Harmony Coin (ONE) Nedir? Harmony Coin (ONE) Yorumları, ONE Teknik Analiz, ONE Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Harmony Coin (ONE) Coin yorum ve grafiği

Harmony Coin (ONE) Nedir? Harmony Coin (ONE) Yorumları, ONE Teknik Analiz, ONE Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Harmony Coin (ONE) Coin yorum ve grafiği

Coin 01.04.2021, 16:02 Tarsus Haber
Harmony Coin (ONE) Nedir? Harmony Coin (ONE) Yorumları, ONE Teknik Analiz, ONE Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Harmony Coin (ONE) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Bu coinlerden bir tanesi de Harmony Coin (ONE) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında Harmony Coin (ONE) Nedir? Harmony Coin (ONE) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda Harmony Coin (ONE) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse Harmony Coin (ONE)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar Harmony Coin (ONE)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? Harmony Coin (ONE) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

Harmony Coin (ONE) Stop/Loss neresidir? Harmony Coin (ONE) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar Harmony Coin (ONE) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

Harmony (ONE), blockchain ölçeklenebilirliği konusunu ele almaya çalışan en yeni projelerden biridir. Platform, optimizasyon düşünülerek sıfırdan oluşturuldu.

“Tam-yığın” yaklaşımını kullanan Harmony, yalnızca ölçeklenebilir değil; aynı zamanda kanıtlanabilir şekilde güvenli ve enerji açısından verimli olan “sharding (veritabanı bölme tekniği)” tabanlı bir blockchain geliştiriyor. Ayrıca, Binance Launchpad’inde para toplayan en son projedir.

Harmony nedir?

Harmony, geleceğin merkezi olmayan ekonomisine güç sağlamak için tasarlanmış yüksek verimli, düşük gecikmeli ve düşük ücretli bir konsensüs platformu sağlar. En iyi şekilde ayarlanmış bir sistemde en iyi araştırma ve mühendislik uygulamalarını kullanarak diğer blockchain ekosistemlerinde karşılaşılan sorunları ele almayı planlar.

Projenin teknik odak noktası, “resharding” ve merkezi olmayan rastgelelik ile güvenli bir staking üzerinedir. Harmony ayrıca cross-shard yönlendirme ve hızlı blok yayılımı uygular.

Pratikte Harmony, işletmelerin değiştirilebilir token kullanımı (sadakat puanları veya enerji kredileri gibi) ve değiştirilemez varlıklar (oyun için dijital varlıklar gibi) için pazar yerleri oluşturmalarına yardımcı olur. Harmony, aynı zamanda zero-knowledge proof’u (sıfır bilgi kanıtı)  tüketici gizliliği ile veri paylaşımını sağlamak için kullanır.

Bu, kullanıcıları teşvik eder ve kredi derecelendirmeleri, reklamları ve geleneksel olarak kazanç sağlayan merkezi platformlardan yararlanan diğer veri paylaşımı için kullanılabilir.

Haziran 2019’da ana ağına geçtikten sonra Harmony, mükemmel bir büyüme kaydetti ve Haziran 2020 itibarıyla ağın merkezsizleşmesine yardımcı olan 1000’den fazla node bulunuyor. Proje ayrıca, başlangıçta kendi yerel token’larına verilen ERC-20 ve BEP-2 token’larından kendi token’larına geçebildi. Son olarak, proje Effective Proof of Stake’e (EPoS) dayalı bir stake sistemi uyguladı. Harmony bu yıl oldukça meşguldü.

Harmony teknoloji “yığını”

Ölçeklenebilirlik hedeflerine ulaşmak için Harmony, tüm teknoloji yığınını sıfırdan, optimizasyona odaklanarak inşa etti. Konsensüs Protokolü’ne , iç sistemlerine ve ağ mühendisliğine bir dizi önemli yenilik inşa ettiler. Bu yeniliklerle birlikte Harmony, Merkezi Olmayan Uygulamalar  (dApps) için bir platform sağlayacak – diğer blockchain’lerde mümkün değil. dApp’ler merkezi olmayan borsalar, yüksek hacimi ödeme sistemleri ve Internet-of-Things işlemleri gibi uygulamaları içerir.

