CEL Coin (Celsius) Nedir? CEL Coin (Celsius) Yorumları, Celsius Teknik Analiz, Celsius Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? CEL Coin (Celsius) Coin yorum ve grafiği

CEL Coin (Celsius) Nedir? CEL Coin (Celsius) Yorumları, Celsius Teknik Analiz, Celsius Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? CEL Coin (Celsius) Coin yorum ve grafiği

Coin 07.04.2021, 17:03 07.04.2021, 17:12 Tarsus Haber
CEL Coin (Celsius) Nedir? CEL Coin (Celsius) Yorumları, Celsius Teknik Analiz, Celsius Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? CEL Coin (Celsius) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Öncelikle belirtmek isterizki işlemlerimizi Binance.Com'da yapıyoruz. Hem çok hızlı hemde birçok coin çiftiyle işlem yapılabilmekte. Yüksek kapasiteli sunucuları sayesinde en yoğun günlerde bile donma yaşanmıyor.

Ayrıca, Türkiye'deki bankalarda EFT/Havala yapılabiliyor ve para anında hesabınıza geçiyor. Ancak Binance üye adı soyadı ile banka hesap sahibi adı soyadı kesinlikle aynı olmak zorunda. Aşağıdaki reklama tıklayarak Binance.Com'a üye olabilirsiniz.

Bu coinlerden bir tanesi de CEL Coin (Celsius) coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında CEL Coin (Celsius) Nedir? CEL Coin (Celsius) yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda CEL Coin (Celsius) ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse CEL Coin (Celsius)'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Coinlerin hepsi birer projedir. Bu projelerin bir kısmı DeFi bir kısmı NFT bir kısmı henüz inovasyon kategorisinde olan projelerdir. 

Yatırım yapmadan önce mutlaka o coine ait projeyi incelemeniz, projenin yatırımcılarını araştırmanız, kısacası proje hakkında tüm bilgilere sahip olmanızı öneriyoruz. 

Özellikle twitterde bazı kullanıcılar CEL Coin (Celsius)’in grafiği nasıl?, tepe noktası yada dip seviyeye geldi mi? CEL Coin (Celsius) için bu fiyattan alım yapılır mı? 

CEL Coin (Celsius) Stop/Loss neresidir? CEL Coin (Celsius) kısa vadeli mi? Orta vadeli mi? Uzun vadeli mi? Alayım gibi sorular soruyorlar.

Yeniden hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vadeye siz karar vereceksiniz. Projeye göre bu kararınızı verebilirsiniz. 

Çünkü sonuçta para yatırıyorsunuz. Ve paranızı bir anda kaybedebilirsiniz. O yüzden yatırım yapacağınız coinin son 1 yıllık geçmişindeki fiyat hareketlerine, alım satım hacmine, Maksimum arz ile şu anki arz adedine. Piyasa değerini mutlaka incelemenizi tevsiye ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada bu uçacak, bu aya çıkacak, bu artık durdurulamaz gibi yorumlara kesinlikle güvenmemeniz gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar CEL Coin (Celsius) artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

Celsius bankacılığın geleceğini yönetme gücünü kullanıcıların hâkimiyetine vererek, sistemi değiştirmeyi amaçlayan, ayrıca tümüyle şeffaf bir blokzincire sahip olan finansal bir hizmet platformudur. Finans hizmetlerinin topluluğa hitap etmesini, topluluk için olması gerektiğini savunmaktalar. Bu savunmasına ek olarak da, üyelik sistemi sayesinde geleneksel finansal kurumlarda bile olmayan “kollayıcı” finansal hizmetlere kullanıcıların erişebilmesine olanak tanıyor.

celsius network nedir

Peki, CEL Token işleyişi nasıl ilerliyor? Ticaret nasıl sağlanıyor? Tokenin fiyatı; sadece elinde bulundurmayı seçip coini destekleyen, CEL coin cinsinde %30 daha fazla faiz kazancı elde eden veya kredileri %30 indirimle geri ödemek için CEL coin kullanan yatırımcıların miktarı ile doğru orantılıdır.

Celsius Coin genel ekonomi olarak, kripto para piyasasından ziyade CEL Coin topluluğuna duyarlıdır. Yani kendi içinde kendi borsası, kendi ekonomisi ve kendi faiz getirisi olan bir platformdur. Buna göre, topluluk büyüdükçe ve de kullanıcılar faiz geliri elde etmek için platforma daha fazla para yatırdıkça CEL’in ekonomisi de canlanır.

