GÜNCEL »

Başkan Can, Muharrem Ayını Kutladı

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, hicri yılbaşı olan Muharrem ayı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında “Tüm hemşehrilerimin Muharrem ayını kutluyorum”  diyen Başkan Can, “Muharrem ayı İslam tarihinde içinde yaşanan olaydan dolayı hüzün ve matem ayıdır.

Hicri 61. yılın 10 Muharrem'inde Kerbela’da Hz. Peygamber'in reyhanım dediği torunu Hz. Hüseyin ve yanında bulunan 70 kişi Kerbela'da şehit edilmiştir. Mübarek kanlarıyla çöl kumları sulanmıştır. Yezid gibi dünyevi çıkarlar, hevesler uğruna zalimliğe yürüyenler her devirde olmuştur.

Bizler zalimlerin safında yer almayız. Bizim safımız Hz. Hüseyin’in safıdır. Zalim Yezidler unutulur gider yada lanetle anılırlar. Hüseyinler unutulmaz. Allah bir daha Maalesef İslam coğrafyaları bugün kan gölüne dönmüştür.

Bunlara sebep olanlar o kadar aşikarken İslam dünyası paramparça bir şekilde bunun önüne geçememektedir ve bu kan gölünü durduramamaktadır. Hepimizin duası İslam coğrafyalarındaki kanın durması ve kardeşliğin tahsis edilmesidir” ifadesini kullandı.

Başkan Can, “Bu duygu ve düşüncelerle, şehitlerin efendisi İmam Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, asırlardan beri Hz. Peygamber ve Ehl-i Beyt sevgisi etrafında kenetlenen milletimizin, hem Tarsus’umuzda hem de ülkemiz de barış, huzur, güven, karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde yaşamaya devam etmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” cümlesini kullandı.

EN SON HABERLER

  1. Tarsus'ta 17 Yaşındaki Kız, Şal İle Kendini Astı
  2. Otomobillere Dolu Önlemi
  3. Eşi, Baldızı ve Kayınbiraderini Öldüren Zanlı Yakalandı
  4. Tarsus Gazeteciler Cemiyeti, Başkan Vahap Seçer’i Ziyaret Etti
  5. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Berat Kandili’ni Kutladı
  6. Anıt Katlı Kavşağı'nda Çalışmalar Yeniden Başladı
  7. Tarsus'ta Jandarmadan Çocuklara Sürpriz
  8. Tarsus Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
  9. Kurbanlı Mahallesindeki Bazı Alanlar Orman Sınırları Dışına Çıkarıldı
  10. Kültür eski Bakanı Fikri Sağlar ve Tarsus Belediyesi eski Başkanı Sarpkaya'dan Zİyaret