banner52

Decentraland Coin (MANA) Nedir? Decentraland Coin (MANA) Yorumları, MANA Teknik Analiz, MANA Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Decentraland Coin (MANA) Coin yorum ve grafiği

Decentraland Coin (MANA) Nedir? Decentraland Coin (MANA) Yorumları, MANA Teknik Analiz, MANA Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Decentraland Coin (MANA) Coin yorum ve grafiği

Coin 01.04.2021, 16:15 Tarsus Haber
Decentraland Coin (MANA) Nedir? Decentraland Coin (MANA) Yorumları, MANA Teknik Analiz, MANA Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Decentraland Coin (MANA) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Bu coinlerden bir tanesi de Decentraland Coin (MANA) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında Decentraland Coin (MANA) Nedir? Decentraland Coin (MANA) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda Decentraland Coin (MANA) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse Decentraland Coin (MANA)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar Decentraland Coin (MANA)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? Decentraland Coin (MANA) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

Decentraland Coin (MANA) Stop/Loss neresidir? Decentraland Coin (MANA) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar Decentraland Coin (MANA) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

Decentraland Coin Nedir?

Decentraland; Ethereum Blockchain’i üzerinde geliştirilen sanal gerçeklik (VR) platformudur. Decentraland’de kullanıcılar sanal gerçeklik uygulamalarını keşfedebilecek ve diğer kullanıcıların geliştirdiği uygulamalarla etkileşime geçebilecek.

Decentraland Coin Nasıl Çalışır?

Yakın zamanda Decentraland, Ripio Credit Network (p2p kripto lending ağı) ile partnerlik anlaşması yaptı. Anlaşmayla birlikte Decentraland kullanıcıları token’larıyla mortgage alabilecek. Bunun için kısa bir başvuru formunun doldurulması ve mülk değerinin en az %10 miktarında paranın koyulması gerekiyor. Daha sonra merkezsiz bir uygulama lender’larla başvuruyu yapanları buluşturuyor.
RCN CEO’su Sebastian Serrano Decentraland ile yaptıkları partnerlik hakkında şöyle konuştu:

RCN ile Decentraland – Ethereum tabanlı iki gelecek vadeden proje – arasında yapılan partnerlik, farklı akıllı sözleşme tabanlı uygulamalarının birlikte çalışabileceğine çok iyi bir örnek teşkil ediyor. RCN olarak lender’larla krediyi (parayı) alanları bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bunu sanal gerçeklik alanında yapacak olmak heyecan verici yeni bir ufuk.

Decentraland’i en basit şekilde, Ethereum blokzinciri tarafından desteklenen merkeziyetsiz bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlayabiliriz. Kullanıcılar Decentraland platformu içinde içeriklerini ve uygulamalarını oluşturabiliyor, deneyimleyebiliyor ve para kazanabiliyorlar.

İçerik ve uygulamaları yalnızca üretmekle kalmayıp, bunlarla para da kazanabileceğiniz bir platform olan Decentraland, sanal gerçeklik cihazı ya da sıradan bir web tarayıcıyı kullanarak deneyimleyebileceğiniz 3D etkileşimli bir dünya. Decentraland’de satın alabileceğiniz arazi belirli ve sınırlı sayıda. Her bir arasının 33 x 33 feet alanında olduğu bu arazilerde inşa edebileceğiniz yükseklikte herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

MANA Nedir

MANA, Decentraland ekosisteminin ERC20 tokeni. Binance, OKEx ve Huobi gibi borsalardan alıp satabileceğiniz bu tokeni Decentraland dünyasından arazı satın almak için kullanabildiğiniz gibi, diğer mal ve hizmetleri satın alabilmek için de kullanabiliyorsunuz. LAND ismi verilen arazileri satın almak için kullanılan MANA’lar yakılıyor ve bir daha kullanılamıyor.

LAND Nedir

LAND’i, Ethereum akıllı sözleşmesinde tutulan ve tazmini mümkün olmayan dijital varlıklar olarak tanımlayabiliriz. Türkçeye arazi olarak çevirebileceğimiz LAND, benzersiz x ve y kartezyen koordinatları kullanılarak referans verilen karolara ayrılmış. Her bir LAND tokeni koordinatlarının bir kaydını, sahibini ve sahibinin arazisinde sunmak istediği içeriği tanımlayan ve kodlayan bir içerik açıklama dosyasına dair bir referans içeriyor. Yani LAND denilen tokenler araziler için kullanılan akıllı sözleşmelerce oluşturulmuş birer arazi tokeni…

Sanal Bir LAND’e Sahip Olmanın Manası Ne? LAND Nasıl Çalışıyor?

