Bitcoin Nasıl Alınır, Nasıl Hesap Açılır? Binance Komisyon Oranları, Binance hesap açma, Binance’e nasıl üye olunur?

Binance hesap açma, Binance’e nasıl üye olunur?

Bilim, Teknoloji 07.01.2021, 16:05 Tarsus Haber
Bitcoin Nasıl Alınır, Nasıl Hesap Açılır? Binance Komisyon Oranları, Binance hesap açma, Binance’e nasıl üye olunur?

Binance hesap açma, Binance’e nasıl üye olunur?

Binance, Bitcoin ve kripto para alım satımı için dünyadaki en çok kullanılan kripto para borsası. 2017 yılında kurulan Binance, şu an işlem hacmi, kullanıcı sayısı ve desteklediği kripto paralar bakımından önde gelen kripto para borsalarından biri.

Peki Binance’e nasıl üye olunur? Binance hesabı nasıl açılır? Bu içerikte size Binance’e nasıl %10+%25 komisyon indirimi ile üye olabileceğinizi göstereceğim.

Binance nedir?

Binance, 2017 yılında Changpeng Zhao (CZ) ve Yi He tarafından kurulan global bir kripto para borsasıdır. Binance işlem hacmi ve kullanıcı sayısı bakımından şu an dünyadaki en büyük kripto para borsalarından biri.

100’den fazla coin ve token ile işlem yapabileceğiniz Binance’te Türkçe dil desteği mevcut. Ayrıca Binance’e TL yatırmak ve TRY işlem çiftlerinde alım satım yapmak da mümkün.

Binance özellikle Türkiye’deki kullanıcıların Bitcoin ve altcoin alım satımı için global kripto para borsaları arasında en çok tercih ettiği kripto para borsası.

Yüksek işlem hacmi, düşük komisyon oranları ve güvenlik konusundaki uygulamaları ile Binance hem Türkiye’de hem de dünya çapında kullanıcılar için en iyi kripto para borsalarından biri.

Binance’te normal alım satım işlemlerinin yanı sıra margin trading ve vadeli işlemler gibi farklı işlem çeşitleri de bulunuyor. Ayrıca staking işlemleri ile Binance’te para kazanmak ve kripto para kredisi çekmek de mümkün.

Adım 1: Binance TR’den kripto para alın

İlk önce Binance TR’nin kayıt sayfasına giderek %10 komisyon indirimli Binance TR hesabı açın.

Kimlik doğrulama işlemini yaptıktan sonra Binance TR hesabınıza banka hesabınızdan para yatırabilirsiniz.

Hesap açma, kimlik doğrulama ve para yatırma işlemlerinin tüm detayı için aşağıdaki Binance TR rehberine göz atabilirsiniz:

Binance TR güvenilir mi? Binance TR para yatırma

Binance TR Para Yatırma & Komisyon, Binance TR Kullanımı

Binance TR’den Bitcoin, Ethereum, XRP ve USDT gibi birçok coin alıp Binance hesabınıza aktarabilirsiniz. Binance TR ve Binance arasında transfer ücreti bulunmuyor.

Adım 2: Binance TR’den aldığınız coin’i Binance’e aktarın

Binance TR’den coin aldıktan sonra ilk önce Binance hesabınızda cüzdan > spot cüzdanı kısmına gelin.

Örneğin Binance hesabınıza Bitcoin aktaracaksınız Bitcoin’in karşısında bulunan ”yatırma” yazan yere tıklayın.

Yatırma kısmında ağ seçeneğini ”BTC” olarak seçin ve yatırma adresinizi kopyalayın.

Binance'e BTC aktarma

Daha sonra Binance TR hesabınızda çekme > kripto kısmından Bitcoin’i seçin. Ağ kısmında aynı şekilde BTC’yi seçin.

Alıcı kısmına kopyaladığınız adresi yapıştırın. Tutar kısmına ise aktarmak istediğiniz BTC miktarını girin. Transfer Binance TR ve Binance arasında yapıldığı için gösterilen işlem ücreti alınmayacak ve tüm tutar Binance hesabınıza yatacak.

Binance TR'den Bitcoin çekme

Binance komisyon oranları

Binance kripto para piyasasındaki en büyük ve en çok kullanılan kripto para borsası. Binance komisyon oranları ise pek çok borsaya kıyasla daha düşük. Peki Binance komisyon oranları nedir? Binance komisyon nasıl düşürülür?
Öncelikle bilmeniz gereken şu ki Binance’i kullanarak pek çok kripto para borsasında ödeyeceğiniz komisyona kıyasla çok daha az komisyon ödeyeceksiniz. Ancak Binance’teki başlangıç komisyonu bile ciddi miktarda düşürmek mümkün.

Binance komisyon oranını düşürmeye geçmeden önce Binance komisyon oranlarına bakalım.

