Decentraland Coin (MANA) Nedir? Decentraland Coin (MANA) Yorumları, MANA Teknik Analiz, MANA Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Decentraland Coin (MANA) Coin yorum ve grafiği

Decentraland Coin (MANA) Nedir? Decentraland Coin (MANA) Yorumları, MANA Teknik Analiz, MANA Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Decentraland Coin (MANA) Coin yorum ve grafiği

Coin 01.04.2021, 16:15 Tarsus Haber
Decentraland Coin (MANA) Nedir? Decentraland Coin (MANA) Yorumları, MANA Teknik Analiz, MANA Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Decentraland Coin (MANA) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Bu coinlerden bir tanesi de Decentraland Coin (MANA) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında Decentraland Coin (MANA) Nedir? Decentraland Coin (MANA) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda Decentraland Coin (MANA) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse Decentraland Coin (MANA)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar Decentraland Coin (MANA)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? Decentraland Coin (MANA) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

Decentraland Coin (MANA) Stop/Loss neresidir? Decentraland Coin (MANA) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar Decentraland Coin (MANA) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

Decentraland Coin Nedir?

Decentraland; Ethereum Blockchain’i üzerinde geliştirilen sanal gerçeklik (VR) platformudur. Decentraland’de kullanıcılar sanal gerçeklik uygulamalarını keşfedebilecek ve diğer kullanıcıların geliştirdiği uygulamalarla etkileşime geçebilecek.

Decentraland Coin Nasıl Çalışır?

Yakın zamanda Decentraland, Ripio Credit Network (p2p kripto lending ağı) ile partnerlik anlaşması yaptı. Anlaşmayla birlikte Decentraland kullanıcıları token’larıyla mortgage alabilecek. Bunun için kısa bir başvuru formunun doldurulması ve mülk değerinin en az %10 miktarında paranın koyulması gerekiyor. Daha sonra merkezsiz bir uygulama lender’larla başvuruyu yapanları buluşturuyor.
RCN CEO’su Sebastian Serrano Decentraland ile yaptıkları partnerlik hakkında şöyle konuştu:

RCN ile Decentraland – Ethereum tabanlı iki gelecek vadeden proje – arasında yapılan partnerlik, farklı akıllı sözleşme tabanlı uygulamalarının birlikte çalışabileceğine çok iyi bir örnek teşkil ediyor. RCN olarak lender’larla krediyi (parayı) alanları bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bunu sanal gerçeklik alanında yapacak olmak heyecan verici yeni bir ufuk.

Decentraland’i en basit şekilde, Ethereum blokzinciri tarafından desteklenen merkeziyetsiz bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlayabiliriz. Kullanıcılar Decentraland platformu içinde içeriklerini ve uygulamalarını oluşturabiliyor, deneyimleyebiliyor ve para kazanabiliyorlar.

İçerik ve uygulamaları yalnızca üretmekle kalmayıp, bunlarla para da kazanabileceğiniz bir platform olan Decentraland, sanal gerçeklik cihazı ya da sıradan bir web tarayıcıyı kullanarak deneyimleyebileceğiniz 3D etkileşimli bir dünya. Decentraland’de satın alabileceğiniz arazi belirli ve sınırlı sayıda. Her bir arasının 33 x 33 feet alanında olduğu bu arazilerde inşa edebileceğiniz yükseklikte herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

MANA Nedir

MANA, Decentraland ekosisteminin ERC20 tokeni. Binance, OKEx ve Huobi gibi borsalardan alıp satabileceğiniz bu tokeni Decentraland dünyasından arazı satın almak için kullanabildiğiniz gibi, diğer mal ve hizmetleri satın alabilmek için de kullanabiliyorsunuz. LAND ismi verilen arazileri satın almak için kullanılan MANA’lar yakılıyor ve bir daha kullanılamıyor.

LAND Nedir

LAND’i, Ethereum akıllı sözleşmesinde tutulan ve tazmini mümkün olmayan dijital varlıklar olarak tanımlayabiliriz. Türkçeye arazi olarak çevirebileceğimiz LAND, benzersiz x ve y kartezyen koordinatları kullanılarak referans verilen karolara ayrılmış. Her bir LAND tokeni koordinatlarının bir kaydını, sahibini ve sahibinin arazisinde sunmak istediği içeriği tanımlayan ve kodlayan bir içerik açıklama dosyasına dair bir referans içeriyor. Yani LAND denilen tokenler araziler için kullanılan akıllı sözleşmelerce oluşturulmuş birer arazi tokeni…

Sanal Bir LAND’e Sahip Olmanın Manası Ne? LAND Nasıl Çalışıyor?

Decentraland ekosistemi içinde bir LAND sahibi olmak tıpkı CryptoKitties veya CryptoPunks gibi diğer benzersiz kripto varlıklarına sahip olmaya benziyor. Farklı olarak LAND’lerinizi üç boyutlu alanlar ve uygulamalar oluşturmak için kullanabiliyorsunuz. LAND isimli token ERC721 standardına sahip, yani bu dijital varlıklar diğer kullanıcılarla takas edilebiliyor. Ayrıca SketchUp, Blender ve MAYA gibi 3D Modelleme programlarıyla ürettiğiniz 3D modellerinizi Decentraland’e yükleyebiliyor ve paylaşabiliyorsunuz.

Decentraland, Ethereum destekli bir sanal gerçeklik platformudur. Bu sanal dünyada, daha sonra geçebileceğiniz, üzerine inşa edebileceğiniz ve para kazanabileceğiniz araziler satın alırsınız. Yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Tamamen kullanıcılarına ait olan ilk dijital platformdur.

