banner72

Maker Coin (MKR) Nedir? Maker Coin (MKR) Yorumları, MKR Teknik Analiz, MKR Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Maker Coin (MKR) Coin yorum ve grafiği

Maker Coin (MKR) Nedir? Maker Coin (MKR) Yorumları, MKR Teknik Analiz, MKR Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Maker Coin (MKR) Coin yorum ve grafiği

Coin 31.03.2021, 16:23 Tarsus Haber
Maker Coin (MKR) Nedir? Maker Coin (MKR) Yorumları, MKR Teknik Analiz, MKR Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Maker Coin (MKR) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Bu coinlerden bir tanesi de MKR coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında MKR Coin Nedir? MKR Coin yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda MKR Coin ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse MKR Coin'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar MKR Coin artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.Maker (MKR), 2017 yılında Rune Christensen tarafından Ethereum blockchain sistemi ERC-20 altyapısına sahip olarak piyasaya sürülmüştür. Maker (MKR), bir DeFi projesidir.

DAI stabil koin bünyesinde işlem gören bir kripto para birimidir.

Maker (MKR), dolara endeksli DAI tokenin fiyatının stabilize edilebilmesi ve desteklenmesi için kullanılan bir akıllı sözleşme platformudur. MKR platformunda iki kripto para birimi bulunmaktadır, bunlardan biri Maker (MKR) diğeri de DAI’dir. DAI kripto para birimi stabil koindir.

Maker kripto para birimi ise DAI kripto para işlemlerinde fiyatın sabit kalması için ve DAI platformunun yönetiminde söz sahibi olunabilmesi için kullanılmaktadır.

DAI üretiminde Maker (MKR) kullanılır ve kullanılan bu Maker (MKR) tutarı yakılır. Token sayısında yaşanan düşüş nedeniyle DAI kripto para birimine gelecek olan talep Maker (MKR) kripto para birimine de yansır.

Maker (MKR) Nasıl Çalışır?

Maker (MKR) platformunun en göze çarpan özelliği, kullanıcıların fikir ve oylarına önem vermesidir. Maker platformunda yapılacak yeni bir güncelleme, değişim ve geliştirme için cüzdanında Maker bulunan kullanıcıların oylarına göre hareket etmektedir.

Maker ekosisteminde bir değişiklik talep kullanıcılar cüzdanlarında bulunan MKR bakiyeleri ile diğer MKR sahibi kullanıcılardan oy almak için çaba göstermelidir. Oylama sonucu o değişiklik yapılır veya yapılmaz.

Maker (MKR) sahibi kullanıcıların sistemde daha güvenli ve adil oylama yapılabilmesi için çalışmalarına devam etmektedir. Kullanıcıların Maker (MKR) bakiyesi ile sahip olduğu oy verme haklarının bir vekile devredilebilmesini sağlamayı amaçlıyor. Kullanıcıların güvenli oy verme işlemi için sadece soğuk cüzdanlarda tutulan bakiyelerin dikkatte alınması amaçlanıyor.

Maker (MKR) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Maker madenciliği yapılabilen bir kripto para birimi değildir. Piyasada bulunan tüm Maker kripto para miktarını şirket piyasaya sürmüştür.

Maker (MKR) kripto para biriminden şu anda piyasada toplam 1.000.000 MKR’in üstünde bulunmaktadır. Fiyatının son zamanlarda ciddi yükselişi birçok yatırımcının dikkatini çekmiştir. En yüksek işlem hacmine sahip kripto paralar arasında ilk 30'da bulunmaktadır.

Maker (MKR) Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de, Türk Lirası ile Maker satın almak zannedildiğinin aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Herhangi teknik bir bilgiye ve resmi evrağa ihtiyaç duymadan Maker satın alabilirsiniz.

Maker, DAI adı verilen tahvilin değerini, Teminatlı Borç Pozisyonları olarak bilinen CDP aracılığıyla dengelemek için vardır. Akıllı sözleşme sonlandığında Maker da sonlanır. Tam fiyat değerini gösterdiği için piyasa içinde istikrarlı bir konumdadır. Ayrıca, şeffaf bir stabilcoin sistemi sunduğundan ötürü güven teşkil eder.

