Algorand Coin (ALGO) Nedir? Algorand Coin (ALGO) Yorumları, ALGO Teknik Analiz, ALGO Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Algorand Coin (ALGO) Coin yorum ve grafiği

Algorand Coin (ALGO) Nedir? Algorand Coin (ALGO) Yorumları, ALGO Teknik Analiz, ALGO Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Algorand Coin (ALGO) Coin yorum ve grafiği

Coin 30.03.2021, 14:02 Tarsus Haber
Algorand Coin (ALGO) Nedir? Algorand Coin (ALGO) Yorumları, ALGO Teknik Analiz, ALGO Düşer mi? Yükselir mi? Alınır mı? Algorand Coin (ALGO) Coin yorum ve grafiği

Tüm dünyayı etkisi altına alan kripto para birimleri hızla yayılmaya devam ediyor.

Bu coinlerden bir tanesi de Algorand Coin. Kripto para borsalarında alış satış yapan kullanıcılar, internet arama motorlarında Algorand Coin Nedir? Algorand Coin yükselir mi?, düşer mi? gibi sorulara cevap aramaya devam ediyor.

Bu yazımızda Algorand Coin ile ilgili bilgilere yer vereceğiz. Unutmayın coin yorumları maalesef çok risklidir. Çünkü herkes bu konuda uzman değil. O yüzden kimse Algorand Coin'in yükselip yükselmeyeceğini, teknik analizlere bakıp söyleyemez. Kısacası yapacağı sadece coin tahminidir. 

Bize kalırsa bir coine yatırım yapmadan önce, mutlaka ilgilendiğiniz coin ile ilgili araştırma yapmalıi dahil olduğu projenin yatırımcıları, ekibi, arz ve maksimum arz miktarlarını iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı yatırımcılar Algorand Coin artacak mı? diye sorular soruyor. Bazı yatırımcılar ise grafik istiyor, dip noktası nedir? Tepe noktası nedir? Bu gibi sorulara yanıt arıyor.

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Algorand’i açık kaynaklı, özel izin gerektirmeyen, herkesin kullanımına açık, ölçeklendirilebilir ve güvenli bir Pure Proof of Stake (PPoS) blokzinciri olarak tanımlayabiliriz. Algorand Vakfı’nın ağın geliştirilmesi için geliştiricilere ciddi yardım sağladığı Algorand’in en büyük amacı, PPoS konsensus mekanizması ile güvenliği ve performansı sağlarken, herkesin ağa katılabileceği bir ekosistem oluşturmak. Algorand, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in “Blokzincir sistemleri şu üçünden en fazla ikisine sahip olabilir; merkeziyetsizlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik.” dediği bu üçlünün tamamına sahip olmak istiyor.

Projenin Kilit Özellikleri

Merkeziyetsiz ekonomi: Merkeziyetsizlik; işletmeler ve tüm tüketiciler için oldukça önemli bir yere sahip. Ekonomi her zamankinden daha dijital ve şeffaf hale geldikçe, işletmeler potansiyellerini sürdürmek ve stratejik önemlerini kaybetmemek için merkeziyetsiz teknolojileri kullanmak istiyor.

Güvenlik ve Ölçeklendirilebilirlik: Algorand protokolü, dünya açısından önemli finansal aracılardan oldukça yüksek bir ödeme işlem hızını garanti ediyor. İşlemin Tam Anlamıyla Tamamlanması: Bu, Algorand’in yenilikçi bir gelişmesi. Blokzincir, işlemlerin farklı dallara ayrılmadan anında ve koşulsuz olarak gerçekleşebilmesini sağlıyor. Diğer blokzincirler belirsizlik ve işlemsel bütünlük eksikliğinden dolayı bunu sağlayamazken, Algorand işlemleri anında tamamlamayı başarıyor.Bilimsel Araştırmalar ve Etkili İş Ortaklarının Kullanılması: Algorand, dünyaca ünlü şirketlerde çalışan güvenilir lider işletmelerle iş birliği yapıyor.

Algorand’in Arkasında Kimler Var?