Öyle ki coin piyasaya çıktığından beri Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para birimlerinden bile daha iyi performans gösterdi. Bunun en büyük nedeni ise şüphesiz coinin spekülasyona dayalı sanal bir varlık olmasına dayanmakta. CEL işleyişinde faiz kazanmak, kredi almak ve kullanıcı talebine dayalı bir alana yatırım yapmayı düşünen bireylerin isteklerine bağlı çalışır.

Celsius Coin Nereden Satın Alınır?

CEL Coin hangi borsalarda bulunur? Nereden Alınır? gibi sorular okuyucular tarafında çokça merak edilmekte. Coin çıktığı yıllarda sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada yerini alıyor. Aşağıda sıralanan borsalardan CEL Coin Satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Celsius (CEL), kripto para kullanıcılarına bütün bankacılık hizmetlerini tek yerde sunan bir kripto para projesidir. 2018 yılının Haziran ayında piyasaya sürülen CEL, yatırımcılara kripto para yatırmaları karşılığında farklı ödüller vaat e diyor. Tabii ki kullanıcılar kredi çekme veya direkt olarak cüzdandan ödeme gibi avantajlardan da faydalanabilmekte.

Platform kullanıcıları sahip oldukları CEL Coin miktarına göre belirli ödemeler alabilmekte. Bütün bankacılık ve finans hizmetlerini bir araya getiren Celsius’un kendi kripto parası CEL de böylece hiç bitmeyen bir kullanıma sahip oluyor.

elsius (CEL), mobil uygulama aracılığıyla erişilebilen blockchain tabanlı bir kripto para platformudur. Finansal hizmetlerin topluluk için olması gerektiği inancına dayanan Celsius, üyelik sistemi ile geleneksel finansal kurumlarda mevcut olmayan küratörlü finansal hizmetlere erişim sağlar. Bankacılığın geleceğini, gücü kullanıcıların eline vererek değiştirmeyi amaçlayan, tümüyle şeffaf blokzinciri tabanlı ilk finansal hizmettir. Kripto sahipleri, varlıklarını Celsius Cüzdanına aktararak faiz kazanabilir; %4,95 gibi düşük yıllık faiz oranları ve teminat ile Amerikan Doları ödünç alabilirler.

Celsius Network uygulamasını indirerek kripto paralarınızla faiz kazanmaya başlayabilirsiniz.

Faiz Kazancı: Bankalar paranızı onlara ücretsiz vermenizi beklerken, Celsius gelirinin %80’ini mevduat sahiplerine geri öder.Topluluk: CEL tokenı, Celsius misyonunu somutlaştırmak ve yaymak için üretilmiştir. Topluluğun büyüklüğü, tokenın başarısını doğrudan yansıtan bir faktördür. Somut faydalar sağlayan değerli bir varlık: CEL token, kullanıcıların neredeyse yarısı tarafından kullanılır. Benzerlerinin aksine, bir değeri vardır.

Token Ekonomisi

Tokenın fiyatı doğrudan tokenı elinde tutmayı seçerek destekleyen, CEL cinsinde %30 daha fazla faiz kazancı elde eden veya kredileri %30 indirimle geri ödemek için CEL kullanan kişilerin sayısı ile doğrudan orantılıdır.

CEL ekonomisi, kripto para piyasasından ziyade CEL topluluğuna duyarlıdır. Topluluk büyüdükçe ve kullanıcılar faiz geliri elde etmek için daha fazla para yatırdıkça CEL ekonomisi hareket geçer.

CEL, piyasaya sürüldüğünden beri Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans gösteren bir varlık oldu. Bunun temel nedeni, CEL’in spekülasyona dayalı bir varlık olmamasıdır. CEL faiz kazanmak, kredi almak ve talebe dayalı bir platforma yatırım yapmak isteyen insanların taleplerine bağlıdır.

Celsius Network CEL cüzdanlarını, topluluğun elinde tuttuğu varlıkları, faiz geliri dağıtımı için satın alınan varlıkları ve daha fazlasını izlemenize olanak verir.

CEL Token ödül programı ise bronze, gold, silver, platinium olmak üzere 4 e ayrılmıştır. Bu 4 ayrı programla kullanıcılarına daha fazla CEL token tutturmayı amaçlayan kategorize edilmiş programlar işe yaramış gözüküyor ki fiyatları oldukça başarılı bir ivme sergilemiştir.