Konsensüs Protokolü

Blockchain’leri konsensüs tarafından yönetilir ve kullanılan protokol türü, merkezi olmayan konsensüsün hızını önemli ölçüde etkileyebilir. Şu anda Bitcoin’ler gibi blockchain’ler, doğaları gereği pahalı ve yavaş hale gelen proof-of-work konsensüs protokollerini kullanmakta.Proof-of-stake (POS) gibi diğer protokoller, bu problemlerin bazılarının üstesinden gelen farklı teşvik mekanizmaları kullanır. Hatta Ethereum protokolü, ölçeklenebilirlik sorunlarını ele almak için Casper PoS konsensüsüne geçmeye çalışıyor. Bununla birlikte, PoS’ta da kendine özgü sorunlar var. Effective Proof of Stake olarak adlandırılan Harmony konsensüs protokolü, sharding ve pipelining gibi son tasarım dizaynları kullanır. Bu, ağın paralel olarak çok sayıda farklı işlemi işlemesine olanak tanır. Bu, tüm işlemlerin onaylarında tek bir yol olmadığı anlamına gelir. Esasen, Harmony yaklaşımı ile bağlantı gecikmesi büyük ölçüde azalır ve ağ büyüdükçe işlem hacmi de artabilir.

Ağ altyapısı

Harmony, mesajın yayılma hızını artırabilecek ve konsensüsü daha hızlı gerçekleştirebilecek ağ oluşturma tekniklerini uygulamakta. Whitepaper’ında da belirtildiği gibi Harmony, ağın blokları hızlı bir şekilde bölünmesine izin veren RaptorQ kaynak kodunu kullanır. Harmony sadece ağ node’larını bölmekle kalmaz; aynı zamanda depolama, işlemler ve makinelerin her üç alanın da doğrusal ölçeklendirmeye izin veren blockchain durumlarını da böler.Ayrıca, ağdaki shard’ların (bölünmüş parçalar) sayısı ile logaritmik olarak ölçeklendirilebilen bu cross-shard işlemlerini gerçekleştirebilen Kademlia dağıtımını de benimserler. Tüm bu uygulama, Harmony’nin oldukça eş zamanlı bir protokol çalıştırmasına izin verir.

Altyapı ayrıca tek parça saldırılarını önlemek için merkezi olmayan bir hale getirildi. Sonuç olarak ağ kriptografik rastgelelik sağlamak ve düzenli olarak yeniden bölümlemek için 1.000 node bölümünü/shard’ını içerecek şekilde inşa edilmiştir. Ancak şu anda Harmony her biri 250 node’dan oluşan dört bölüm kullanıyor. Bu, ağa güvenlik sağlıyor.

ONE Token ekosistemi

Harmony platformu, kullanıcıların ekosisteme katılmalarını sağlayan ve çeşitli eylemler için bir ödeme mekanizması görevi gören yerel ONE token’ı tarafından desteklenmektedir. Harmony blockchain geliştiricileri ve işletmeleri kullanarak çeşitli paydaşların hedeflerine ve teşviklerine uyum sağlayabilirler.Buna ek olarak yakında gelecek olan zero-knowledge proof uygulaması, Harmony’i birçok veri pazarının ortak sorununu aşabilecek bir veri paylaşım platformu haline getirecek. Söz konusu ortak sorun, bu katılımcıların başkalarının verilerini elde etmek için güçlü bir istekleri olsa bile; verileri paylaşırken güvensizlik duymalarıdır.

Harmony ONE token’ının protokol içinde şu üç işlevi bulunuyor:

Token, EPoS konsensüs modeli için bir stake olarak kullanılır; stake sahiplerinin blok ödülleri ve işlem ücretleri kazanmasına izin verir. Token; işlem ücretleri, gas ücretleri ve depolama ücretleri için ödeme aracı olarak kullanılır. Token, token sahiplerinin zincir üstü yönetişim için oy hakkı sağlar. Ocak 2020’de Harmony, ONE tokeninin Ethereum ve Binance zincirlerinden kendi ana ağına geçişini başlattı. Staking ve zincir üstü yönetişim planlarını gerçekleştirmeleri için, buna ihtiyaç vardı. Kullanıcıların ERC-20 ve BEP-2 token’larını staking, yönetişim veya diğer ağ etkinliklerinde kullanmak istemeleri durumunda ONE token’larıyla değiştirmeleri gerekti.