Algorand (ALGO) 2017 yılında MIT profesörü ve Turing ödülü kazananı Silvio Micali tarafından kuruldu. Projenin CEO koltuğunda ise Boston merkezli teknoloji yöneticisi Fuze’un eski CEO’su Steve Kokinos oturuyor. Projenin geliştirme kısmının arkasında ise Algo Capital isimli vakıf bulunuyor.

Algorand, yatırımcılarının arasında Pillar ve Union Square Ventures’un da olduğu tohum fonunda 4 milyon dolar topladı. Union Square Ventures, dünyanın en başarılı yatırım şirketlerinden birisi. Bu şirketin yatırım yaptığı firmalar arasında Coinbase, Duolingo, Kickstarter, Protocol Labs ve Twitter bulunuyor.

Algorand Ekim 2018’de ise 30 küresel yatırım grubundan 62 milyon dolarlık yatırım topladı. Bu yatırım gruplarının arasında Polybius Capital, NEO Global Capital ve Eterna Capital bulunuyor… 

ALGO’nun Amacı Ne?

Algorand’in temel varoluş amacı; mevcut blokzincir paradigmasını iyileştirerek bunun üzerine çıkmak ve blokzincir geliştirmeleri için uygun bir temel katman sağlamak. Bunu PoS’nin gelişmiş bir versiyonu olan PPoS (Pure Proof of Stake) ile yapmaya çalışan Algorand’in ismi “algoritmik rastgelelik” (Algorithmic Randomness) kısaltmasından geliyor. Projenin algoritmik rastgeleliği isimlerinde dahi kullanıyor olmasının sebebi, bir sonraki geçerli işlem bloğunu oluşturan doğrulayıcıları seçmek için kullandığı rastgelelik yöntemi.

Algorand, hesaplamalarda verimsizliğe ve madencilik merkeziliğine sebep olan Bitcoin’in PoW (Proof of Work) madenciliğine karşı bir yanıt olarak doğmuş bir ekosistem.Algorand, birçok grup tarafından Blokzincir 3.0 olarak adlandırılıyor. Bunun sebebi ise ALGO’nun Bitcoin’in ölçeklenebilirlik problemlerini, güvenlik ve merkeziyetsizliği bozmadan ortadan kalırabiliyor olması.

Algorand ölçeklenebilir, güvenli ve merkezi olmayan bir dijital para birimi ve işlem platformudur. Algorand Inc., kriptografi temsilcisi ve Turing ödüllü MIT profesörü Silvio Micali tarafından kurulan bir teknoloji şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Algorand platformununun, uluslararası düzeyde tanınmış araştırmacılar, matematikçiler, kriptograflar ve ekonomistlerden oluşan bir ekiple kurulduğu belirtiliyor. Ayrıca platformun resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre Algorand, gerçek merkezsizlik, ölçeklenebilirlik ve güvenliği garanti etmek için tasarlandı.

ALGO Coin Nedir?

Saygın bir teknik ekip, deneyimli iş liderliği ve güçlü bir ekosistemle, sınırsız ekonomiyi kurma ve Blockchain teknolojisini geliştirmeye devam etme yolculuklarına daha yeni başladıklarını ifade eden Algorand ekibi, “Blockchain’e özgü yaklaşımımızla anlamlı ve gelişen bir etki yaratmak için buradayız.” açıklamasını yapıyor.

Algorand, yıllarca ana akım Blockchain benimsenmesini engelleyen merkezsizlik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik gibi teknik engelleri ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Algorand’in fikir birliği mekanizması, izinsizliğe ve PURE PROOF OF STAKE’e dayanıyor. Bu da gerçekten merkezi olmayan bir ağ içinde tam katılım, koruma ve hız sağlıyor. Bununla beraber blokların saniyeler içinde sonlandırılmasıyla birlikte, Algorand’ın işlem hacmi büyük ödeme sistemleri ve finansal ağlarla aynı seviyede yer alıyor. Ayrıca Algorand’in açıklamalarına göre platform, çatallar ve belirsizlikler olmadan anında işlem kesinliği sağlayan ilk Blockchain platformu olarak kullanıcıyla buluşuyor.

