ICON Coin (ICX) Nedir? ICON Coin (ICX) Yorumları, ICX Teknik Analiz, ICX Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? ICON Coin (ICX) Coin yorum ve grafiği

ICON Coin (ICX) Nedir? ICON Coin (ICX) Yorumları, ICX Teknik Analiz, ICX Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? ICON Coin (ICX) Coin yorum ve grafiği

Coin 01.04.2021, 16:09 Tarsus Haber
ICON Coin (ICX) Nedir? ICON Coin (ICX) Yorumları, ICX Teknik Analiz, ICX Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? ICON Coin (ICX) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Bu coinlerden bir tanesi de ICON Coin (ICX) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında ICON Coin (ICX) Nedir? ICON Coin (ICX) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda ICON Coin (ICX) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse ICON Coin (ICX)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar ICON Coin (ICX)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? ICON Coin (ICX) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

ICON Coin (ICX) Stop/Loss neresidir? ICON Coin (ICX) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar ICON Coin (ICX) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

2020 yılında gösterdiği büyük yükseliş ivmesi ile birlikte yatırımcılarına dört katına kadar kazanç sağlayan popüler kripto para ICON’u (ICX) sizler için inceledik. Bu yazımızla birlikte ICON’un ne işe yaradığına ve ICON blokzincirinin nasıl çalıştığına dair geniş bir bilgiye sahip olacak, ICX’in yakalamış olduğu bu yükseliş ivmesinin nedenlerini anlamış olacaksınız.

ICON Nedir – ICX Ne İşe Yarar?

ICON’u; Bitcoin, Ethereum ve QTUM gibi çeşitli blokzincirlerini birbirlerine bağlayan zincirler arası bir blokzincir platformu olarak tanımlayabiliriz. ICX token’in iki adet temel kullanım amacı bulunmakta. Bu tokenin ilk kullanım amacı bir aracı kripto para olarak kullanılması. ICX, döviz kurunu DEX Reserve üzerinden belirleyerek farklı kripto paralar arasında işlem yapılmasını sağlıyor. ICX’in bunun dışında ikinci bir kullanım amacı da bulunmakta. Popüler kripto para, Kore Üniversitesi Konsorsiyumu için ICON blokzincir ekibi tarafından geliştirilen bir DApp tokeni olan ve birçok kullanım amacına hizmet edecek olan U-Coin için kullanılabiliyor. ICX ayrıca bir ICO platformu için ERC-20 gibi bir token olarak da kullanılabilmekte.

ICON Yeni Bir Yol Açma Derdinde

ICON’un temel hedefi dünyayı birbirine bağlamaktan ziyade sistemin ağır veri yükü nedeniyle karşılaştığı zorlukları yerle bir etmek. Dünyamızın dijitalleşmesiyle birçok önde gelen endüstrinin veya küçük endüstrilerin bu denli fazla veri yükü ile başa çıkmakta zorlanmaları pek de şaşırtıcı değil.

Eğer bu zorluklar en aza indirilebilirse bankalar, hayır kurumları, sigorta sağlayıcıları, hastaneler ve eğitim kurumları gibi her türlü kurum sorunsuz bir şekilde çalışabilir.

ICON dünyayı farklı milletlerden ziyade bir arada duran bir topluluk olarak görmekte. Bu, dünyadaki her topluluğun bireysel görevlerinin olduğu ve aynı zamanda bu görevleri başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmek için birbirlerine güvendiği anlamına gelmekte.

ICON’un Yapmaya Çalıştığı Şeyi Örneklendirelim

ICON’un amacı, kafa karışıklığına yol açmış olabilir. Gelin bu örneği iyice açıklayarak kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldıralım.

Hastalandığınızı, bu sebeple bir hastaneye gideceğinizi ve tüm masraflarınızı sigortanız ile karşılamak istediğinizi düşünün. ICON’un burada yapabildiği şey, blokzincir hesabınızla ilişkili tüm sigorta bilgilerinizi sigorta şirketine göndermek oluyor.

Bu şekilde sigorta şirketi talebinizi daha hızlı bir şekilde işleyebilirken, evrak işlerinin çoğundan kurtulmanıza yardımcı oluyor. Sistem, sigorta bilgilerini öncelikle ICON ağında saklamanızı gerektiriyor. Bunu yaptığınızda ICON tokeni ICX’i kullanarak işlemlerinizi tamamlayabiliyorsunuz.

ICX Nasıl Çalışıyor

Esasen ICON’a, loopchain teknolojisine dayanan çok kanallı bir blokzinciri diyebiliriz. Loopchain denilen teknoloji ise akıllı kontrat özelliklerine sahip özelleştirilebilir, yüksek performanslı bir kurumsal blokzincir olarak tanımlanabilir. Adı üstünde (loop) bir döngü ürünü olan loopchain, farklı bir grup endüstrinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde esnek bir özelleştirme ile geliştirilmiş bir teknoloji. Loopchain, Loop Fault Tolerance (LFT) adı verilen konsensus mekanizması kullanarak hızlı ve fork’suz bir konsensusu destekliyor.

