Tarsus Haber

Taksim Direnişe Ülkücü ve Devrimciler Kol Kola Destek Verdi

GÜNCEL

Taksim Olayına, Tarsuslular Yarenlikten Destek verdi

İSTANBUL Taksim Gezi Parkının yıkılarak yerine AVM yapılmasına tepki gösteren aktivistlere polisin sert müdahalesinin ardından yurt geneline yayılan gösterilere Tarsuslular da destek verdi. Tarsus’ta Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren ardı ardına eylemler yapıldı.

İlk eyleme Cumhuriyet Halk Partisi öncülüğünde birçok sivil toplum kuruluşu ve bazı siyasi partilerin destek verdi. Eyleme yaklaşık 1500 kişi katıldı.

CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, İlçe Başkanı Ali İlk, belediye başkan aday adayları, partili yöneticiler ile sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerini de katılım gösterdiği eyleme özellikle gençlerin yoğun olarak katılması dikkat çekti.

Burada katılımcılar adına yapılan basın açıklamasında, Günlerdir gece gündüz, ağaç katliamına dur demek için nöbet tutan onurlu halkın yanında bulunamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

Bilinsin ki gönlümüz ve kalbimiz polis işkencesine direnen yürekli ve cesur insanlarla beraberdir.

Başta Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, Partimizin çok değerli milletvekillerinden Gürsel Tekin, Melda Onur, Umut Oran, İlhan Cihaner, Sezgin Tanrıkulu’nun ve diğer vekillerimizin bizzat ağaç katliamının durdurulması için mücadele eden halkımıza destek için gezi parkına giderek dayanışma içinde olmaları taktire şayandır.

CHP’nin saygıdeğer vekilleri ile direnen onurlu insanların AKP’nin polisince atılan (kimyasal) biber gazına maruz kalmalarını şiddetle kınıyoruz” denildi.

Sık sık sloganların atıldığı ve birçok pankartın açıldığı eylemde hükümet istifaya davet edildi. Eylemciler olaysız şekilde dağıldılar.

Ardından akşam saatlerinde yine birçok sivil toplum kuruluşu ve Musalla Mahallesi gençleri öncülüğünde eylem yapıldı. Sloganlar eşliğinde Yarenlik alanında tur atan katılımcılar ardından saat kulesi önünde oturma eylemi yaptılar.

Akşam saatlerinde ise bu kez Eğitim-Sen öncülüğünde bir tepki eylemi daha gerçekleştirildi.

Yorum yapabilmek için lütfen sitemizden üye girişi yapınız!
Sıradaki Haber
Sitemizden en iyi şekilde faydalanmanız için çerezler kullanılmaktadır.