Harmony ONE staking’i

Harmony 16 Mayıs 2020’de staking’i başlattığında tarih yazdı ve staking sunan ilk “sharded” blockchain oldu. Harmony ekibine göre ağ katılımcılarını tanımadan güven yaratmak için staking gerekliydi. Bu, protokole daha çok merkeziyetsizlik sağlar. Staking ile birlikte 1000 node’dan 320’si, Harmony veya ortaklardan biri tarafından değil; topluluk tarafından yönetiliyor. Staking, paraları kolayca paylaştırmak için herkes tarafından kullanılabilen 16 staking partneri ile başlatıldı. Bu ortaklar arasında Staked, Stake.fish, Blockdaemon, Everstake ve InfStones bulunmaktadır. BitMax ve Binance gibi birkaç borsa da staking sağlar.  Yine de bir staking hizmeti kullanmanıza gerek yok – Harmony ekibi merkeziyetsizliğin faydalarını öne sürerek bağımsız staking işlemlerine teşvik ediyor. Doğrulayıcı çalıştırmak için 10.000 ONE token’ı ve en az iki çekirdekli, 2 GB belleği ve 30 GB depolama alanı olan bir bilgisayar gerekli.Bununla birlikte, 320 genel node’luk mevcut sınır nedeniyle bir node’u çalıştırmak için gereken gerçek miktar 20.000 dolarlık ONE token’ı.

Harmony ekibi

Harmony’nin arkasındaki ekip; şirket kuranlardan, mühendislerden ve akademik araştırma uzmanlarından oluşuyor. Google, Amazon, Apple, Microsoft gibi bir dizi başarılı şirketten geliyorlar. Apple’ın Siri’si ve Google Haritalar gibi dünyanın en büyük sistemlerinde çalıştılar.Ekip oldukça küçük – 20 çalışan ve 4 işbirlikçisi var. Ancak yine de yazılım geliştirme, makine öğrenimi, yapay zeka, sanal gerçeklik ve blockchain teknolojisinde deneyim sunuyorlar.Ekibin CEO’su ve lideri, hayatını derleyiciler ve güvenlik protokolleri üzerinde çalışarak geçirmiş hırslı bir yazılımcı olan Stephen Tse’dir. Pennsylvania Üniversitesi’nde güvenlik protkolleri ve derleyici doğrulaması üzerinde doktora yaptı.Daha sonra kariyerine Microsoft Research’te araştırmacı, Google’da kıdemli bir altyapı mühendisi ve Apple’da baş mühendis olarak devam etti. Ardından kurumsal girişim sermayesi ile monil arama platformu Spotsetter’ı kurdu – daha sonra Apple bu girişimi satın aldı. Tse’nin yanı sıra ekipte çoğu yapay zeka uzmanı olan dört kurucu daha var.

Harmony ekibi, 2018’in Mayıs ayında özel token satışını tamamladı. Bu satışta, toplam token arzının %22.4’ü karşılığında yaklaşık 18 milyon dolar toplayabildiler. Satışa katılan birçok blockchain odaklı fon bulunuyordu.

Harmony topluluğu

Harmony, çevrim dışı ve çevrim içi karışımı bir topluluk oluşturdu. Harmony ekibi, projeye olan ilgiyi ve topluluğunu artırmak için 2017’den beri San Francisco’da haftalık buluşma düzenliyor.Çevrim içi topluluk oldukça küçük durumda olsa da Harmony protokolünün potansiyeli konusunda son derece heyecanlı görünüyorlar. Örneğin, Harmony subreddit’inde sadece 1.300 katılımcı olsa da her gönderide birçok yorum var.Diğer sosyal medya hesapları da eşit derecede küçük olsa da eşit derecede birbirine bağlılar.

ONE token’ı

Daha önce de bahsedildiği gibi, ERC-20 ve BEP-2 tabanlı token’lar kullanımdan kalktı ve resmi token ONE olarak önümüze çıkıyor.Bir staking token’ı olarak ONE’ın değer kazanması bekleniyor. Nisan ayında en düşük seviyesi olan 0.002109 $ ‘a ulaştığından bu yana oldukça yükseldi. Öncelikle gerçek kazançlar, Harmony’nin staking açıklamasının ardından başladı. Artış ivmesi oldukça umut verici. ONE, 6 Ağustos 2020 tarihi itibariyle 0,009778 dolardan işlem görüyor.ONE token’larını saklama konusunda ise  Ledger en iyi seçimlerden biri olabilir. ONE için henüz yerel bir cüzdan bulunmuyor ancak geliştirme aşamasında. Bu arada Guarda, Trust Wallet ve math Wallet da ONE depolamasını destekler.

