GÜNCEL »

Ve Kocamaz Açıkladı;"Hamit Başkan'a Başarılar"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Başkan Kocamaz, Hamit Tuna'ya başarılar dileyerek şunları yazdı.

İŞTE O AÇIKLAMA

Sevgili Yol Arkadaşlarım; Her zaman söylüyorum.

Mersin hem özel, Hemşehrilerim güzel bir yer.

Her ne kadar çok fazla göç almış olsa da sıcak iklim kuşağında, sıcak kanlı İnsanları yaşadığı bir yerleşim birimi.

Stratejik açıdan da önemli bir il.

Diğer illere göre kendine özgü hassasiyetleri olan bir yer.

Bu kadar karmaşık ve hassasiyet taşıyan bir yerde alnımın akıyla 25 yıldır,sağa sola sallanmadan ve her daim dik durarak Belediye Başkanlığı yaptım.

Beyt-ül malı koruma mücadelemde zaman zaman çok büyük baskı ve sıkıntılara maruz kaldım.

Tarsus’un altyapı-kanalizasyon ihalesine katılan müteahhitlerin anlaştığını tespit ettiğim için ihaleyi iptal etmemden dolayı evim kurşunlandı.

Yeniden yaptığımız ihaleyle önceki ihale arasında o günün parasıyla 112 milyon mark karşılığı olan 100 trilyon lira Belediyenin kasasında kaldı.

20 yıllık Tarsus,son beş yıllık Mersin Belediye başkanlığım döneminde üzerimize oyun oynandı.

Müfettişler gönderildi.

Zaman zaman yeise kapıldık. Zira Ankara’da Partimiz Ülke menfaatleri doğrultusunda Hükümete destek verirken yapılan kumpaslara, üzerimize oynanan oyunlara bir anlam veremiyor, hayretle karşılıyorduk.

Her zaman söylediğim gibi biz Mersin’de birilerinin işine gelmiyor, onların kurduğu bozuk düzeni düzeltmeye çalışıyor, riskler alıyor, verdiğimiz sözleri yerine getiriyorduk. Onlar için biz tehlike arzediyorduk.

Kurdukları bozuk çarklarla ilgili tehdit oluşturuyorduk.

Hepsinden daha önemlisi bir Yörük ve Türkmen çocuğuyduk!

İşte bütün bu nedenlerle o adamlara göre behemehal bu görevden uzaklaştırmamız gerekiyordu.

O nedenle içerden ve dışardan Bimer’e ve Cimer’e yapılan şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor,ardından müfettişler gönderiliyordu.

Bu saldırılar,15 Temmuz sonrası kurulan kumpas ve göreve getirdiğimiz arkadaşların mağduriyetlerinde ömrü Devlet’e ve Millet’e hizmetle geçmiş,Ülke Birliği ve bütünlüğü için yeri geldiğinde Canını siper etmiş bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak mücadelesini verdiğimiz Devletimizi tanımakta zorlandık. Yalnız kaldık. Bu olaylar yaşanırken mağduriyetimizi kendi insanlarımıza hatta teşkilatımıza anlatmakta bile zorlandık. Tüm bu yaşananları fırsata dönüştürme gayretlerini gördük üzüldük.

Maalesef yalan dolan fitne, fesat, dedikodu ve iftira gibi toplumu kemiren hastalıklar sıradan hale geldi. Bu hastalıklar belli mihraklar tarafından körüklendi. Genel Merkeze, Genel Başkana kadar götürüldü. Parti içindeki Genel Başkanlık mücadelesinde herkesi itidale, akıllı olmaya, partimize zarar vermemeye davet etmemiz, yapılanın yanlış olduğunu söylememiz dahi çarpıtıldı. Günahımız alındı.

O mücadelede yer alanlar kendini bir şekilde dışarı attı. Biz fitne ve fesattan medet umanların, tezvirat yapanların gölgesinde bırakıldık. Belki bugün değil ama İndallahta bu fitne bezirganları ile elbette hesaplaşacağız.

Adaylık konusuna gelince. Hiç kimseye kırgın değilim. Genel Başkanın kararına da saygılıyım. Hiç bir zaman ihtiraslı olmadım. Beni bu günlere önce kaderim, sonra Partim ve birlikte yol yürüdüğüm arkadaşlarım getirdi. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

1994’te bırakın Başkanlığı, Meclis üyesi yazacak adam bulamıyorduk. O günden bu yana çalıştık çabaladık, yılmadık yıkılmadık, koşturduk, çok büyük fedakarlıklar yaptık ve başardık. Çok şükür 1994’te diktiğimiz bayrağı hiç bir seçimde yere indirmedik. Bu konuda mütevazi olmaya da gerek yok. Şu anda dahi gerek bizim, gerekse diğer siyasi partilerin yaptırdığı anketlerde 2014'te aldığımız oyun 10 puan önünde görünüyoruz. 1994’te ilk defa Çukurova’da bu meşaleyi bizler yaktık. Ardından diğer Belediyeler geldi.

2014'te de yine Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni kazanmak biz nasip oldu. Şimdiden Hamit Başkana başarılar diliyorum. Gönlüm kazanmasından yana.

Kendisinin 2014’teki aday olma hayali ve beklentisi şu an gerçeğe dönüşmüş durumda. Başkanlık hayalinin de gerçeğe dönüşmesi halkın gönlünü kazanmaktan geçiyor. Allah yardımcısı olsun.

EN SON HABERLER

  1. Başkan Seçer’in Birliktelik Çağrısına İkinci Kez Engel
  2. Bilsem Sonuçları 2019
  3. 9. Kat Penceresinden Düşen Kişi Öldü
  4. Tarsus’ta Özel Üniversitenin Uluslararası İlişkiler Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi Genç Kız Pencereden Düştü
  5. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'den Berat Kandili Mesajı
  6. Tarsus'ta 17 Yaşındaki Kız, Şal İle Kendini Astı
  7. Otomobillere Dolu Önlemi
  8. Eşi, Baldızı ve Kayınbiraderini Öldüren Zanlı Yakalandı
  9. Tarsus Gazeteciler Cemiyeti, Başkan Vahap Seçer’i Ziyaret Etti
  10. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Berat Kandili’ni Kutladı