Decentraland ekosistemi içinde bir LAND sahibi olmak tıpkı CryptoKitties veya CryptoPunks gibi diğer benzersiz kripto varlıklarına sahip olmaya benziyor. Farklı olarak LAND’lerinizi üç boyutlu alanlar ve uygulamalar oluşturmak için kullanabiliyorsunuz. LAND isimli token ERC721 standardına sahip, yani bu dijital varlıklar diğer kullanıcılarla takas edilebiliyor. Ayrıca SketchUp, Blender ve MAYA gibi 3D Modelleme programlarıyla ürettiğiniz 3D modellerinizi Decentraland’e yükleyebiliyor ve paylaşabiliyorsunuz.

Decentraland, Ethereum destekli bir sanal gerçeklik platformudur. Bu sanal dünyada, daha sonra geçebileceğiniz, üzerine inşa edebileceğiniz ve para kazanabileceğiniz araziler satın alırsınız. Yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Tamamen kullanıcılarına ait olan ilk dijital platformdur.

Decentraland Nasıl Çalışır?

Skyrim ve Fallout gibi oyunlara benzer şekilde, Decentraland tamamen sürükleyici bir sanal evrendir. Ancak, iki boyutlu bir ekranda oynamak yerine, üç boyutlu bir dünyaya katılıyorsunuz. Westworld gibi fiziksel alanda tam gelişmiş yapay zeka tabanlı oyunlar yaratmadan önce mantıklı bir sonraki adım gibi görünüyor.

LAND sayısı sınırlandırılmıştır ve her arazi arsası 33 fit x 33 fittir, ancak yüksekliğinin bir sınırı yoktur. Yakın zamanda Merkezi Olmayan ve LAND odaklı Gayrimenkulleri yarattı, bitişik arazileri ilişkilendirerek LNAD’inizi daha kolay yönetmenize olanak tanıyan bir özellik. ARAZİ satın almakla ilgileniyorsanız (veya sadece haritayı görmek istiyorsanız), LAND pazarına göz atmalısınız.

LAND üzerindeki benzer gruplamalar İlçeleri kapsamaktadır. Bölgeler temelde ortak bir tema etrafında dönen topluluklardır. Örneğin, yalnızca kripto para birimi uygulamaları ve hizmetleri olan kripto meraklıları için bir Bölge olabilir. Decentraland'ın oylama dApp'ı, Agora aracılığıyla Bölge sorunlarına oy verebilirsiniz. Belirli bir bölgede sahip olduğunuz ARAZİ miktarı, oyunuzun ağırlığı ile ilişkilidir. Decentraland, ilçelerinizde neler olduğu konusunda size daha fazla kontrol sağlamak ve platform hakkında genel olarak geri bildirim sağlamak için Agora'yı yarattı.

MANA, Decentraland’ın kripto para birimi. Bu, LAND parsellerini satın almanın yanı sıra dünyadaki mal ve hizmetler için ödeme yapmak için kullandığınız bir ERC20 tokenıdır.

LAND satın aldığınızda, Decentraland satın aldığınız MANA'yı yakar. Decentraland ekibi başlangıçta her arazi parçasını 1000 MANA'ya sattı. Artık ikincil bir pazar olduğuna göre, LAND fiyatları değişiklik gösteriyor. Şu anda, LAND'ın en ucuz arsası 11.750 MANA iken, daha popüler alanlarda milyonlarca fiyat etiketi var. En çok satan arsa, Mart 2018'de 2.000.000 MANA veya 175.578 $ 'a gitti. Bu, sanal bir arsa için oldukça büyük bir paraydı ve satıcıya güzel bir kâr bıraktı.

Teknoloji Mimarisi

Decentraland’ın protokolünün üç katmanı vardır: Fikir birliği katmanı: Bir Ethereum akıllı sözleşmesi aracılığıyla arazi mülkiyetini ve arazi içeriğini izler. Arazi içeriği katmanı: İçeriği sanal dünyada işlemek için merkezi olmayan bir dağıtım sistemi kullanır. Gerçek zamanlı katman: Kullanıcıların birbirleriyle etkileşim kurması için eşler arası bağlantılar sağlar.

