Algorand Coin (ALGO) Nedir? Algorand Coin (ALGO) Yorumları, ALGO Teknik Analiz, ALGO Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Algorand Coin (ALGO) Coin yorum ve grafiği

Algorand Coin (ALGO) Nedir? Algorand Coin (ALGO) Yorumları, ALGO Teknik Analiz, ALGO Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Algorand Coin (ALGO) Coin yorum ve grafiği

Coin 30.03.2021, 14:02 Tarsus Haber
Algorand Coin (ALGO) Nedir? Algorand Coin (ALGO) Yorumları, ALGO Teknik Analiz, ALGO Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Algorand Coin (ALGO) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Bu coinlerden bir tanesi de Algorand Coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında Algorand Coin Nedir? Algorand Coin yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda Algorand Coin ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse Algorand Coin'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar Algorand Coin artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Algorand’i açık kaynaklı, özel izin gerektirmeyen, herkesin kullanımına açık, ölçeklendirilebilir ve güvenli bir Pure Proof of Stake (PPoS) blokzinciri olarak tanımlayabiliriz. Algorand Vakfı’nın ağın geliştirilmesi için geliştiricilere ciddi yardım sağladığı Algorand’in en büyük amacı, PPoS konsensus mekanizması ile güvenliği ve performansı sağlarken, herkesin ağa katılabileceği bir ekosistem oluşturmak. Algorand, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in “Blokzincir sistemleri şu üçünden en fazla ikisine sahip olabilir; merkeziyetsizlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik.” dediği bu üçlünün tamamına sahip olmak istiyor.

Projenin Kilit Özellikleri

Merkeziyetsiz ekonomi: Merkeziyetsizlik; işletmeler ve tüm tüketiciler için oldukça önemli bir yere sahip. Ekonomi her zamankinden daha dijital ve şeffaf hale geldikçe, işletmeler potansiyellerini sürdürmek ve stratejik önemlerini kaybetmemek için merkeziyetsiz teknolojileri kullanmak istiyor.

Güvenlik ve Ölçeklendirilebilirlik: Algorand protokolü, dünya açısından önemli finansal aracılardan oldukça yüksek bir ödeme işlem hızını garanti ediyor. İşlemin Tam Anlamıyla Tamamlanması: Bu, Algorand’in yenilikçi bir gelişmesi. Blokzincir, işlemlerin farklı dallara ayrılmadan anında ve koşulsuz olarak gerçekleşebilmesini sağlıyor. Diğer blokzincirler belirsizlik ve işlemsel bütünlük eksikliğinden dolayı bunu sağlayamazken, Algorand işlemleri anında tamamlamayı başarıyor.Bilimsel Araştırmalar ve Etkili İş Ortaklarının Kullanılması: Algorand, dünyaca ünlü şirketlerde çalışan güvenilir lider işletmelerle iş birliği yapıyor.

Algorand’in Arkasında Kimler Var?

Algorand (ALGO) 2017 yılında MIT profesörü ve Turing ödülü kazananı Silvio Micali tarafından kuruldu. Projenin CEO koltuğunda ise Boston merkezli teknoloji yöneticisi Fuze’un eski CEO’su Steve Kokinos oturuyor. Projenin geliştirme kısmının arkasında ise Algo Capital isimli vakıf bulunuyor.

Algorand, yatırımcılarının arasında Pillar ve Union Square Ventures’un da olduğu tohum fonunda 4 milyon dolar topladı. Union Square Ventures, dünyanın en başarılı yatırım şirketlerinden birisi. Bu şirketin yatırım yaptığı firmalar arasında Coinbase, Duolingo, Kickstarter, Protocol Labs ve Twitter bulunuyor.

Algorand Ekim 2018’de ise 30 küresel yatırım grubundan 62 milyon dolarlık yatırım topladı. Bu yatırım gruplarının arasında Polybius Capital, NEO Global Capital ve Eterna Capital bulunuyor… 

ALGO’nun Amacı Ne?