ICON sistemi, tüm potansiyellerin kilidini açan yeni bir blokzincir teknolojisinin başlangıcı olabilir. ICX, whitepaper’ında yazdığına göre her türlü sektöre sorunsuz bir şekilde entegre olabilir ve bu sektörlerle sorunsuz bir şekilde çalışabilir…

ICON, birlikte çalışabilirliğe odaklanan merkezi olmayan bir blockchain ağıdır. ICX Coin ise ICON ağına özgü kripto para birimidir. ICON’un “Blok Zincir Aktarım Protokolü” ile Bitcoin ve Ethereum gibi bağımsız blok zincirleri birbirine bağlanabilir ve birbirleriyle işlem yapabilir. Bu da ICON’a, benzersiz bir özellik olan çapraz zincir kullanım özelliğini kazandırır.

ICON nasıl çalışır?

ICON, loopchain platformunu kullanarak, ICON Republic aracılığıyla blok zinciri topluluklarını birbirine bağlar. EOS ve Tron gibi diğer büyük kripto paralarında kullandığı PoS (Prof of Stake) algoritmasını benimseyen ICON, 5 ana bileşen arasında işbirliği sağlar.

Icon Republic: Ağın yönetim yapısı ve blockchain operasyonları için karar komitesi. Icon Republic, Icon topluluklarının düğümlerinden oluşur. ICON Toplulukları: Tek bir yönetişim sistemi içindeki bir Node (düğüm) ağı olan Icon toplulukları, kendi kural kümeleri ve fikir birliği algoritmaları ile çalışabilir. Topluluk Temsilcisi (C-Rep): Her topluluktan seçilmiş düğümler, Icon Republic ile iletişim kurmaya güvenir. C-Temsilcileri çalışmaları için ICX alır. Topluluk Düğümleri (C-Nodes): Her topluluk için altyapı görevi görür ve bir topluluğun blok zincirini yönetmekten ve sürdürmekten sorumludur. Vatandaş Düğümleri: Oylama gücüne sahip değildir, ancak bir topluluk içinde, diğer topluluklarla ve Icon Republic ile işlem yapma olanağına sahip olun.

Binance, Kraken veya OKEx gibi, işlem çiftleri arasında ICX barındıran bir kripto para borsasına üye olun. Hesabınızı doğrulayın. Kendi iyiliğiniz için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin. Ödeme seçeneklerinden birini seçerek hesabınıza para aktarın. Arama kısmına ICX yazdıktan sonra size uygun olan işlem çiftlerinden birini seçerek ICON Coin’lerinizi satın alın. Al-sat yapmayacaksanız ICX’lerinizi daha güvenli olan, Trust Wallet, Ledger Nano ya da ICON’un Google Chrome destekli kendi cüzdanı olan ICONex gibi daha korunaklı cüzdanlara göndererek muhafaza edin.

ICON (ICX) Coin’i hangi devlet destekliyor?

ICON’un Güney Kore devleti tarafından ciddi bir şekilde desteklendiğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda Seul Metropolitan Hükümeti tarafından yaptırılan “Seul Blockchain Tanıtım Projesi” için Seul’ün standart blockchain platform operatörü olarak ICON seçildi. Öyle ki Güney Kore devletinin tam desteğini alan ICX için Kore’nin Ethereum’u benzetmeler bile yapılmaya başlandı.

Samsung gibi LG gibi dünyanın önde gelen teknoloji devlerine ev sahipliği yapan Güney Kore, blockchain teknolojisi alanında da lider konuma gelmek istiyor. Blokchain’e her türlü özgürlüğün verildiği ülkede ICON (ICX) çeşitli devlet kurumlarında kullanılıyor. ”Hyperconnect to World” sloganıyla yola çıkan ve dünyanın en büyük merkezi olmayan ağlarından birini inşa etmeyi hedefleyen ICON Ekibi, devletten aldığı bu destekle son sürat yoluna devam ediyor.

ICON Ekibi ve yol haritası!

ICON ekibi, işletme, yapay zeka, mühendislik, blok zinciri ve pazarlama endüstrilerinden önde kişilerle doludur.  Danışmanları arasında, kariyerini teknolojik inovasyonu ve benimsemeyi teşvik etmek üzerine kuran Kanadalı bir işletme yöneticisi olan Don Tapscott ve Forbes’in en iyi 10 kitle fonlaması organizatörü olan Jason Best yer alıyor.  2020’ye kadar herhangi bir yol haritası belirlemeyen ICON, Reddit’ten gelen eleştirel yazılara daha fazla dayanamayarak Şubat 2020‘de bir yıllık yol haritasını detaylandırarak açıkladı. Şubat gönderisi dört temel temayı vurguladı:

Ağ geliştirme, Açık kaynak geliştirme, Yönetişim sistemi güncellemeleri, BTP ve Slidechain uygulaması

ICON Coin (ICX) Piyasa Değeri ₺14,137,278,954 - 3.18%

ICON Coin (ICX) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺18,951,172,358 - 3.20%

ICON Coin (ICX) Dolaşan Arz 595,681,495 ICX

ICON Coin (ICX) Toplam Arz 800,460,000

ICON Coin (ICX) Sıralaması #63

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
19
kapalı
banner64
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:43
Güneş 05:22
Öğle 12:43
İkindi 16:33
Akşam 19:55
Yatsı 21:27
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 68
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 56
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31