Bunların yanında Algorand Blockchain’i tamamen merkezi olmayan bir yapıya sahip. Bu da güçlü bir merkezi otorite ya da tek bir kontrol noktası olmadığı anlamına geliyor. Platformda her bloğu onaylamak için benzersiz bir kullanıcı komitesi rastgele ve gizlice seçiliyor.

ALGO Coin Yorumları
Platform, merkezsizliğin üç özelliğini şu şekilde sıralıyor:

Adillik ve Şeffaflık: Kontrol tüm bireysel ağ katılımcıları arasında dağıtılır.Kesinlik: Veri manipülasyonu, kaybolması ya da tahrip olması riski yoktur.Güvenlik: Saldırganın hedef alabileceği özel bir kullanıcı grubu bulunmadığından dayanıklıdır.

Algorand Yorum

Kullanıcıların Algorand Blockchain’ini kullanmak için güvenilir bir otoritenin onayına ihtiyacı bulunmuyor. Platformda tek bir kullanıcı sınıfı yer alıyor ve ağ geçidi denetleyicileri bulunmuyor.  Her katılımcı her bloğu okuyabilir ve gelecekteki bir bloğa bir işlem yazma olanağına sahiptir.

Algorand Blockchain’inde fork (çatal) uygulanmıyor. Proof-of-work protokollerinden farklı olarak zincire asla iki farklı blok eklenmiyor. Belirli bir turda onaylanmak için yalnızca bir blok gerekli imza sınırına sahip olabiliyor.

Bir blok zincire eklendiğinde kullanıcılar bu bloğun içerdiği işlemlere anında güvenebilirler. Çünkü Algorand, bloğun sonsuza kadar zincirin parçası olacağının garantisini veriyor. Algorand’ın açıklamalarına göre, internet birden fazla kullanıcı havuzuna bölünse bile yalnızca bir tek güvenli ve tutarlı Algorand zinciri mevcut olacak. Bu durum Bitcoin ve diğer çoğu kripto parada yaşanan birden fazla onay bekleme sorununa çözüm getirebilir.

Algorand Coin

Tüm bunların yanında Algorand ölçeklenme problemine getirdiği çözümleri şu şekilde sıralıyor: Hiçbir hesaplama kaynağı (işlemci gücü), kripto problemlerini çözmek için boşa harcanmıyor.
Her yeni blok oluşturulduğunda katılım için yalnızca küçük bir kullanıcı alt grubu seçiliyor. Seçili kullanıcı sayısı, toplam ağ kullanıcı sayısı arttıkça değişmiyor.

Kullanıcıların seçilip seçilmediklerini belirlemek için başkalarıyla iletişim kurmalarına gerek kalmıyor. Ağın toplam iletişim maliyeti doğrusal olarak ölçekleniyor. Bloklar genellikle saniyeler içinde sonuçlandırılıyor.

Algorand Coin (ALGO) Piyasa Değeri ₺30,208,910,085

Algorand Coin (ALGO) Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri ₺115,908,486,608

Algorand Coin (ALGO) Dolaşan Arz 2,606,272,497 ALGO

Algorand Coin (ALGO) Maks Arz 10,000,000,000

Algorand Coin (ALGO) Toplam Arz 5,231,729,381

Algorand Coin (ALGO) Sıralaması #36

Alım satım yapabilmek için aşağıda reklama tıklayarak Binace'ye üye olabilirsiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
26
açık
banner64
Namaz Vakti 22 Mayıs 2022
İmsak 03:44
Güneş 05:22
Öğle 12:43
İkindi 16:32
Akşam 19:54
Yatsı 21:25
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 37 57
9. Sivasspor 38 54
10. Kasımpaşa 38 53
11. Adana Demirspor 37 52
12. Galatasaray 38 52
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 37 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 37 71
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 37 49
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 37 45
14. Aston Villa 37 45
15. Southampton 37 40
16. Everton 37 39
17. Burnley 37 35
18. Leeds United 37 35
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 37 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Espanyol 37 41
14. Elche 37 39
15. Getafe 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 37 31