banner52

ICON Coin (ICX) Nedir? ICON Coin (ICX) Yorumları, ICX Teknik Analiz, ICX Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? ICON Coin (ICX) Coin yorum ve grafiği

ICON Coin (ICX) Nedir? ICON Coin (ICX) Yorumları, ICX Teknik Analiz, ICX Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? ICON Coin (ICX) Coin yorum ve grafiği

Coin 01.04.2021, 16:09 Tarsus Haber
ICON Coin (ICX) Nedir? ICON Coin (ICX) Yorumları, ICX Teknik Analiz, ICX Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? ICON Coin (ICX) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Bu coinlerden bir tanesi de ICON Coin (ICX) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında ICON Coin (ICX) Nedir? ICON Coin (ICX) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda ICON Coin (ICX) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse ICON Coin (ICX)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar ICON Coin (ICX)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? ICON Coin (ICX) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

ICON Coin (ICX) Stop/Loss neresidir? ICON Coin (ICX) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar ICON Coin (ICX) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

2020 yılında gösterdiği büyük yükseliş ivmesi ile birlikte yatırımcılarına dört katına kadar kazanç sağlayan popüler kripto para ICON’u (ICX) sizler için inceledik. Bu yazımızla birlikte ICON’un ne işe yaradığına ve ICON blokzincirinin nasıl çalıştığına dair geniş bir bilgiye sahip olacak, ICX’in yakalamış olduğu bu yükseliş ivmesinin nedenlerini anlamış olacaksınız.

ICON Nedir – ICX Ne İşe Yarar?

ICON’u; Bitcoin, Ethereum ve QTUM gibi çeşitli blokzincirlerini birbirlerine bağlayan zincirler arası bir blokzincir platformu olarak tanımlayabiliriz. ICX token’in iki adet temel kullanım amacı bulunmakta. Bu tokenin ilk kullanım amacı bir aracı kripto para olarak kullanılması. ICX, döviz kurunu DEX Reserve üzerinden belirleyerek farklı kripto paralar arasında işlem yapılmasını sağlıyor. ICX’in bunun dışında ikinci bir kullanım amacı da bulunmakta. Popüler kripto para, Kore Üniversitesi Konsorsiyumu için ICON blokzincir ekibi tarafından geliştirilen bir DApp tokeni olan ve birçok kullanım amacına hizmet edecek olan U-Coin için kullanılabiliyor. ICX ayrıca bir ICO platformu için ERC-20 gibi bir token olarak da kullanılabilmekte.

ICON Yeni Bir Yol Açma Derdinde

ICON’un temel hedefi dünyayı birbirine bağlamaktan ziyade sistemin ağır veri yükü nedeniyle karşılaştığı zorlukları yerle bir etmek. Dünyamızın dijitalleşmesiyle birçok önde gelen endüstrinin veya küçük endüstrilerin bu denli fazla veri yükü ile başa çıkmakta zorlanmaları pek de şaşırtıcı değil.

Eğer bu zorluklar en aza indirilebilirse bankalar, hayır kurumları, sigorta sağlayıcıları, hastaneler ve eğitim kurumları gibi her türlü kurum sorunsuz bir şekilde çalışabilir.

ICON dünyayı farklı milletlerden ziyade bir arada duran bir topluluk olarak görmekte. Bu, dünyadaki her topluluğun bireysel görevlerinin olduğu ve aynı zamanda bu görevleri başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmek için birbirlerine güvendiği anlamına gelmekte.

ICON’un Yapmaya Çalıştığı Şeyi Örneklendirelim

ICON’un amacı, kafa karışıklığına yol açmış olabilir. Gelin bu örneği iyice açıklayarak kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldıralım.

Hastalandığınızı, bu sebeple bir hastaneye gideceğinizi ve tüm masraflarınızı sigortanız ile karşılamak istediğinizi düşünün. ICON’un burada yapabildiği şey, blokzincir hesabınızla ilişkili tüm sigorta bilgilerinizi sigorta şirketine göndermek oluyor.