Harmony’nin yol haritası

Harmony projesi, iki yıldan fazla bir süredir protokolleri üzerinde çalışıyor ve önemli ilerlemeler kaydetti. Ne kadar iş yapıldığını tam olarak belirlemek bazen zor olabilir – bununla birlikte, herkese açık depolarındaki kodlama aktivitelerine göz gezdirilebilir.Geçtiğimiz yıl bu depolarda oldukça fazla aktivite olduğu görülebilir. Tüm bu gelişmeler, ekibin geçen yıl çok fazla yol kat ettiği düşünüldüğünde mantıklı geliyor. Harmony’nin bu yıl için yol haritası şu şekildeydi:

Birinci ve ikinci çeyrek: Açık staking uygulandı, EPoS uygulaması eklendi, yerel ONE token’ı ana ağa geçti ve takas uygulandı, stablecoin’ler eklendi ve bilinmiş varlıklar için HRC-721 eklendi.
Üçüncü çeyrek: 3 saniyelik işlemlerde iyileştirme ve DeFi ara yazılımlarının eklenmesi. Stking cüzdanı ve Ethereum köprüsünün yanı sıra küresel fiat ağ geçitlerinin oluşturulması.
Dördüncü çeyrek: Denetlenebilir gizlilik ve sınır ötesi finans. %100 merkezi olmayan node’lar ve topluluk yönetişimi

Harmony, merkezi olmayan uygulamalar için hızlı ve güvenli bir blok zinciridir. Harmony'nin ana odağı, yalnızca ağ nodeları değil, aynı zamanda blok zinciri durumlarını da "makinelerin, işlemlerin ve depolamanın her üç yönünü de doğrusal olarak ölçeklendirerek" parçalara bölerek ölçeklenebilirliğe ulaşmaktır.Güvenli ve rastgele durum parçalama için, Doğrulanabilir Rastgele İşlevler tarafından Harmony'nin parçalama avantajları söz konusu.Hizmet tokenı ONE, Haziran 2019'dan beri Harmony'nin ana ağında çalışıyor ve yıllık % 3'lük bir enflasyona ulaşması bekleniyor. Token, ağ doğrulayıcıları için staking olarak kullanılmalıdır ve işlemleri başlatmak için gereklidir.

Harmony, durum paylaşma ve eşler arası ağ oluşturmada önemli yeniliklere sahip hızlı ve güvenli bir blok zinciridir. Sharding, güvenli proof of stake ve merkezi olmayan rasgelelik kullanır ve ağ iletişimi, optimum çapraz parça yönlendirme ve hızlı blok yayılımı sağlar. oyun koleksiyonları ve gayrimenkul gibi).

Harmony, tüketicinin gizliliğini korurken veri paylaşımı için sıfır bilgi kanıtları uygulamaktadır. Yaygın endüstri kullanım örnekleri arasında, rakip şirketler arasında oluşturulması uzun yıllar alacak olan reklam değişimleri, kredi derecelendirmeleri ve diğer birçok veri konsorsiyumu bulunur.Harmony, blok zincirinin hem protokol hem de ağ katmanlarındaki yeniliklerle derin bir paylaşım gerçekleştirir:

BLS (Boneh-Lynn-Shacham) çoklu imzaları kullanarak yüksek düzeyde ölçeklenebilir FBFT (Hızlı Bizans Hata Toleranslı) fikir birliği. VDF (Doğrulanabilir Gecikme İşlevi) kullanarak dağıtılmış rastgelelik oluşturma protokolünü güvenli hale getirin.Güçlü ağ güvenliği için uyarlanabilir Proof-of-Stake ile paylaşma.Optimum ağ performansı için Kademlia yönlendirme ve silme kodlaması.

Harmony'nin Farklılıları

Durum paylaştırmada (merkezi olmayan rasgelelikle güvenli stake etme ve yeniden sertleştirme) ve eşler arası ağ oluşturmada (optimum parçalar arası yönlendirme, hızlı blok yayılımı) temel yenilikler. Harmony, POS tabanlı durum parçalama protokolü iken, mevcut protokol projeleri çoğunlukla POW tabanlıdır. Harmony'nin fikir birliği, BLS multi-sig kullanan ve node sayısı ile doğrusal olarak ölçeklenen hızlı bir BFT algoritmasıdır, birçok mevcut proje ise eski tek zincir tabanlı konsensüsü kullanır (Bitcoin ile aynı). Harmony'nin mutabakatının çatalları yoktur ve anlık kesinliğe sahipken, mevcut zincirlerin çatalları vardır ve anlık kesinliği yoktur.

Harmony'nin ölçeklenebilir, yüksek verimli protokolü, çeşitli ödeme biçimleri ve protokole katılım (hisse senedi, işlem ücretleri, oylama ve yönetişim) için kullanılan yerel bir token tarafından desteklenmektedir. Harmony, farklı paydaşların, geliştiricilerin ve işletmelerin teşviklerini hizalamak için blok zincirini kullanır. Aynı zamanda, değiştirilebilir ve değiştirilemez token ve varlıklardan oluşan açık pazarlar inşa etmelerine izin verir. Dahası, sıfır bilgi kanıtlarının yaklaşan uygulaması, Harmony'nin birçok bilgi ve veri piyasasını saran çatışan sorunun üstesinden gelebilecek bir veri paylaşım platformu haline gelmesine olanak tanıyacaktır: bireysel piyasa katılımcılarının verileri paylaşmak için karşılıklı güvensizliği, ancak verileri kendileri elde etmek için güçlü bir arzu var.