Binance’te alım satım yapmaya yeni başladıysanız bu tablo biraz karışık gelebilir. Ancak oldukça basit. Son 30 gündeki işlem hacminiz 50 BTC altında ise %0.1 komisyon ödeyeceksiniz.

Peki işlem hacmi nasıl hesaplanır? İşlem hacmini hesaplamak oldukça basit. Örneğin hesabınızda 1 BTC var diyelim. Bu 1 BTC’nin tamamı ile 50 kere alım satım işlemi yaparsanız yaklaşık 50 BTC’lik işlem hacmi yapmış olursunuz.

Bu durumda tabloya göre hesabınızda ayrıca 50 BNB bulunuyorsa VIP1 olarak piyasa yapıcı işlemler için %0.09 komisyon ödersiniz. Piyasa yapıcı işlem ise şudur. Fiyat belirleyip bir işlemi piyasaya koyduğunuzda mevcut emirlerden hemen gerçekleşmiyor, emir defterine konuyorsa o emir piyasa yapıcı emirdir. Emir hemen gerçekleşirse piyasa alıcı olur.

Komisyonu hesaplamak ise oldukça basit. Diyelim komisyon oranınız %0.1. Elinizdeki 1 BTC ile BTC/USDT çiftinde işlem yapıp 1 BTC’yi USDT için sattınız. Bu durumda 1/100x.0.1'den 0.001 BTC komisyon ödersiniz. Yani komisyonu hesaplamak için işlem miktarını 100'e bölüp 0.1 ile çarpmanız gerekiyor, bu kadar basit.

Binance komisyon düşürme

Binance’te daha düşük komisyon ödemek için yapmanız gereken şey komisyon indirimli bir Binance hesabı açmak. Mevcut bir Binance hesabınız varsa bile komisyon indirimli yeni bir hesap açarak sonsuza kadar daha az komisyon ödeyebilirsiniz.

Ayrıca yeni Binance hesabınıza eski hesabınızdaki coin’leri çekim ücreti olmadan aktarabilirsiniz. Şimdi ilk olarak %10 komisyon indirimli hesap açacağız daha sonra ekstra %25 komisyon indirimi ekleyeceğiz.

Öncelikle %10 komisyon indirimli Binance hesabınızı açmak için Binance’in kayıt sayfasına gidin: Binance’e kayıt ol

Aşağıdaki şekilde karşınıza çıkan formu e-posta adresiniz ve şifreniz ile doldurup kullanım koşullarını kabul edip ‘’hesap oluştur’’ butonuna tıklayın.

Hesap oluştur butonuna tıkladıktan sonra e-posta adresinize gönderilen kodu gerekli yere girin. Bu aşamadan sonra Binance hesabınız oluşturulmuş olacak.

Komisyon indirimli Binance hesabınız açıldıktan sonra iki aşamalı doğrulama için Google Authenticator veya SMS seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

Ekstra %25 komisyon indiriminden yararlanmak için yapmanız gereken çok basit. Hesabınızda al-sat kısmından bir miktar BNB satın alın. Bu şekilde siz hangi coin’le al sat yaparsanız yapın komisyon olarak her zaman BNB kesilecek ve ekstra %25 daha az komisyon ödeyeceksiniz.

Bu şekilde Binance’te her zaman çok düşük oranda komisyon ödeyebilirsiniz. Eski hesabınız varsa coin’lerinizi yeni Binance hesabınızdaki adreslerinize çekebilirsiniz.

Çekim sırasında transfer ücreti gösterilebilir. Ancak işlem için vereceğiniz adres zaten Binance adresi olduğu için Binance işlemi blockchain üzerinde yapmayacak ve transfer ücreti ödemeyeceksiniz. Bunun yerine örneğin eski hesabınızdaki 1 BTC varsa bu bakiye direkt yeni hesabınıza tanımlanacak.

Binance’e nasıl üye olunur? Binance üyelik alma (%35 komisyon indirimli)

Aşağıdaki adımları takip ederek %10 komisyon indirimli şekilde Binance‘e üye olabilirsiniz. Daha sonra ikinci bir işlem ile komisyon indirimi oranını toplamda yaklaşık %35’e çıkaracağız.

Komisyon indirimi hem spot piyasalarda hem de vadeli işlemler (futures) kısmında geçerli. Bu şekilde al sat işlemleri yaptığınızda çok daha az komisyon ödeyebilirsiniz.

Binance’e üye olmak için öncelikle Binance’in kayıt sayfasına gidin Binance’e kayıt ol

Adım 1: Binance üyelik formunu doldurun

Kayıt sayfasında e-posta adresinizi ve en az 8 karakterden oluşan büyük harf ve rakam içeren şifrenizi girin.

Daha sonra kullanım koşullarını kabul ederek ”hesap oluştur” butonuna tıklayın.