Bu şekilde sigorta şirketi talebinizi daha hızlı bir şekilde işleyebilirken, evrak işlerinin çoğundan kurtulmanıza yardımcı oluyor. Sistem, sigorta bilgilerini öncelikle ICON ağında saklamanızı gerektiriyor. Bunu yaptığınızda ICON tokeni ICX’i kullanarak işlemlerinizi tamamlayabiliyorsunuz.

ICX Nasıl Çalışıyor

Esasen ICON’a, loopchain teknolojisine dayanan çok kanallı bir blokzinciri diyebiliriz. Loopchain denilen teknoloji ise akıllı kontrat özelliklerine sahip özelleştirilebilir, yüksek performanslı bir kurumsal blokzincir olarak tanımlanabilir. Adı üstünde (loop) bir döngü ürünü olan loopchain, farklı bir grup endüstrinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde esnek bir özelleştirme ile geliştirilmiş bir teknoloji. Loopchain, Loop Fault Tolerance (LFT) adı verilen konsensus mekanizması kullanarak hızlı ve fork’suz bir konsensusu destekliyor.

ICON sistemi, tüm potansiyellerin kilidini açan yeni bir blokzincir teknolojisinin başlangıcı olabilir. ICX, whitepaper’ında yazdığına göre her türlü sektöre sorunsuz bir şekilde entegre olabilir ve bu sektörlerle sorunsuz bir şekilde çalışabilir…

ICON, birlikte çalışabilirliğe odaklanan merkezi olmayan bir blockchain ağıdır. ICX Coin ise ICON ağına özgü kripto para birimidir. ICON’un “Blok Zincir Aktarım Protokolü” ile Bitcoin ve Ethereum gibi bağımsız blok zincirleri birbirine bağlanabilir ve birbirleriyle işlem yapabilir. Bu da ICON’a, benzersiz bir özellik olan çapraz zincir kullanım özelliğini kazandırır.

ICON nasıl çalışır?

ICON, loopchain platformunu kullanarak, ICON Republic aracılığıyla blok zinciri topluluklarını birbirine bağlar. EOS ve Tron gibi diğer büyük kripto paralarında kullandığı PoS (Prof of Stake) algoritmasını benimseyen ICON, 5 ana bileşen arasında işbirliği sağlar.

Icon Republic: Ağın yönetim yapısı ve blockchain operasyonları için karar komitesi. Icon Republic, Icon topluluklarının düğümlerinden oluşur. ICON Toplulukları: Tek bir yönetişim sistemi içindeki bir Node (düğüm) ağı olan Icon toplulukları, kendi kural kümeleri ve fikir birliği algoritmaları ile çalışabilir. Topluluk Temsilcisi (C-Rep): Her topluluktan seçilmiş düğümler, Icon Republic ile iletişim kurmaya güvenir. C-Temsilcileri çalışmaları için ICX alır. Topluluk Düğümleri (C-Nodes): Her topluluk için altyapı görevi görür ve bir topluluğun blok zincirini yönetmekten ve sürdürmekten sorumludur. Vatandaş Düğümleri: Oylama gücüne sahip değildir, ancak bir topluluk içinde, diğer topluluklarla ve Icon Republic ile işlem yapma olanağına sahip olun.

Binance, Kraken veya OKEx gibi, işlem çiftleri arasında ICX barındıran bir kripto para borsasına üye olun. Hesabınızı doğrulayın. Kendi iyiliğiniz için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin. Ödeme seçeneklerinden birini seçerek hesabınıza para aktarın. Arama kısmına ICX yazdıktan sonra size uygun olan işlem çiftlerinden birini seçerek ICON Coin’lerinizi satın alın. Al-sat yapmayacaksanız ICX’lerinizi daha güvenli olan, Trust Wallet, Ledger Nano ya da ICON’un Google Chrome destekli kendi cüzdanı olan ICONex gibi daha korunaklı cüzdanlara göndererek muhafaza edin.

ICON (ICX) Coin’i hangi devlet destekliyor?

ICON’un Güney Kore devleti tarafından ciddi bir şekilde desteklendiğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda Seul Metropolitan Hükümeti tarafından yaptırılan “Seul Blockchain Tanıtım Projesi” için Seul’ün standart blockchain platform operatörü olarak ICON seçildi. Öyle ki Güney Kore devletinin tam desteğini alan ICX için Kore’nin Ethereum’u benzetmeler bile yapılmaya başlandı.

