2021, 16:33 Tarsus Haber
PancakeSwap Coin (CAKE) Nedir? PancakeSwap Coin (CAKE) Yorumları, CAKE Teknik Analiz, CAKE Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? PancakeSwap Coin (CAKE) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Bu coinlerden bir tanesi de PancakeSwap Coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında PancakeSwap Coin Nedir? PancakeSwap Coin yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda PancakeSwap Coin ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse PancakeSwap Coin'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar PancakeSwap Coin artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

PancakeSwap, Uniswap ve SushiSwap’ta olduğu gibi hacim ve likidite anlamında DeFi protokolleri arasında kayda değer artışlar yaşadı. Bu likidite protokolleri, herkesi birer piyasa yapıcı hale getirirken belirli oranlarda fonlara sahiptir.

SushiSwap ve Uniswap’ın muadili olan PancakeSwap, Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerinde çalışan bir merkezi olmayan borsadır (DEX). Şu abda BSC ağı içerisindeki en aktif ve sayılarla analiz edildiğinde ise zirve konumda olduğunu göreceğiz.

Bununla beraber sadece Binance üzerinde listelenmesi akıllara güvenli bir DeFi ürünü olup olmadığı sorusunu getirmiyor da değil. Ayrıca daha çok yeni bir platform olması ve yeni yeni popülerlik kazanması ile rakiplerinin DeFi Pulse ve DeFi prime gibi en ünlü platformlarda yer alıp PancakeSwap’ın buralarda yer almaması şimdilik önemli handikaplar bana göre.

PancakeSwap, platforma katılan kişilere piyasa yapıcı olmalarının yanı sıra işlem ücretlerinden gelir elde etmesine olanak tanır. 7 farklı cüzdan seçeneğiyle platforma cüzdanınızı bağlayabilmeniz mümkün.

Ayrıca elinizde bulunan CAKE token’larınız ile NFT koleksiyonlarını toplamanıza olanak veren platformda, NFT kazanmak için çekiliş benzeri bir yöntem ile koleksiyonları kazanma şansı elde ediyorsunuz. Bu, bana göre daha çok bir pazarlama çalışması gibi görünüyor. Yerine, NFT tabanlı koleksiyon ürünleri, platformda işlem yapıldıkça bir kullanıcı puan kazanım sistemiyle toplanabilseydi daha iyi olabilirdi.

CAKE token

PancakeSwap projesinin yerel token’ı olan CAKE; staking, farming ve governance gibi hizmetler için kullanılan bir utility token türüdür. Governance (yönetişim) modeli özelliği sayesinde topluluk tarafından alınan kararlarla yeni tasarı ve güncel gelişmeler için oylamalar yine bu token ile yapılmaktadır.

CAKE token logosu

BEP-20 protokolü özelliğine sahip token’ın blok başına 25 CAKE ile arzını artırdığını söyleyebiliriz. Coin alırken arz miktarındaki artışı iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Çünkü Binance borsasından CAKE alıp bir süre bekletirseniz bunun dezavantajı size etkileyecektir.

Hem BSC üzerinde yer alan kripto paraları hem de off-chain, yani zincir dışı (farklı blok zincirlerindeki) işlem çiftlerine likidite sağlamanız koşuluyla ya da CAKE stake etmeniz karşılığında CAKE token ödülleri kazanmanız mümkün.

Rakamlarla PancakeSwap

Toplam likidite oranı 1.1 milyar doları aşmış durumdadır. Ancak hâlâ istenilen potansiyelinin altında olduğu söylenebilir. Projesinin kararlılık açısından uzun vadeye ihtiyacı olduğu kanısındayım.
PancakeSwap’ın toplam piyasa değeri, 1 Şubat 2021’de 300 milyon dolar seviyelerindeyken bugün, yani 17 Şubat 2021 itibari ile 1.5 milyar dolara dayandı. Yılın ilk haftasında platformun ortalama hacim oranı 37 milyon, Şubat’ın ilk haftasındaki ortalama hacim oranı ise yaklaşık olarak 994 milyon dolardır. Platform üzerinde toplam 198 farklı token mevcut. Toplam kilitli varlıkların değeri 2 milyar 500 milyon dolardır.

Platformun belki de en dikkat çeken özelliklerinden biri, 3000’ün üzerinde fiyat paritesinin aktif olması. Swap kullanımı açısından iyi bir deneyim sunulurken kullanıcıların hangisini seçeceği konusunda kafa karıştırıcı bir çeşitlilik olduğunu da kabul etmek gerekiyor.

The CAKE Lottery’den bahsetmezsek olmaz. PoolTogether platformuna benzer ancak daha basit bir yöntem olan bu çekilişe katılım için ‘katılım bileti’ almanız gerekiyor. Her çekiliş turu içerisinde herhangi bir kullanıcı sınırsız miktarda bilet alabilmektedir.

Öncelikle CAKE token’larınız karşılığında piyango bileti satın almanız gerekli. Bilet numaralarınızdan 2, 3 veya 4’ü kazanan numaralarla veya tam sıralarıyla eşleşmesi durumunda ödüller kazanırsınız.

PancakeSwap nasıl kullanılır, nasıl çalışır?

Alım-Satım: Borsa, Binance Smart Chain üzerinde iki token alışverişine izin veren otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM). Elde Et: Yield farming ile CAKE kazanabilir, yine staking ile CAKE kazanabilirsiniz. Ayrıca şurup likidite havuzlarıyla daha da fazla token kazanabilmeniz mümkün. Kazan: PancakeSwap piyangosuna katılıp bu çekişte büyük ödüllerden birine sahip olabilirsiniz. PancakeSwap, BEP-20 token’larını takas etmek için merkezi olmayan bir borsadır.