MKR ekosisteminde iki adet token vardır: Dai ve Maker. Dai üretiminde tüm işlemler Maker ile ödenir; bu durum da Maker’ın hizmet tokeni olma özelliğini destekler. Ödeme yapıldığında token yakılır ve böylece toplam token sayısı azaldığı için Dai’ya olan talep, Maker’a da talep gelmesini sağlar.

MKR oldukça başarılı bir risk yönetimine sahiptir. Her teminat için özel kalemlerde oylama yapılır; Maker satın alanların oy kullanma ve oylarını geri çekme, yeni teklifte bulunma hakları vardır. En çok oy alan teklif, sisteme uyarlanır ve güvenliği sağlamak için bu uyarlanma sırasında güvenlik gecikmesi durumu yaşanır.

Var olan MKR sisteminin daha da gelişmesi üzerine çalışmalar sürüyor. Hedefler arasında; oyların başka bir vekile devredilmesi ve soğuk depoda tutulan MKR tokenleri ile güvenli oy kullanmasını sağlamak geliyor.

Maker topluluğunun oylamayla ilerlemesi durumu, talebini de arttıran bir özellik. Güvenli, yenilikçi bir sistemde olması ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Maker Ne Kadar Değerli?

Maker tokeninin 1 milyon adedi dolaşım durumunda ve tek bir tanesi, 474 dolar gibi bir fiyata tekabül eder. Piyasa değeri sıralamasında 26 numarada yer alır. Bu yazının yazıldığı tarihte de 469 – 474 dolar arasında bir grafikte seyretmiştir.

Yüksek değerlere sahip olan MKR, sahip olduğu istikrar ve büyüme çizelgesiyle dikkatleri üstüne çekiyor. Yatırımcıların merceği altında olan MKR, yakından takip edilmesi ve değerlendirilmesi gereken kripto paralardan biri olarak görünüyor. Tabi ki, kripto para dünyasında her an her şey değişebilir fakat şimdilik durum bu.

MKR = DAI + CDP

DAI üretimi ile CDP’ye finanse edilen miktar arasında doğrudan bir ilişki var. DAI’ye olan ihtiyaç arttıkça, CDP’ye olan ihtiyaçta artıyor. Bunun neticesi de karşımıza büyük miktarda MKR çıkmasıyla sonuçlanıyor. Özet olarak, tanıtım yazısına göre, DAI ve CDP’nin birlikte nasıl çalıştığını burada görebilirsiniz.

Bir MKR Alım Satım İşlemi Nasıl Çalışıyor?

Adım 1: CDP Akıllı Sözleşmesi Oluşturulması ve Teminat Yatırılması

MKR ile işlem yapmk için, bir kullanıcı ilk olarak Maker platformuna bir alım satım işlemi göndermeli ve CDP akıllı sözleşmesini oluşturmalıdır. Daha sonra kullanıcı, DAI’yi oluşturmak için kullanılacak teminat türü ve miktarı ile birlikte, akıllı sözleşmeyi (yasal katılımcılar için, bunu “değerlendirme” olarak düşünün) finanse etmek için ikinci bir işlemi gerçekleştirecektir. Finans işlemi yapıldığında, CDP’nin “teminatlandırılmış” veya destekli olduğu kabul edilir.

Adım 2: Teminatlı CDP Akıllı Sözleşmesinden DAI Oluşturma

CDP sözleşmesinin kullanıcısı daha sonra CDP’den istedikleri DAI miktarını almak için platformda bir alım satım işlemi yürütür ve aynı miktarda borcu aynı anda tahakkuk ettirir. Kullanıcı DAI’yi aldıktan sonra, borç (geri çekilen DAİ) geri ödenene kadar onların çekilmeleri önlenerek, teminatlarını kilitlerler.

Adım 3: CDP Borcu Nasıl Karşılanır?