Decentraland (MANA) gelişmeleri

Atari ile anlaşma: Decentraland, video oyun şirketi Atari ile ortaklık kurdu. Böylece ağ üzerinde nostalji temalı, şans ve beceri temalı oyunlar oynanabileceği ifade edildi. 

NFT giveaway: Atari ve dijital varlık tasarımcısı RTFKT stüdyosu ekibi, özel bir spor ayakkabı üretecek. Spor ayakkabı 1000 adetle sınırlı olacak. Decentraland, bu özel tasarım ayakkabıya ulaşmak isteyen kullanıcılar için giveaway düzenliyor.

Müzik etkinlikleri geldi: DAO Records sponsorluğunda bulunan ve dAppollo Theatre çatısı altındaki yetenekli müzisyenler Decentraland’de etkinlik düzenleyecek.

Barry Silbert yorumu: Beeple’ın “The First 5000 Days” eserinin satılmasının ardından yorum yapan Silbert, Decentraland gibi platformların sanat eserlerini sergilemek için iyi bir tercih olabileceğini söyledi.

Sugar Club etkinliği: Decentraland ağında 26 Mart TSİ 11:00 – 14:00 saatleri arasında canlı müzayede yapılacak. Sugar Club adlı etkinlikte NFT müzik videoları ve canlı DJ olacak.

Adidas galeriye katıldı: Decentraland ağında bulunan KnownOrigin galerisine Adidas’ın katıldığı açıklandı. Bunun yanı sıra çeşitli üreticilerin de katılım gösterdiği belirtildi. 

Decentraland Coin (MANA) Piyasa Değeri ₺13,509,159,220 - 0.89%

Decentraland Coin (MANA) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺18,646,430,258

Decentraland Coin (MANA) Dolaşan Arz 1,578,137,813 MANA

Decentraland Coin (MANA) Toplam Arz 2,194,508,427

Decentraland Coin (MANA) Sıralaması #66

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
26
açık
banner64
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:33
Öğle 12:43
İkindi 16:30
Akşam 19:43
Yatsı 21:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 37 81
2. Fenerbahçe 37 76
3. Galatasaray 37 75
4. Trabzonspor 37 64
5. Sivasspor 37 58
6. Alanyaspor 38 57
7. Hatayspor 37 57
8. Gaziantep FK 37 54
9. Göztepe 37 51
10. Karagümrük 37 51
11. Konyaspor 37 45
12. Rizespor 37 45
13. Antalyaspor 38 43
14. Başakşehir 37 43
15. Malatyaspor 37 41
16. Kasımpaşa 37 40
17. Kayserispor 37 39
18. Ankaragücü 37 38
19. Erzurumspor 38 37
20. Gençlerbirliği 37 35
21. Denizlispor 37 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 33 67
2. Giresunspor 33 67
3. Samsunspor 33 67
4. İstanbulspor 33 61
5. Altay 33 60
6. Altınordu 33 57
7. Ankara Keçiörengücü 33 55
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 33 47
10. Bursaspor 33 46
11. Bandırmaspor 33 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 33 35
14. Adanaspor 33 34
15. Menemenspor 33 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 33 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 34 80
2. M. United 33 67
3. Leicester City 35 63
4. Chelsea 34 61
5. West Ham 34 58
6. Tottenham 34 56
7. Liverpool 33 54
8. Everton 33 52
9. Arsenal 34 49
10. Aston Villa 33 48
11. Leeds United 34 47
12. Wolverhampton 34 42
13. Newcastle 35 39
14. Crystal Palace 33 38
15. Brighton 34 37
16. Southampton 33 37
17. Burnley 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 34 26
20. Sheffield United 34 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 34 76
2. Real Madrid 34 74
3. Barcelona 34 74
4. Sevilla 34 70
5. Real Sociedad 35 56
6. Villarreal 34 52
7. Real Betis 34 51
8. Granada 34 45
9. Athletic Bilbao 34 45
10. Celta de Vigo 34 44
11. Osasuna 34 40
12. Cádiz 34 40
13. Levante 34 38
14. Valencia 34 36
15. Getafe 34 34
16. Deportivo Alaves 34 31
17. Real Valladolid 34 31
18. Huesca 34 30
19. Elche 35 30
20. Eibar 34 26