Algorand’in temel varoluş amacı; mevcut blokzincir paradigmasını iyileştirerek bunun üzerine çıkmak ve blokzincir geliştirmeleri için uygun bir temel katman sağlamak. Bunu PoS’nin gelişmiş bir versiyonu olan PPoS (Pure Proof of Stake) ile yapmaya çalışan Algorand’in ismi “algoritmik rastgelelik” (Algorithmic Randomness) kısaltmasından geliyor. Projenin algoritmik rastgeleliği isimlerinde dahi kullanıyor olmasının sebebi, bir sonraki geçerli işlem bloğunu oluşturan doğrulayıcıları seçmek için kullandığı rastgelelik yöntemi.

Algorand, hesaplamalarda verimsizliğe ve madencilik merkeziliğine sebep olan Bitcoin’in PoW (Proof of Work) madenciliğine karşı bir yanıt olarak doğmuş bir ekosistem.Algorand, birçok grup tarafından Blokzincir 3.0 olarak adlandırılıyor. Bunun sebebi ise ALGO’nun Bitcoin’in ölçeklenebilirlik problemlerini, güvenlik ve merkeziyetsizliği bozmadan ortadan kalırabiliyor olması.

Algorand ölçeklenebilir, güvenli ve merkezi olmayan bir dijital para birimi ve işlem platformudur. Algorand Inc., kriptografi temsilcisi ve Turing ödüllü MIT profesörü Silvio Micali tarafından kurulan bir teknoloji şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Algorand platformununun, uluslararası düzeyde tanınmış araştırmacılar, matematikçiler, kriptograflar ve ekonomistlerden oluşan bir ekiple kurulduğu belirtiliyor. Ayrıca platformun resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre Algorand, gerçek merkezsizlik, ölçeklenebilirlik ve güvenliği garanti etmek için tasarlandı.

ALGO Coin Nedir?

Saygın bir teknik ekip, deneyimli iş liderliği ve güçlü bir ekosistemle, sınırsız ekonomiyi kurma ve Blockchain teknolojisini geliştirmeye devam etme yolculuklarına daha yeni başladıklarını ifade eden Algorand ekibi, “Blockchain’e özgü yaklaşımımızla anlamlı ve gelişen bir etki yaratmak için buradayız.” açıklamasını yapıyor.

Algorand, yıllarca ana akım Blockchain benimsenmesini engelleyen merkezsizlik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik gibi teknik engelleri ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Algorand’in fikir birliği mekanizması, izinsizliğe ve PURE PROOF OF STAKE’e dayanıyor. Bu da gerçekten merkezi olmayan bir ağ içinde tam katılım, koruma ve hız sağlıyor. Bununla beraber blokların saniyeler içinde sonlandırılmasıyla birlikte, Algorand’ın işlem hacmi büyük ödeme sistemleri ve finansal ağlarla aynı seviyede yer alıyor. Ayrıca Algorand’in açıklamalarına göre platform, çatallar ve belirsizlikler olmadan anında işlem kesinliği sağlayan ilk Blockchain platformu olarak kullanıcıyla buluşuyor.

Bunların yanında Algorand Blockchain’i tamamen merkezi olmayan bir yapıya sahip. Bu da güçlü bir merkezi otorite ya da tek bir kontrol noktası olmadığı anlamına geliyor. Platformda her bloğu onaylamak için benzersiz bir kullanıcı komitesi rastgele ve gizlice seçiliyor.

ALGO Coin Yorumları
Platform, merkezsizliğin üç özelliğini şu şekilde sıralıyor:

Adillik ve Şeffaflık: Kontrol tüm bireysel ağ katılımcıları arasında dağıtılır.Kesinlik: Veri manipülasyonu, kaybolması ya da tahrip olması riski yoktur.Güvenlik: Saldırganın hedef alabileceği özel bir kullanıcı grubu bulunmadığından dayanıklıdır.

Algorand Yorum

Kullanıcıların Algorand Blockchain’ini kullanmak için güvenilir bir otoritenin onayına ihtiyacı bulunmuyor. Platformda tek bir kullanıcı sınıfı yer alıyor ve ağ geçidi denetleyicileri bulunmuyor.  Her katılımcı her bloğu okuyabilir ve gelecekteki bir bloğa bir işlem yazma olanağına sahiptir.