Adım 2: Robot testini geçin ve email adresinizi doğrulayın

Robot olmadığınızı onaylamak için çubuğu kare içine çekin. E-posta adresinize onay mail’i gelecek.

E-posta adresinize girerek mail’deki kodu kayıt sayfasına girin. Kodu girdikten sonra Binance hesabınız oluşturulmuş olacaktır.

Adım 3: Binance hesabınızda iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirin

Aşağıdaki görselde görebileceğiniz gibi Binance, hesabınızın güvenliğini artırmanız için ikinci bir güvenlik seçeneğini etkinleştirmenizi isteyecek.

Google Authentication’a tıklayarak Binance hesabınız için iki aşamalı doğrulama seçeneğini etkinleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle mobil cihazınıza Google Authentication uygulamasını indirin. (Bunun yerine SMS seçeneğini de kullanabilirsiniz.)

Uygulamayı indir aşamasını geçtikten sonra uygulamayı açarak Binance’teki QR kodunu okutun. Hesabınız Google Authentication’a otomatik olarak eklenecektir.

Bir sonraki aşamada belirtildiği üzere sağ taraftaki QR kodunu bir kağıda yazarak veya ekran kaydı alarak güvenli bir şekilde saklayın.

Eğer Google Authentication uygulamasını silerseniz veya telefonunuza bir şey olursa bu kod ile Binance’te kullandığınız iki aşamalı doğrulamayı sıfırlayabilirsiniz.

Aksi takdirde kodu saklamaz iseniz hesabınıza erişmeniz için destek talebi ile kimliğinizi onaylamanız gerecektir.

4. aşama olan Google onaylamasını aktifleştire geçerek giriş şifrenizi ve Google Authentication uygulamasındaki devamlı yenilenen kodu girin ve devam edin.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık para yatırma/çekme ve alım satım işlemleri yapabileceğiniz bir Binance hesabınız var.

Binance’te alım satım yapmaya başlamak için Binance hesabınıza kripto para veya Türk Lirası yatırmanız gerekiyor. Bunun için aşağıdaki başlığı okumaya devam edebilirsiniz.

%10 olan komisyon indiriminize ekstra %25 daha eklemek için yapmanız gereken %10 komisyon indirimi ile açtığınız Binance hesabınızda bir miktar Binance Coin (BNB) tutmak.

Bu şekilde herhangi bir işlem çiftinde al sat yaptığınızda komisyon için BNB kesilecek ve ekstra %25 komisyon indirimi kazanacaksınız.

Bu şekilde al sat işlemleri yaptığınızda toplamda yaklaşık %35 daha az komisyon ödeyebilirsiniz. Binance hesabınıza para yatırdıktan sonra bir miktar Binance Coin (BNB) alabilirsiniz.

Binance para yatırma 2020 – Binance TL yatırma

Binance’e banka hesabından Türk Lirası yatırmak mümkündü. Ancak banka ile Binance’e para yatırma seçeneği kısa bir süre sonra kaldırıldı.

Şu an Binance hesabınıza sadece kredi kartı Türk Lirası yatırabilirsiniz. Türkiye’deki banka hesaplarınızdan Binance’e para yatırmak mümkün değil.

Ayrıca Papara ile para yatırma komisyon oranı %1. Örneğin Papara ile 10.000 TL yatırmak için 100 TL komisyon ödemeniz gerekiyor.

Bunun yerine Binance’in Türkiye’de kurduğu Binance TR‘ye para yatırıp aldığınız kripto paraları Binance’e aktarabilirsiniz.

Binance TR’de komisyon oranı %0.1. Ancak %10 komisyon indirimli Binance TR hesabı açarak %0.09 komisyondan işlem yapabilirsiniz.

Ayrıca Binance TR ve Binance arası transfer işlemlerinden transfer ücreti alınmıyor. Binance TR hesabınıza 10.000 TL yatırıp, herhangi bir coin alıp Binance’e aktarırsanız ödeyeceğiniz komisyon sadece 9 TL olacaktır.

Papara hesabınız varsa ve Papara ile Binance’e TL yatırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Binance’e Papara ile TL yatırma

Binance’e TL yatırmak için öncelikle sitede sağ üst kısımdan Cüzdan > Spot Cüzdana tıklayın. Sol tarafta bulunan yatırma kısmına gelin.

Paparayı seçin ve itibari para yatırma kısmının sağında bulunan yatırma miktarı ve TC kimlik numaranızı girin. Bu işlemleri yaptıktan sonra Papara hesabınıza giderek ödemeyi tamamlayın.

Binance’e Türk Lirası (TRY) yatırma işlemi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için Binance para yatırma ile ilgili hazırladığımız rehbere göz atabilirsiniz.