Samsung gibi LG gibi dünyanın önde gelen teknoloji devlerine ev sahipliği yapan Güney Kore, blockchain teknolojisi alanında da lider konuma gelmek istiyor. Blokchain’e her türlü özgürlüğün verildiği ülkede ICON (ICX) çeşitli devlet kurumlarında kullanılıyor. ”Hyperconnect to World” sloganıyla yola çıkan ve dünyanın en büyük merkezi olmayan ağlarından birini inşa etmeyi hedefleyen ICON Ekibi, devletten aldığı bu destekle son sürat yoluna devam ediyor.

ICON Ekibi ve yol haritası!

ICON ekibi, işletme, yapay zeka, mühendislik, blok zinciri ve pazarlama endüstrilerinden önde kişilerle doludur.  Danışmanları arasında, kariyerini teknolojik inovasyonu ve benimsemeyi teşvik etmek üzerine kuran Kanadalı bir işletme yöneticisi olan Don Tapscott ve Forbes’in en iyi 10 kitle fonlaması organizatörü olan Jason Best yer alıyor.  2020’ye kadar herhangi bir yol haritası belirlemeyen ICON, Reddit’ten gelen eleştirel yazılara daha fazla dayanamayarak Şubat 2020‘de bir yıllık yol haritasını detaylandırarak açıkladı. Şubat gönderisi dört temel temayı vurguladı:

Ağ geliştirme, Açık kaynak geliştirme, Yönetişim sistemi güncellemeleri, BTP ve Slidechain uygulaması

ICON Coin (ICX) Piyasa Değeri ₺14,137,278,954 - 3.18%

ICON Coin (ICX) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺18,951,172,358 - 3.20%

ICON Coin (ICX) Dolaşan Arz 595,681,495 ICX

ICON Coin (ICX) Toplam Arz 800,460,000

ICON Coin (ICX) Sıralaması #63

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu
banner64
Namaz Vakti 21 Nisan 2021
İmsak 04:26
Güneş 05:53
Öğle 12:45
İkindi 16:27
Akşam 19:28
Yatsı 20:48
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 34 72
2. Fenerbahçe 34 69
3. Galatasaray 33 65
4. Trabzonspor 34 59
5. Hatayspor 34 53
6. Alanyaspor 34 52
7. Gaziantep FK 33 51
8. Sivasspor 34 51
9. Karagümrük 34 50
10. Göztepe 35 47
11. Rizespor 34 42
12. Antalyaspor 35 42
13. Konyaspor 34 41
14. Malatyaspor 33 37
15. Ankaragücü 33 37
16. Kasımpaşa 34 37
17. Kayserispor 34 35
18. Başakşehir 33 33
19. Gençlerbirliği 34 32
20. Erzurumspor 34 31
21. Denizlispor 33 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 31 61
4. Altay 31 57
5. İstanbulspor 31 57
6. Altınordu 31 53
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Ümraniye 31 47
9. Tuzlaspor 31 47
10. Bursaspor 31 43
11. Bandırmaspor 31 39
12. Boluspor 31 38
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 31 34
15. Menemenspor 31 31
16. Akhisar Bld.Spor 31 26
17. Ankaraspor 31 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 32 66
3. Leicester City 31 56
4. Chelsea 32 55
5. West Ham 32 55
6. Liverpool 32 53
7. Tottenham 32 50
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 32 46
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 32 34
17. Burnley 32 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 31 70
2. Real Madrid 31 67
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 31 64
5. Villarreal 31 49
6. Real Betis 31 48
7. Real Sociedad 31 47
8. Granada 30 39
9. Levante 31 38
10. Celta de Vigo 31 38
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Osasuna 31 37
13. Cádiz 31 36
14. Valencia 31 35
15. Getafe 31 31
16. Deportivo Alaves 31 27
17. Huesca 31 27
18. Real Valladolid 30 27
19. Elche 31 26
20. Eibar 31 23