Harmony tokenı, protokolün aşağıdaki yönlerinde çalışır:

Token, POS konsensüsüne katılmak ve blok ödülleri ve işlem ücretleri kazanmak için gerekli olan stake etme için kullanılır. Token, işlem ücretleri, gaz ve depolama ücretlerini ödemek için kullanılır. Token, protokolün zincir içi yönetişimini oylamada kullanılır. ONE coin ekosistemi Harmony platformunun yerel tokeni ONE coindir. Kullanıcılar ONE coini ödeme aracı olarak kullanarak ekosisteme dahil olabilir.

Harmony ekosistemine dahil olarak blockchaini kullanan geliştiriciler ve işletmeler, farklı istek ve hedeflere yönelik ayarlamalar geliştirebilirler. Harmony ONE coin protokol içerisinde üç görev ifa eder. ONE coin EPos consensusu için stake aracı olarak kullanılır. Stake yapan kullanıcılar, blok ödülleri ve işlem ücreti elde eder. Coin, işlem ücretleri ve depolama ücretleri olarak kullanılır. Coin sahipleri ayrıca protokol içerisinde oy kullanarak on-chain yönetime dahil olabilir.

Harmony Coin (ONE) Piyasa Değeri ₺13,941,863,685 - 1.12%

Harmony Coin (ONE) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺18,713,821,911 

Harmony Coin (ONE) Dolaşan Arz 9,387,044,681 ONE - 75%

Harmony Coin (ONE) Maks Arz 12,600,000,000

Harmony Coin (ONE) Toplam Arz 12,980,000,681

Harmony Coin (ONE) Sıralaması #64

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner64
Namaz Vakti 04 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 21 51
2. Fenerbahçe 21 45
3. Başakşehir 21 40
4. Beşiktaş 21 39
5. A.Demirspor 21 38
6. Trabzonspor 21 38
7. Kayserispor 21 32
8. Konyaspor 21 27
9. Karagümrük 21 26
10. Gaziantep FK 22 25
11. Alanyaspor 21 25
12. Sivasspor 22 24
13. Antalyaspor 21 24
14. Ankaragücü 21 22
15. Kasımpaşa 21 22
16. Giresunspor 21 21
17. Hatayspor 20 20
18. İstanbulspor 21 18
19. Ümraniye 21 14
Takımlar O P
1. Samsunspor 21 41
2. Eyüpspor 21 41
3. Bodrumspor 21 38
4. Rizespor 21 37
5. Pendikspor 22 37
6. Keçiörengücü 21 37
7. Sakaryaspor 21 34
8. Bandırmaspor 21 34
9. Boluspor 22 34
10. Göztepe 21 30
11. Manisa FK 20 29
12. Adanaspor 22 25
13. Tuzlaspor 22 22
14. Altay 22 19
15. Erzurumspor 22 18
16. Altınordu 21 17
17. Denizlispor 22 16
18. Yeni Malatyaspor 22 17
19. Gençlerbirliği 21 13
Takımlar O P
1. Arsenal 20 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 21 42
4. M. United 21 42
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 20 34
7. Brentford 21 33
8. Fulham 22 32
9. Chelsea 21 30
10. Liverpool 20 29
11. Aston Villa 21 28
12. Crystal Palace 21 24
13. Leicester City 21 21
14. Nottingham Forest 20 21
15. Wolves 21 20
16. Leeds United 19 18
17. West Ham United 21 18
18. Everton 21 18
19. Bournemouth 21 17
20. Southampton 21 15
Takımlar O P
1. Barcelona 19 50
2. Real Madrid 19 45
3. Real Sociedad 19 39
4. Atletico Madrid 20 35
5. Villarreal 20 31
6. Real Betis 19 31
7. Athletic Bilbao 20 29
8. Rayo Vallecano 19 29
9. Osasuna 20 29
10. Mallorca 19 25
11. Almeria 19 22
12. Girona 19 21
13. Sevilla 19 21
14. Espanyol 20 21
15. Valencia 19 20
16. Celta Vigo 19 20
17. Real Valladolid 19 20
18. Cadiz 20 19
19. Getafe 20 18
20. Elche 20 9