Binance’te ayrıca kredi kartınız ile Bitcoin ve altcoin satın alabilirsiniz. Ancak kredi kartı ile yapacağınız işlemlerin komisyon oranı çok daha yüksek.

Mevcut komisyon oranları ile işlem başına %3.5 veya 10 USD kesiliyor (hangisi daha yüksek ise). Yani işlem başına en az 10 USD komisyon ödeyeceksiniz.

Binance TR’yi kullanmak gibi çok daha ucuz ve kolay yöntemler olduğu için kredi veya banka kartı ile işlem yapmanız önerilmez.

Yine de kredi/banka kartı ile Binance’te kripto para almak isterseniz aşağıdaki başlığı takip edebilirsiniz.

Binance’te kredi kartı ile coin alma

Binance’te kredi kartı ile coin almak için Binance hesabınızda sol üst tarafta bulunan ”kripto al” sekmesinden ”kredi/banka kartı” seçeneğine tıklayın.

Binance kredi kartı

Daha sonra aşağıdaki görselde görüldüğü gibi Türk Lirası miktarını girip ve coin’i seçip kripto para alabilirsiniz. Bu işlemi tamamlamak için kimlik doğrulama işlemini de yapmanız gerekiyor.

Binance banka kartı ile kripto para alma

Yaklaşık 10-30 dakika içerisinde veya daha kısa sürede aldığınız kripto paraları bakiyeler kısmında görebilirsiniz.

Bu işlemin dezavantajı komisyon oranlarının çok yüksek olması. Kredi kartı ile kripto para almak yerine Papara ile para yatırmak veya Binance TR‘den coin aktarmak daha mantıklı.

Binance dolar yatırma

Binance’e dolar yatırmak mümkün değil. Binance’te sadece doların yerine geçen ve stablecoin olarak adlandırılan kripto paralar işlem görüyor.

Bunlardan bazıları USDT, BUSD ve USDC. Bu kripto paraların hepsi 1 dolar değerini koruyor. BUSD ve USDT arasındaki fark için bu içeriğe göz atabilirsiniz.

Sonuç olarak Binance’e dolar yatırmanız mümkün değil ancak TL ve bu gibi stablecoin’leri yatırabilirsiniz.

Binance Hesabı Nasıl Açılır? (%35 Komisyon İndirimli)

Binance referans kodunuzu öğrenmek için Binance’in sitesinde sağ üst taraftaki kullanıcı işaretinden referans kısmına tıklayın.

Açılan sayfada referans kodunuzu oluşturabilirsiniz. Bu kodu Binance’e üye olmak isteyen arkadaşlarınız ile paylaşarak yapılacak her alım satım işleminden hem arkadaşınız hem de siz komisyon ödülü kazabilirsiniz.

Referans linkini oluştururken üye olan kişilerin alacağı komisyonu %0 ya da %10 olarak belirleyebilirsiniz. Referans sayfasının en aşağısında sizin hesabınıza yatırılan komisyon ücretlerini görebilirsiniz.

Eğer siz kendi Binance hesabınızı herhangi bir kod olmadan veya komisyon indirimi olmayan kod ile açmışsanız hesabınıza komisyon yatmayacaktır.

Binance para aktarma – Binance’e coin transfer etme

Binance’te kredi kartı ile kripto para alma ve Papara ile TL yatırma seçeneklerinin haricinde Türkiye’de kullandığınız borsalardan Binance’e coin aktarabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken ilk önce Türkiye’deki kripto para borsalarına bankadan Türk Lirası yatırmak ve TL ile Bitcoin veya Ethereum gibi bir coin satın almak.

Daha sonra aldığınız bu coin’leri Binance hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu işlem için dikkat etmeniz gereken iki konu kullandığınız borsadaki komisyon oranları ve çekim ücreti.

İlk olarak banka hesabınızdan Türkiye’de kullandığınız borsaya para yatırıp TL ile coin alacaksınız. Bu açıdan Türk Lirası çiftlerindeki komisyon oranına bakmanız gerekiyor.

Türk Lirası çiftlerinde %10 indirim ile %0.09 komisyondan Binance TR‘de coin alabilirsiniz. BtcTurk‘te ise TRY çiftlerinde komisyon oranı piyasa yapıcı ve alıcı işlemler için sırasıyla %0.10 ve %0.18.

Paribu‘da ise komisyon oranı çok daha yüksek. Bu yüzden bu rehberde Binance’e coin aktarma işlemini Binance TR üzerinden nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29
açık
banner64
Namaz Vakti 20 Mayıs 2022
İmsak 03:46
Güneş 05:23
Öğle 12:43
İkindi 16:32
Akşam 19:53
Yatsı 21:23
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 37 71
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 37 49
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 37 45
14. Aston Villa 37 45
15. Southampton 37 40
16. Everton 37 39
17. Burnley 37 35
18. Leeds United 37 35
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Elche 37 39
15. Getafe 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31