Tarsus ve bölgedeki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

:

:

:

Tarsus Ticaret Borsası yönetim kurulu toplandı

Tarih: 09 Ocak 2017 Pazartesi 23:26
Tarsus Ticaret Borsası yönetim kurulu toplandı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
TarsusTicaret Borsası Başkanı Murat Kaya, Borsa yeni hizmet kompleksinde hayata geçirilen yatırımların şu an ki değerinin 15 milyon TL olduğunu söyledi. Başkan Murat Kaya, yılın ilk yönetim kurulu toplantısında yaptıkları faaliyetlerle ilgili olarak detaylı bilgi verdi.
 
Son dönemdeki ekonomimizdeki gelişmeleri de değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya, “2016 yılı ülkemiz için zor ve sıkıntılı bir yıldı. 2017 yılında üyelerimizin işlerinde bolluk ve bereket temenni ediyor; yeni yılın ülkemiz, milletimiz, şehrimiz ve üyelerimiz için hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
 
Başkan Kaya, şu açıklamalarda bulundu:
 
"Göreve geldiğimizde ilk olarak Vizyon ve Misyon Beyanımız ile Kalite Politikamızı revize ettik. Bunun amacı yol haritamızı çizebilmekti. Bugüne kadar 180 adet Yönetim Kurulu toplantısında Bin 808 adet karar, 46 Adet Meclis toplantısında 275 adet kararı uygulamaya geçirdik.

Meclis üyelerimiz ile birlikte 8 adet Yönetici Eğitimi aldık.

Personellerimizin eğitimi ve daha kaliteli hizmet sunmaları için 35 adet İç Eğitim ve 28 adet dış eğitim için 69 Bin 500 TL kaynak ayırdık. 46 adet personel toplantısı gerçekleşti. TOBB tarafından düzenlenen 18 eğitime katılımcı olduk.

TOBB bünyesinde ilk denetiminde A Kalite Belge alan Borsa olarak adımızı yazdırdık.9001 Kalite Yönetim,  10002 Müşteri Memnuniyeti, 17025 İyi Laboratuar Uygulamaları ve 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi Belgeleri ile bu A sınıfı Borsamızı taçlandırdık. 4'er yıllık 3 dönem Stratejik Planını hazırlayan ve uygulayan ilk Borsayız.

Son 3 yılda 180 basın bildirisi yayınladık. Bin 634 defa yerel ve ulusal basında yer aldık. Üyelerimize bilgilendirme amacıyla 71 Bin 286 adet mail ve 114 Bin 96 adet SMS gönderdik.Web sayfası tekil gezinme sayısı 90 bine ulaştı.

Üyelerimiz ile 35 defa toplantı için beraber olduk, 28 defa üyelerimize eğitim ve seminer düzenledik. Eğitim ve toplantılar için 68 Bin TL kaynak ayırdık.

Üye memnuniyetini %94'nın altına düşürmedik 6 adet üye şikayeti aldık ve hepsini sonuçlandırdık.

Türkiye de ki 113 Borsa içinde işlem hacmi bakımından ilk 25 içine girdik.

Ülke ekonomisi ve Tarsus Ekonomisine bağlı 21 adet rapor hazırlayıp sunduk.Soya Raporumuz, Ulusal dergilerde kaynak olarak kullanıldı TDİ OSB'nin kurulması ile ilgili ÇKA dan kazanılan destek ile temellerini attık. Kurulan derneğin tüzüğü Borsamızca yazıldı ve valilikten onaylandı.

Borsamızda Sanayi Müzesi oluşturarak Geçmişten Günümüze Tarsus Fotoğraf Sergisi No:1 ve Tarsus'ta Yaşam No:2 fotoğraf sergilerini açtık.

ALATA ile işbirliği içinde 5 Yıllık Tarsus Beyazı Islahı Projesine 2020 yılına kadar maddi ve manevi destek vermek üzere protokol yaptık.

Tarsus Zeytin Platformunu oluşturduk.

Tarsus Sarıulak Zeytini'ne  coğrafi işaret alınması için hazırlıkları başlattık.

TAKİK 'i kurarak sosyo ekonomik ve kültürel kalkınmışlığı şehrimiz için  seferber ettik.

Üyelerimizden gelen sorunlar ve Tarsus'a dair sorunlardan oluşan 39 Lobi çalışması oluşturuldu ve  33 tanesini sonuçlandırdık.

Politika ve Temsil faaliyeti olarak 312 faaliyetimiz oluştu.

ÇKA 'dan 4 ve diğer ajanslardan 2 olmak üzere 600 Bin TL'ye yakın proje kazandık.

KOSGEB-Tarsus İŞKUR ve Borsamız işbirliğinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenlenerek 658 yeni girişimci adayına eğitim verildi. 97 milyon 800 bin TL'sı Tarsus İçin Katma değer yaratıldı.

Eğitim alan girişimcilerden 113 tanesi kendi işinin patronu oldu bunun 66 sı kadın girişimci.
Oransal olarak dünya ortalamasının 2 katından fazla, Türkiye ortalamasının 4 katından fazla bir başarı elde ettik.

Yeni İdari binamızda, toplamda 1822 m2 de 1 . Katta 55 kişi izlenebilme kapasiteli 285 m2 satış salonu,  4. katta 155 kişilik konferans salonu, 80 m2 laboratuar ile hizmet vermekteyiz.

Aynı kompleks içinde 200 metrekare büyüklüğünde 11 adet 0 derece ve 2 adet -18 derece soğuk hava tesisi Tarım ürünlerine yönelik 14 adet 200 metrekare tahıl depoları ve 1 adet süt toplama tesisi ile 24 adet büro üyelerimize hizmet için yapılmıştır.Toplam yaratılan ekonomik değeri 15 milyondur.
 
Sorumluluk çıtamız kat be kat yükselmiştir. Bu noktada; Yönetim Kurulu Üyeleri’mize, üyelerimize Meclisimize süreç içinde gösterdikleri etkin çaba ve sağladıkları katkı nedeni ile teşekkürlerimi sunarım.”
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
Tarsus Haber ©2003 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Haberler Mersin Haber
Oluşturma süresi(ms): -1