PancakeSwap’teki otomatik likidite havuzları aracılığıyla herhangi bir BEP-20 token’ını başka bir BEP-20 ile takas edilmesi mümkündür. Borsada bir token swap (takas) yaptığınızda %0.2’lik bir işlem ücreti ödersiniz.

PancakeSwap esasında, Binance Smart Chain tabanlı bir DEX (merkezi olmayan borsa). Binance Smart Chain, hem kullanıcı sayıları hem de kilitlenen toplam değer açısından son haftalarda şimdiye kadarki en iyi zamanlarını yaşıyor. Binance Smart Chain, Binance Chain’in yerini alarak Eylül 2020’de piyasaya sürüldü. O zamandan beri, Binance’in blockchain’i önemli ölçüde büyüdü ve bazı popüler merkezi olmayan finansal platformları (DeFi) Binance Smart Chain’e taşındı.

PancakeSwap borsası, geleneksel borsalar gibi emir defteri kullanmaz. Bunun yerine, satın alma ve satma emirlerini doğrudan bir likidite havuzunda başkalarıyla eşleştiren otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) modeli kullanır. Bu havuzlar, diğer kullanıcıların fonlarıyla doldurulur. Kullanıcılar, böyle bir havuza likidite sağlayarak ticaret ücretleri ve likidite sağlayıcı (LP) token’ları kazanabilirler. LP tokenları, pancake’le uyumlu olacak şekilde FLIP token’ları adındadır. Bu token’ların farklı türleri vardır.

PancakeSwap ve CAKE Token Nasıl Kullanılır?

PancakeSwap, yield farming’i basit ve eğlenceli hale getirir. PancakeSwap’i kullanmak için önce MetaMask tarayıcı cüzdanınızı veya WalletConnect’i bağlamanız gerekir. MetaMask bir Ethereum cüzdanı olmasına rağmen, Binance Smart Chain (BSC) tasarımı, merkezi olmayan uygulamaları (dApps) MetaMask gibi Ethereum cüzdanlarıyla birlikte çalışabilir hale getirecek şekilde çalışır.

“Exchange” bölümü token takasları için kullanılırken “pools” bölümü, likidite sağlanması için ücretlerin kazanıldığı yerdir. Son olarak, “farming” bölümü, yield farming’in gerçekleştiği yerdir.

PancakeSwap ile Yield Farming

Yield Farming, kullanıcıların stake etme ödülleri karşılığında para yatırmalarına olanak tanır. Ödüller, birden fazla protokolde birleştirilebilir ve kullanılabilir, böylece kullanıcıların DeFi ekosisteminin çeşitli bölümlerinde en yüksek faiz oranlarını takip ederek verimi artırmalarına olanak tanır.

PancakeSwap’e Likidite Sağlama

PancakeSwap likidite sağlayıcısı (LP) token’ları, “FLIP” token’ları olarak adlandırılır. FLIP token’ları, bir havuza sağlanan token çiftine bağlı olarak farklı çeşitlerde gelir. PancakeSwap’da farming yapanlar, LP token’larını kilitleyebilir ve bu süreçte daha fazla ödül kazanabilirler. Bir PancakeSwap likidite havuzuna para yatırdıktan, LP ödülleri kazandıktan ve bunları Pancake token’ı (CAKE) toplamak için kullandıktan sonra, kullanıcılar CAKE token’larını kilitleyerek SYRUP token’ı alabilirler.

Pancake Token

Eylül 2020’de, Pancake token (CAKE) Binance Smart Chain’de (BSC) piyasaya sürüldü. CAKE, BSC’ye özgü bir BEP-20 token’ıdır. CAKE token, 2021’de son derece iyi bir performans gösterdi ve Şubat ayı boyunca inanılmaz bir fiyat rallisi yaşadı. CAKE’nin birincil işlevi, PancakeSwap platformuna likidite tedarikini teşvik etmektir. Bunun yanında, CAKE’nin maksimum arzı yok, bu da bir deflasyonist token olduğu ve arzı azaltmak için token’ların düzenli olarak yakıldığı anlamına geliyor.

Özet

Diğer herhangi bir DeFi protokolünde olduğu gibi, PancakeSwap de doğal risklerle birlikte gelir. Bununla birlikte, Binance Smart Chain (BSC) tarafından sağlanan güvenlik, DeFi kullanıcıları için sevindririci bir durum. PancakeSwap, Uniswap’in tüm işlevlerini ücretsiz olarak Binance Smart Chain’e (BSC) getiriyor. İşlem ücretleri BNB token’ı kullanılarak ödeniyor, ancak bu ücretler Ethereum tabanlı DeFi protokollerine kıyasla oldukça düşük. DeFi protokolleri inanılmaz miktarda gelir sağlıyor. Üstelik bu platformlar oldukça yeni. Binance Smart Chain (BSC), DeFi için heyecan verici yeni bir platform. PancakeSwap, BSC’den çıkan birçok başarılı projeden biri.

PancakeSwap Coin (CAKE) Piyasa Değeri ₺20,949,012,543

PancakeSwap Coin (CAKE) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺20,949,012,543

PancakeSwap Coin (CAKE) Dolaşan Arz 143,042,880 CAKE

PancakeSwap Coin (CAKE) Toplam Arz 143,042,880

PancakeSwap Coin (CAKE) Sıralaması #45

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29
açık
banner64
Namaz Vakti 20 Mayıs 2022
İmsak 03:46
Güneş 05:23
Öğle 12:43
İkindi 16:32
Akşam 19:53
Yatsı 21:23
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 37 71
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 37 49
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 37 45
14. Aston Villa 37 45
15. Southampton 37 40
16. Everton 37 39
17. Burnley 37 35
18. Leeds United 37 35
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Elche 37 39
15. Getafe 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31