Algorand Blockchain’inde fork (çatal) uygulanmıyor. Proof-of-work protokollerinden farklı olarak zincire asla iki farklı blok eklenmiyor. Belirli bir turda onaylanmak için yalnızca bir blok gerekli imza sınırına sahip olabiliyor.

Bir blok zincire eklendiğinde kullanıcılar bu bloğun içerdiği işlemlere anında güvenebilirler. Çünkü Algorand, bloğun sonsuza kadar zincirin parçası olacağının garantisini veriyor. Algorand’ın açıklamalarına göre, internet birden fazla kullanıcı havuzuna bölünse bile yalnızca bir tek güvenli ve tutarlı Algorand zinciri mevcut olacak. Bu durum Bitcoin ve diğer çoğu kripto parada yaşanan birden fazla onay bekleme sorununa çözüm getirebilir.

Algorand Coin

Tüm bunların yanında Algorand ölçeklenme problemine getirdiği çözümleri şu şekilde sıralıyor: Hiçbir hesaplama kaynağı (işlemci gücü), kripto problemlerini çözmek için boşa harcanmıyor.
Her yeni blok oluşturulduğunda katılım için yalnızca küçük bir kullanıcı alt grubu seçiliyor. Seçili kullanıcı sayısı, toplam ağ kullanıcı sayısı arttıkça değişmiyor.

Kullanıcıların seçilip seçilmediklerini belirlemek için başkalarıyla iletişim kurmalarına gerek kalmıyor. Ağın toplam iletişim maliyeti doğrusal olarak ölçekleniyor. Bloklar genellikle saniyeler içinde sonuçlandırılıyor.

Algorand Coin (ALGO) Piyasa Değeri ₺30,208,910,085

Algorand Coin (ALGO) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺115,908,486,608

Algorand Coin (ALGO) Dolaşan Arz 2,606,272,497 ALGO

Algorand Coin (ALGO) Maks Arz 10,000,000,000

Algorand Coin (ALGO) Toplam Arz 5,231,729,381

Algorand Coin (ALGO) Sıralaması #36

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner64
Namaz Vakti 30 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 60
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 25 45
5. Trabzonspor 25 44
6. Başakşehir 24 41
7. Kayserispor 25 38
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 24 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
1. Samsunspor 28 60
2. Eyüpspor 27 53
3. Rizespor 27 52
4. Pendikspor 27 50
5. Sakaryaspor 27 49
6. Keçiörengücü 28 47
7. Bodrumspor 28 45
8. Manisa FK 27 42
9. Göztepe 27 41
10. Boluspor 27 41
11. Bandırmaspor 27 40
12. Tuzlaspor 27 28
13. Erzurumspor 26 25
14. Altay 27 25
15. Adanaspor 28 25
16. Altınordu 27 23
17. Gençlerbirliği 27 21
18. Denizlispor 28 17
19. Yeni Malatyaspor 28 16
Takımlar O P
1. Arsenal 28 69
2. M.City 27 61
3. M. United 26 50
4. Tottenham 28 49
5. Newcastle 26 47
6. Liverpool 26 42
7. Brighton 25 42
8. Brentford 27 42
9. Fulham 27 39
10. Chelsea 27 38
11. Aston Villa 27 38
12. Crystal Palace 28 27
13. Wolves 28 27
14. Leeds United 27 26
15. Everton 28 26
16. Nottingham Forest 27 26
17. Leicester City 27 25
18. West Ham United 26 24
19. Bournemouth 27 24
20. Southampton 28 23
Takımlar O P
1. Barcelona 26 68
2. Real Madrid 26 56
3. Atletico Madrid 26 51
4. Real Sociedad 26 48
5. Real Betis 26 45
6. Villarreal 26 41
7. Athletic Bilbao 26 36
8. Rayo Vallecano 26 36
9. Osasuna 26 34
10. Celta Vigo 26 34
11. Mallorca 26 32
12. Girona 26 31
13. Getafe 26 29
14. Sevilla 26 28
15. Cadiz 26 28
16. Real Valladolid 26 28
17. Espanyol 26 27
18. Valencia 26 26
19. Almeria 26 26
20. Elche 26 13