Celsius Coin 2017 yılında Daniel Leon ve Alex Mashinsky tarafından geliştirildi ancak 2018 yılında piyasaya sürüldü. Celsius, tamamen merkeziyetsiz bir şekilde bankacılık ve finans hizmetlerini kullanıcıların hizmetine sunuyor. Kullanıcılar uzun bankacılık işlemleri ile uğraşmadan sadece kripto para yatırıp alarak veya teminat vererek kredi çekebiliyor, kredi verebiliyor ve pasif gelir elde edebiliyor.

Kar amaçlı bir şirket olan Celsius, kullanıcılara vereceği CEL ödüllerinden belirli bir pay almaktadır. Ancak yine de elde edilen kazancın %80’i direkt olarak CEL şeklinde kullanıcılara ödenmekte. Şirketin serbest yatırım fonları gibi kurumsal yatırımcılara da kredi verdiği ve bunun gelirini yatırımcılarla paylaştığı ifade edilmekte.

Kullanıcıların kredi çekebilmek için ise belirli bir miktarda CEL coin teminatı yatırması gerekmekte. Bu da CEL Coin’in arzının büyük bir kısmının kilitli olduğunu gösteriyor. Toplam piyasa değerine göre en büyük 40. kripto para birimi olan CEL, 2,35 dolarlık birim fiyata ve 561 milyon dolarlık toplam piyasa değerine sahip.

CEL Coin (Celsius) Piyasa Değeri ₺14,283,424,930 - 11.91%

CEL Coin (Celsius) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺41,368,897,278 - 11.91%

CEL Coin (Celsius) Dolaşan Arz 238,863,520 CEL

CEL Coin (Celsius) Toplam Arz 695,658,161

CEL Coin (Celsius) Sıralaması #66

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner64
Namaz Vakti 04 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 21 51
2. Fenerbahçe 21 45
3. Başakşehir 21 40
4. Beşiktaş 21 39
5. A.Demirspor 21 38
6. Trabzonspor 21 38
7. Kayserispor 21 32
8. Konyaspor 21 27
9. Karagümrük 21 26
10. Gaziantep FK 22 25
11. Alanyaspor 21 25
12. Sivasspor 22 24
13. Antalyaspor 21 24
14. Ankaragücü 21 22
15. Kasımpaşa 21 22
16. Giresunspor 21 21
17. Hatayspor 20 20
18. İstanbulspor 21 18
19. Ümraniye 21 14
Takımlar O P
1. Samsunspor 21 41
2. Eyüpspor 21 41
3. Bodrumspor 21 38
4. Rizespor 21 37
5. Pendikspor 22 37
6. Keçiörengücü 21 37
7. Sakaryaspor 21 34
8. Bandırmaspor 21 34
9. Boluspor 22 34
10. Göztepe 21 30
11. Manisa FK 20 29
12. Adanaspor 22 25
13. Tuzlaspor 22 22
14. Altay 22 19
15. Erzurumspor 22 18
16. Altınordu 21 17
17. Denizlispor 22 16
18. Yeni Malatyaspor 22 17
19. Gençlerbirliği 21 13
Takımlar O P
1. Arsenal 20 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 21 42
4. M. United 21 42
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 20 34
7. Brentford 21 33
8. Fulham 22 32
9. Chelsea 21 30
10. Liverpool 20 29
11. Aston Villa 21 28
12. Crystal Palace 21 24
13. Leicester City 21 21
14. Nottingham Forest 20 21
15. Wolves 21 20
16. Leeds United 19 18
17. West Ham United 21 18
18. Everton 21 18
19. Bournemouth 21 17
20. Southampton 21 15
Takımlar O P
1. Barcelona 19 50
2. Real Madrid 19 45
3. Real Sociedad 19 39
4. Atletico Madrid 20 35
5. Villarreal 20 31
6. Real Betis 19 31
7. Athletic Bilbao 20 29
8. Rayo Vallecano 19 29
9. Osasuna 20 29
10. Mallorca 19 25
11. Almeria 19 22
12. Girona 19 21
13. Sevilla 19 21
14. Espanyol 20 21
15. Valencia 19 20
16. Celta Vigo 19 20
17. Real Valladolid 19 20
18. Cadiz 20 19
19. Getafe 20 18
20. Elche 20 9