Decentraland Nasıl Çalışır?

Skyrim ve Fallout gibi oyunlara benzer şekilde, Decentraland tamamen sürükleyici bir sanal evrendir. Ancak, iki boyutlu bir ekranda oynamak yerine, üç boyutlu bir dünyaya katılıyorsunuz. Westworld gibi fiziksel alanda tam gelişmiş yapay zeka tabanlı oyunlar yaratmadan önce mantıklı bir sonraki adım gibi görünüyor.

LAND sayısı sınırlandırılmıştır ve her arazi arsası 33 fit x 33 fittir, ancak yüksekliğinin bir sınırı yoktur. Yakın zamanda Merkezi Olmayan ve LAND odaklı Gayrimenkulleri yarattı, bitişik arazileri ilişkilendirerek LNAD’inizi daha kolay yönetmenize olanak tanıyan bir özellik. ARAZİ satın almakla ilgileniyorsanız (veya sadece haritayı görmek istiyorsanız), LAND pazarına göz atmalısınız.

LAND üzerindeki benzer gruplamalar İlçeleri kapsamaktadır. Bölgeler temelde ortak bir tema etrafında dönen topluluklardır. Örneğin, yalnızca kripto para birimi uygulamaları ve hizmetleri olan kripto meraklıları için bir Bölge olabilir. Decentraland'ın oylama dApp'ı, Agora aracılığıyla Bölge sorunlarına oy verebilirsiniz. Belirli bir bölgede sahip olduğunuz ARAZİ miktarı, oyunuzun ağırlığı ile ilişkilidir. Decentraland, ilçelerinizde neler olduğu konusunda size daha fazla kontrol sağlamak ve platform hakkında genel olarak geri bildirim sağlamak için Agora'yı yarattı.

MANA, Decentraland’ın kripto para birimi. Bu, LAND parsellerini satın almanın yanı sıra dünyadaki mal ve hizmetler için ödeme yapmak için kullandığınız bir ERC20 tokenıdır.

LAND satın aldığınızda, Decentraland satın aldığınız MANA'yı yakar. Decentraland ekibi başlangıçta her arazi parçasını 1000 MANA'ya sattı. Artık ikincil bir pazar olduğuna göre, LAND fiyatları değişiklik gösteriyor. Şu anda, LAND'ın en ucuz arsası 11.750 MANA iken, daha popüler alanlarda milyonlarca fiyat etiketi var. En çok satan arsa, Mart 2018'de 2.000.000 MANA veya 175.578 $ 'a gitti. Bu, sanal bir arsa için oldukça büyük bir paraydı ve satıcıya güzel bir kâr bıraktı.

Teknoloji Mimarisi

Decentraland’ın protokolünün üç katmanı vardır: Fikir birliği katmanı: Bir Ethereum akıllı sözleşmesi aracılığıyla arazi mülkiyetini ve arazi içeriğini izler. Arazi içeriği katmanı: İçeriği sanal dünyada işlemek için merkezi olmayan bir dağıtım sistemi kullanır. Gerçek zamanlı katman: Kullanıcıların birbirleriyle etkileşim kurması için eşler arası bağlantılar sağlar.

Decentraland (MANA) gelişmeleri

Atari ile anlaşma: Decentraland, video oyun şirketi Atari ile ortaklık kurdu. Böylece ağ üzerinde nostalji temalı, şans ve beceri temalı oyunlar oynanabileceği ifade edildi. 

NFT giveaway: Atari ve dijital varlık tasarımcısı RTFKT stüdyosu ekibi, özel bir spor ayakkabı üretecek. Spor ayakkabı 1000 adetle sınırlı olacak. Decentraland, bu özel tasarım ayakkabıya ulaşmak isteyen kullanıcılar için giveaway düzenliyor.

Müzik etkinlikleri geldi: DAO Records sponsorluğunda bulunan ve dAppollo Theatre çatısı altındaki yetenekli müzisyenler Decentraland’de etkinlik düzenleyecek.

Barry Silbert yorumu: Beeple’ın “The First 5000 Days” eserinin satılmasının ardından yorum yapan Silbert, Decentraland gibi platformların sanat eserlerini sergilemek için iyi bir tercih olabileceğini söyledi.

Sugar Club etkinliği: Decentraland ağında 26 Mart TSİ 11:00 – 14:00 saatleri arasında canlı müzayede yapılacak. Sugar Club adlı etkinlikte NFT müzik videoları ve canlı DJ olacak.

Adidas galeriye katıldı: Decentraland ağında bulunan KnownOrigin galerisine Adidas’ın katıldığı açıklandı. Bunun yanı sıra çeşitli üreticilerin de katılım gösterdiği belirtildi. 

Decentraland Coin (MANA) Piyasa Değeri ₺13,509,159,220 - 0.89%

Decentraland Coin (MANA) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺18,646,430,258

Decentraland Coin (MANA) Dolaşan Arz 1,578,137,813 MANA

Decentraland Coin (MANA) Toplam Arz 2,194,508,427

Decentraland Coin (MANA) Sıralaması #66

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
21
açık
banner64
Namaz Vakti 16 Mayıs 2022
İmsak 03:51
Güneş 05:26
Öğle 12:43
İkindi 16:31
Akşam 19:49
Yatsı 21:18
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 36 52
10. Kasımpaşa 37 50
11. Hatayspor 37 50
12. Sivasspor 36 48
13. Galatasaray 36 48
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 36 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 36 86
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 36 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Crystal Palace 36 45
13. Aston Villa 36 44
14. Newcastle 36 43
15. Southampton 36 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31
Tarsus Akdeniz Mersin Haber