Daha önce belirtildiği gibi, bir kullanıcının teminatlarının mülkiyetini/sahipliğini yeniden elde etmesi için, günlük olarak tahakkuk eden faize (“istikrar ücreti”) ek olarak borcu da ödemek zorundadır. Borcun tamamı ödenince, MKR tedarik zincirinden çıkarılarak verilir ve bir kullanıcının MKR kullanmak istediği her seferinde işlem tekrar başlar.

MKR Nasıl Düzenlenir?

Bir anlamda, MKR’nin kendi kendini düzenlediğini söyleyebilirsiniz. Coinin amacı, daha az iflas riski yaratarak aşırı teminat vermek. Bir CDP’nin yeterince teminatsız olması durumunda, Otomatik Yeniden Sermayelendirme özelliği başlatılır ve bu da MKR’nin değerinin düşmesini otomatik olarak yeni MKR yaratarak ve tekrar platforma geri satarak, iflas etme noktasından dengeye geri getirerek engeller. Dolayısıyla, bir kişi sahtekarlığa veya herhangi bir başka kötü niyetli davranışa katılacak olursa, bu durum, onların tokenlarını otomatik olarak bozacak ve onlara zarar verecektir.

Maker Coin (MKR) Piyasa Değeri ₺17,080,807,640 - 3.07%

Maker Coin (MKR) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺17,258,237,600 - 3.07%

Maker Coin (MKR) Dolaşan Arz 995,239 MKR

Maker Coin (MKR) Maks Arz 1,005,577

Maker Coin (MKR) Toplam Arz 995,239

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
33
az bulutlu
banner64
Namaz Vakti 02 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 7 17
2. Adana Demirspor 8 17
3. Galatasaray 8 17
4. Trabzonspor 8 16
5. Beşiktaş 7 14
6. Konyaspor 7 14
7. Fenerbahçe 6 13
8. Kayserispor 8 12
9. Kasımpaşa 8 12
10. Gaziantep FK 8 11
11. Alanyaspor 8 9
12. Giresunspor 7 8
13. Karagümrük 6 6
14. Antalyaspor 7 6
15. İstanbulspor 6 5
16. Ankaragücü 7 4
17. Sivasspor 8 4
18. Hatayspor 7 4
19. Ümraniye 7 2
Takımlar O P
1. Eyüpspor 7 14
2. Sakaryaspor 7 12
3. Pendikspor 7 12
4. Bodrumspor 7 11
5. Keçiörengücü 6 11
6. Manisa FK 6 11
7. Bandırmaspor 6 11
8. Samsunspor 7 10
9. Boluspor 6 11
10. Rizespor 6 9
11. Tuzlaspor 7 9
12. Göztepe 7 8
13. Adanaspor 7 7
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Altay 7 6
16. Altınordu 5 3
17. Erzurumspor 5 3
18. Ö.K Yeni Malatya 7 3
19. Denizlispor 6 2
Takımlar O P
1. Arsenal 8 21
2. M.City 8 20
3. Tottenham 8 17
4. Brighton 7 14
5. Chelsea 7 13
6. M. United 7 12
7. Newcastle 8 11
8. Fulham 8 11
9. Liverpool 7 10
10. Brentford 8 10
11. Everton 8 10
12. Bournemouth 8 9
13. Leeds United 6 8
14. Aston Villa 7 7
15. West Ham United 8 7
16. Southampton 8 7
17. Crystal Palace 7 6
18. Wolves 8 6
19. Nottingham Forest 7 4
20. Leicester City 7 1
Takımlar O P
1. Barcelona 7 19
2. Real Madrid 6 18
3. Athletic Bilbao 7 16
4. Real Betis 6 15
5. Atletico Madrid 7 13
6. Villarreal 7 12
7. Osasuna 6 12
8. Valencia 7 10
9. Real Sociedad 6 10
10. Mallorca 7 8
11. Girona 6 7
12. Rayo Vallecano 6 7
13. Celta Vigo 6 7
14. Getafe 7 7
15. Real Valladolid 7 7
16. Espanyol 7 5
17. Sevilla 7 5
18. Almeria 7 4
19. Cadiz 7 4
20. Elche 6 1